Licensed to S.C.A.T.                   Hy-Tek's Meet Manager 9/22/2008 03:29 PM
                  2008 Peachtree City Pentathlon - 9/20/2008                   
                                    Results                                    
 
Event 2  Women 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janet Harris              42 TNYA-MR              5:22.00    5:27.68    9  
 
Event 2  Women 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Martin           59 ART-GA               7:40.00    7:47.82    9  
 
Event 2  Men 18-24 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derek Jansen              24 ART-GA               4:41.52    4:31.62    9  
 
Event 2  Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chris Greene              46 Georgia-GA           5:15.00    5:04.63    9  
  2 Michael Hardin            45 ART-GA                    NT    5:30.94    7  
  3 Gary Vogin                45 Georgia-GA           6:43.45    6:31.46    6  
 
Event 2  Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Zeigler              62 Georgia-GA           7:00.01    6:17.71    9  
 
Event 3  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pamela Broad              36 AWJ-GA               6:54.00    6:24.22    9  
 
Event 3  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denise Sturman            41 Georgia-GA                NT    7:38.91    9  
 
Event 3  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisa Watson               54 Georgia-GA           7:58.80    7:55.55    9  
 
Event 4  Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cathy Jones               37 Georgia-GA           1:31.47    1:18.64    9  
 
Event 4  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver Gumbrill           34 AWJ-GA                 56.00      56.22    9  
 
Event 4  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robert Lance              52 Unattached           1:25.00    1:36.34    9  
 
Event 5  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordon Mason              18 Georgia-GA                NT      40.85    9  
  2 Megan Fewkes              24 Georgia-GA                NT      50.05    7  
 
Event 5  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heidi Natkin              34 AWJ-GA                 35.70      35.81    9  
 
Event 5  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tana Selby                48 Georgia-GA             42.00      40.63    9  
  2 Diane Raley               48 Georgia-GA                NT      41.56    7  
  3 Amy Grossman              47 Georgia-GA           1:00.00      48.84    6  
  4 Jenny Baldowski           45 Georgia-GA                NT    1:25.43    5  
 
Event 5  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lynn Beach                52 Georgia-GA             38.00      40.82    9  
  2 Lorin Berner-Broome       51 Georgia-GA                NT      42.66    7  
  3 Laura Huggins             52 Unattached             48.56      46.86    6  
 
Event 5  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neal Baldowski            21 Georgia-GA             34.17      35.15    9  
  2 Ryan Taylor               19 Georgia-GA             36.13      36.44    7  
 
Event 5  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joel Maloof               25 Unattached                NT      28.46    9  
  2 Eric Love                 26 ART-GA                    NT      32.00    7  
  3 Jeremy Ploessel           29 ART-GA                    NT      37.11    6  
 
Event 5  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fernando Panduro          33 ART-GA                 34.00      33.17    9  
 
Event 5  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steve Mortimer            38 AWJ-GA                 26.88      26.56    9  
  2 Sean Mc Kinley            35 ART-GA                 28.00      29.25    7  
 
Event 5  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Fitzgerald           44 ART-GA                 30.50      31.12    9  
  2 Matt Le Jeune             43 ART-GA                 33.00      32.76    7  
  3 Cliff Miller              42 ART-GA                    NT      34.94    6  
 -- Christian Porzio          43 Georgia-GA                NT         DQ  
 
Event 5  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Potter             46 AWJ-GA                 37.50      33.88    9  
 
Event 5  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Logan               55 Georgia-GA             34.81      35.24    9  
 
Event 5  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raymond Woller            67 Georgia-GA             37.00      37.03    9  
 
Event 6  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pamela Broad              36 AWJ-GA               2:25.00    2:29.41    9  
 
Event 6  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janet Harris              42 TNYA-MR              2:14.00    2:18.54    9  
 
Event 6  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Martin           59 ART-GA               3:20.00    3:27.37    9  
 
Event 6  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derek Jansen              24 ART-GA               1:56.56    2:00.30    9  
 
