Licensed to Hy-Tek Meet Services       Hy-Tek's Meet Manager 4/13/2008 05:32 PM
                       John Okeefe Swim Meet - 4/5/2008                        
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Nicole T          19 Gold-FG                          28.93  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Nicole T          19 Gold-FG                          31.30  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Nicole T          19 Gold-FG                        1:10.80  
      32.24   38.56                                                
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, Nicole T          19 Gold-FG                        2:37.20  
      31.78   40.40   47.22   37.80                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jennifer M        27 Unattached                       25.95  
  2 Miller, Ashley            26 Unattached                       26.01  
  3 Munoz, Natalie            27 Gold-FG                          40.28  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Ashley            26 Unattached                       56.30  
      26.57   29.73                                                
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jennifer M        27 Unattached                       30.99  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Ashley            26 Unattached                       33.26  
  2 Martin, Jennifer M        27 Unattached                       33.72  
  3 Munoz, Natalie            27 Gold-FG                          46.86  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, Natalie            27 Gold-FG                        1:47.23  
      47.54   59.69                                                
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Ashley            26 Unattached                       28.56  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Ashley            26 Unattached                     1:06.43  
      30.73   35.70                                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bottom, Lauralyn          32 Unattached                       28.13  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ackermann, Laura          33 FLAQ-FL                        1:04.17  
      30.45   33.72                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ackermann, Laura          33 FLAQ-FL                        2:25.74  
      32.65   35.63   38.59   38.87                                
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bottom, Lauralyn          32 Unattached                       32.35  
  2 Arlotto, Sheila M         32 Gold-FG                          35.99  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, Sheila M         32 Gold-FG                        1:17.26  
      37.79   39.47                                                
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeVasseur, Katy           33 Gold-FG                          36.22  
  2 Klein, Miriam             30 Gold-FG                          44.57  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeVasseur, Katy           33 Gold-FG                        1:17.72  
      37.19   40.53                                                
  2 Klein, Miriam             30 Gold-FG                        1:37.40  
      45.83   51.57                                                
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeVasseur, Katy           33 Gold-FG                          30.45  
  2 Bottom, Lauralyn          32 Unattached                       30.50  
  3 Ackermann, Laura          33 FLAQ-FL                          33.09  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeVasseur, Katy           33 Gold-FG                        1:05.07  
      30.39   34.68                                                
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ackermann, Laura          33 FLAQ-FL                        1:13.49  
      33.81   39.68                                                
  2 Arlotto, Sheila M         32 Gold-FG                        1:18.04  
      36.53   41.51                                                
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeVasseur, Katy           33 Gold-FG                        2:29.34  
      30.17   39.65   43.49   36.03                                
  2 Bottom, Lauralyn          32 Unattached                     2:31.78  
      32.98   39.80   43.67   35.33                                
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           38 Gold-FG                          27.83  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           38 Gold-FG                        1:00.60  
      29.28   31.32                                                
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michele M        39 FINS-PV                        2:10.14  
      31.24   33.10   32.95   32.85                                
  2 LeClair, Dale A           38 Gold-FG                        2:13.89  
      31.10   33.79   34.35   34.65                                
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           38 Gold-FG                          32.79  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michele M        39 FINS-PV                          35.65  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michele M        39 FINS-PV                          29.53  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michele M        39 FINS-PV                        1:03.28  
      29.91   33.37                                                
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michele M        39 FINS-PV                        2:29.58  
      29.84   41.28   44.28   34.18                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Kristin A         41 LYTA-FL                          29.97  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          44 Gold-FG                        1:05.85  
      32.06   33.79                                                
  2 Larson, Kristin A         41 LYTA-FL                        1:07.42  
      32.06   35.36                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          44 Gold-FG                        2:17.66  
