Licensed to Swim Florida              HY-TEK's Meet Manager 10/18/2008 07:50 PM
                    YMCA Norris SCY Fall Inv. - 10/18/2008                     
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betts, Meredith           29 SWIM-FL                37.00      37.72    9  
  2 King, Angel               25 SWIM-FL                36.00      45.43    8  

Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betts, Meredith           29 SWIM-FL              1:14.00    1:22.50    9  
  2 King, Angel               25 SWIM-FL              1:19.00    1:41.99    8 

Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Angel               25 SWIM-FL              3:12.00    3:36.36    9  

Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Angel               25 SWIM-FL                50.00      55.18    9  

Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Angel               25 SWIM-FL              2:10.00    1:57.26    9  

Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Digiacomo, Michelle       40 Unatt-FL-FL               NT      29.12    9  
  2 Overly, Lori L            43 SYSM-FL                31.00      31.08    8  

Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terpak, Kimberly E        41 SWIM-FL              1:15.00    1:09.66    9 

Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seal, Adrienne            43 SWIM-FL              3:00.00    2:37.56    9  

Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terpak, Kimberly E        41 SWIM-FL              6:30.00    6:19.88    9  
  2 Seal, Adrienne            43 SWIM-FL              7:30.00    6:56.29    8  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terpak, Kimberly E        41 SWIM-FL                40.00      39.87    9  
  2 Crayton, Lisa C           40 SWIM-FL                45.00      43.24    8  

Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seal, Adrienne            43 SWIM-FL              1:45.00    1:27.59    9  
  2 Crayton, Lisa C           40 SWIM-FL              1:40.00    1:37.56    8 

Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overly, Lori L            43 SYSM-FL                38.00      39.55    9  
  2 Terpak, Kimberly E        41 SWIM-FL                40.00      41.04    8  
  3 Crayton, Lisa C           40 SWIM-FL                49.00      41.88    7  

Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overly, Lori L            43 SYSM-FL              1:30.00    1:25.55    9  
  2 Seal, Adrienne            43 SWIM-FL              2:00.00    1:32.46    8  
  3 Crayton, Lisa C           40 SWIM-FL              1:30.00    1:32.89    7  

Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Digiacomo, Michelle       40 Unatt-FL-FL               NT      32.90    9  
  2 Overly, Lori L            43 SYSM-FL                36.00      35.42    8  
  3 Terpak, Kimberly E        41 SWIM-FL                35.00      36.37    7  

Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Digiacomo, Michelle       40 Unatt-FL-FL               NT    1:15.80    9  
  2 Overly, Lori L            43 SYSM-FL              1:25.00    1:17.11    8  
  3 Seal, Adrienne            43 SWIM-FL              1:32.00    1:25.15    7  
  4 Crayton, Lisa C           40 SWIM-FL              1:20.00    1:28.73    6  

Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greider, Christine H      49 FACT-FL                   NT      38.62    9  

Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greider, Christine H      49 FACT-FL                   NT      50.40    9  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaughn, Holly             46 Unatt-FL-FL               NT      33.61    9  
  2 Greider, Christine H      49 FACT-FL                   NT      53.53    8

Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaughn, Holly             46 Unatt-FL-FL               NT    1:13.92    9  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greider, Christine H      49 FACT-FL                   NT      53.93    9  

Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Robin            54 SWSM-FL                32.41      32.30    9  

Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Robin            54 SWSM-FL              1:20.00    1:13.20    9  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gamso, Joan               51 SWIM-FL              7:45.00    6:53.03    9  
  2 Stewart, Robin            54 SWSM-FL              7:30.00    7:21.88    8  

Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Robin            54 SWSM-FL                40.24      40.27    9  

Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Robin            54 SWSM-FL              1:35.00    1:28.40    9  

Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soucek, Mary K            56 SWIM-FL                54.00      42.10    9  

Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soucek, Mary K            56 SWIM-FL              1:48.23    1:35.24    9  

Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soucek, Mary K            56 SWIM-FL              5:23.02    3:31.73    9  
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soucek, Mary K            56 SWIM-FL              9:10.00    9:19.90    9  

Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soucek, Mary K            56 SWIM-FL              2:03.08    1:53.66    9  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Bobby J           22 SWIM-FL                29.00      27.33    9  

Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Bobby J           22 SWIM-FL              1:10.00    1:03.96    9  

Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Bobby J           22 SWIM-FL              2:00.00    1:21.25    9  

Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Bobby J           22 SWIM-FL                35.00      31.59    9  

Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Bobby J           22 SWIM-FL              1:16.00    1:15.10    9  

Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL                24.99      24.29    9  
  2 Stefka, Brian             27 SWIM-FL                25.00      24.71    8  
  3 Corredor, Diego           28 SWIM-FL                29.00      28.34    7  

Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL                55.10      54.50    9  
  2 Stefka, Brian             27 SWIM-FL                58.00    1:02.81    8  
  3 Corredor, Diego           28 SWIM-FL              1:05.00    1:14.50    7 

Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL              2:04.10    2:09.65    9  
  2 Corredor, Diego           28 SWIM-FL              2:17.00    2:39.03    8  
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corredor, Diego           28 SWIM-FL              6:15.00    6:28.94    9  

Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stefka, Brian             27 SWIM-FL              1:20.00    1:05.46    9  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL                34.00      33.97    9  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         28 SWIM-FL                28.00      27.38    9  
  2 Corredor, Diego           28 SWIM-FL                35.00      36.09    8  

Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stefka, Brian             27 SWIM-FL              1:10.00    1:11.60    9  

Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unatt-Fg-FG          1:55.00    1:57.14    9  

Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unatt-Fg-FG            30.00      28.18    9  

Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unatt-Fg-FG          1:05.00    1:04.46    9

Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wiggans, Keith            30 Unatt-Fg-FG               NT    1:01.38    9  

Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Travis             35 Unatt-FL-FL            28.00      25.44    9  
  2 Horne, Brian              38 SWIM-FL                27.00      27.38    8  

Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Travis             35 Unatt-FL-FL          1:04.00      57.27    9  
  2 Hindson, Adam             38 SWIM-FL                57.00      58.40    8  
  3 Thompson, Troy            36 SWIM-FL                57.00      58.98    7  
  4 Horne, Brian              38 SWIM-FL              1:05.00    1:39.77    6  

Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Travis             35 Unatt-FL-FL          2:10.00    2:04.58    9  
  2 Thompson, Troy            36 SWIM-FL              2:05.00    2:08.08    8  
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Travis             35 Unatt-FL-FL          6:00.00    5:39.77    9  

Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Troy            36 SWIM-FL                33.00      29.85    9  

Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Troy            36 SWIM-FL              1:15.00    1:05.93    9  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hindson, Adam             38 SWIM-FL                31.00      31.88    9  
  2 Horne, Brian              38 SWIM-FL                35.00      34.49    8  

Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hindson, Adam             38 SWIM-FL              1:06.00    1:07.69    9  
  2 Horne, Brian              38 SWIM-FL              1:18.00    1:16.70    8  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Troy            36 SWIM-FL                28.00      28.66    9  
  2 Davis, Travis             35 Unatt-FL-FL            30.00      29.36    8  

Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hindson, Adam             38 SWIM-FL              1:08.00    1:05.94    9  
  2 Davis, Travis             35 Unatt-FL-FL          1:15.00    1:07.83    8  
  3 Horne, Brian              38 SWIM-FL              1:17.00    1:11.29    7  

Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rolon, Peter              42 SWIM-FL                30.00      31.16    9  
  2 Sims, Clark               43 SWIM-FL                36.00      32.37    8 

Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyster, Tim               44 Unatt-FL-FL          1:08.00    1:01.37    9  
  2 Rolon, Peter              42 SWIM-FL              1:11.00    1:12.30    8  

Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyster, Tim               44 Unatt-FL-FL          2:20.00    2:18.62    9  
  2 Rolon, Peter              42 SWIM-FL              2:23.00    2:45.41    8 
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lyster, Tim               44 Unatt-FL-FL          6:00.00    6:14.39    9  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Clark               43 SWIM-FL                38.00      38.89    9  
  2 Rolon, Peter              42 SWIM-FL                45.00      38.96    8  

Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rolon, Peter              42 SWIM-FL                   NT    1:24.82    9  
  2 Sims, Clark               43 SWIM-FL              1:30.00    1:26.94    8 
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Clark               43 SWIM-FL                36.00      39.43    9  

Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Clark               43 SWIM-FL              1:28.00    1:33.61    9  

Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paison, Carlos            47 SWIM-FL                28.00      27.41    9  
  2 Westwood, Edward          48 Unatt-FL-FL            30.00      32.18    8  

Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paison, Carlos            47 SWIM-FL              1:03.00    1:01.96    9  
  2 Westwood, Edward          48 Unatt-FL-FL          1:12.00    1:11.18    8  

Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westwood, Edward          48 Unatt-FL-FL          2:27.00    2:34.60    9  

Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paison, Carlos            47 SWIM-FL                38.00      34.65    9  

Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paison, Carlos            47 SWIM-FL              1:40.00    1:14.71    9  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL                37.50      35.42    9  

Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL              1:23.41    1:19.86    9 

Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL                30.78      31.68    9  
  2 Westwood, Edward          48 Unatt-FL-FL            35.00      37.00    8  

Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL              1:13.31    1:11.73    9 

Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             46 SWIM-FL              1:15.00    1:13.65    9  
 -- Westwood, Edward          48 Unatt-FL-FL          1:20.00         DQ  
 -- Paison, Carlos            47 SWIM-FL              1:10.00         DQ  

Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krall, James              53 SWIM-FL                26.50      26.34    9  
  2 Stegeman, Tom             53 SWIM-FL                32.90      27.96    8  
  3 Norgart, Mitch            50 SWIM-FL                30.00      28.49    7 

Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norgart, Mitch            50 SWIM-FL              1:03.00    1:01.64    9  

Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norgart, Mitch            50 SWIM-FL              2:10.00    2:16.72    9  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norgart, Mitch            50 SWIM-FL              6:15.00    6:23.92    9  
  2 Stegeman, Tom             53 SWIM-FL              7:35.00    6:46.05    8  

Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stegeman, Tom             53 SWIM-FL                38.30      37.77    9  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krall, James              53 SWIM-FL                33.00      35.56    9  
  2 Stegeman, Tom             53 SWIM-FL                45.40      38.05    8  
  3 Norgart, Mitch            50 SWIM-FL                42.00      39.43    7  

Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krall, James              53 SWIM-FL              1:10.00    1:09.39    9  

Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Scott R         55 SWIM-FL                26.50      26.04    9  
  2 Johnson, Jim              57 FACT-FL                27.84      26.36    8  
  3 Hannum, Wayne             55 SWIM-FL                28.00      27.06    7  
  4 Lanigan, Ken J            57 SWIM-FL                28.50      27.89    6 

Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Scott R         55 SWIM-FL                59.00    1:00.53    9  
  2 Hannum, Wayne             55 SWIM-FL              1:05.00    1:02.16    8  
  3 Johnson, Jim              57 FACT-FL              1:02.40    1:02.35    7  
  4 Lanigan, Ken J            57 SWIM-FL              1:07.00    1:04.50    6  
  5 Hamilton, Bert            56 SWIM-FL              1:26.00    1:17.33    5 

Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lanigan, Ken J            57 SWIM-FL              2:19.00    2:21.08    9  
  2 Johnson, Jim              57 FACT-FL              2:30.00    2:41.39    8  
  3 Highsmith, William        55 Unatt-FL-FL          2:56.27    3:01.26    7  
  4 Hamilton, Bert            56 SWIM-FL              3:00.00    3:52.90    6  
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Highsmith, William        55 Unatt-FL-FL          7:54.03    8:04.85    9  
  2 Hamilton, Bert            56 SWIM-FL              8:00.00    8:19.34    8  

Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Scott R         55 SWIM-FL                32.00      33.29    9  
  2 Hamilton, Bert            56 SWIM-FL                35.00      40.60    8  

Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Highsmith, William        55 Unatt-FL-FL          1:51.07    1:46.04    9  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Jim              57 FACT-FL                39.10      38.18    9  

Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Jim              57 FACT-FL              1:22.00    1:34.16    9  
  2 Highsmith, William        55 Unatt-FL-FL          1:44.07    1:45.87    8 

Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Scott R         55 SWIM-FL                29.00      32.85    9  

Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Scott R         55 SWIM-FL              1:10.00    1:16.04    9  
  2 Highsmith, William        55 Unatt-FL-FL          1:38.97    1:36.63    8  

Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quiggin, David            64 Gold-FG                25.20      24.88    9  

Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quiggin, David            64 Gold-FG                56.50      53.90    9  
  2 Friend, Gail E            64 Unatt-FL-FL          1:12.00    1:14.34    8  

Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friend, Gail E            64 Unatt-FL-FL          2:50.00    2:49.67    9  

Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friend, Gail E            64 Unatt-FL-FL            42.00      40.44    9  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redic, James P            62 FACT-FL                   NT      36.97    9  

Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friend, Gail E            64 Unatt-FL-FL          1:36.00    1:33.97    9  

Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redic, James P            62 FACT-FL                   NT    1:23.72    9  

Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redic, James P            62 FACT-FL                   NT      31.80    9  

Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Redic, James P            62 FACT-FL                   NT    1:26.00    9  

Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quiggin, David            64 Gold-FG              1:10.00    1:09.96    9  
  2 Redic, James P            62 FACT-FL                   NT    1:27.12    8  
  3 Friend, Gail E            64 Unatt-FL-FL          1:37.00    1:29.64    7  

Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lodwig, Keefe             65 WMST-GU                35.00      24.61    9  
  2 Brown, Douglas B          69 SWFA-FL                30.00      30.54    8  
  3 Wakelin, Fred W           66 FACT-FL                34.00      33.40    7  

Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lodwig, Keefe             65 WMST-GU              1:20.00      54.05    9  
  2 Brown, Douglas B          69 SWFA-FL              1:05.00    1:13.26    8  
  3 Wheeler, Wilson           65 SWIM-FL                   NT    1:27.31    7 

Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Douglas B          69 SWFA-FL              2:45.00    2:47.52    9  
  2 Wheeler, Wilson           65 SWIM-FL                   NT    4:13.07    8  
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Douglas B          69 SWFA-FL              7:00.00    7:16.35    9  

Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Douglas B          69 SWFA-FL                40.00      44.97    9  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wakelin, Fred W           66 FACT-FL                39.00      39.39    9  

Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wakelin, Fred W           66 FACT-FL              1:26.00    1:23.71    9  

Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lodwig, Keefe             65 WMST-GU                28.00      26.36    9 

Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wheeler, Wilson           65 SWIM-FL                   NT    1:55.73    9  
 
Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Noel D             75 SWIM-FL              9:17.00    9:47.80    9  

Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Noel D             75 SWIM-FL                50.00    1:00.04    9  

Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert C       80 FACT-FL                   NT      40.59    9  
  2 Hiers, James L            84 FACT-FL                36.75      41.97    8 

Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiers, James L            84 FACT-FL              1:38.40    1:38.21    9  

Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiers, James L            84 FACT-FL                49.80      46.49    9  

Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiers, James L            84 FACT-FL              1:58.21    1:45.70    9  
 
Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert C       80 FACT-FL                   NT      43.48    9  

Men 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert C       80 FACT-FL                   NT    1:33.58    9  

Men 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacDonald, Robert C       80 FACT-FL                   NT    1:34.33    9  
 
Mixed 35+ 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swim Florida Masters-FL  'A'                      8:45.00    9:51.81  
     1) Terpak, Kimberly E W41          2) Seal, Adrienne W43             
     3) Morrison, Scott R M55           4) Thompson, Troy M36