Event 6  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chris Greene              46 Georgia-GA           2:02.00    2:11.01    9  
  2 Michael Hardin            45 ART-GA                    NT    2:18.42    7  
  3 Gary Vogin                45 Georgia-GA           2:46.95    2:35.03    6  
 
Event 6  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Zeigler              62 Georgia-GA           2:45.10    2:34.96    9  
 
Event 6  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 David Miller              68 Georgia-GA           2:45.00    2:39.59    9  
 
Event 7  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cathy Jones               37 Georgia-GA           2:57.47    2:48.49    9  
 
Event 7  Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denise Sturman            41 Georgia-GA                NT    3:06.01    9  
 
Event 7  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver Gumbrill           34 AWJ-GA               2:05.00    2:08.25    9  
 
Event 7  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robert Lance              52 Unattached           3:05.00    3:08.98    9  
 
Event 8  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heidi Natkin              34 AWJ-GA                 31.80      32.14    9  
 
Event 8  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Timpeiro           41 ART-GA                 38.00      36.70    9  
 
Event 8  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tana Selby                48 Georgia-GA             39.00      36.43    9  
  2 Diane Raley               48 Georgia-GA                NT      40.35    7  
  3 Amy Grossman              47 Georgia-GA           1:00.00      50.39    6  
 
Event 8  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lynn Beach                52 Georgia-GA             35.19      35.63    9  
  2 Lorin Berner-Broome       51 Georgia-GA                NT      41.05    7  
 
Event 8  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robbie Rabon              18 Georgia-GA                NT      29.43    9  
  2 Michael Suggs             21 Georgia-GA             32.22      30.08    7  
  3 Neal Baldowski            21 Georgia-GA             50.75      30.99    6  
  4 Ryan Taylor               19 Georgia-GA             29.83      31.59    5  
 
Event 8  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joel Maloof               25 Unattached                NT      26.74    9  
  2 Eric Love                 26 ART-GA                    NT      27.86    7  
  3 Jeremy Ploessel           29 ART-GA                    NT      30.95    6  
 
Event 8  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fernando Panduro          33 ART-GA                 32.00      30.06    9  
 
Event 8  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steve Mortimer            38 AWJ-GA                 25.99      24.41    9  
  2 Mike Tartaglione          37 Unattached             26.50      27.28    7  
  3 Sean Mc Kinley            35 ART-GA                 29.00      28.24    6  
 
Event 8  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Fitzgerald           44 ART-GA                 27.50      27.50    9  
  2 Matt Le Jeune             43 ART-GA                 32.00      30.07    7  
  3 Cliff Miller              42 ART-GA                    NT      30.83    6  
 -- Christian Porzio          43 Georgia-GA                NT         DQ  
 
Event 8  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Potter             46 AWJ-GA                 30.00      28.30    9  
 
Event 8  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Logan               55 Georgia-GA             32.33      32.00    9  
 
Event 8  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raymond Woller            67 Georgia-GA             35.00      35.48    9  
  2 Walter Leen               66 Georgia-GA           1:00.00    1:10.36    7  
 
Event 9  Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janet Harris              42 TNYA-MR                   NT    2:52.10    9  
 
Event 9  Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Martin           59 ART-GA               4:15.00    4:08.26    9  
 
Event 9  Men 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derek Jansen              24 ART-GA               2:25.29    2:29.19    9  
 
Event 9  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mark Schremmer            49 Unattached           2:33.00    2:42.18    9  
  2 Michael Hardin            45 ART-GA               2:46.66    2:42.85    7  
  3 Chris Greene              46 Georgia-GA           2:52.00    2:50.82    6  
  4 Gary Vogin                45 Georgia-GA           3:26.41    3:19.75    5  
 
Event 9  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Zeigler              62 Georgia-GA           3:08.90    3:08.47    9  
 
Event 10  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casey Sandt               18 Georgia-GA                NT    1:09.13    9  
 