      31.97   34.14   35.45   36.10                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Kristin A         41 LYTA-FL                          37.89  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Kristin A         41 LYTA-FL                        1:23.55  
      40.69   42.86                                                
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Jill S             43 FINS-PV                          38.57  
  2 Woodburn, Andrea          44 Gold-FG                          38.71  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          44 Gold-FG                        1:24.28  
      40.35   43.93                                                
  2 Burke, Jill S             43 FINS-PV                        1:25.17  
      40.11   45.06                                                
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Kristin A         41 LYTA-FL                          32.50  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          44 Gold-FG                        1:13.07  
      35.10   37.97                                                
  2 Burke, Jill S             43 FINS-PV                        1:21.41  
      39.46   41.95                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          45 FLAQ-FL                        2:41.63  
      37.18   40.79   42.28   41.38                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          45 FLAQ-FL                          41.62  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          45 FLAQ-FL                          41.97  
  2 Armington, Ana            46 Gold-FG                          42.10  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          45 FLAQ-FL                        1:30.86  
      43.96   46.90                                                
  2 Armington, Ana            46 Gold-FG                        1:33.26  
      43.50   49.76                                                
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Armington, Ana            46 Gold-FG                        1:26.87  
      42.05   44.82                                                
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          45 FLAQ-FL                        3:07.02  
      43.25   48.55   53.90   41.32                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            51 Gold-FG                          30.67  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         50 Gold-FG                        1:03.85  
      30.77   33.08                                                
  2 Seier, Lydia S            51 Gold-FG                        1:06.99  
      32.25   34.74                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         50 Gold-FG                        2:19.12  
      31.62   35.37   36.51   35.62                                
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       50 Gold-FG                          32.22  
  2 Larson, Linda L           52 FLAQ-FL                          40.68  
  3 Seier, Lydia S            51 Gold-FG                          41.93  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       50 Gold-FG                        1:10.42  
      35.10   35.32                                                
  2 Larson, Linda L           52 FLAQ-FL                        1:29.10  
      44.06   45.04                                                
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       50 Gold-FG                        1:17.69  
      36.38   41.31                                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         50 Gold-FG                          32.76  
  2 Protzman, Barbara         53 Gold-FG                          35.41  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         50 Gold-FG                        1:16.21  
      34.49   41.72                                                
  2 Protzman, Barbara         53 Gold-FG                        1:22.42  
      36.89   45.53                                                
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Linda L           52 FLAQ-FL                        1:29.96  
      42.46   47.50                                                
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         53 Gold-FG                        2:54.95  
      36.54   46.84   51.65   39.92                                
  2 Larson, Linda L           52 FLAQ-FL                        3:14.65  
      42.17   47.97 1:00.70   43.81                                
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       61 LYTA-FL                          35.17  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       61 LYTA-FL                        1:15.43  
      36.01   39.42                                                
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       61 LYTA-FL                          38.52  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       61 LYTA-FL                        1:25.70  
      43.20   42.50                                                
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bourland, Ardis A         75 Gold-FG                          44.24  
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bourland, Ardis A         75 Gold-FG                          49.90  
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bourland, Ardis A         75 Gold-FG                        2:08.97  
      59.65 1:09.32                                                
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Ryan M             24 FINS-PV                          22.59  
  2 Cherlin, Ryan M           23 FINS-PV                          25.84  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Ryan M             24 FINS-PV                          47.82  
      22.89   24.93                                                
  2 Cherlin, Ryan M           23 FINS-PV                          58.00  
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey L            24 FINS-PV                          26.94  
 
Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey L            24 FINS-PV                          56.12  
      27.74   28.38                                                
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey L            24 FINS-PV                          27.19  
