Licensed to Hy-Tek Meet Services        HY-TEK's Meet Manager 6/2/2009 10:51 PM
                        Spring Splash 2009 - 3/21/2009                         
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, N                 20 GOLD-50                27.26      28.30  
  2 Pigassou, C S             24 GOLD-50                33.00      31.65  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pigassou, C S             24 GOLD-50              1:11.00    1:12.45  
       33.58  1:12.45                                                      
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pigassou, C S             24 GOLD-50              2:40.00    2:36.00  
       35.46  1:14.30  1:55.63  2:36.00                                    
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, N                 20 GOLD-50              1:14.05    1:18.41  
       38.00  1:18.41                                                      
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, N                 20 GOLD-50              1:20.30    1:21.51  
       38.76  1:21.51                                                      
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pierce, N                 20 GOLD-50              1:08.65    1:10.77  
       32.54  1:10.77                                                      
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haire, C A                26 FLAQ-50                36.77      32.36  
  2 Heller, E                 28 FLAQ-50                   NT      33.56  
  3 Munoz, N                  28 GOLD-50                43.00      37.16  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haire, C A                26 FLAQ-50              1:22.77    1:14.75  
       35.25  1:14.75                                                      
  2 Heller, E                 28 FLAQ-50                   NT    1:19.64  
       38.73  1:19.64                                                      
  3 Munoz, N                  28 GOLD-50              1:21.00    1:22.63  
       38.63  1:22.63                                                      
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, H R               28 PlantMast-26         2:01.74    2:02.26  
  2 Haire, C A                26 FLAQ-50              2:55.77    2:47.86  
       38.15  1:21.73  2:05.91  2:47.86                                    
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haire, C A                26 FLAQ-50                43.77      38.69  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, N                  28 GOLD-50                50.00      45.61  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, H R               28 PlantMast-26         1:20.68    1:21.19  
       39.17  1:21.19                                                      
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, H R               28 PlantMast-26         1:08.71    1:11.60  
       33.28  1:11.60                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton, S                34 GOLD-50                35.00      38.16  
  2 Fitzgibbons, B A          31 FLAQ-50                38.43      39.61  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, E                 32 GOLD-50              1:10.00    1:11.17  
       33.54  1:11.17                                                      
  2 Shelton, S                34 GOLD-50              1:45.00    1:23.59  
       40.35  1:23.59                                                      
  3 Fitzgibbons, B A          31 FLAQ-50              1:31.62    1:26.51  
       39.91  1:26.51                                                      
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgibbons, B A          31 FLAQ-50              3:27.53    3:32.49  
       45.43  1:41.15  2:37.29  3:32.49                                    
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton, S                34 GOLD-50                49.00      44.07  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, E                 32 GOLD-50             40:00.00      40.14  
  2 Klein, M                  31 GOLD-50                44.00      43.52  
  3 Shelton, S                34 GOLD-50                49.00      47.37  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, M                  31 GOLD-50              1:40.00    1:35.25  
       45.68  1:35.25                                                      
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, E                 32 GOLD-50              1:25.00    1:20.82  
       38.76  1:20.82                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCrady, C                36 FLAQ-50                27.00      28.69  
  2 Thompson, L J             37 FLAQ-50                36.77      34.33  
  3 Frank, S L                38 FLAQ-50                40.00      40.36  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giles, N N                38 ART-26               1:25.00    1:10.14  
       34.15  1:10.14                                                      
  2 Thompson, L J             37 FLAQ-50              1:15.77    1:15.36  
       36.38  1:15.36                                                      
  3 Frank, S L                38 FLAQ-50              1:40.00    1:32.11  
       44.20  1:32.11                                                      
  4 Goldfinger, M             39 FLAQ-50              1:56.00    1:41.85  
       48.50  1:41.85                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, L J             37 FLAQ-50              2:50.77    2:48.97  
       38.49  1:21.66  2:06.07  2:48.97                                    
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, A K              38 GOLD-50                32.86      33.91  
  2 McCrady, C                36 FLAQ-50                33.00      34.16  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giles, N N                38 ART-26               1:40.00    1:24.15  
       41.97  1:24.15                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCrady, C                36 FLAQ-50                30.00      30.86  
