Licensed to Swim Florida                Hy-Tek's Meet Manager 4/8/2008 07:46 PM
             YMCA Norris Invitational 2008 - 4/5/2008 to 4/6/2008              
                                    Results                                    
 
Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galdames, Patricia H      26 SWIM-FL                   NT    1:16.31        
 
Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marella, Kristen          26 SWIM-FL              2:10.00    2:42.05        
     1:15.53                                                               
 
Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marella, Kristen          26 SWIM-FL              1:15.00    1:20.62        
 
Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marella, Kristen          26 SWIM-FL              2:25.00    2:57.10        
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerali, Jennifer L        36 SWIM-FL                40.00      36.74        
 
Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerali, Jennifer L        36 SWIM-FL              1:30.00    1:22.58        
 
Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerali, Jennifer L        36 SWIM-FL              3:25.00    3:22.05        
     1:37.82                                                               
 
Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerali, Jennifer L        36 SWIM-FL              1:05.00      54.53        
 
Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henshon, Sue              35 SWIM-FL                42.00      43.19        
  2 Gerali, Jennifer L        36 SWIM-FL              1:05.00      55.31        
 
Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henshon, Sue              35 SWIM-FL                   NT    1:36.28        
  2 Gerali, Jennifer L        36 SWIM-FL              2:15.00    2:03.75        
 
Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerali, Jennifer L        36 SWIM-FL              4:35.00    4:37.91        
     2:15.21                                                               
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seal, Andrienne           43 SWIM-FL                   NT    3:03.37        
     1:29.41                                                               
 
Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seal, Andrienne           43 SWIM-FL              1:45.00    1:43.29        
 
Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seal, Andrienne           43 SWIM-FL              2:15.00    1:47.55        
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seal, Andrienne           43 SWIM-FL                   NT      42.08        
 
Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seal, Andrienne           43 SWIM-FL              3:15.00    3:27.66        
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Robin B          54 Swms-FL                35.00      37.97        
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Robin B          54 Swms-FL              1:30.00    1:25.60        
 
Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamso, Joan               51 SWIM-FL                   NT   12:28.23        
     1:27.67  3:02.15  6:11.52 12:28.23                                    
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Carolyn M          58 Swms-FL                39.20      39.82        
 
Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Carolyn M          58 Swms-FL                48.56      49.83        
 
Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevison, Ellie           65 FACT-FL              2:30.00    2:15.55        
 
Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevison, Ellie           65 FACT-FL             11:00.00   10:32.58        
     2:28.58  5:08.32                                                      
 
Women 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevison, Ellie           65 FACT-FL             23:00.00   21:39.09        
     2:23.87  5:05.99 10:38.06                                             
 
Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Betty Lou         71 FACT-FL                47.83      51.63        
 
Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Betty Lou         71 FACT-FL              1:45.12    2:03.60        
 
Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jebe, Margit H            70 FACT-FL                49.10      52.63        
 
Women 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jebe, Margit H            70 FACT-FL                48.50      52.13        
 
Women 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eisele, Sylvia            79 FACT-FL              9:10.00    9:35.25        
     2:19.81  4:46.90                                                      
 
Women 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eisele, Sylvia            79 FACT-FL              5:10.00    4:51.10        
     2:23.09                                                               
 
Women 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eisele, Sylvia            79 FACT-FL              1:04.00      57.78        
 
Women 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eisele, Sylvia            79 FACT-FL              2:08.00    2:09.27        
 
Women 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eisele, Sylvia            79 FACT-FL              4:59.80    4:45.47        
     2:16.35                                                               
 
Women 75-79 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eisele, Sylvia            79 FACT-FL              1:05.00    1:05.47        
 
Women 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eisele, Sylvia            79 FACT-FL              2:59.90    2:32.29        
 
Women 75-79 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eisele, Sylvia            79 FACT-FL              5:03.00    4:52.29        
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL                28.00      27.90        
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL              1:03.00    1:02.90        
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erndl, Kevin              29 SWIM-FL                   NT    4:42.91        
     1:08.00  2:20.44                                                      
 
Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erndl, Kevin              29 SWIM-FL                   NT    9:56.00        
     1:08.12  2:21.60  4:51.32                                             
 
Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL                   NT    1:18.03        
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL                31.00      31.09        
 
Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL              1:10.00    1:11.55        
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erndl, Kevin              29 SWIM-FL                   NT    2:34.76        
 
Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Matt              30 SWIM-FL              1:20.00    1:23.29        
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robertshaw, Darren J      43 SWIM-FL                   NT    1:21.00        
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Robertshaw, Darren J      43 SWIM-FL                   NT         DQ        
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL                35.00      31.24        
  2 Paisin, Carlos            48 SWIM-FL                   NT      31.39        
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paisin, Carlos            48 SWIM-FL                   NT    1:10.03        
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paisin, Carlos            48 SWIM-FL                   NT    5:50.65        
     1:18.92  2:48.25                                                      
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL                38.00      44.11        
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL              1:40.00    1:34.91        
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL                40.00      43.60        
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL              1:45.00    1:37.44        
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL                35.00      35.79        
 
Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL              1:30.00    1:24.46        
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL              2:50.00    3:07.76        
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Bill             50 SYSM-FL                27.65      28.14        
  2 Norgart, Mitchell L       50 SWIM-FL                   NT      32.49        
  3 Stegeman, Tom             53 SWIM-FL                33.00      33.26        
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norgart, Mitchell L       50 SWIM-FL                   NT    1:10.98        
  2 Stegeman, Tom             53 SWIM-FL              1:13.00    1:15.03        
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norgart, Mitchell L       50 SWIM-FL                   NT    2:37.53        
     1:16.38                                                               
 
Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stegeman, Tom             53 SWIM-FL             13:13.00   12:43.76        
     1:29.49  3:09.39  6:25.62                                             
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Bill             50 SYSM-FL                34.89      36.16        
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Applebee, Andy            59 UNAT                   37.50      31.37        
  2 Lanigan, Ken L            57 SWIM-FL                32.00      32.23        
  3 Highsmith, William H      55 UNAT                   36.17      36.55        
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanigan, Ken L            57 SWIM-FL              1:10.00    1:11.05        
  2 Highsmith, William H      55 UNAT                 1:24.93    1:36.51        
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanigan, Ken L            57 SWIM-FL              2:40.00    2:44.56        
     1:19.68                                                               
  2 Highsmith, William H      55 UNAT                 3:40.23    3:25.34        
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magin, Randy              59 FACT-FL              6:15.00    5:52.96        
     1:24.92  2:55.51                                                      
  2 Lanigan, Ken L            57 SWIM-FL              6:20.00    5:55.69        
     1:26.10  2:57.33                                                      
  3 Highsmith, William H      55 UNAT                 6:45.79    6:55.22        
     1:35.19  3:23.11                                                      
 
Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Highsmith, William H      55 UNAT                13:19.71   13:35.01        
     1:32.36                                                               
 
Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magin, Randy              59 FACT-FL                39.00      39.65        
 
Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magin, Randy              59 FACT-FL              1:30.00    1:26.01        
 
Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magin, Randy              59 FACT-FL              3:10.15    3:13.20        
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Highsmith, William H      55 UNAT                   55.61      52.13        
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Highsmith, William H      55 UNAT                 1:59.47    2:00.98        
 
Men 55-59 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Highsmith, William H      55 UNAT                 3:58.01    4:13.97        
     2:01.59                                                               
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magin, Randy              59 FACT-FL                35.00      35.55        
  2 Highsmith, William H      55 UNAT                   56.18      56.30        
 
Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magin, Randy              59 FACT-FL              3:15.00    3:18.60        
  2 Highsmith, William H      55 UNAT                 3:59.03    4:18.80        
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redic, James P            62 FACT-FL                32.51      33.62        
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohl, Bruce E             62 SWIM-FL              5:30.00    5:11.73        
     1:14.37  2:35.14                                                      
  2 Brewer, Dick              63 GOLD-FG              6:30.00    6:47.25        
     1:30.64  3:15.77                                                      
 
Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohl, Bruce E             62 SWIM-FL             12:00.00   10:45.38        
     1:15.14  2:37.60  5:21.59                                             
  2 Wyser, Chip W             63 GBM                 15:00.00   13:50.71        
     1:34.06  3:18.33  6:50.46                                             
 
Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohl, Bruce E             62 SWIM-FL              1:20.00    1:23.58        
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redic, James P            62 FACT-FL                43.51      41.99        
  2 Brewer, Dick              63 GOLD-FG                42.48      43.93        
  3 Wyser, Chip W             63 GBM                    45.00      55.51        
 
Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redic, James P            62 FACT-FL              1:35.73    1:34.00        
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              63 GOLD-FG              3:34.76    3:29.03        
     1:42.30                                                               
  2 Redic, James P            62 FACT-FL              3:35.30    3:45.19        
     1:47.13                                                               
 
Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohl, Bruce E             62 SWIM-FL                31.00      34.34        
  2 Redic, James P            62 FACT-FL                35.68      38.86        
 
Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redic, James P            62 FACT-FL              1:36.36    1:42.24        
 
Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohl, Bruce E             62 SWIM-FL              2:45.00    2:50.46        
  2 Redic, James P            62 FACT-FL              3:28.84    3:27.38        
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lodwig, Keefe L           65 WMST-FL                29.50      28.83        
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lodwig, Keefe L           65 WMST-FL              1:08.00    1:05.11        
  2 Trevison, Rick            66 FACT-FL              1:33.00    1:31.31        
 
Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevison, Rick            66 FACT-FL              3:30.00    3:27.72        
     1:40.25                                                               
 
Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevison, Rick            66 FACT-FL              7:25.00    7:25.93        
     1:47.60  3:43.31                                                      
 
Men 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trevison, Rick            66 FACT-FL             15:40.00   15:08.80        
     1:46.91  3:43.06  7:35.15                                             
 
Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lodwig, Keefe L           65 WMST-FL                39.00      40.37        
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakelin, Fred W           66 FACT-FL                43.00      41.69        
 
Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakelin, Fred W           66 FACT-FL              1:38.00    1:36.84        
 
Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wakelin, Fred W           66 FACT-FL              3:34.00    3:36.19        
     1:45.33                                                               
 
Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lodwig, Keefe L           65 WMST-FL                32.00      31.62        
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morrow, Andy B            70 GOLD-FG                35.50      32.02        
  2 Wiedamann, Karl E         70 FACT-FL                33.11      34.70        
  3 Dobler, Wally E           74 GOLD-FG                36.50      35.92        
  4 Stolhmeyer, Michael A     71 FACT-FL                33.50      36.00        
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stolhmeyer, Michael A     71 FACT-FL              1:18.50    1:19.97        
 
Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stolhmeyer, Michael A     71 FACT-FL              3:05.20    3:00.30        
     1:28.42                                                               
  2 Dobler, Wally E           74 GOLD-FG              3:11.10    3:06.15        
     1:27.10                                                               
 
Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stolhmeyer, Michael A     71 FACT-FL              6:52.30    6:22.49        
     1:29.89  3:09.03                                                      
 
Men 70-74 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stolhmeyer, Michael A     71 FACT-FL             13:20.00   13:21.56        
     1:33.42  3:16.71  6:43.00                                             
 
Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stolhmeyer, Michael A     71 FACT-FL                42.50      48.85        
 
Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobler, Wally E           74 GOLD-FG              1:29.90    1:37.84        
 
Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiedamann, Karl E         70 FACT-FL                36.88      38.14        
  2 Morrow, Andy B            70 GOLD-FG                50.00      46.55        
  3 Dobler, Wally E           74 GOLD-FG                49.00      48.81        
 
Men 70-74 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobler, Wally E           74 GOLD-FG              1:33.30    1:35.41        
 
Men 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobler, Wally E           74 GOLD-FG              3:20.00    3:34.54        
 
Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        75 GOLD-FG                34.50      34.57        
  2 Scott, Noel               75 SWIM-FL              1:00.47      48.43        
 
Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        75 GOLD-FG              1:18.00    1:18.68        
 
Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        75 GOLD-FG              6:30.00    6:32.20        
     1:30.41  3:12.44                                                      
  2 Scott, Noel               75 SWIM-FL              9:10.00    8:24.02        
     1:57.55  4:08.87                                                      
 
Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        75 GOLD-FG                42.00      45.09        
  2 Scott, Noel               75 SWIM-FL                47.67    1:08.28        
 
Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        75 GOLD-FG              1:35.30    1:34.86        
 
Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        75 GOLD-FG              3:32.40    3:33.53        
     1:39.07                                                               
 
Men 80-84 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert C       80 FACT-FL                46.62      51.79        
 
Men 80-84 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert C       80 FACT-FL              1:42.14    1:43.90        
 
Men 80-84 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert C       80 FACT-FL              3:39.91    3:48.49        
     1:51.03                                                               
 
Men 80-84 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert C       80 FACT-FL                48.52      46.84        
 
Men 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Florida Masters-FL  'A'                           NT    1:52.01        
     1) Erndl, Kevin M29                2) Dobroski, Scott C M28          
     3) Paisin, Carlos M48              4) Miller, Matt M30               
 
Men 240-279 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Florida Masters-FL  'B'                           NT    2:04.29        
     1) Thompson, Ian M46               2) Norgart, Mitchell L M50        
     3) Lanigan, Ken L M57              4) Mohl, Bruce E M62              
 
Men 280-319 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florida Aquatic Combined Team-FL  'A'                  NT    2:27.94        
     1) Stolhmeyer, Michael A M71       2) MacDonald, Robert C M80        
     3) Wakelin, Fred W M66             4) Wiedamann, Karl E M70          
 
Men 280-319 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florida Aquatic Combined Team-FL  'A'                  NT    2:46.86        
     1) Stolhmeyer, Michael A M71       2) Wiedamann, Karl E M70          
     3) MacDonald, Robert C M80         4) Wakelin, Fred W M66            
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Florida Masters-FL  'A'                           NT    2:32.22        
     1) Paisin, Carlos M48              2) Galdames, Anni C W28           
     3) Dobroski, Scott C M28           4) Galdames, Patricia H W26       
 
Mixed 280-319 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florida Aquatic Combined Team-FL  'A'                  NT    2:53.67        
     1) Wakelin, Fred W M66             2) MacDonald, Robert C M80        
     3) Tucker, Betty Lou W71           4) Jebe, Margit H W70             
 
Mixed 280-319 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Florida Aquatic Combined Team-FL  'A'                  NT    2:32.21        
     1) Eisele, Sylvia W79              2) Wiedamann, Karl E M70          
     3) Stolhmeyer, Michael A M71       4) Tucker, Betty Lou W71