  2 Cherlin, Ryan M           23 FINS-PV                          34.48  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey L            24 FINS-PV                        1:00.65  
      28.26   32.39                                                
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Ryan M             24 FINS-PV                          23.72  
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Ryan M             24 FINS-PV                          51.17  
      23.88   27.29                                                
 
Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey L            24 FINS-PV                        2:01.85  
      26.84   30.54   34.37   30.10                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Juan C             25 Gold-FG                          24.24  
  2 Burkhardt, Justin M       28 DCAC-PV                          24.35  
  3 Gac, Jarrod               25 Gold-FG                          26.45  
  4 Kasney, Andrew            26 FINS-PV                          27.29  
  5 Aguiluz, Cesar            25 FLAQ-FL                          28.68  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palumbo, Greg T           27 TNYA-MR                          48.33  
      23.63   24.70                                                
  2 Gac, Jarrod               25 Gold-FG                          56.98  
      27.52   29.46                                                
  3 Aguiluz, Cesar            25 FLAQ-FL                        1:04.07  
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palumbo, Greg T           27 TNYA-MR                        1:45.86  
      24.85   26.87   26.88   27.26                                
  2 Burkhardt, Justin M       28 DCAC-PV                        1:53.70  
      27.05   29.37   28.96   28.32                                
  3 Gac, Jarrod               25 Gold-FG                        2:10.97  
      30.28   32.97   33.65   34.07                                
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Corcho, Rodrigo           28 Gold-FG                          31.25  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palumbo, Greg T           27 TNYA-MR                          56.23  
      27.81   28.42                                                
  2 Burkhardt, Justin M       28 DCAC-PV                        1:00.74  
      29.87   30.87                                                
  3 Buttram, Mance E          28 Gold-FG                        1:01.07  
      30.30   30.77                                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Corcho, Rodrigo           28 Gold-FG                          29.07  
  2 Kasney, Andrew            26 FINS-PV                          34.44  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buttram, Mance E          28 Gold-FG                          26.64  
  2 Corcho, Rodrigo           28 Gold-FG                          26.75  
  3 Salas, Juan C             25 Gold-FG                          28.01  
  4 Aguiluz, Cesar            25 FLAQ-FL                          33.21  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burkhardt, Justin M       28 DCAC-PV                          57.43  
      26.93   30.50                                                
  2 Gac, Jarrod               25 Gold-FG                        1:04.37  
      31.31   33.06                                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palumbo, Greg T           27 TNYA-MR                          59.13  
      27.50   31.63                                                
  2 Salas, Juan C             25 Gold-FG                        1:02.81  
      29.19   33.62                                                
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burkhardt, Justin M       28 DCAC-PV                        2:06.46  
      27.36   32.25   37.42   29.43                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          32 Gold-FG                          22.32  
  2 Moon, Wonkee              33 DCAC-PV                          25.00  
  3 Pisut, Daniel             30 DCAC-PV                          25.27  
  4 Demira, Onesimo C         34 TNYA-MR                          26.62  
  5 Rios, Eduardo             33 Gold-FG                          31.36  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moon, Wonkee              33 DCAC-PV                          55.02  
      26.73   28.29                                                
  2 Demira, Onesimo C         34 TNYA-MR                          57.50  
      28.10   29.40                                                
  3 Ghali, Nadeem             32 TNYA-MR                        1:06.50  
      32.03   34.47                                                
  4 Yepes, William            33 Gold-FG                        1:06.70  
      32.86   33.84                                                
  5 Elipot, Shane             30 Gold-FG                        1:11.16  
      32.99   38.17                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          32 Gold-FG                        1:52.65  
      26.51   28.81   29.36   27.97                                
  2 Demira, Onesimo C         34 TNYA-MR                        2:11.23  
      31.36   34.27   33.16   32.44                                
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pisut, Daniel             30 DCAC-PV                          31.67  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moon, Wonkee              33 DCAC-PV                        1:04.88  
      32.21   32.67                                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Elipot, Shane             30 Gold-FG                          38.44  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pisut, Daniel             30 DCAC-PV                        1:13.06  
      34.12   38.94                                                
  2 Rios, Eduardo             33 Gold-FG                        1:32.30  
      41.64   50.66                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moon, Wonkee              33 DCAC-PV                          28.52  
  2 Pisut, Daniel             30 DCAC-PV                          28.89  
  3 Yepes, William            33 Gold-FG                          31.46  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Demira, Onesimo C         34 TNYA-MR                        1:03.61  
