Licensed to Hy-Tek Meet Services       Hy-Tek's Meet Manager 3/17/2008 05:23 PM
                 HHeads2ndAnnual LCM - 3/14/2008 to 3/16/2008                  
                              Sanction #: 508-005                              
                                    Results                                    
 
Women 18-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Nicole T          20 GOLD-FG                        6:13.61  
    1:28.85 4:44.76                                                
 
Women 18-24 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Nicole T          20 GOLD-FG                        1:27.44  
 
Women 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Nicole T          20 GOLD-FG                        3:09.63  
    2:24.14   45.49                                                
 
Women 18-24 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Nicole T          20 GOLD-FG                        6:47.06  
    1:25.79 1:47.96 1:52.53 1:40.78                                
 
Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ-FG                        1:05.71  
 
Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ-FG                        2:20.85  
    1:09.28 1:11.57                                                
 
Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ-FG                        4:58.66  
    1:12.04 1:16.15 1:15.92 1:14.55                                
 
Women 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ-FG                       10:20.97  
    1:14.20 1:18.97 1:18.27 1:18.28 1:18.69 1:18.78 1:18.13 1:15.65
 
Women 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guidoboni-Peters, Ilaria  29 GOLD-FG                        3:25.37  
    1:41.59 1:43.78                                                
 
Women 25-29 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guidoboni-Peters, Ilaria  29 GOLD-FG                        3:31.76  
    1:40.28 1:51.48                                                
 
Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guidoboni-Peters, Ilaria  29 GOLD-FG                        3:13.80  
    1:33.98 1:39.82                                                
 
Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, Sheila M         33 GOLD-FG                        2:53.53  
    1:23.23 1:30.30                                                
 
Women 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, Sheila M         33 GOLD-FG                       12:57.30  
    1:26.49 1:35.59 1:38.43 1:39.29 1:39.55 1:40.90 1:40.04 1:37.01
 
Women 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, Sheila M         33 GOLD-FG                        1:32.15  
 
Women 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, Sheila M         33 GOLD-FG                        3:09.09  
    1:30.82 1:38.27                                                
 
Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeVasseur, Katy           33 GOLD-FG                        1:29.86  
 
Women 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeVasseur, Katy           33 GOLD-FG                        3:15.16  
    1:35.66 1:39.50                                                
 
Women 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeVasseur, Katy           33 GOLD-FG                        1:17.14  
 
Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeVasseur, Katy           33 GOLD-FG                        2:55.22  
    1:22.67 1:32.55                                                
 
Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           39 GOLD-FG                        2:31.66  
    1:14.61 1:17.05                                                
 
Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             38 Unattached-IL                  4:53.03  
    1:11.11 1:15.28 1:14.16 1:12.48                                
 
Women 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           39 GOLD-FG                       11:35.66  
    1:21.70 1:28.16 1:28.67 1:29.29 1:28.17 1:27.57 1:26.69 1:25.41
  2 Joggerst, Elaine C        37 GOLD-FG                       12:19.82  
    1:22.58 1:32.73 1:35.11 1:34.95 1:35.18 1:34.05 1:33.73 1:31.49
 
Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           39 GOLD-FG                        1:28.48  
 
Women 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joggerst, Elaine C        37 GOLD-FG                        3:13.78  
    1:34.41 1:39.37                                                
  2 LeClair, Dale A           39 GOLD-FG                        3:17.63  
    1:35.57 1:42.06                                                
 
Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             38 Unattached-IL                  1:21.97  
 
Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             38 Unattached-IL                  2:55.42  
    1:25.07 1:30.35                                                
  2 Joggerst, Elaine C        37 GOLD-FG                        3:41.21  
    1:46.83 1:54.38                                                
 
Women 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             38 Unattached-IL                  1:08.56  
 
Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             38 Unattached-IL                  2:34.30  
    1:12.76 1:21.54                                                
  2 LeClair, Dale A           39 GOLD-FG                        3:06.26  
    1:31.10 1:35.16                                                
  3 Joggerst, Elaine C        37 GOLD-FG                        3:16.74  
    1:34.92 1:41.82                                                
 
Women 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             38 Unattached-IL                  5:28.93  
    1:10.51 1:26.90 1:35.17 1:16.35                                
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Courtnay      44 GOLD-FG                        1:34.37  
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michele          40 FINS                           2:32.30  
    1:16.36 1:15.94                                                
  2 Montgomery, Courtnay      44 GOLD-FG                        3:16.34  
    1:37.10 1:39.24                                                
 
Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Courtnay      44 GOLD-FG                        6:48.37  
    1:45.59 1:46.23 1:42.09 1:34.46                                
 
Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Courtnay      44 GOLD-FG                        1:51.19  
 
Women 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Courtnay      44 GOLD-FG                        3:51.29  
    1:55.94 1:55.35                                                
 
Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kupan, Cheryl A           44 NEM-NE                         1:32.16  
 
Women 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kupan, Cheryl A           44 NEM-NE                         1:19.30  
 
Women 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kupan, Cheryl A           44 NEM-NE                         3:04.28  
    1:28.38 1:35.90                                                
 
Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michele          40 FINS                           2:50.00  
    2:18.25   31.75                                                
  2 Kupan, Cheryl A           44 NEM-NE                         2:52.20  
    1:22.92 1:29.28                                                
 
Women 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kupan, Cheryl A           44 NEM-NE                         6:15.85  
    1:26.16 1:37.63 1:48.65 1:23.41                                
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          45 GOLD-FG                        1:14.73  
  2 De Young, Gretchen J      48 FLA-FL                         1:25.25  
 
Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          45 GOLD-FG                        2:42.66  
    1:17.59 1:25.07                                                
  2 Bennett, Sarah L          45 FLAQ-FG                        3:06.42  
    1:31.71 1:34.71                                                
  3 De Young, Gretchen J      48 FLA-FL                         3:15.40  
    1:33.13 1:42.27                                                
 
Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          45 GOLD-FG                        5:56.63  
    1:21.12 1:29.73 1:32.47 1:33.31                                
  2 Bennett, Sarah L          45 FLAQ-FG                        6:41.48  
    1:36.87 1:42.80 1:41.63 1:40.18                                
 
Women 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          45 GOLD-FG                       11:55.70  
    1:21.85 1:28.46 1:29.41 1:29.99 1:30.72 1:31.87 1:32.91 1:30.49
  2 Casey, Kathleen M         49 GOLD-FG                       13:06.06  
    1:27.15 1:38.52 1:39.75 1:40.39 1:41.02 1:40.27 1:40.27 1:38.69
 
Women 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 De Young, Gretchen J      48 FLA-FL                         1:43.42  
 
Women 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          45 FLAQ-FG                        3:46.16  
    1:51.56 1:54.60                                                
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 De Young, Gretchen J      48 FLA-FL                         3:41.58  
    1:43.17 1:58.41                                                
 
Women 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          45 FLAQ-FG                        7:31.92  
    1:56.06 1:58.90 2:00.74 1:36.22                                
  2 De Young, Gretchen J      48 FLA-FL                         7:54.72  
    1:50.23 2:01.96 2:16.98 1:45.55                                
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Chela           51 GOLD-FG                        1:14.09  
  2 Seier, Lydia S            52 GOLD-FG                        1:18.96  
 
Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         54 GOLD-FG                        2:51.17  
    1:22.95 1:28.22                                                
  2 Seier, Lydia S            52 GOLD-FG                        2:53.06  
    1:22.39 1:30.67                                                
 
Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       50 GOLD-FG                        5:26.84  
    1:19.92 1:23.68 1:23.11 1:20.13                                
  2 Devanney, Chela           51 GOLD-FG                        5:34.56  
    1:20.23 1:26.30 1:25.71 1:22.32                                
  3 Protzman, Barbara         54 GOLD-FG                        6:13.76  
    1:28.14 1:37.36 1:35.02 1:33.24                                
 
Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       50 GOLD-FG                        1:22.19  
 
Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       50 GOLD-FG                        2:53.74  
    1:24.77 1:28.97                                                
 
Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       50 GOLD-FG                        1:33.16  
 
Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Chela           51 GOLD-FG                        1:27.28  
 
Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         54 GOLD-FG                        3:22.38  
    1:37.47 1:44.91                                                
 
Women 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       50 GOLD-FG                        6:23.29  
    1:29.55 1:35.93 1:52.39 1:25.42                                
 
Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           55 FACT-FL                        1:06.66  
 
Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           55 FACT-FL                        2:30.08  
    1:15.92 1:14.16                                                
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           55 FACT-FL                        5:22.96  
    1:19.41 1:23.77 1:22.52 1:17.26                                
 
