Licensed to Hy-Tek Meet Services        Hy-Tek's Meet Manager 7/4/2008 04:46 PM
        2008-06-27 June Krauser Summer Splash - 6/27/2008 to 6/29/2008         
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Siobhan           22 FLAQ                             30.98  
  2 Ribar, Morgan             19 FLAQ                             32.12  
  3 Jason, Dawn               21 FLAQ                             32.20  
  4 Regaldo, Lourdes          21 FLAQ                             35.32  
  5 Uzcategui, Edymar         24 GOLD                             48.67  
 
Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jason, Dawn               21 FLAQ                           1:05.69  
  2 O'Connor, Erin            23 Unattached                     1:05.87  
  3 Piaget, Kim               20 FLAQ                           1:09.33  
  4 Edgar, Melanie            21 FLAQ                           1:10.41  
  5 Murphy, Siobhan           22 FLAQ                           1:11.09  
  6 Foate, Rachel             20 LYTA                           1:14.05  
  7 Regaldo, Lourdes          21 FLAQ                           1:15.56  
  8 Uzcategui, Edymar         24 GOLD                           1:45.85  
 
Women 18-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Siobhan           22 FLAQ                           2:32.99  
    1:12.70 1:20.29                                                
 
Women 18-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Siobhan           22 FLAQ                           5:22.33  
    1:14.87 1:21.60 1:23.29 1:22.57                                
  2 McFarlane, Laurie         21 FLAQ                           5:57.07  
    1:23.97 1:30.33 1:31.69 1:31.08                                
 
Women 18-24 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ribar, Morgan             19 FLAQ                             35.25  
  2 Jason, Dawn               21 FLAQ                             40.90  
  3 Smith, Lorna              20 FLAQ                             42.71  
  4 Uzcategui, Edymar         24 GOLD                           1:00.10  
 
Women 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lorna              20 FLAQ                           1:18.47  
  2 Ribar, Morgan             19 FLAQ                           1:30.01  
  3 Jason, Dawn               21 FLAQ                           1:33.08  
  4 Uzcategui, Edymar         24 GOLD                           2:11.46  
 
Women 18-24 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lorna              20 FLAQ                           2:31.13  
    1:12.44 1:18.69                                                
  2 Ribar, Morgan             19 FLAQ                           2:40.79  
    1:17.72 1:23.07                                                
 
Women 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edgar, Melanie            21 FLAQ                             36.05  
  2 O'Connor, Erin            23 Unattached                       38.18  
  3 Jason, Dawn               21 FLAQ                             39.96  
  4 Murphy, Siobhan           22 FLAQ                             43.33  
  5 McFarlane, Laurie         21 FLAQ                             47.65  
 
Women 18-24 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Erin            23 Unattached                     3:03.93  
    1:28.52 1:35.41                                                
  2 McFarlane, Laurie         21 FLAQ                           3:38.81  
    1:46.47 1:52.34                                                
 
Women 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lorna              20 FLAQ                             33.29  
  2 Piaget, Kim               20 FLAQ                             36.31  
  3 Regaldo, Lourdes          21 FLAQ                             45.76  
 
Women 18-24 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Lorna              20 FLAQ                           1:15.03  
  2 Foate, Rachel             20 LYTA                           1:18.16  
  3 O'Connor, Erin            23 Unattached                     1:18.71  
  4 Piaget, Kim               20 FLAQ                           1:20.99  
 
Women 18-24 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McFarlane, Laurie         21 FLAQ                           3:19.86  
    1:30.04 1:49.82                                                
 
Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lutz, Karen               25 ACM                              32.86  
  2 Rubin, Lauren             26 GOLD                             43.88  
 
Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ                           1:04.94  
  2 Lutz, Karen               25 ACM                            1:12.44  
  3 Ingoldsby, Laura          29 FLAQ                           1:15.07  
  4 Marechal, Severine        25 FLAQ                           1:18.95  
  5 Boinski, Angela           26 GOLD                           1:32.68  
  6 Rubin, Lauren             26 GOLD                           1:35.08  
 
Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ                           2:20.47  
    1:08.49 1:11.98                                                
  2 Lutz, Karen               25 ACM                            2:40.22  
    1:16.55 1:23.67                                                
  3 Rubin, Lauren             26 GOLD                           3:38.41  
    1:46.46 1:51.95                                                
 
Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ                           4:52.51  
    1:10.58 1:14.54 1:14.27 1:13.12                                
  2 Lutz, Karen               25 ACM                            5:48.45  
    1:18.36 1:29.39 1:31.32 1:29.38                                
  3 Ingoldsby, Laura          29 FLAQ                           5:49.47  
    1:18.69 1:29.50 1:29.56 1:31.72                                
  4 Marechal, Severine        25 FLAQ                           6:16.94  
    1:29.18 1:38.48 1:36.65 1:32.63                                
 
Women 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ingoldsby, Laura          29 FLAQ                          11:15.96  
    1:14.75 1:24.28 1:27.41 1:28.28 1:25.49 1:26.40 1:25.75 1:23.60
  2 Lutz, Karen               25 ACM                           12:04.35  
    1:16.86 1:28.94 1:32.18 1:32.98 1:33.33 1:35.06 1:34.12 1:30.88
  3 Guidoboni-Peters, Ilaria  29 GOLD                          12:37.13  
    1:29.77 1:34.05 1:36.09 1:36.51 1:36.07 1:36.02 1:36.48 1:32.14
 
Women 25-29 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ                          19:58.07  
    1:15.82 1:20.87 1:21.72 1:21.07 1:21.37 1:21.10 1:21.01 1:20.73
    1:20.38 1:20.29 1:19.95 1:19.69 1:19.40 1:18.61 1:16.06        
  2 Marechal, Severine        25 FLAQ                          23:22.28  
    1:26.69 1:34.29 1:35.34 1:35.23 1:34.50 1:35.32 1:34.34 1:34.69
    1:34.50 1:34.21 1:34.36 1:34.21 1:34.52 1:33.09 1:26.99        
 
Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schenke, Marisa           29 FLAQ                             34.33  
  2 Rubin, Lauren             26 GOLD                             58.88  
 
Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ                           1:19.98  
 
Women 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ                           2:49.78  
    1:23.17 1:26.61                                                
 
Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schenke, Marisa           29 FLAQ                             38.61  
  2 Boinski, Angela           26 GOLD                             47.51  
 
Women 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marechal, Severine        25 FLAQ                           1:32.78  
 
Women 25-29 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marechal, Severine        25 FLAQ                           3:27.07  
    1:42.14 1:44.93                                                
 
Women 25-29 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guidoboni-Peters, Ilaria  29 GOLD                           3:41.26  
    1:43.96 1:57.30                                                
 
Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ                           2:51.12  
    1:21.12 1:30.00                                                
  2 Marechal, Severine        25 FLAQ                           3:03.82  
    1:29.86 1:33.96                                                
  3 Guidoboni-Peters, Ilaria  29 GOLD                           3:19.81  
    1:37.33 1:42.48                                                
 