      30.59   33.02                                                
  2 Yepes, William            33 Gold-FG                        1:11.53  
      32.99   38.54                                                
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          32 Gold-FG                          58.63  
      27.96   30.67                                                
  2 Moon, Wonkee              33 DCAC-PV                        1:01.73  
      29.98   31.75                                                
  3 Yepes, William            33 Gold-FG                        1:15.62  
      36.00   39.62                                                
  4 Ghali, Nadeem             32 TNYA-MR                        1:21.35  
      38.65   42.70                                                
  5 Rios, Eduardo             33 Gold-FG                        1:28.02  
      42.08   45.94                                                
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          32 Gold-FG                        2:11.51  
      26.72   36.80   37.60   30.39                                
  2 Yepes, William            33 Gold-FG                        2:40.83  
      31.31   45.20   45.17   39.15                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andreades, Stephen A      36 FLAQ-FL                          24.11  
  2 Miller, Jason W           38 Gold-FG                          24.90  
  3 Gonzalez, Dake A          36 TNYA-MR                          25.83  
  4 Roe, John L               39 Gold-FG                          26.01  
  5 Mejia, John               36 Gold-FG                          26.29  
  6 Jamarillo, David          39 Gold-FG                          28.29  
  7 Mata, Jorge               35 Gold-FG                          28.49  
  8 Hill, Benjamin L          37 Gold-FG                          28.56  
  9 Chamberlain, Randall A    38 TNYA-MR                          29.11  
 10 Nistal, Daniel            38 Gold-FG                          40.62  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Jason W           38 Gold-FG                          55.09  
      25.77   29.32                                                
  2 Gonzalez, Dake A          36 TNYA-MR                          56.61  
      26.41   30.20                                                
  3 Roe, John L               39 Gold-FG                          59.62  
      28.48   31.14                                                
  4 Jamarillo, David          39 Gold-FG                        1:02.87  
      30.43   32.44                                                
  5 Hill, Benjamin L          37 Gold-FG                        1:03.95  
      29.66   34.29                                                
  6 Mata, Jorge               35 Gold-FG                        1:04.35  
      31.22   33.13                                                
  7 Chamberlain, Randall A    38 TNYA-MR                        1:09.56  
      32.81   36.75                                                
  8 Nistal, Daniel            38 Gold-FG                        1:41.03  
      43.22   57.81                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chamberlain, Randall A    38 TNYA-MR                        2:30.92  
      34.15   38.26   39.47   39.04                                
  2 Carr, William R           39 TNYA-MR                        2:40.84  
      37.46 1:24.12   39.44                                        
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, Daniel           37 Gold-FG                          32.65  
  2 Villarreal, Hugo H        38 Gold-FG                          33.35  
  3 Mejia, John               36 Gold-FG                          33.91  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andreades, Stephen A      36 FLAQ-FL                        1:10.77  
      33.51   37.26                                                
  2 Mejia, John               36 Gold-FG                        1:14.05  
      34.99   39.06                                                
  3 Roe, John L               39 Gold-FG                        1:19.01  
      36.74   42.27                                                
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andreades, Stephen A      36 FLAQ-FL                          26.41  
  2 Arlotto, Daniel           37 Gold-FG                          26.50  
  3 Gonzalez, Dake A          36 TNYA-MR                          28.05  
  4 Miller, Jason W           38 Gold-FG                          28.09  
  5 Roe, John L               39 Gold-FG                          28.10  
  6 Mejia, John               36 Gold-FG                          29.37  
  7 Mata, Jorge               35 Gold-FG                          30.66  
  8 Jamarillo, David          39 Gold-FG                          35.48  
  9 Nistal, Daniel            38 Gold-FG                          45.81  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andreades, Stephen A      36 FLAQ-FL                          59.82  
      27.91   31.91                                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, Daniel           37 Gold-FG                        1:01.51  
      28.51   33.00                                                
  2 Gonzalez, Dake A          36 TNYA-MR                        1:05.49  
      29.93   35.56                                                
  3 Mejia, John               36 Gold-FG                        1:07.20  
      31.62   35.58                                                
  4 Villarreal, Hugo H        38 Gold-FG                        1:08.33  
      31.55   36.78                                                
  5 Miller, Jason W           38 Gold-FG                        1:09.02  
      31.51   37.51                                                
  6 Roe, John L               39 Gold-FG                        1:09.26  
      32.58   36.68                                                
  7 Mata, Jorge               35 Gold-FG                        1:14.08  
      34.90   39.18                                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chamberlain, Randall A    38 TNYA-MR                        2:53.83  