Event 10  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cathy Jones               37 Georgia-GA           1:13.47    1:08.39    9  
  2 Pamela Broad              36 AWJ-GA               1:04.00    1:10.12    7  
 
Event 10  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denise Sturman            41 Georgia-GA                NT    1:17.58    9  
 
Event 10  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michael Suggs             21 Georgia-GA                NT    1:00.33    9  
 
Event 10  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver Gumbrill           34 AWJ-GA                 51.00      49.40    9  
 
Event 10  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mike Tartaglione          37 Unattached             54.00      55.23    9  
 
Event 10  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robert Lance              52 Unattached           1:10.00    1:10.25    9  
 
Event 10  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 David Miller              68 Georgia-GA           1:09.00    1:11.43    9  
 
Event 11  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casey Sandt               18 Georgia-GA                NT    1:26.85    9  
 
Event 11  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heidi Natkin              34 AWJ-GA               1:12.40    1:13.89    9  
 
Event 11  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pamela Broad              36 AWJ-GA               1:38.00    1:22.19    9  
 
Event 11  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Timpeiro           41 ART-GA               1:23.00    1:25.15    9  
 
Event 11  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tana Selby                48 Georgia-GA           1:20.00    1:20.50    9  
  2 Diane Raley               48 Georgia-GA           1:27.97    1:28.04    7  
  3 Amy Grossman              47 Georgia-GA           2:30.00    1:38.48    6  
 
Event 11  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lynn Beach                52 Georgia-GA           1:18.43    1:20.09    9  
  2 Lorin Berner-Broome       51 Georgia-GA                NT    1:27.94    7  
  3 Laura Huggins             52 Unattached           1:44.28    1:40.44    6  
 
Event 11  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robbie Rabon              18 Georgia-GA                NT    1:10.55    9  
  2 Neal Baldowski            21 Georgia-GA           1:17.59    1:16.10    7  
  3 Ryan Taylor               19 Georgia-GA           1:19.38    1:20.56    6  
  4 Drew Swanson              19 Georgia-GA                NT    1:23.35    5  
 
Event 11  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joel Maloof               25 Unattached                NT    1:01.31    9  
  2 Eric Love                 26 ART-GA                    NT    1:06.74    7  
  3 Jeremy Ploessel           29 ART-GA                    NT    1:15.42    6  
 
Event 11  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fernando Panduro          33 ART-GA               1:15.00    1:10.77    9  
 
Event 11  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steve Mortimer            38 AWJ-GA                 56.32      56.17    9  
  2 Sean Mc Kinley            35 ART-GA               1:04.82    1:05.16    7  
 
Event 11  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Fitzgerald           44 ART-GA               1:04.00    1:07.43    9  
  2 Matt Le Jeune             43 ART-GA               1:10.00    1:09.07    7  
  3 Cliff Miller              42 ART-GA                    NT    1:11.98    6  
 -- Christian Porzio          43 Georgia-GA                NT         DQ  
 
Event 11  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Potter             46 AWJ-GA               1:12.00    1:08.94    9  
 
Event 11  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Logan               55 Georgia-GA           1:12.77    1:11.86    9  
 
Event 11  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raymond Woller            67 Georgia-GA           1:20.00    1:21.15    9  
 
Event 13  Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgia-GA  'A'                                        NT    2:47.33   18  
     1) Denise Sturman W41              2) Stephen Feilke M48             
     3) Lorin Berner-Broome W51         4) Christian Porzio M43           
 
Event 14  Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janet Harris              42 TNYA-MR              2:30.00    2:35.52    9  
 
Event 14  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisa Watson               54 Georgia-GA           3:30.00    3:22.04    9  
 
Event 14  Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Martin           59 ART-GA               3:55.00    4:05.96    9  
 
Event 14  Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derek Jansen              24 ART-GA               2:20.09    2:18.23    9  
 