Women 25-29 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             28 FLAQ                           5:55.20  
    1:21.60 1:30.86 1:48.80 1:13.94                                
  2 Marechal, Severine        25 FLAQ                           6:36.79  
    1:29.60 1:49.76 1:48.21 1:29.22                                
  3 Guidoboni-Peters, Ilaria  29 GOLD                           6:49.14  
    1:34.49 1:47.85 1:52.43 1:34.37                                
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Alfonso, Daikycell        32 Unattached                       30.94  
  2 Quesada, Natalia          34 ACM                              36.61  
 
Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Danielle           31 FLAQ                           1:15.92  
  2 Quesada, Natalia          34 ACM                            1:23.20  
  3 Pursell, Gwen             32 FLAQ                           1:40.83  
 
Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quesada, Natalia          34 ACM                            3:02.97  
    1:31.33 1:31.64                                                
 
Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Lara             30 FLAQ                           5:35.42  
    1:16.32 1:24.53 1:27.99 1:26.58                                
  2 Moran, Danielle           31 FLAQ                           5:36.39  
    1:22.11 1:26.15 1:26.15 1:21.98                                
  3 Quesada, Natalia          34 ACM                            6:41.51  
    1:35.98 1:43.33 1:45.62 1:36.58                                
  4 Pursell, Gwen             32 FLAQ                           8:49.99  
    1:56.53 2:15.29 2:22.53 2:15.64                                
 
Women 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Danielle           31 FLAQ                          11:42.90  
    1:23.01 1:27.49 1:27.21 1:27.58 1:29.08 1:30.40 1:29.88 1:28.25
  2 Quesada, Natalia          34 ACM                           13:35.84  
    1:35.10 1:41.54 1:44.88 1:45.52 1:44.98 1:44.40 1:44.44 1:34.98
  3 Pursell, Gwen             32 FLAQ                          18:10.62  
    1:59.09 2:14.36 2:18.35 2:20.84 2:20.44 2:22.30 2:21.77 2:13.47
 
Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Danielle           31 FLAQ                             45.34  
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matsumura, LeAnn          36 LYTA                             32.57  
 
Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Laura           37 FLAQ                           3:13.81  
    1:32.96 1:40.85                                                
 
Women 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Laura           37 FLAQ                          14:33.69  
    1:43.81 1:50.66 1:49.89 1:51.75 1:50.93 1:51.24 3:35.17    0.24
 
Women 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Laura           37 FLAQ                          28:38.06  
                    1:53.90                 1:56.55 1:56.24        
            1:57.39 1:55.76 1:56.39 1:55.21 1:54.85 1:49.11        
 
Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hulett, Jennifer          39 FLAQ                             39.45  
 
Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hulett, Jennifer          39 FLAQ                           1:50.70  
 
Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matsumura, LeAnn          36 LYTA                           1:34.71  
 
Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matsumura, LeAnn          36 LYTA                             37.68  
  2 Hulett, Jennifer          39 FLAQ                             39.37  
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Courtnay      44 GOLD                             39.67  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michelle         40 FINS                           1:06.88  
  2 Montgomery, Courtnay      44 GOLD                           1:35.24  
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Courtnay      44 GOLD                           3:20.95  
    1:37.58 1:43.37                                                
 
Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca               43 FLAQ                           6:21.75  
    1:29.46 1:37.89 1:39.63 1:34.77                                
  2 Montgomery, Courtnay      44 GOLD                           7:00.24  
    1:41.20 1:48.77 1:46.77 1:43.50                                
 
Women 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca               43 FLAQ                          13:14.75  
    1:32.06 1:39.07 1:40.63 1:41.00 1:41.76 1:41.95 1:41.09 1:37.19
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Courtnay      44 GOLD                             51.65  
 
Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Courtnay      44 GOLD                           1:54.57  
 
Women 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Courtnay      44 GOLD                           3:55.16  
    1:55.30 1:59.86                                                
 
Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michelle         40 FINS                             40.25  
  2 Burke, Jill S             44 FINS                             43.79  
  3 Paiva, Teca               43 FLAQ                             45.54  
 
Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca               43 FLAQ                           1:40.42  
 
Women 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca               43 FLAQ                           3:29.53  
    1:42.65 1:46.88                                                
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah            45 FLAQ                             36.22  
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann               48 FLAQ                           1:17.68  
 
Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann               48 FLAQ                           6:21.60  
    1:28.65 1:37.81 1:40.09 1:35.05                                
 
Women 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah            45 FLAQ                          13:26.58  
    1:32.34 1:43.18 1:43.64 1:44.94 1:42.71 1:42.26 1:40.13 1:37.38
 
Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah            45 FLAQ                          26:39.19  
    1:36.40 1:45.26 1:47.71 1:48.28 1:48.76 1:47.93 1:48.78 1:48.03
    1:49.32 1:47.71 1:47.07 1:47.56 1:47.17 1:47.46 1:41.75        
  2 Thomas, Ann               48 FLAQ                          27:39.49  
    1:36.18 1:50.47 1:51.37 1:51.69 1:52.07 1:52.86 1:53.31 1:53.19
    1:53.49 1:52.44 1:53.69 1:52.38 1:51.79 1:50.31 1:44.25        
  3 Chin-Ogilvie, Adrienne    48 FLAQ                          30:50.90  
    1:50.76 2:01.39 2:02.95 2:08.27 2:09.25 2:08.33 2:05.88 2:03.02
    2:04.70 2:05.93 2:04.27 2:03.36 2:03.79 2:02.97 1:56.03        
 
Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann               48 FLAQ                             45.46  
  2 Bennett, Sarah            45 FLAQ                             46.31  
 
Women 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah            45 FLAQ                           1:43.87  
 
Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Lori              45 BIMC                             42.64  
  2 Bennett, Sarah            45 FLAQ                             46.72  
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Lori              45 BIMC                           1:32.52  
  2 Desmarais, Josee          48 FLAQ                           1:44.15  
  3 Bennett, Sarah            45 FLAQ                           1:46.50  
 
Women 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Lori              45 BIMC                           3:27.41  
    1:39.19 1:48.22                                                
  2 Bennett, Sarah            45 FLAQ                           3:45.68  
    1:49.89 1:55.79                                                
 
Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Lori              45 BIMC                             37.61  
  2 Thomas, Ann               48 FLAQ                             39.25  
 
Women 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Lori              45 BIMC                           1:29.10  
 
Women 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chin-Ogilvie, Adrienne    48 FLAQ                           4:55.41  
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Lori              45 BIMC                           3:14.21  
    1:33.12 1:41.09                                                
  2 Thomas, Ann               48 FLAQ                           3:28.04  
    1:41.73 1:46.31                                                
  3 Bennett, Sarah            45 FLAQ                           3:33.77  
 