      34.52   47.71   50.68   40.92                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Digilio, Christopher R    44 Gold-FG                          26.26  
  2 Korey, Bill               44 Gold-FG                          26.28  
  3 Cowley, Gordon S          42 Gold-FG                          29.46  
  4 Costa, Cesar L            44 Gold-FG                          30.68  
  5 Nunez, Jose E             40 Gold-FG                          32.54  
  6 Mosquera, Bernardino      40 Gold-FG                          32.91  
  7 Hughes, Larry             41 Gold-FG                          33.13  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walley, David             43 Gold-FG                          56.07  
      27.46   28.61                                                
  2 Korey, Bill               44 Gold-FG                          57.22  
      27.68   29.54                                                
  3 Mair, Matthew S           41 TNYA-MR                          58.47  
      27.98   30.49                                                
  4 Digilio, Christopher R    44 Gold-FG                          58.84  
      28.31   30.53                                                
  5 Farias, Sergio M          41 Unattached                     1:02.35  
      29.94   32.41                                                
  6 Cowley, Gordon S          42 Gold-FG                        1:07.11  
      31.80   35.31                                                
  7 Nunez, Jose E             40 Gold-FG                        1:10.91  
      34.18   36.73                                                
  8 Costa, Cesar L            44 Gold-FG                        1:15.74  
      33.85   41.89                                                
  9 Mosquera, Bernardino      40 Gold-FG                        1:17.69  
      35.78   41.91                                                
 10 Hughes, Larry             41 Gold-FG                        1:18.70  
      37.30   41.40                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               40 Gold-FG                        1:53.79  
      26.75   28.76   29.07   29.21                                
  2 LeClair, David W          40 Gold-FG                        2:00.01  
      28.19   30.40   30.64   30.78                                
  3 Dever, Frederick E        42 DCAC-PV                        2:01.28  
      28.30   30.74   31.86   30.38                                
  4 Korey, Bill               44 Gold-FG                        2:04.59  
      29.52   31.90   32.14   31.03                                
  5 Mair, Matthew S           41 TNYA-MR                        2:06.61  
      30.26   32.38   32.41   31.56                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cowley, Gordon S          42 Gold-FG                          36.66  
  2 Nunez, Jose E             40 Gold-FG                          42.93  
  3 Hughes, Larry             41 Gold-FG                          45.61  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               40 Gold-FG                          57.39  
      28.34   29.05                                                
  2 Williams, Neill C         40 DCAC-PV                          58.47  
      27.99   30.48                                                
  3 LeClair, David W          40 Gold-FG                        1:06.83  
      32.83   34.00                                                
  4 Czander, Eric W           42 DCAC-PV                        1:07.26  
      32.76   34.50                                                
  5 Nunez, Jose E             40 Gold-FG                        1:33.57  
      45.50   48.07                                                
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, Sean P          41 Gold-FG                          27.46  
  2 Walley, David             43 Gold-FG                          33.25  
  3 Kalthoff, Karsten         41 FLAQ-FL                          33.75  
  4 Lee Loy, Patrick A        44 FINS-PV                          34.84  
  5 Costa, Cesar L            44 Gold-FG                          40.05  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, Sean P          41 Gold-FG                        1:00.20  
      28.12   32.08                                                
  2 LeClair, David W          40 Gold-FG                        1:12.14  
      34.12   38.02                                                
  3 Kalthoff, Karsten         41 FLAQ-FL                        1:14.08  
      34.13   39.95                                                
  4 Costa, Cesar L            44 Gold-FG                        1:37.10  
      42.87   54.23                                                
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Neill C         40 DCAC-PV                          23.77  
  2 Frampton, Sean P          41 Gold-FG                          25.29  
  3 Lee Loy, Patrick A        44 FINS-PV                          27.15  
  4 Walley, David             43 Gold-FG                          29.27  
  5 Digilio, Christopher R    44 Gold-FG                          29.68  
  6 Kalthoff, Karsten         41 FLAQ-FL                          29.83  
  7 Dever, Frederick E        42 DCAC-PV                          30.62  
  8 Cowley, Gordon S          42 Gold-FG                          31.12  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee Loy, Patrick A        44 FINS-PV                          59.71  
      27.91   31.80                                                
  2 Dever, Frederick E        42 DCAC-PV                          59.76  
      28.27   31.49                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Neill C         40 DCAC-PV                          55.92  
      26.09   29.83                                                
  2 Harper, Jim               40 Gold-FG                          56.59  
      26.49   30.10                                                
  3 Frampton, Sean P          41 Gold-FG                          57.20  
      27.56   29.64                                                
  4 Walley, David             43 Gold-FG                        1:04.21  
      30.92   33.29                                                
  5 Czander, Eric W           42 DCAC-PV                        1:06.16  
      30.92   35.24                                                