  2 Stewart, A K              38 GOLD-50                33.06      32.83  
  3 Thompson, L J             37 FLAQ-50                45.77      51.13  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCrady, C                36 FLAQ-50              1:10.00    1:13.06  
       33.66  1:13.06                                                      
  2 Stewart, A K              38 GOLD-50              1:11.99    1:14.77  
       34.05  1:14.77                                                      
  3 Giles, N N                38 ART-26               1:26.00    1:24.52  
       38.91  1:24.52                                                      
  4 Goldfinger, M             39 FLAQ-50              2:30.00    1:57.83  
       56.49  1:57.83                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeBord, T R               43 FLAQ-50                40.00      41.44  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeBord, T R               43 FLAQ-50              1:30.00    1:29.85  
       42.74  1:29.85                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, M M              40 FINS-8               2:09.45    2:08.90  
  2 Paiva, M T                43 FLAQ-50              2:29.92    2:23.15  
  3 Missar, V                 44 DAMM-26              2:40.00    2:30.19  
       34.89  1:13.40  1:52.16  2:30.19                                    
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Missar, V                 44 DAMM-26                35.00      35.74  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, M M              40 FINS-8                 35.65      34.58  
  2 Burke, J S                44 FINS-8                 38.50      38.28  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, J S                44 FINS-8               1:26.50    1:24.76  
       40.05  1:24.76                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, M M              40 FINS-8                 29.01      28.58  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, M M              40 FINS-8               1:03.50    1:01.81  
       29.14  1:01.81                                                      
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Missar, V                 44 DAMM-26              1:40.00    1:19.38  
       36.14  1:19.38                                                      
  2 Burke, J S                44 FINS-8               1:21.50    1:19.89  
       38.34  1:19.89                                                      
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, M T                43 FLAQ-50              2:43.08    2:43.00  
       35.53  1:19.00  2:04.74  2:43.00                                    
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, A B               48 FLAQ-50                29.00      29.34  
  2 Drury, A M                47 FLAQ-50                36.90      37.79  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, L                 48 GOLD-50              1:02.00    1:03.01  
       30.98  1:03.01                                                      
  2 Thomas, A B               48 FLAQ-50              1:06.00    1:06.67  
       32.05  1:06.67                                                      
  3 Drury, A M                47 FLAQ-50              1:27.87    1:24.69  
       39.49  1:24.69                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, A B               48 FLAQ-50              2:30.00    2:31.74  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, A B               48 FLAQ-50                35.00      37.66  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armington, A M            47 GOLD-50                42.00      40.42  
  2 Chin-Ogilvie, A           48 FLAQ-50                41.92      41.22  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armington, A M            47 GOLD-50              1:38.00    1:29.90  
       43.03  1:29.90                                                      
  2 Chin-Ogilvie, A           48 FLAQ-50              1:30.92    1:32.56  
       44.17  1:32.56                                                      
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, L                 48 GOLD-50                32.00      32.87  
  2 Thomas, A B               48 FLAQ-50                34.00      36.05  
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, L                 48 GOLD-50              2:40.00    2:38.57  
       34.00  1:13.94  2:03.57  2:38.57                                    
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, L S                52 GOLD-50                30.50      30.01  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, C C             51 GOLD-50              1:04.00    1:04.22  
       30.70  1:04.22                                                      
  2 Seier, L S                52 GOLD-50              1:06.50    1:07.81  
       32.62  1:07.81                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, C C             51 GOLD-50              2:17.00    2:21.77  
  2 Seier, L S                52 GOLD-50              2:26.30    2:25.60  
  3 DiBernardo, M L           53 GOLD-50              2:45.00    2:47.91  
       37.16  1:19.55  2:04.32  2:47.91                                    
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, L L               53 FLAQ-50                45.00      40.66  
  2 Seier, L S                52 GOLD-50                43.11      42.35  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, L L               53 FLAQ-50              1:30.00    1:27.38  
       42.77  1:27.38                                                      
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, C C             51 GOLD-50              1:16.00    1:17.90  
       35.23  1:17.90                                                      
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiBernardo, M L           53 GOLD-50              1:50.00    1:26.83  