Women 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chin-Ogilvie, Adrienne    48 FLAQ                           8:38.92  
    2:10.14 2:33.90 2:03.40 1:51.48                                
 -- Bennett, Sarah            45 FLAQ                                DQ  
    2:11.38                                                        
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia              52 GOLD                             35.91  
  2 Larson, Linda             53 FLAQ                             38.02  
  3 Lara, Gilda               54 ACM                              47.25  
  4 Mauley, Nicolette         51 ACM                              59.72  
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           51 GOLD                           1:12.38  
  2 Seier, Lydia              52 GOLD                           1:17.66  
  3 Protzman, Barbara         54 GOLD                           1:19.06  
  4 Lara, Gilda               54 ACM                            1:51.04  
 
Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           51 GOLD                           2:36.95  
    1:15.20 1:21.75                                                
  2 Protzman, Barbara         54 GOLD                           2:50.32  
    1:22.35 1:27.97                                                
  3 Seier, Lydia              52 GOLD                           2:53.20  
    1:21.87 1:31.33                                                
  4 Larson, Linda             53 FLAQ                           3:03.18  
    1:31.02 1:32.16                                                
  5 Lara, Gilda               54 ACM                            4:02.59  
    1:55.23 2:07.36                                                
 
Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           51 GOLD                           5:36.32  
    1:21.47 1:27.12 1:25.93 1:21.80                                
  2 Larson, Linda             53 FLAQ                           6:24.56  
    1:34.64 1:38.74 1:37.83 1:33.35                                
  3 Lara, Gilda               54 ACM                            8:37.77  
    2:02.84 2:12.81 2:14.63 2:07.49                                
 
Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           51 GOLD                          11:19.90  
    1:20.40 1:27.75 1:25.92 1:25.61 1:25.56 1:25.63 1:25.76 1:23.27
  2 Sather, Jeanne            51 FLAQ                          14:32.58  
    1:41.55 1:47.99 1:50.04 1:50.67 1:51.39 1:52.18 1:51.93 1:46.83
  3 Lara, Gilda               54 ACM                           17:29.08  
    1:59.71 2:12.31 2:14.63 2:15.16 2:12.89 2:14.23 2:12.39 2:07.76
  4 Mauley, Nicolette         51 ACM                           19:08.30  
    2:16.87 2:21.27 2:24.49 2:25.23 2:29.18 2:27.12 2:24.31 2:19.83
 
Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sather, Jeanne            51 FLAQ                          28:10.21  
 
Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie         50 GOLD                             37.12  
  2 Seier, Lydia              52 GOLD                             49.39  
  3 Mauley, Nicolette         51 ACM                            1:10.19  
 
Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie         50 GOLD                           1:20.31  
  2 Larson, Linda             53 FLAQ                           1:34.29  
 
Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie         50 GOLD                           2:53.58  
    1:24.91 1:28.67                                                
  2 Larson, Linda             53 FLAQ                           3:15.89  
    1:36.27 1:39.62                                                
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lara, Gilda               54 ACM                            1:08.58  
  2 Mauley, Nicolette         51 ACM                            1:08.87  
 
Women 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Linda             53 FLAQ                           4:13.43  
    2:04.66 2:08.77                                                
 
Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           51 GOLD                             36.83  
  2 Larson, Linda             53 FLAQ                             45.44  
  3 Mauley, Nicolette         51 ACM                            1:17.60  
 
Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           51 GOLD                           1:26.36  
  2 Protzman, Barbara         54 GOLD                           1:37.79  
 
Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie         50 GOLD                           2:53.39  
    1:22.86 1:30.53                                                
  2 Protzman, Barbara         54 GOLD                           3:24.65  
    1:39.97 1:44.68                                                
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willman, Becky            56 CSTM                             35.43  
  2 Berk, Sherie              55 FLAQ                             47.90  
 
Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willman, Becky            56 CSTM                           1:22.55  
  2 Berk, Sherie              55 FLAQ                           1:44.59  
 
Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willman, Becky            56 CSTM                           3:06.27  
    1:28.62 1:37.65                                                
  2 Berk, Sherie              55 FLAQ                           3:51.71  
    1:49.11 2:02.60                                                
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willman, Becky            56 CSTM                           6:31.73  
    1:30.81 1:41.38 1:41.57 1:37.97                                
 
Women 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Anita           58 FLAQ                          19:47.54  
    2:20.94 2:32.06 2:31.27 2:31.90 2:30.55 2:30.50 2:30.36 2:19.96
 
Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Willman, Becky            56 CSTM                             47.64  
 
Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ                             36.57  
  2 Tyler, Susan              60 SNM                              37.95  
  3 Tyler, Sarah              63 SNM                              38.66  
  4 Mitchell, Jeannie         62 LYTA                             39.30  
 
Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ                           1:27.95  
  2 Tyler, Sarah              63 SNM                            1:28.92  
 
Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         62 LYTA                           6:50.40  
    1:35.45 1:44.88 1:46.29 1:43.78                                
  2 Tyler, Sarah              63 SNM                            7:14.10  
    1:43.47 1:50.62 1:50.74 1:49.27                                
 
Women 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler, Sarah              63 SNM                           14:56.74  
    1:41.54 1:48.12 1:52.53 1:59.54 1:54.81 1:53.75 1:54.77 1:51.68
 
Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ                          28:04.49  
    1:43.10 1:52.46 1:53.19 1:52.23 1:53.18 1:53.42 1:53.85 1:53.93
    1:53.17 1:54.47 1:54.44 1:53.10 1:53.97 1:51.45 1:48.53        
 
Women 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         62 LYTA                             43.92  
  2 Tyler, Susan              60 SNM                              46.95  
 
Women 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         62 LYTA                           1:36.35  
 
Women 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         62 LYTA                           3:28.78  
    1:40.51 1:48.27                                                
 
Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ                             46.84  
  2 Tyler, Susan              60 SNM                              57.02  
 
Women 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ                           1:45.41  
 
Women 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               63 FLAQ                           3:57.82  
    1:56.63 2:01.19                                                
 
Women 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler, Susan              60 SNM                              37.71  
  2 Webb, Linda               63 FLAQ                             45.59  
  3 Mitchell, Jeannie         62 LYTA                             51.49  
 
Women 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler, Susan              60 SNM                            1:31.58  
 
Women 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyler, Susan              60 SNM                            3:26.93  
 
Women 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Joan            78 FACT                          33:06.08  
    2:06.80 2:14.56 2:13.92 2:13.18 2:12.85 2:14.01 2:11.38 2:12.61
    2:13.44 2:13.84 2:13.03 2:11.85 2:13.26 2:12.48 2:08.87        
 
Women 75-79 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Joan            78 FACT                           1:20.14  
 
Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James, Sam                22 FLAQ                             25.24  
  2 Hosking, Adam             23 FLAQ                             26.01  
  3 Purnell, Craig            18 FLAQ                             26.55  
  4 Johnston, Ross            21 FLAQ                             26.56  
  5 Taylor, Jordan            19 FLAQ                             29.20  
 
Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James, Sam                22 FLAQ                             53.85  
  2 Mauri, Jonathan           24 ACM                              56.72  
  3 Purnell, Craig            18 FLAQ                             57.61  
  4 Taylor, Jordan            19 FLAQ                           1:00.38  
  5 Hosking, Adam             23 FLAQ                           1:03.96  
 
Men 18-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Jordan            19 FLAQ                           2:14.70  
    1:07.69 1:07.01                                                
 
Men 18-24 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Jordan            19 FLAQ                             32.96  
  2 Purnell, Craig            18 FLAQ                             33.81  
 
Men 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Ross            21 FLAQ                           1:06.14  
  2 Mauri, Jonathan           24 ACM                            1:07.25  
 
Men 18-24 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Ross            21 FLAQ                           2:20.44  
    1:10.70 1:09.74                                                
  2 James, Sam                22 FLAQ                           2:40.21  
    1:18.18 1:22.03                                                
 
Men 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Ross            21 FLAQ                             30.76  
  2 James, Sam                22 FLAQ                             30.96  
  3 Purnell, Craig            18 FLAQ                             34.10  
  4 Taylor, Jordan            19 FLAQ                             34.23  
  5 Mauri, Jonathan           24 ACM                              35.36  
  6 Hosking, Adam             23 FLAQ                             37.70  
 
Men 18-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Ross            21 FLAQ                           1:07.96  
 
Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Purnell, Craig            18 FLAQ                             28.36  
  2 Rangel, Kevin             21 FLAQ                             29.96  
 
Men 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 James, Sam                22 FLAQ                           2:15.93  
    1:03.89 1:12.04                                                
  2 Mauri, Jonathan           24 ACM                            2:20.72  
    1:06.96 1:13.76                                                
  3 Hosking, Adam             23 FLAQ                           2:49.05  
    1:16.81 1:32.24                                                
 
Men 18-24 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mauri, Jonathan           24 ACM                            5:07.28  
    1:08.74 1:18.70 1:29.10 1:10.74                                
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Nicholas           27 GOLD                             33.68  
  2 Miyares, Andres           25 GOLD                             36.19  
  3 Roman, Danilo             26 ACM                            1:02.48  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pilbrow, Dan              26 FLAQ                           1:00.61  
  2 Wyckoff, Christopher      26 LYTA                           1:04.76  
  3 Miyares, Andres           25 GOLD                           1:20.48  
 
Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miyares, Andres           25 GOLD                           2:56.12  
    1:23.58 1:32.54                                                
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie         25 FLAQ                           4:47.95  
    1:09.70 1:14.42 1:13.81 1:10.02                                
  2 Wyckoff, Christopher      26 LYTA                           5:18.86  
    1:14.38 1:21.67 1:24.03 1:18.78                                
  3 Palmer, Bryan             29 FLAQ                           5:41.92  
    1:16.01 1:26.43 1:27.35 1:32.13                                
  4 Miyares, Andres           25 GOLD                           6:05.56  
    1:25.03 1:34.14 1:34.44 1:31.95                                
 
Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palmer, Bryan             29 FLAQ                          10:48.52  
    1:13.71 1:19.60 1:22.56 1:23.61 1:23.62 1:24.36 1:23.05 1:18.01
  2 Miyares, Andres           25 GOLD                          12:20.22  
    1:21.47 1:33.63 1:34.51 1:34.15 1:34.81 1:35.70 1:34.72 1:31.23
 
Men 25-29 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miyares, Andres           25 GOLD                          23:59.42  
    1:27.19 1:36.32 1:36.51 1:35.30 1:35.46 1:35.69 1:35.71 1:36.34
    1:36.43 1:37.37 1:38.20 1:36.94 1:38.76 1:38.98 1:34.22        
 
Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palmer, Bryan             29 FLAQ                             35.95  
  2 Roman, Danilo             26 ACM                            1:25.60  
 
Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie         25 FLAQ                           1:08.34  
 
Men 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pilbrow, Dan              26 FLAQ                           2:28.24  
    1:10.22 1:18.02                                                
  2 Cuticchia, Tommie         25 FLAQ                           2:29.24  
    1:13.02 1:16.22                                                
  3 Palmer, Bryan             29 FLAQ                           3:02.67  
    1:24.98 1:37.69                                                
 
Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              25 Unattached                       30.32  
  2 Perry, Nicholas           27 GOLD                             44.54  
 
Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perry, Nicholas           27 GOLD                           1:42.48  
 
Men 25-29 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              25 Unattached                     2:29.11  
    1:10.94 1:18.17                                                
  2 Palmer, Bryan             29 FLAQ                           3:25.92  
    1:38.43 1:47.49                                                
  3 Perry, Nicholas           27 GOLD                           3:42.33  
    1:44.31 1:58.02                                                
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie         25 FLAQ                             28.31  
  2 Roman, Danilo             26 ACM                            1:53.58  
 
Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie         25 FLAQ                           1:02.31  
  2 Wyckoff, Christopher      26 LYTA                           1:16.14  
  3 Miyares, Andres           25 GOLD                           1:27.57  
 
Men 25-29 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pilbrow, Dan              26 FLAQ                           2:17.01  
    1:07.99 1:09.02                                                
  2 Cuticchia, Tommie         25 FLAQ                           2:28.24  
    1:11.81 1:16.43                                                
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pilbrow, Dan              26 FLAQ                           2:39.41  
    1:13.91 1:25.50                                                
  2 Cuticchia, Tommie         25 FLAQ                           2:40.94  
    1:14.77 1:26.17                                                
 
Men 25-29 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie         25 FLAQ                           5:27.07  
    1:14.11 1:23.04 1:35.80 1:14.12                                
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee               30 GOLD                             43.77  
 
Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Shawn             33 GOLD                           2:32.30  
    1:12.13 1:20.17                                                
 
Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee               30 GOLD                             53.29  
 
Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee               30 GOLD                             55.66  
 
Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee               30 GOLD                           2:16.20  
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee               30 GOLD                           1:00.13  
 
Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Shawn             33 GOLD                           2:46.75  
    1:19.90 1:26.85                                                
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Broshears, Rion           35 FLAQ                             28.03  
  2 Miller, Jason             39 GOLD                             28.61  
  3 Hill, Benjamin            38 GOLD                             32.18  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos             37 PLAN                             58.28  
  2 Hooper, Matt              35 FLAQ                           1:01.25  
  3 Miller, Jason             39 GOLD                           1:04.69  
  4 Hill, Benjamin            38 GOLD                           1:13.36  
 
Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Ramses         36 Unattached                     2:23.73  
    1:10.38 1:13.35                                                
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              35 FLAQ                           4:41.48  
    1:08.52 1:11.86 1:11.42 1:09.68                                
  2 Broshears, Rion           35 FLAQ                           5:09.34  
    1:09.29 1:17.13 1:21.92 1:21.00                                
  3 Quiros-Chacon, Manuel     36 ACM                            6:20.46  
    1:27.65 1:35.92 1:38.64 1:38.25                                
 
Men 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos             37 PLAN                           9:56.93  
    1:11.16 1:16.01 1:17.05 1:17.44 1:15.86 1:14.75 1:13.19 1:11.47
 
Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              35 FLAQ                          18:46.90  
    1:10.29 1:14.16 1:14.42 1:14.64 1:14.82 1:14.69 1:15.07 1:15.72
    1:16.43 1:16.48 1:15.44 1:16.22 1:16.46 1:16.41 1:15.65        
  2 Strozier, Matthew         35 FLAQ                          30:20.57  
                            2:06.07 2:04.71 2:04.04 2:03.33 2:04.82
    2:02.47 2:03.01 2:02.01 2:03.02                 1:52.83        
 
Men 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              35 FLAQ                           2:26.22  
    1:11.25 1:14.97                                                
  2 Ochoa, Carlos             37 PLAN                           2:34.05  
    1:14.63 1:19.42                                                
 
Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stafford, Jeff            38 FLAQ                             34.77  
  2 Broshears, Rion           35 FLAQ                             36.27  
  3 Quiros-Chacon, Manuel     36 ACM                              37.81  
 
Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stafford, Jeff            38 FLAQ                           1:16.04  
  2 Broshears, Rion           35 FLAQ                           1:20.07  
  3 Quiros-Chacon, Manuel     36 ACM                            1:25.79  
 
Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Broshears, Rion           35 FLAQ                           2:53.87  
    1:22.37 1:31.50                                                
  2 Quiros-Chacon, Manuel     36 ACM                            3:08.44  
    1:30.45 1:37.99                                                
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quiros-Chacon, Manuel     36 ACM                              37.15  
 
Men 35-39 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              35 FLAQ                           2:21.75  
    1:08.45 1:13.30                                                
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Ramses         36 Unattached                     2:42.54  
    1:18.25 1:24.29                                                
  2 Quiros-Chacon, Manuel     36 ACM                            2:59.92  
    1:27.29 1:32.63                                                
 
Men 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              35 FLAQ                           5:19.54  
    1:10.87 1:25.35 1:26.78 1:16.54                                
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lage, Terry               40 FLAQ                             27.80  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lage, Terry               40 FLAQ                           1:02.51  
  2 Bradley, Jim              44 GOLD                           1:02.85  
  3 Weaver, Rusell            41 FLAQ                           1:08.34  
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Jim              44 GOLD                           5:06.13  
    1:11.98 1:17.77 1:18.99 1:17.39                                
  2 Miller, Brad              41 WMT                            5:24.26  
    1:17.82 1:25.42 1:23.56 1:17.46                                
  3 Weaver, Rusell            41 FLAQ                           5:51.43  
    1:23.08 1:31.09 1:31.72 1:25.54                                
 
Men 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Jim              44 GOLD                          10:52.83  
    1:18.36 1:23.73 1:21.66 1:22.44 1:22.31 1:22.31 1:22.12 1:19.90
  2 Weaver, Rusell            41 FLAQ                          12:18.60  
    1:26.91 1:34.53 1:35.71 1:35.17 1:33.93 1:33.69 1:30.45 1:28.21
 
Men 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Brad              41 WMT                            2:43.82  
    1:19.34 1:24.48                                                
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lage, Terry               40 FLAQ                             35.11  
 
Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fischer, Andy             41 FLAQ                             30.95  
 
Men 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fischer, Andy             41 FLAQ                           1:07.13  
 
Men 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fischer, Andy             41 FLAQ                           2:34.61  
    1:11.89 1:22.72                                                
 
Men 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fischer, Andy             41 FLAQ                           5:48.56  
    1:12.75 1:33.83 1:41.56 1:20.42                                
  2 Miller, Brad              41 WMT                            5:52.79  
    1:19.79 1:33.09 1:40.57 1:19.34                                
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naturman, Luis            46 ACM                              30.47  
  2 Adair, John               47 FLAQ                             31.89  
  3 Montes, Ismael            46 GOLD                             49.95  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Korey, Bill S             45 GOLD                           1:05.25  
  2 Adair, John               47 FLAQ                           1:11.34  
  3 Naturman, Luis            46 ACM                            1:12.43  
  4 Montes, Ismael            46 GOLD                           1:38.59  
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Korey, Bill S             45 GOLD                           2:24.22  
    1:10.82 1:13.40                                                
  2 Adair, John               47 FLAQ                           2:39.53  
    1:15.79 1:23.74                                                
  3 Montes, Ismael            46 GOLD                           3:36.06  
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Korey, Bill S             45 GOLD                           5:00.05  
    1:11.58 1:16.47 1:16.86 1:15.14                                
  2 Adair, John               47 FLAQ                           5:40.56  
    1:19.32 1:25.13 1:28.00 1:28.11                                
  3 Montes, Ismael            46 GOLD                           8:32.90  
    2:07.50 2:13.44 2:11.19 2:00.77                                
 
Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Korey, Bill S             45 GOLD                          19:52.59  
    1:14.58 1:18.59 1:18.24 1:18.39 1:19.47 1:20.12 1:20.79 1:20.81
    1:20.87 1:20.11 1:21.18 1:20.53 1:20.18 1:19.90 1:18.83        
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Korey, Bill S             45 GOLD                           1:20.67  
 
Men 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Korey, Bill S             45 GOLD                           2:50.10  
    1:23.32 1:26.78                                                
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naturman, Luis            46 ACM                              37.94  
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naturman, Luis            46 ACM                            1:27.67  
 
Men 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naturman, Luis            46 ACM                            3:30.61  
    1:42.68 1:47.93                                                
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naturman, Luis            46 ACM                              39.24  
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hildebrandt, David        53 Unattached                       28.51  
  2 Burt, Chris               53 GOLD                             31.15  
  3 Sonenshein, Roy           51 GOLD                             40.43  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             52 FLAQ                           1:01.09  
  2 Hildebrandt, David        53 Unattached                     1:04.97  
  3 Burt, Chris               53 GOLD                           1:12.83  
  4 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           1:31.70  
  5 Rotole, Gregory           54 FMM                            1:37.80  
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             52 FLAQ                           2:15.53  
    1:06.29 1:09.24                                                
  2 Burt, Chris               53 GOLD                           2:41.46  
    1:16.00 1:25.46                                                
  3 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           3:19.57  
    1:37.15 1:42.42                                                
 
Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             52 FLAQ                           4:47.92  
    1:09.39 1:13.79 1:14.07 1:10.67                                
  2 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           7:05.28  
    1:41.90 1:50.64 1:49.23 1:43.51                                
 
Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braun, Mark               51 LYTA                          10:48.27  
    1:17.27 1:21.30 1:21.72 1:22.65 1:22.67 1:22.41 1:21.61 1:18.64
  2 Burt, Chris               53 GOLD                          11:33.62  
    1:18.28 1:24.79 1:28.30 1:30.00 1:29.52 1:29.31 1:28.24 1:25.18
  3 Sonenshein, Roy           51 GOLD                          14:52.03  
    1:47.67 1:54.24 1:54.30 1:53.15 1:55.99 1:54.02 1:52.48 1:40.18
 
Men 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             52 FLAQ                          19:15.89  
    1:14.99 1:18.86 1:18.32 1:17.05 1:16.69 1:16.61 1:17.43 1:17.21
    1:16.93 1:16.96 1:16.48 1:16.75 1:17.76 1:17.76 1:16.09        
  2 Braun, Mark               51 LYTA                          21:45.96  
    1:22.80 1:26.39 1:27.04 1:27.64 1:26.79 1:27.38 1:27.26 1:26.58
    1:26.45 1:26.01 1:26.19 1:26.07 1:26.55 1:25.74 1:37.07        
  3 Sonenshein, Roy           51 GOLD                          27:35.86  
    1:43.28 1:53.35 1:51.04 1:52.11 1:53.11 1:52.71 1:51.96 1:50.13
    1:50.75 1:50.83 1:51.25 1:52.14 1:52.19 1:49.85 1:41.16        
  4 Rotole, Gregory           54 FMM                           30:21.93  
    1:51.32 2:02.38 2:02.14 2:02.17 2:00.72 2:03.62 2:02.82 2:02.82
    2:03.50 2:03.38 2:02.33 2:03.16 2:03.30 2:00.68 1:57.59        
 
Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris               53 GOLD                             38.24  
  2 Sonenshein, Roy           51 GOLD                             55.81  
 
Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris               53 GOLD                           1:22.63  
  2 Rotole, Gregory           54 FMM                            2:04.22  
 
Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           4:11.06  
    2:07.28 2:03.78                                                
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris               53 GOLD                             42.75  
  2 Sonenshein, Roy           51 GOLD                             54.07  
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rotole, Gregory           54 FMM                            2:18.59  
 
Men 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Braun, Mark               51 LYTA                           3:05.73  
    1:31.27 1:34.46                                                
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hildebrandt, David        53 Unattached                       29.56  
  2 Sonenshein, Roy           51 GOLD                             52.56  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             52 FLAQ                           1:06.53  
  2 Rotole, Gregory           54 FMM                            2:02.11  
 
Men 50-54 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             52 FLAQ                           2:36.74  
    1:12.54 1:24.20                                                
  2 Braun, Mark               51 LYTA                           3:03.49  
    1:28.10 1:35.39                                                
 
Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           3:53.01  
    1:59.51 1:53.50                                                
 
Men 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             52 FLAQ                           5:39.73  
    1:11.71 1:30.52 1:41.90 1:15.60                                
  2 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           8:24.35  
    2:07.89 2:15.93 2:17.51 1:43.02                                
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koonin, Michael           58 GOLD                             30.91  
  2 Rivera, Richardson        58 FLAQ                             31.54  
  3 Fernandez, Jose           57 GOLD                             33.96  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        58 FLAQ                           1:12.73  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        58 FLAQ                           2:46.13  
    1:20.49 1:25.64                                                
  2 Fernandez, Jose           57 GOLD                           3:12.98  
    1:35.42 1:37.56                                                
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        58 FLAQ                           5:54.71  
    1:23.56 1:30.50 1:32.25 1:28.40                                
 
Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        58 FLAQ                          11:54.92  
    1:24.73 1:29.96 1:31.49 1:30.92 1:30.82 1:29.87 1:30.28 1:26.85
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        58 FLAQ                             41.17  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Jose           57 GOLD                           1:54.04  
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Richardson        58 FLAQ                             36.34  
 
Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Rivera, Richardson        58 FLAQ                                DQ  
    1:29.68 1:43.00                                                
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Roger            61 GOLD                             31.62  
  2 Dowdy, Kemp               63 FLAQ                             36.20  
  3 Venture, Ray              60 GOLD                             43.95  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dowdy, Kemp               63 FLAQ                           1:31.58  
  2 Venture, Ray              60 GOLD                           1:49.66  
 
Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Roger            61 GOLD                           2:48.07  
    1:21.80 1:26.27                                                
  2 Venture, Ray              60 GOLD                           4:30.82  
    2:15.23 2:15.59                                                
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              63 GOLD                           6:47.44  
    1:31.08 1:44.52 1:46.94 1:44.90                                
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Roger            61 GOLD                             40.51  
  2 Venture, Ray              60 GOLD                           1:03.06  
 
Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Roger            61 GOLD                           1:26.30  
 
Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Roger            61 GOLD                           3:10.18  
    1:31.60 1:38.58                                                
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              63 GOLD                             44.54  
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              63 GOLD                           3:31.75  
    1:41.72 1:50.03                                                
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Lars            65 FLAQ                             35.16  
  2 Ward, James               69 FLAQ                             35.39  
  3 Menendez, Peter           65 TKAM                             42.89  
 
Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Lars            65 FLAQ                           1:27.55  
  2 Menendez, Peter           65 TKAM                           1:40.23  
 
Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, James               69 FLAQ                           3:33.91  
    1:43.10 1:50.81                                                
  2 Menendez, Peter           65 TKAM                           3:59.81  
    1:44.61 2:15.20                                                
 
Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Lars            65 FLAQ                           7:39.82  
    1:44.81 2:00.35 1:59.92 1:54.74                                
  2 Menendez, Peter           65 TKAM                           7:48.68  
    1:47.32 2:03.00 2:02.84 1:55.52                                
 
Men 65-69 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, James               69 FLAQ                          16:52.37  
    1:55.91 4:15.22 2:08.25 2:10.31 2:06.68 2:03.88 1:54.62   17.50
 
Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pedersen, Lars            65 FLAQ                          31:57.57  
    1:56.37 2:06.50 2:06.01 2:07.86 2:06.93 2:08.02 2:08.53 2:07.36
    2:08.92 2:11.59 2:10.69 2:12.49 2:12.36 2:11.81 2:02.13        
 
Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, James               69 FLAQ                             54.67  
 
Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delong, Gerry             65 GOLD                           3:17.93  
    1:36.18 1:41.75                                                
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, James               69 FLAQ                             56.32  
 
Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delong, Gerry             65 GOLD                           1:38.31  
 
Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delong, Gerry             65 GOLD                           3:35.78  
    1:43.43 1:52.35                                                
 
Men 65-69 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delong, Gerry             65 GOLD                           3:29.04  
    1:38.47 1:50.57                                                
 