Women 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           55 FACT-FL                        1:17.08  
 
Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ-FG                        1:25.68  
 
Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ-FG                        6:57.00  
    1:37.73 1:48.34 1:47.10 1:43.83                                
 
Women 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ-FG                        1:47.55  
 
Women 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ-FG                        3:54.93  
    1:53.29 2:01.64                                                
 
Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marr, Jackie M            65 SAN D-CA                       1:28.62  
  2 Hlavacek, Ida M           66 VMST-VA                        1:43.87  
  3 Gunter, Susan             65 GOLD-FG                        2:25.99  
 
Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marr, Jackie M            65 SAN D-CA                       3:01.89  
    1:29.81 1:32.08                                                
  2 Hlavacek, Ida M           66 VMST-VA                        3:36.86  
    1:43.18 1:53.68                                                
  3 Gunter, Susan             65 GOLD-FG                        5:22.13  
    2:32.04 2:50.09                                                
 
Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marr, Jackie M            65 SAN D-CA                       6:12.83  
    1:31.06 1:35.88 1:33.96 1:31.93                                
  2 Hlavacek, Ida M           66 VMST-VA                        7:43.80  
    1:45.70 1:58.03 2:00.36 1:59.71                                
 
Women 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marr, Jackie M            65 SAN D-CA                      12:39.56  
    1:27.68 1:35.51 1:36.34 1:37.19 1:39.04 1:36.24 1:35.05 1:32.51
  2 Hlavacek, Ida M           66 VMST-VA                       15:11.68  
    1:42.66 1:52.43 1:54.92 1:56.38 1:57.20 1:58.37 1:55.57 1:54.15
 
Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hlavacek, Ida M           66 VMST-VA                        1:59.57  
 
Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marr, Jackie M            65 SAN D-CA                       3:33.83  
    1:45.69 1:48.14                                                
 
Women 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marr, Jackie M            65 SAN D-CA                       3:31.56  
    2:40.27   51.29                                                
  2 Hlavacek, Ida M           66 VMST-VA                        4:23.66  
    3:00.27 1:23.39                                                
 
Women 65-69 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marr, Jackie M            65 SAN D-CA                       7:34.73  
    1:54.32 2:00.14 2:03.29 1:36.98                                
  2 Hlavacek, Ida M           66 VMST-VA                        8:54.55  
    2:12.49 2:10.90 2:42.83 1:48.33                                
 
Women 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        77 SKY-KY                         4:36.84  
    2:16.99 2:19.85                                                
 
Women 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        77 SKY-KY                         2:37.47  
 
Women 75-79 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        77 SKY-KY                         5:10.81  
    3:27.31 1:43.50                                                
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Juan C             26 GOLD-FG                        1:03.45  
  2 Krajewski, Tim L          27 GOLD-FG                        1:19.34  
 
Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krajewski, Tim L          27 GOLD-FG                        3:01.52  
    1:23.50 1:38.02                                                
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krajewski, Tim L          27 GOLD-FG                        6:32.09  
    1:29.86 1:38.23 1:41.51 1:42.49                                
 
Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gac, Jarrod               26 GOLD-FG                       11:33.63  
    1:17.72 1:25.16 1:28.11 1:28.67 1:28.53 1:28.76 1:29.86 1:26.82
  2 Miyares, Andres H         25 GOLD-FG                       12:25.77  
    1:24.66 1:33.75 1:34.13 1:35.29 1:34.98 1:34.30 1:35.19 1:33.47
 
Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              25 FINS                           1:06.72  
  2 Buttram, Mance E          28 GOLD-FG                        1:10.61  
 
Men 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              25 FINS                           2:26.65  
    1:10.47 1:16.18                                                
  2 Buttram, Mance E          28 GOLD-FG                        2:38.52  
    1:16.57 1:21.95                                                
 
Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              25 FINS                           1:08.81  
  2 Corcho, Rodrigo           29 GOLD-FG                        1:18.40  
 
Men 25-29 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              25 FINS                           2:38.11  
    1:15.17 1:22.94                                                
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              25 FINS                           2:23.85  
    1:08.13 1:15.72                                                
  2 Corcho, Rodrigo           29 GOLD-FG                        2:46.92  
 
Men 25-29 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gac, Jarrod               26 GOLD-FG                        6:17.42  
    1:19.28 1:45.90 1:43.21 1:29.03                                
 
Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis            33 GOLD-FG                          57.93  
  2 Rivera, Robert S          30 GOLD-FG                          58.34  
  3 Wiggans, Keith            30 Unattached                     1:01.56  
  4 Dehnert, Stephen E        31 GOLD-FG                        1:07.97  
  5 Bullard, Justin           33 GOLD-FG                        1:17.82  
 
Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Shawn L           33 GOLD-FG                        2:31.75  
    1:11.78 1:19.97                                                
  2 Bullard, Justin           33 GOLD-FG                        3:04.81  
    1:27.40 1:37.41                                                
 
Men 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dehnert, Stephen E        31 GOLD-FG                       13:47.80  
    1:26.08 1:41.13 1:50.38 1:50.15 1:48.57 1:48.76 1:50.02 1:32.71
 
Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unattached                     1:18.17  
 
Men 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Shawn L           33 GOLD-FG                        2:52.29  
    1:21.90 1:30.39                                                
 
Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unattached                     1:16.51  
  2 Comulada, Luis            33 GOLD-FG                        1:20.81  
  3 Dehnert, Stephen E        31 GOLD-FG                        1:30.16  
  4 Yepes, William            34 GOLD-FG                        1:32.53  
 
Men 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unattached                     2:57.55  
    1:27.78 1:29.77                                                
  2 Peters, Shawn L           33 GOLD-FG                        3:06.54  
    1:27.73 1:38.81                                                
 
Men 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unattached                     1:12.39  
  2 Yepes, William            34 GOLD-FG                        1:23.03  
 
Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unattached                     2:33.20  
    1:12.71 1:20.49                                                
  2 Yepes, William            34 GOLD-FG                        3:09.14  
    1:30.95 1:38.19                                                
 
Men 30-34 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unattached                     5:33.78  
    1:17.15 1:27.64 1:32.97 1:16.02                                
  2 Yepes, William            34 GOLD-FG                        7:17.42  
    1:28.54 2:09.22 1:58.41 1:41.25                                
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Valenzuela, Mauricio      37 GOLD-FG                        1:08.17  
  2 de Quesada, Alcides       35 GOLD-FG                        1:10.58  
  3 Nunez, Humberto           38 GOLD-FG                        1:28.15  
  4 Dawes, Kevin P            38 GOLD-FG                        1:36.03  
 
Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 de Quesada, Alcides       35 GOLD-FG                        2:34.15  
    1:13.72 1:20.43                                                
  2 Dawes, Kevin P            38 GOLD-FG                        3:44.69  
    1:46.64 1:58.05                                                
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              35 FLAQ-FG                        4:35.45  
    1:06.78 1:10.88 1:10.07 1:07.72                                
  2 de Quesada, Alcides       35 GOLD-FG                        5:37.85  
    1:22.39 1:27.70 1:25.73 1:22.03                                
 
Men 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, R Daniel         38 GOLD-FG                       11:24.11  
    1:19.81 1:28.14 1:29.75 1:29.90 1:27.85 1:27.99 1:26.77 1:13.90
  2 de Quesada, Alcides       35 GOLD-FG                       11:28.86  
    1:16.53 1:23.79 1:27.00 1:28.54 1:28.04 1:28.19 1:28.93 1:27.84
 
Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, R Daniel         38 GOLD-FG                        1:12.29  
 
Men 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, R Daniel         38 GOLD-FG                        2:38.79  
    1:17.67 1:21.12                                                
 
Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mejia, John               36 GOLD-FG                        1:26.60  
  2 Arlotto, R Daniel         38 GOLD-FG                        1:27.90  
  3 Valenzuela, Mauricio      37 GOLD-FG                        1:29.15  
  4 Nunez, Humberto           38 GOLD-FG                        1:38.59  
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mejia, John               36 GOLD-FG                        3:03.55  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          41 GOLD-FG                        1:01.69  
  2 Caldwell, Larry E         43 GOLD-FG                        1:02.97  
  3 Roe, John                 40 GOLD-FG                        1:11.41  
  4 Cowley, Gordon S          43 GOLD-FG                        1:14.08  
  5 Nunez, Jose E             41 GOLD-FG                        1:24.29  
 
Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               41 GOLD-FG                        2:21.03  
    1:08.04 1:12.99                                                
  2 Roe, John                 40 GOLD-FG                        2:52.25  
    1:18.56 1:33.69                                                
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          41 GOLD-FG                        4:51.80  
    1:08.90 1:14.13 1:14.52 1:14.25                                
  2 Roe, John                 40 GOLD-FG                        6:43.16  
    1:30.83 1:41.03 1:46.15 1:45.15                                
 