  6 Korey, Bill               44 Gold-FG                        1:07.11  
      31.59   35.52                                                
  7 Kalthoff, Karsten         41 FLAQ-FL                        1:07.55  
      31.72   35.83                                                
  8 Farias, Sergio M          41 Unattached                     1:17.54  
      36.89   40.65                                                
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               40 Gold-FG                        2:03.93  
      27.31   31.97   35.95   28.70                                
  2 Williams, Neill C         40 DCAC-PV                        2:08.50  
      26.22   33.50   36.80   31.98                                
  3 Dever, Frederick E        42 DCAC-PV                        2:23.20  
      28.99   39.97   42.68   31.56                                
  4 Czander, Eric W           42 DCAC-PV                        2:24.82  
      31.93   37.50   41.70   33.69                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ngim, Alan G              45 Gold-FG                          25.94  
  2 Cantrell, Patrick M       47 AGUA-MR                          26.15  
  3 Fetter, James             46 Gold-FG                          26.52  
  4 Steblein, Edward J        49 Gold-FG                          26.83  
  5 Jacobson, Steven M        45 Gold-FG                          27.85  
  6 Green, Frank              49 Gold-FG                          29.59  
  7 Zeichner, Adam            45 Gold-FG                          33.66  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Greg G            46 Gold-FG                          57.40  
      27.26   30.14                                                
  2 Ngim, Alan G              45 Gold-FG                          57.54  
      26.56   30.98                                                
  3 Cantrell, Patrick M       47 AGUA-MR                          57.86  
      28.04   29.82                                                
  4 Steblein, Edward J        49 Gold-FG                          59.15  
      28.37   30.78                                                
  5 Jacobson, Steven M        45 Gold-FG                        1:02.92  
      29.69   33.23                                                
  6 Green, Frank              49 Gold-FG                        1:04.49  
      30.47   34.02                                                
  7 Seigmann, Robert          48 Gold-FG                        1:09.94  
      31.41   38.53                                                
  8 Zeichner, Adam            45 Gold-FG                        1:17.11  
      35.98   41.13                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         45 Gold-FG                        1:52.28  
      26.45   28.14   28.79   28.90                                
  2 Steblein, Edward J        49 Gold-FG                        2:19.65  
      32.86   35.59   35.56   35.64                                
  3 Zeichner, Adam            45 Gold-FG                        3:02.49  
      39.25   47.26   49.11   46.87                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grzeszczak, John S        49 Gold-FG                          27.93  
  2 Cantrell, Patrick M       47 AGUA-MR                          31.66  
  3 Zeichner, Adam            45 Gold-FG                          46.03  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cantrell, Patrick M       47 AGUA-MR                        1:06.77  
      33.90   32.87                                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grzeszczak, John S        49 Gold-FG                          33.23  
  2 Waters, Greg G            46 Gold-FG                          34.65  
  3 Jacobson, Steven M        45 Gold-FG                          38.63  
  4 Seigmann, Robert          48 Gold-FG                          38.88  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grzeszczak, John S        49 Gold-FG                          26.50  
  2 Cantrell, Patrick M       47 AGUA-MR                          28.64  
  3 Fetter, James             46 Gold-FG                          29.12  
  4 Ngim, Alan G              45 Gold-FG                          30.11  
  5 Steblein, Edward J        49 Gold-FG                          31.52  
  6 Jacobson, Steven M        45 Gold-FG                          34.46  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         45 Gold-FG                          57.06  
      26.79   30.27                                                
  2 Steblein, Edward J        49 Gold-FG                        1:14.09  
      35.64   38.45                                                
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grzeszczak, John S        49 Gold-FG                        1:03.49  
      29.86   33.63                                                
  2 Waters, Greg G            46 Gold-FG                        1:07.95  
      32.10   35.85                                                
  3 Green, Frank              49 Gold-FG                        1:15.53  
      35.25   40.28                                                
  4 Jacobson, Steven M        45 Gold-FG                        1:17.18  
      36.39   40.79                                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gollop, Barry             52 Gold-FG                          30.01  
  2 Dzamba, Robert            54 Gold-FG                          36.71  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gollop, Barry             52 Gold-FG                        1:09.72  
      33.97   35.75                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gollop, Barry             52 Gold-FG                        2:34.71  
      35.24   39.23   39.34   40.90                                
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nash, Dawson              54 DCAC-PV                          35.85  
  2 Gollop, Barry             52 Gold-FG                          38.63  
  3 Dzamba, Robert            54 Gold-FG                          45.06  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nash, Dawson              54 DCAC-PV                        1:18.03  