Men 65-69 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delong, Gerry             65 GOLD                           6:56.53  
    1:36.42 1:48.97 1:55.60 1:35.54                                
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            73 GOLD                             30.77  
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            73 GOLD                           1:09.85  
 
Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            73 GOLD                           2:39.45  
    1:17.90 1:21.55                                                
 
Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marchbanks, Jerry         73 MOST                             51.91  
 
Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marchbanks, Jerry         73 MOST                             45.45  
  2 Pesetsky, Walter          74 FLAQ                             51.68  
 
Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          74 FLAQ                           2:05.57  
 
Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          74 FLAQ                             50.32  
 
Men 70-74 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marchbanks, Jerry         73 MOST                           1:47.38  
  2 Pesetsky, Walter          74 FLAQ                           1:59.10  
 
Men 70-74 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          74 FLAQ                           4:42.16  
    2:04.70 2:37.46                                                
 
Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                             35.29  
  2 Weatherbee, Charles       76 FMM                              36.28  
  3 Johnsen, Ralph            77 FMM                              40.26  
  4 Busse, George             76 GOLD                             44.39  
 
Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnsen, Ralph            77 FMM                            1:37.07  
  2 Busse, George             76 GOLD                           1:42.60  
 
Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busse, George             76 GOLD                           4:00.86  
    1:54.79 2:06.07                                                
 
Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Busse, George             76 GOLD                           8:49.17  
    2:07.08 2:14.44 2:15.91 2:11.74                                
 
Men 75-79 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                          13:31.99  
 
Men 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                          26:57.12  
    1:33.56 1:48.20 1:48.01 1:48.91 1:49.04 1:49.68 1:50.12 1:50.52
    1:50.74 1:50.39 1:50.06 1:49.99 1:48.14 1:46.90 1:42.86        
 
Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                             44.16  
  2 Weatherbee, Charles       76 FMM                              49.05  
 
Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                           1:38.03  
 
Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                           3:27.60  
    1:40.14 1:47.46                                                
  2 Weatherbee, Charles       76 FMM                            4:09.85  
    2:05.48 2:04.37                                                
 
Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnsen, Ralph            77 FMM                              53.26  
 
Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weatherbee, Charles       76 FMM                            2:04.76  
 -- Johnsen, Ralph            77 FMM                                 DQ  
 
Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weatherbee, Charles       76 FMM                            4:22.42  
    2:07.78 2:14.64                                                
 
Men 75-79 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kern, Herb                76 GOLD                             43.05  
  2 Weatherbee, Charles       76 FMM                              50.88  
 
Men 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kern, Herb                76 GOLD                           1:49.84  
 
Men 75-79 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kern, Herb                76 GOLD                           3:58.34  
    1:49.84 2:08.50                                                
 
Men 75-79 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weatherbee, Charles       76 FMM                            3:52.75  
    1:57.02 1:55.73                                                
 
Men 75-79 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weatherbee, Charles       76 FMM                            8:16.90  
    2:03.16 2:11.36 2:18.64 1:43.74                                
 
Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silverio, Joaquin         82 GOLD                           4:39.60  
    2:18.38 2:21.22                                                
 
Men 80-84 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silverio, Joaquin         82 GOLD                           9:44.08  
    2:14.33 2:31.27 2:34.50 2:23.98                                
 
Men 80-84 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silverio, Joaquin         82 GOLD                          20:31.00  
    2:22.12 2:33.63 2:36.70 2:36.72 2:34.45 2:33.33 5:14.05        
 
Men 80-84 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silverio, Joaquin         82 GOLD                           1:00.00  
 
Men 80-84 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silverio, Joaquin         82 GOLD                           2:31.42  
 
Women 72-99 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:06.39  
     1) Jason, Dawn W21                 2) Regaldo, Lourdes W21           
     3) Ribar, Morgan W19               4) Piaget, Kim W20                
     1:01.53  1:04.86                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics  'B'                               2:07.36  
     1) Smith, Lorna W20                2) Cross, Carolan W28             
     3) McFarlane, Laurie W21           4) McLuckie, Lisa W29             
     1:02.31  1:05.05                                                      
 
Women 72-99 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:18.92  
     1) Jason, Dawn W21                 2) Edgar, Melanie W21             
     3) McFarlane, Laurie W21           4) Piaget, Kim W20                
     1:09.38  1:09.54                                                      
 
Women 100-119 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                              10:51.55  
     1) Marechal, Severine W25          2) Moran, Danielle W31            
     3) Murphy, Siobhan W22             4) Ingoldsby, Laura W29           
     1:22.23  2:48.99  1:20.30  2:45.66  1:11.50  2:32.03  1:17.95  2:44.87
 
Women 100-119 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:32.39  
     1) Moran, Danielle W31             2) Murphy, Siobhan W22            
     3) Ingoldsby, Laura W29            4) O'Neill, Lara W30              
     1:23.96  1:08.43                                                      
 
Women 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:23.44  
     1) Thompson, Laura W37             2) Marechal, Severine W25         
     3) Bennett, Sarah W45              4) Thomas, Ann W48                
     1:11.35  1:12.09                                                      
 
Women 160-199 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                              13:46.71  
     1) Pursell, Gwen W32               2) Chin-Ogilvie, Adrienne W48     
     3) Sather, Jeanne W51              4) Thompson, Laura W37            
     1:49.01  3:53.78  1:35.01  3:18.94  1:40.82  3:23.74  1:29.98  3:10.25
 
Women 160-199 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:33.62  
     1) Hulett, Jennifer W39            2) Bennett, Sarah W45             
     3) Thomas, Ann W48                 4) Schenke, Marisa W29            
     1:24.97  1:08.65                                                      
 
Women 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:29.38  
     1) Larson, Linda W53               2) Chin-Ogilvie, Adrienne W48     
     3) Webb, Linda W63                 4) Paiva, Teca W43                
     1:18.18  1:11.20                                                      
 
Women 200-239 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                              12:13.53  
     1) Webb, Linda W63                 2) Larson, Linda W53              
     3) Paiva, Teca W43                 4) Bennett, Sarah W45             
     1:33.96  3:13.79  1:28.31  2:59.06  1:23.35  2:58.83  1:27.78  3:01.85
 
Women 200-239 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               3:00.95  
     1) Larson, Linda W53               2) Paiva, Teca W43                
     3) Webb, Linda W63                 4) Berk, Sherie W55               
     1:28.92  1:32.03                                                      
 
Men 72-99 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               1:49.81  
     1) Purnell, Craig M18              2) Taylor, Jordan M19             
     3) Johnston, Ross M21              4) Pilbrow, Dan M26               
       54.18    55.63                                                      
 
Men 72-99 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               1:53.98  
     1) Hosking, Adam M23               2) Johnston, Ross M21             
     3) Pilbrow, Dan M26                4) James, Sam M22                 
     1:00.68    53.30                                                      
 