Event 14  Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chris Greene              46 Georgia-GA           2:22.00    2:20.82    9  
  2 Michael Hardin            45 ART-GA               2:44.11    2:32.83    7  
  3 Gary Vogin                45 Georgia-GA           3:17.96    3:10.73    6  
 
Event 14  Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Zeigler              62 Georgia-GA           3:01.99    3:11.20    9  
 
Event 14  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walter Leen               66 Georgia-GA           4:50.00    5:06.95    9  
 
Event 15  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cathy Jones               37 Georgia-GA           1:37.47    1:20.08    9  
 
Event 15  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denise Sturman            41 Georgia-GA                NT    1:26.41    9  
 
Event 15  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laura Huggins             52 Unattached                NT    1:37.52    9  
 
Event 15  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver Gumbrill           34 AWJ-GA               1:02.00    1:04.99    9  
 
Event 15  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mark Schremmer            49 Unattached           1:08.00    1:13.10    9  
 
Event 15  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robert Lance              52 Unattached           1:35.00    1:39.97    9  
 
Event 15  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 David Miller              68 Georgia-GA           1:35.00    1:33.66    9  
 
Event 16  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordon Mason              18 Georgia-GA                NT      35.34    9  
  2 Megan Fewkes              24 Georgia-GA                NT      43.08    7  
 
Event 16  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heidi Natkin              34 AWJ-GA                 29.50      30.21    9  
 
Event 16  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pamela Broad              36 AWJ-GA                 29.80      31.46    9  
 
Event 16  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Timpeiro           41 ART-GA                 29.50      30.40    9  
 
Event 16  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tana Selby                48 Georgia-GA             32.00      31.11    9  
  2 Diane Raley               48 Georgia-GA                NT      34.49    7  
  3 Amy Grossman              47 Georgia-GA             55.00      35.63    6  
  4 Jenny Baldowski           45 Georgia-GA                NT    1:06.41    5  
 
Event 16  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lynn Beach                52 Georgia-GA             30.78      31.62    9  
  2 Lorin Berner-Broome       51 Georgia-GA                NT      32.79    7  
  3 Laura Huggins             52 Unattached             38.82      41.39    6  
 
Event 16  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan Taylor               19 Georgia-GA             23.50      25.68    9  
  2 Michael Suggs             21 Georgia-GA             26.59      25.93    7  
  3 Robbie Rabon              18 Georgia-GA                NT      26.38    6  
  4 Neal Baldowski            21 Georgia-GA             27.47      28.79    5  
  5 Drew Swanson              19 Georgia-GA                NT      29.38    4  
 
Event 16  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joel Maloof               25 Unattached                NT      23.77    9  
  2 Eric Love                 26 ART-GA                    NT      24.32    7  
  3 Jeremy Ploessel           29 ART-GA                    NT      27.23    6  
 
Event 16  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fernando Panduro          33 ART-GA                 26.00      26.92    9  
 
Event 16  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steve Mortimer            38 AWJ-GA                 25.32      23.35    9  
  2 Mike Tartaglione          37 Unattached             24.00      24.08    7  
  3 Sean Mc Kinley            35 ART-GA                 24.81      24.36    6  
 
Event 16  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Fitzgerald           44 ART-GA                 24.50      24.12    9  
  2 Matt Le Jeune             43 ART-GA                 26.50      25.41    7  
  3 Cliff Miller              42 ART-GA                    NT      27.49    6  
  4 Christian Porzio          43 Georgia-GA                NT      39.02    5  
 
Event 16  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Potter             46 AWJ-GA                 28.00      26.65    9  
  2 Stephen Feilke            48 Georgia-GA                NT      30.78    7  
 
Event 16  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Logan               55 Georgia-GA             27.45      27.66    9  
 
Event 16  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raymond Woller            67 Georgia-GA             30.00      31.54    9  
 
Event 17  Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janet Harris              42 TNYA-MR              2:47.00    2:41.48    9  
 
Event 17  Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Martin           59 ART-GA               3:55.00    4:01.82    9  
 