      39.08   38.95                                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dzamba, Robert            54 Gold-FG                          40.05  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nash, Dawson              54 DCAC-PV                          33.01  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nash, Dawson              54 DCAC-PV                        1:17.63  
      35.98   41.65                                                
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Nash, Dawson              54 DCAC-PV                        2:50.37  
      34.05   42.52   53.55   40.25                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            59 Gold-FG                          40.03  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        57 FLAQ-FL                        1:03.68  
      31.44   32.24                                                
  2 Beier, Ken R              58 Gold-FG                        1:13.67  
      35.00   38.67                                                
  3 Venture, Ray L            59 Gold-FG                        1:39.15  
      48.32   50.83                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        57 FLAQ-FL                        2:22.67  
      33.32   35.63   37.44   36.28                                
  2 Beier, Ken R              58 Gold-FG                        2:45.02  
      37.00   43.60   43.21   41.21                                
  3 Venture, Ray L            59 Gold-FG                        4:22.30  
      59.40 1:07.51 1:12.44 1:02.95                                
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              58 Gold-FG                        1:32.87  
      45.93   46.94                                                
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        57 FLAQ-FL                          33.91  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              58 Gold-FG                        1:32.93  
      44.32   48.61                                                
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              58 Gold-FG                        1:28.62  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        57 FLAQ-FL                        1:14.28  
      35.37   38.91                                                
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        57 FLAQ-FL                        2:48.89  
      32.73   45.55   51.93   38.68                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           64 Gold-FG                          29.08  
  2 Pearl, Michael            60 Gold-FG                          29.96  
  3 Keiser, Richard K         63 DCAC-PV                          33.76  
  4 VanNiekerk, Francois      63 FLAQ-FL                          37.55  
  5 Menendez, Peter P         64 Unattached                       39.39  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           64 Gold-FG                        1:02.91  
      30.42   32.49                                                
  2 Keiser, Richard K         63 DCAC-PV                        1:15.43  
      37.95   37.48                                                
  3 Menendez, Peter P         64 Unattached                     1:28.35  
      40.60   47.75                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           64 Gold-FG                        2:27.71  
      34.63   38.22   38.55   36.31                                
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           64 Gold-FG                          35.74  
  2 VanNiekerk, Francois      63 FLAQ-FL                          52.25  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           64 Gold-FG                        1:21.50  
      40.82   40.68                                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pearl, Michael            60 Gold-FG                          37.27  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keiser, Richard K         63 DCAC-PV                          40.48  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keiser, Richard K         63 DCAC-PV                        1:26.86  
      42.18   44.68                                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dively, Michael A         69 Gold-FG                          30.33  
  2 Pederson, Lars            65 FLAQ-FL                          30.83  
  3 Ward, James E             69 FLAQ-FL                          31.97  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dively, Michael A         69 Gold-FG                        1:10.13  
      33.65   36.48                                                
  2 Pederson, Lars            65 FLAQ-FL                        1:11.86  
      34.32   37.54                                                
  3 Ward, James E             69 FLAQ-FL                        1:12.62  
      35.55   37.07                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dively, Michael A         69 Gold-FG                        2:45.14  
      35.76   41.69   45.32   42.37                                
  2 Pederson, Lars            65 FLAQ-FL                        3:06.21  
      39.63   47.44   50.41   48.73                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, James E             69 FLAQ-FL                          51.31  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, James E             69 FLAQ-FL                          38.88  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            72 Gold-FG                          27.35  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            72 Gold-FG                        1:01.70  
      29.75   31.95                                                
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            72 Gold-FG                          34.63  
 
Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  2:19.38  
     1) Arlotto, Sheila M W32           2) Klein, Miriam W30              
     3) LeClair, Dale A W38             4) Seier, Lydia S W51             
       36.38    42.50    30.52    29.98                                    
 
Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  1:59.29  
     1) LeClair, Dale A W38             2) Protzman, Barbara W53          
     3) Woodburn, Andrea W44            4) Seier, Lydia S W51             
       28.04    31.92    29.06    30.27                                    