Men 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          41 GOLD-FG                       10:18.91  
    1:13.52 1:18.21 1:18.07 1:18.41 1:18.26 1:17.89 1:17.87 1:16.68
  2 White, Roland             42 GOLD-FG                       10:40.29  
    1:13.76 1:20.54 1:21.91 1:22.66 1:22.38 1:22.46 1:21.03 1:15.55
  3 Caldwell, Larry E         43 GOLD-FG                       10:40.34  
    1:15.93 1:22.26 1:22.13 1:22.59 1:21.62 1:21.49 1:20.11 1:14.21
 
Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kowalak, Mark S           41 GOLD-FG                        1:28.68  
  2 Nunez, Jose E             41 GOLD-FG                        1:50.01  
 
Men 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               41 GOLD-FG                        2:42.51  
    1:20.05 1:22.46                                                
  2 Kowalak, Mark S           41 GOLD-FG                        3:11.00  
    1:28.79 1:42.21                                                
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, Sean P          42 GOLD-FG                        1:11.58  
  2 Walley, David M           43 GOLD-FG                        1:23.12  
  3 Caldwell, Larry E         43 GOLD-FG                        1:26.26  
  4 Kowalak, Mark S           41 GOLD-FG                        1:34.04  
 
Men 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, Sean P          42 GOLD-FG                        2:46.31  
    1:18.89 1:27.42                                                
  2 Harper, Jim               41 GOLD-FG                        2:50.52  
    1:22.38 1:28.14                                                
 
Men 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, Sean P          42 GOLD-FG                        1:05.22  
  2 Caldwell, Larry E         43 GOLD-FG                        1:11.74  
  3 Roe, John                 40 GOLD-FG                        1:25.03  
 
Men 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               41 GOLD-FG                        2:47.91  
    1:19.13 1:28.78                                                
 
Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          41 GOLD-FG                        2:34.86  
    1:13.26 1:21.60                                                
  2 Caldwell, Larry E         43 GOLD-FG                        2:41.22  
    1:12.97 1:28.25                                                
  3 Walley, David M           43 GOLD-FG                        2:47.55  
    1:19.40 1:28.15                                                
  4 Roe, John                 40 GOLD-FG                        3:08.97  
    1:27.15 1:41.82                                                
 
Men 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roe, John                 40 GOLD-FG                        7:02.34  
    1:24.73 1:55.93 2:00.66 1:41.02                                
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, James N         46 FACT-FL                        1:02.40  
  2 Korey, Bill               45 GOLD-FG                        1:06.11  
  3 Steblein, Edward          49 GOLD-FG                        1:08.77  
  4 Ngim, Alan G              46 GOLD-FG                        1:09.36  
  5 Fetter, James S           46 GOLD-FG                        1:11.01  
  6 Jacobson, Steven M        45 GOLD-FG                        1:11.06  
  7 Taylor, Michael J         47 GOLD-FG                        1:27.03  
  8 Cuenca, Michael           47 GOLD-FG                        1:29.00  
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, James N         46 FACT-FL                        2:20.19  
    1:10.27 1:09.92                                                
  2 Korey, Bill               45 GOLD-FG                        2:26.20  
    1:11.79 1:14.41                                                
  3 Steblein, Edward          49 GOLD-FG                        2:40.42  
    1:19.23 1:21.19                                                
  4 Fetter, James S           46 GOLD-FG                        2:42.64  
    1:19.64 1:23.00                                                
  5 Montes, Ismael L          46 GOLD-FG                        4:04.61  
    1:56.20 2:08.41                                                
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, James N         46 FACT-FL                        5:05.67  
    1:14.43 1:18.42 1:18.07 1:14.75                                
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Korey, Bill               45 GOLD-FG                        1:22.04  
 
Men 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Korey, Bill               45 GOLD-FG                        3:01.22  
    1:28.47 1:32.75                                                
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Digilio, Christopher R    45 GOLD-FG                        1:27.73  
  2 Jacobson, Steven M        45 GOLD-FG                        1:37.41  
  3 Taylor, Michael J         47 GOLD-FG                        1:40.63  
 