Event 17  Men 18-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derek Jansen              24 ART-GA               2:16.33    2:14.18    9  
 
Event 17  Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chris Greene              46 Georgia-GA           2:16.00    2:16.16    9  
  2 Michael Hardin            45 ART-GA                    NT    3:03.11    7  
  3 Gary Vogin                45 Georgia-GA           3:58.05    3:47.47    6  
 
Event 17  Men 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Zeigler              62 Georgia-GA           3:03.50    3:13.37    9  
 
Event 18  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cathy Jones               37 Georgia-GA           1:17.47    1:17.73    9  
 
Event 18  Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denise Sturman            41 Georgia-GA                NT    1:34.77    9  
 
Event 18  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisa Watson               54 Georgia-GA           1:46.60    1:39.45    9  
 
Event 18  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver Gumbrill           34 AWJ-GA                 56.00      59.98    9  
 
Event 18  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robert Lance              52 Unattached           1:30.00    1:32.07    9  
 
Event 18  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walter Leen               66 Georgia-GA           2:10.00    2:19.14    9  
 
Event 19  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casey Sandt               18 Georgia-GA                NT      42.79    9  
  2 Jordon Mason              18 Georgia-GA                NT      44.69    7  
 
Event 19  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heidi Natkin              34 AWJ-GA                 39.90      40.41    9  
 
Event 19  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Timpeiro           41 ART-GA                 40.50      41.57    9  
 
Event 19  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tana Selby                48 Georgia-GA             40.00      39.82    9  
  2 Amy Grossman              47 Georgia-GA           1:00.00      46.77    7  
  3 Diane Raley               48 Georgia-GA                NT      46.83    6  
 
Event 19  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lynn Beach                52 Georgia-GA             41.72      42.70    9  
  2 Lorin Berner-Broome       51 Georgia-GA                NT      46.44    7  
  3 Laura Huggins             52 Unattached             47.43      49.91    6  
 
Event 19  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robbie Rabon              18 Georgia-GA                NT      33.48    9  
  2 Michael Suggs             21 Georgia-GA             35.92      35.66    7  
  3 Neal Baldowski            21 Georgia-GA             39.89      41.84    6  
  4 Ryan Taylor               19 Georgia-GA             38.15      44.90    5  
  5 Drew Swanson              19 Georgia-GA                NT      49.47    4  
 
Event 19  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joel Maloof               25 Unattached                NT      32.70    9  
  2 Eric Love                 26 ART-GA                    NT      34.63    7  
  3 Jeremy Ploessel           29 ART-GA                    NT      38.27    6  
 
Event 19  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fernando Panduro          33 ART-GA                 34.00      33.52    9  
 
Event 19  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steve Mortimer            38 AWJ-GA                 32.12      29.98    9  
  2 Sean Mc Kinley            35 ART-GA                 38.50      35.42    7  
 
Event 19  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Fitzgerald           44 ART-GA                 33.50      34.60    9  
  2 Cliff Miller              42 ART-GA                    NT      36.40    7  
  3 Matt Le Jeune             43 ART-GA                 38.00      36.99    6  
  4 Christian Porzio          43 Georgia-GA                NT      53.96    5  
 
Event 19  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mark Schremmer            49 Unattached             31.00      31.40    9  
  2 Thomas Potter             46 AWJ-GA                 40.50      34.43    7  
  3 Stephen Feilke            48 Georgia-GA                NT      40.83    6  
 
Event 19  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richard Dobkin            58 Unattached                NT      34.94    9  
  2 James Logan               55 Georgia-GA             37.67      37.08    7  
 
Event 19  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raymond Woller            67 Georgia-GA             40.00      40.89    9  
  2 David Miller              68 Georgia-GA             41.00      41.16    7  
 
Event 20  Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgia-GA  'A'                                        NT    2:23.77   18  
     1) Denise Sturman W41              2) Stephen Feilke M48             
     3) Lorin Berner-Broome W51         4) Christian Porzio M43