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Philadelphia Fins-PV  'A'                                   1:48.72  
     1) Welch, Corey L M24              2) Kasney, Andrew M26             
     3) Smith, Ryan M M24               4) Cherlin, Ryan M M23            
       25.96    34.44    22.98    25.34                                    
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  1:33.49  
     1) Comulada, Luis E M32            2) Salas, Juan C M25              
     3) Harper, Jim M40                 4) Buttram, Mance E M28           
       22.54    23.73    23.09    24.13                                    
  2 District Of Columbia Aquatics-PV  'A'                       1:36.94  
     1) Moon, Wonkee M33                2) Pisut, Daniel M30              
     3) Burkhardt, Justin M M28         4) Williams, Neill C M40          
       25.45    24.87    24.26    22.36                                    
  3 Gold Coast Masters-FG  'B'                                  1:51.55  
     1) Mata, Jorge M35                 2) Jamarillo, David M39           
     3) Elipot, Shane M30               4) Waters, Greg G M46             
       28.48    27.45    30.36    25.26                                    
  4 Team New York Aquatics-MR  'A'                              1:51.99  
     1) Carr, William R M39             2) Ghali, Nadeem M32              
     3) Gonzalez, Dake A M36            4) Demira, Onesimo C M34          
       26.30    30.86    28.84    25.99                                    
  5 Gold Coast Masters-FG  'C'                                  2:04.00  
     1) Rios, Eduardo M33               2) Digilio, Christopher R M44     
     3) Seigmann, Robert M48            4) Villarreal, Hugo H M38         
       31.98    39.54    25.53    26.95                                    
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'C'                                  1:46.74  
     1) Buttram, Mance E M28            2) Harper, Jim M40                
     3) Comulada, Luis E M32            4) Salas, Juan C M25              
       28.88    28.58    25.55    23.73                                    
  2 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  1:58.11  
     1) LeClair, David W M40            2) Gac, Jarrod M25                
     3) Arlotto, Daniel M37             4) Mejia, John M36                
       29.06    33.22    28.44    27.39                                    
  3 Team New York Aquatics-MR  'A'                              2:01.17  
     1) Mair, Matthew S M41             2) Demira, Onesimo C M34          
     3) Chamberlain, Randall A M38      4) Palumbo, Greg T M27            
       32.44    34.76    30.61    23.36                                    
  4 District Of Columbia Aquatics-PV  'A'                       2:03.42  
     1) Czander, Eric W M42             2) Pisut, Daniel M30              
     3) Dever, Frederick E M42          4) Keiser, Richard K M63          
       31.54    32.46    26.86    32.56                                    
  5 Gold Coast Masters-FG  'D'                                  2:38.04  
     1) Gollop, Barry M52               2) Hughes, Larry M41              
     3) Yepes, William M33              4) Nistal, Daniel M38             
       46.28    40.88    30.64    40.24                                    
  6 Gold Coast Masters-FG  'B'                                  2:52.08  
     1) Rios, Eduardo M33               2) Elipot, Shane M30              
     3) Jamarillo, David M39            4) Seigmann, Robert M48           
       39.96    37.54  1:04.17    30.41                                    
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 District Of Columbia Aquatics-PV  'A'                       1:54.69  
     1) Dever, Frederick E M42          2) Keiser, Richard K M63          
     3) Nash, Dawson M54                4) Czander, Eric W M42            
       32.76    29.29    26.06    26.58                                    
  2 Gold Coast Masters-FG  'B'                                  1:56.19  
     1) Beier, Ken R M58                2) Jacobson, Steven M M45         
     3) Walley, David M43               4) Steblein, Edward J M49         
       33.63    28.42    26.10    28.04                                    
  3 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  2:03.97  
     1) Hughes, Larry M41               2) Gollop, Barry M52              
     3) Mosquera, Bernardino M40        4) Ngim, Alan G M45               
       33.74    30.63    33.87    25.73                                    
 
Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'B'                                  2:07.58  
     1) Waters, Greg G M46              2) Digilio, Christopher R M44     
     3) Mata, Jorge M35                 4) Villarreal, Hugo H M38         
       35.04    36.76    30.20    25.58                                    
 
Men 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  1:56.34  
     1) Pearl, Michael M60              2) Woodburn, Scott M64            
     3) Cavanaugh, Cav M72              4) Dively, Michael A M69          
       30.35    28.60    27.96    29.43                                    
 
Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  2:24.23  
     1) Woodburn, Scott M64             2) Cavanaugh, Cav M72             
     3) Pearl, Michael M60              4) Dively, Michael A M69          
       36.57    20.65    20.82  1:06.19                                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Philadelphia Fins-PV  'A'                                   1:44.96  
     1) Welch, Corey L M24              2) Huyette, Michele M W39         
     3) Burke, Jill S W43               4) Smith, Ryan M M24              
       22.77    32.33    27.40    22.46                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  1:46.78  
     1) Cavanaugh, Debbie D W50         2) Grzeszczak, John S M49         
     3) Devanney, Celia C W50           4) Olsen, Jonathan B M45          
       28.48    25.19    29.33    23.78                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                                  1:59.75  
     1) Cavanaugh, Debbie D W50         2) Grzeszczak, John S M49         
     3) Olsen, Jonathan B M45           4) Devanney, Celia C W50          
       32.06    31.33    26.92    29.44