Men 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:00.52  
     1) James, Sam M22                  2) Adair, John M47                
     3) Strozier, Matthew M35           4) Hosking, Adam M23              
       58.37  1:02.15                                                      
 
Men 120-159 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                              10:07.30  
     1) Palmer, Bryan M29               2) Hooper, Matt M35               
     3) Erickson, Tim M52               4) Broshears, Rion M35            
     1:15.51  2:37.88  1:08.71  2:18.89  1:20.52  2:49.16    15.97  2:21.37
 
Men 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:03.49  
     1) Cuticchia, Tommie M25           2) Broshears, Rion M35            
     3) Hooper, Matt M35                4) Lage, Terry M40                
     1:06.56    56.93                                                      
 
Men 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               1:54.03  
     1) Erickson, Tim M52               2) Broshears, Rion M35            
     3) Hooper, Matt M35                4) Lage, Terry M40                
     1:10.16    43.87                                                      
 
Men 240-279 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Masters  'A'                                           2:03.79  
     1) Miller, Jason M39               2) Rapperport, Alan M75           
     3) Burt, Chris M53                 4) Cavanaugh, Cav M73             
     1:02.41  1:01.38                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:34.72  
     1) Fischer, Andy M41               2) Ward, James M69                
     3) Pesetsky, Walter M74            4) Pedersen, Lars M65             
     1:05.72  1:29.00                                                      
  3 Gold Masters  'B'                                           3:03.29  
     1) Venture, Ray M60                2) Silverio, Joaquin M82          
     3) Sonenshein, Roy M51             4) Busse, George M76              
 
Men 240-279 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Masters  'A'                                           2:39.14  
     1) Rapperport, Alan M75            2) Brewer, Dick M63               
     3) Burt, Chris M53                 4) Parsons, Roger M61             
     1:26.43  1:12.71                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:54.94  
     1) Erickson, Tim M52               2) Ward, James M69                
     3) Pesetsky, Walter M74            4) Pedersen, Lars M65             
     1:31.21  1:23.73                                                      
 
Mixed 72-99 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'B'                               1:51.62  
     1) Pilbrow, Dan M26                2) Jason, Dawn W21                
     3) James, Sam M22                  4) Edgar, Melanie W21             
       55.64    55.98                                                      
 -- Fort Lauderdale Aquatics  'A'                                    DQ  
     1) Taylor, Jordan M19              2) Smith, Lorna W20               
     3) Purnell, Craig M18              4) McFarlane, Laurie W21          
     1:01.93    59.33                                                      
 
Mixed 72-99 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'B'                               2:08.41  
     1) Jason, Dawn W21                 2) James, Sam M22                 
     3) Pilbrow, Dan M26                4) Piaget, Kim W20                
     1:08.31  1:00.10                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:09.12  
     1) Smith, Lorna W20                2) Johnston, Ross M21             
     3) McFarlane, Laurie W21           4) Taylor, Jordan M19             
     1:04.70  1:04.42                                                      
 
Mixed 100-119 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:04.23  
     1) Palmer, Bryan M29               2) Ingoldsby, Laura W29           
     3) Murphy, Siobhan W22             4) Hooper, Matt M35               
     1:04.40    59.83                                                      
  2 Gold Masters  'A'                                           2:47.51  
     1) Miyares, Andres M25             2) Scharf, Lee M30                
     3) Uzcategui, Edymar W24           4) Perry, Nicholas M27            
     1:03.94  1:43.57                                                      
 
Mixed 100-119 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Masters  'A'                                           3:10.47  
     1) Uzcategui, Edymar W24           2) Scharf, Lee M30                
     3) Miyares, Andres M25             4) Perry, Nicholas M27            
 -- Fort Lauderdale Aquatics  'A'                                    DQ  
     1) Cuticchia, Tommie M25           2) Murphy, Siobhan W22            
     3) Hooper, Matt M35                4) Ingoldsby, Laura W29           
     1:13.99  1:06.89                                                      
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:00.57  
     1) Stafford, Jeff M38              2) Moran, Danielle W31            
     3) Schenke, Marisa W29             4) Broshears, Rion M35            
     1:02.47    58.10                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics  'B'                               2:13.18  
     1) Adair, John M47                 2) Marechal, Severine W25         
     3) O'Neill, Lara W30               4) Weaver, Rusell M41             
     1:09.26  1:03.92                                                      
  3 Acuatica Cariari Masters  'A'                               3:14.71  
     1) Roman, Danilo M26               2) Naturman, Luis M46             
     3) Quesada, Natalia W34            4) Lutz, Karen W25                
     1:36.44  1:38.27                                                      
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Acuatica Cariari Masters  'A'                               2:27.94  
     1) Mauri, Jonathan M24             2) Quiros-Chacon, Manuel M36      
     3) Lutz, Karen W25                 4) Quesada, Natalia W34           
     1:11.02  1:16.92                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:29.59  
     1) Bennett, Sarah W45              2) Stafford, Jeff M38             
     3) Broshears, Rion M35             4) Marechal, Severine W25         
     1:22.22  1:07.37                                                      
 
Mixed 160-199 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Acuatica Cariari Masters  'A'                               2:46.35  
     1) Mauley, Nicolette W51           2) Lara, Gilda W54                
     3) Naturman, Luis M46              4) Roman, Danilo M26              
     2:24.61    21.74                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               3:20.80  
     1) Adair, John M47                 2) Chin-Ogilvie, Adrienne W48     
     3) Weaver, Rusell M41              4) Berk, Sherie W55               
     1:32.40  1:48.40                                                      
 
Mixed 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gold Masters  'B'                                           2:33.42  
     1) Seier, Lydia W52                2) Sonenshein, Roy M51            
     3) Protzman, Barbara W54           4) Montes, Ismael M46             
 -- Fort Lauderdale Aquatics  'A'                                   DNF  
     1) Erickson, Tim M52               2) Thomas, Ann W48                
     3) Paiva, Teca W43                 4) Rivera, Richardson M58         
     1:04.67                                                               
 
Mixed 200-239 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:27.92  
     1) Erickson, Tim M52               2) Paiva, Teca W43                
     3) Fischer, Andy M41               4) Thomas, Ann W48                
     1:23.54  1:04.38                                                      
  2 Gold Masters  'A'                                           2:38.66  
     1) Parsons, Roger M61              2) Cavanaugh, Cav M73             
     3) Devanney, Celia W51             4) Seier, Lydia W52               
     1:27.14  1:11.52                                                      
 
Mixed 240-279 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:26.00  
     1) Pedersen, Lars M65              2) Larson, Linda W53              
     3) Webb, Linda W63                 4) Ward, James M69                
     1:14.09  1:11.91                                                      
 
Mixed 240-279 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               3:05.66  
     1) Larson, Linda W53               2) Ward, James M69                
     3) Webb, Linda W63                 4) Pedersen, Lars M65             
     1:43.74  1:21.92