Men 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Michael J         47 GOLD-FG                        3:44.96  
    1:48.52 1:56.44                                                
 
Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, James S           46 GOLD-FG                        1:21.62  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Bill             50 SYSM-FL                        1:03.27  
  2 Gill, Matthew P           52 GOLD-FG                        1:11.24  
  3 O'Neill, Blaise M         50 GOLD-FG                        1:17.15  
  4 Dzamba, Robert            54 GOLD-FG                        1:37.39  
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gill, Matthew P           52 GOLD-FG                        2:40.40  
    1:18.47 1:21.93                                                
  2 O'Neill, Blaise M         50 GOLD-FG                        2:48.70  
    1:20.80 1:27.90                                                
  3 Rotole, Gregory S         54 FMM-FL                         3:38.42  
    1:45.06 1:53.36                                                
  4 Dzamba, Robert            54 GOLD-FG                        4:03.82  
    1:53.72 2:10.10                                                
 
Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Bill             50 SYSM-FL                        5:05.67  
    1:12.10 1:17.81 1:19.93 1:15.83                                
  2 Burt, Chris E             53 GOLD-FG                        5:24.53  
    1:17.44 1:24.11 1:24.65 1:18.33                                
  3 Gill, Matthew P           52 GOLD-FG                        5:52.29  
    1:18.00 1:30.65 1:32.85 1:30.79                                
  4 O'Neill, Blaise M         50 GOLD-FG                        6:01.67  
    1:29.33 1:34.17 1:33.01 1:25.16                                
 
Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris E             53 GOLD-FG                       11:31.56  
    1:20.33 1:27.40 1:29.44 1:28.85 1:28.60 1:28.09 1:26.71 1:22.14
  2 O'Neill, Blaise M         50 GOLD-FG                       12:40.49  
    1:30.11 1:36.99 1:37.74 1:35.87 1:36.08 1:35.40 1:35.76 1:32.54
  3 Rotole, Gregory S         54 FMM-FL                        15:34.54  
    1:45.98 1:59.14 1:58.31 2:00.17 1:59.37 2:01.40 1:57.76 1:52.41
 
Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris E             53 GOLD-FG                        1:26.60  
  2 Gill, Matthew P           52 GOLD-FG                        1:39.37  
 
Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris E             53 GOLD-FG                        2:56.93  
    1:30.24 1:26.69                                                
  2 Rotole, Gregory S         54 FMM-FL                         4:50.09  
    2:23.29 2:26.80                                                
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Bill             50 SYSM-FL                        1:21.49  
  2 Burt, Chris E             53 GOLD-FG                        1:33.07  
 
Men 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris E             53 GOLD-FG                        3:32.48  
    1:41.04 1:51.44                                                
  2 Rotole, Gregory S         54 FMM-FL                         4:41.71  
    2:17.46 2:24.25                                                
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              59 GOLD-FG                        3:06.68  
    1:31.27 1:35.41                                                
 
Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              59 GOLD-FG                        1:45.24  
 
Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              59 GOLD-FG                        3:52.12  
    1:56.11 1:56.01                                                
 
Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              59 GOLD-FG                        3:35.10  
    1:43.88 1:51.22                                                
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            64 GOLD-FG                        1:01.74  
  2 Reichle, Bill             60 BERKE-NJ                       1:13.71  
  3 Venture, Ray L            60 Unattached                     2:00.60  
 
Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            64 GOLD-FG                        2:23.66  
    1:09.75 1:13.91                                                
  2 Venture, Ray L            60 Unattached                     4:44.98  
    2:20.93 2:24.05                                                
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Venture, Ray L            60 Unattached                          DQ  
    2:20.07 2:35.90 2:40.58 2:29.71                                
 
Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Ed                  63 FLAQ-FG                        1:30.66  
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Ed                  63 FLAQ-FG                        3:16.31  
    1:33.52 1:42.79                                                
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Robert S           65 OREG-OR                        1:10.65  
  2 Woodburn, Scott           65 GOLD-FG                        1:16.89  
  3 Galarza, Isaac            66 Unattached                     1:39.05  
 
Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           65 GOLD-FG                        2:51.79  
    1:26.66 1:25.13                                                
  2 Galarza, Isaac            66 Unattached                     3:45.01  
    1:48.40 1:56.61                                                
 
Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Robert S           65 OREG-OR                        6:08.47  
    1:26.30 1:36.18 1:34.66 1:31.33                                
  2 Woodburn, Scott           65 GOLD-FG                        6:25.31  
    1:33.75 1:39.34 1:39.30 1:32.92                                
 
Men 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           65 GOLD-FG                       13:09.96  
    1:32.28 1:39.52 1:40.70 1:40.77                 1:40.23 1:36.02
 
Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Robert S           65 OREG-OR                        1:22.44  
  2 Woodburn, Scott           65 GOLD-FG                        1:34.60  
 
Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wakelin, Fred W           66 FACT-FL                        1:37.33  
 
Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wakelin, Fred W           66 FACT-FL                        3:33.57  
    1:44.17 1:49.40                                                
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            73 GOLD-FG                        1:10.72  
  2 Morrow, Andy              70 GOLD-FG                        1:12.20  
  3 Stollmeyer, Michael A     70 FACT-FL                        1:18.14  
 
Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            73 GOLD-FG                        2:43.84  
    1:20.23 1:23.61                                                
  2 Stollmeyer, Michael A     70 FACT-FL                        3:03.09  
    1:30.11 1:32.98                                                
 
Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            73 GOLD-FG                        6:00.73  
    1:27.10 1:35.31 1:33.74 1:24.58                                
  2 Stollmeyer, Michael A     70 FACT-FL                        6:28.13  
    1:32.82 1:40.87 1:38.93 1:35.51                                
 
Men 70-74 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stollmeyer, Michael A     70 FACT-FL                       12:48.21  
    1:29.88 1:37.72 1:38.06 1:38.48 1:36.14 1:37.24 1:37.84 1:32.85
 
Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiedamann, Karl E         70 FACT-FL                        1:26.49  
 
Men 70-74 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wiedamann, Karl E         70 FACT-FL                        3:17.56  
    1:36.83 1:40.73                                                
 
Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan          75 GOLD-FG                        1:37.39  
 
Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan          75 GOLD-FG                        3:32.37  
    1:40.40 1:51.97                                                
 
Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              83 DOC                            2:57.65  
 
Men 80-84 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              83 DOC                            7:13.38  
    3:36.80 3:36.58                                                
 
Men 80-84 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert         80 FACT-FL                        1:44.30  
 
Men 80-84 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert         80 FACT-FL                        3:48.77  
    1:51.44 1:57.33                                                
 
Men 80-84 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              83 DOC                            7:36.20  
 
Men 80-84 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              83 DOC                           14:04.30  
    7:04.58 6:59.72                                                
 
Men 80-84 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              83 DOC                            8:57.99  
    4:50.35 4:07.64                                                
 
Men 80-84 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Strong, Doug              83 DOC                           19:32.53  
    6:31.09 3:48.22 6:01.50 3:11.72                                
 
Women 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  4:59.82  
     1) Seier, Lydia S W52              2) LeVasseur, Katy W33            
     3) LeClair, Dale A W39             4) Arlotto, Sheila M W33          
     1:18.47  1:11.71  1:10.35  1:19.29                                    
 
Women 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  5:00.83  
     1) Cavanaugh, Debbie D W50         2) Protzman, Barbara W54          
     3) Devanney, Chela W51             4) Woodburn, Andrea W45           
     1:11.33  1:16.06  2:33.44                                             
 
Women 200-239 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                 10:54.84  
     1) Devanney, Chela W51             2) Woodburn, Andrea W45           
     3) Protzman, Barbara W54           4) Cavanaugh, Debbie D W50        
     1:16.28  2:38.93  1:19.18  2:46.26  1:23.11  2:55.04  1:15.55  2:34.61
 
Men 100-119 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Gold Coast Masters-FG  'A'                                       DQ  
     1) Buttram, Mance E M28            2) Corcho, Rodrigo M29            
     3) Korey, Bill M45                 4) Rivera, Robert S M30           
     1:15.36  1:20.01  1:23.48  1:00.46                                    
 
Men 120-159 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  4:01.53  
     1) Corcho, Rodrigo M29             2) Rivera, Robert S M30           
     3) Buttram, Mance E M28            4) Comulada, Luis M33             
     1:02.68    57.70  1:02.81    58.34                                    
 
Men 120-159 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                 11:23.74  
     1) Krajewski, Tim L M27            2) de Quesada, Alcides M35        
     3) Dehnert, Stephen E M31          4) Yepes, William M34             
     1:26.98  3:03.39  1:13.83  2:34.45  1:15.45  2:47.99  1:24.19  2:57.91
 
Men 120-159 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  5:23.95  
     1) Harper, Jim M41                 2) Frampton, Sean P M42           
     3) Kowalak, Mark S M41             4) Comulada, Luis M33             
     1:11.87  1:12.70  1:50.98  1:08.40                                    
 
Men 160-199 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  4:13.85  
     1) Harper, Jim M41                 2) LeClair, David W M41           
     3) Arlotto, R Daniel M38           4) Frampton, Sean P M42           
     1:00.89  1:04.95  1:04.10  1:03.91                                    
  2 Gold Coast Masters-FG  'B'                                  4:31.61  
     1) Digilio, Christopher R M45      2) Korey, Bill M45                
     3) Walley, David M M43             4) Caldwell, Larry E M43          
     1:08.79  1:06.32  1:08.98  1:07.52                                    
  3 Gold Coast Masters-FG  'C'                                  4:38.98  
     1) Jacobson, Steven M M45          2) Search, Eric M41               
     3) Roe, John M40                   4) Mejia, John M36                
     1:12.46  1:09.31  1:09.85  1:07.36                                    
  4 Gold Coast Masters-FG  'E'                                  5:02.46  
     1) Yepes, William M34              2) Peters, Shawn L M33            
     3) Cowley, Gordon S M43            4) Taylor, Michael J M47          
     1:17.19  1:05.25  1:11.42  1:28.60                                    
  5 Gold Coast Masters-FG  'D'                                  5:53.40  
     1) Cuenca, Michael M47             2) Nunez, Humberto M38            
     3) Nunez, Jose E M41               4) Dawes, Kevin P M38             
     1:31.95  1:20.25  1:26.42  1:34.78                                    
 
Men 160-199 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  4:53.04  
     1) Caldwell, Larry E M43           2) Walley, David M M43            
     3) Arlotto, R Daniel M38           4) LeClair, David W M41           
     1:13.34  1:24.12  1:11.37  1:04.21                                    
 
Men 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  4:48.72  
     1) O'Neill, Blaise M M50           2) Steblein, Edward M49           
     3) Burt, Chris E M53               4) Gill, Matthew P M52            
     1:16.20  1:11.40  1:07.93  1:13.

Men 200-239 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  5:52.98  
     1) Burt, Chris E M53               2) O'Neill, Blaise M M50          
     3) Steblein, Edward M49            4) Gill, Matthew P M52            
     1:21.45  1:51.18  1:27.16  1:13.19                                    
 
Men 280-319 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  4:45.42  
     1) Rapperport, Alan M75            2) Cavanaugh, Cav M73             
     3) Morrow, Andy M70                4) Quiggin, David M64             
     1:18.07  1:11.41  1:12.04  1:03.90                                    
 
Men 280-319 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                 10:57.90  
     1) Rapperport, Alan M75            2) Cavanaugh, Cav M73             
     3) Morrow, Andy M70                4) Quiggin, David M64             
              3:03.52  1:16.82  2:39.55  1:20.85  2:51.53  1:08.96  2:23.30
 
Mixed 100-119 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                 10:56.63  
     1) Arlotto, R Daniel M38           2) Arlotto, Sheila M W33          
     3) Pierce, Nicole T W20            4) Gac, Jarrod M26                
     1:10.03  2:24.81  1:23.74  2:53.96           3:01.03  1:16.50  2:36.83
 
Mixed 160-199 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                 12:21.36  
     1) Roe, John M40                   2) O'Neill, Blaise M M50          
     3) Montgomery, Courtnay W44        4) Casey, Kathleen M W49          
     1:19.74  2:52.36  1:21.36  2:50.25  1:40.27  3:39.15  1:23.36  2:59.60
 
Mixed 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  6:45.05  
     1) Gunter, Susan W65               2) Montgomery, Courtnay W44       
     3) Woodburn, Scott M65             4) Kowalak, Mark S M41            
     2:32.49  1:30.51  1:28.31  1:13.74                                    
 
Mixed 200-239 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                 11:44.42  
     1) Woodburn, Scott M65             2) Joggerst, Elaine C W37         
     3) Beier, Ken R M59                4) LeClair, Dale A W39            
     1:22.32  2:51.98  1:23.04  2:55.39  1:31.51  3:11.38  1:18.92  2:45.67