       40.10  1:26.83                                                      
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talbot, T                 58 FINS-8                 37.35      36.43  
  2 Mitchell, A               55 FLAQ-50                   NT      46.43  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, A               55 FLAQ-50                   NT    1:48.91  
       49.68  1:48.91                                                      
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talbot, T                 58 FINS-8                 50.50      49.55  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talbot, T                 58 FINS-8                 50.46      48.87  
  2 Mitchell, A               55 FLAQ-50                   NT    1:02.08  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, A               55 FLAQ-50                   NT    2:10.53  
     1:00.23  2:10.53                                                      
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talbot, T                 58 FINS-8                 55.16      53.37  
 
Women 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, M                77 SKY-41                    NT    3:57.61  
       54.80  1:56.62  2:59.32  3:57.61                                    
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, M                77 SKY-41               1:04.50      51.92  
 
Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, M                77 SKY-41               1:58.00    1:49.99  
       53.63  1:49.99                                                      
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, M                77 SKY-41                    NT    2:12.04  
     1:02.46  2:12.04                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, J R              25 GOLD-50                25.02      24.36  
  2 Suarez, D A               25 GOLD-50                28.00      26.14  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, J R              25 GOLD-50                54.84      55.67  
       27.22    55.67                                                      
  2 Suarez, D A               25 GOLD-50              1:04.00      56.27  
       26.63    56.27                                                      
  3 Gac, J                    26 GOLD-50              1:00.00    1:00.50  
       29.33  1:00.50                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, C L                25 GOLD-50              1:49.00    1:53.80  
       25.46    53.62  1:24.06  1:53.80                                    
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buttram, M E              29 GOLD-50                30.01      28.62  
  2 Porter, R E               25 ART-26                 31.75      32.18  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buttram, M E              29 GOLD-50              1:02.00    1:01.23  
       30.62  1:01.23                                                      
  2 Porter, R E               25 ART-26               1:08.90    1:11.35  
       34.77  1:11.35                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, C L                25 GOLD-50                26.50      26.52  
  2 Corcho, R A               29 GOLD-50                28.82      29.57  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, C L                25 GOLD-50                59.50      58.18  
       27.07    58.18                                                      
  2 Corcho, R A               29 GOLD-50              1:12.00    1:07.02  
       30.97  1:07.02                                                      
  3 Porter, R E               25 ART-26               1:15.00    1:16.01  
       35.58  1:16.01                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, J R              25 GOLD-50                27.34      27.16  
  2 Salas, J C                26 GOLD-50                28.17      28.25  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, C L                25 GOLD-50                55.50      55.52  
       25.66    55.52                                                      
  2 Salas, J C                26 GOLD-50              1:04.11    1:03.83  
       29.33  1:03.83                                                      
  3 Porter, R E               25 ART-26               1:06.50    1:07.35  
       32.16  1:07.35                                                      
  4 Gac, J                    26 GOLD-50              1:13.00    1:08.28  
       32.81  1:08.28                                                      
  5 Suarez, D A               25 GOLD-50              1:15.63    1:08.83  
       31.33  1:08.83                                                      
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gac, J                    26 GOLD-50              2:40.00    2:34.03  
       31.57  1:14.04  1:56.89  2:34.03                                    
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, R S               31 GOLD-50                22.10      22.96  
  2 Moon, W                   34 DCAC-10                25.99      25.36  
  3 Dehnert, S E              31 GOLD-50                27.00      25.93  
  4 Di Nezio, P               31 GOLD-50                   NT      30.96  
  5 Hurtado, J C              34 GOLD-50                35.00      40.70  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dehnert, S E              31 GOLD-50                58.00    1:00.17  
       26.92  1:00.17                                                      
  2 Montero, C A              32 GOLD-50              1:00.20    1:01.07  
     1:01.10  1:01.07                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Di Nezio, P               31 GOLD-50                   NT    2:31.52  
       33.03  1:09.22  1:46.80  2:31.52                                    
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, L E             33 GOLD-50                29.90      29.59  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moon, W                   34 DCAC-10                32.90      32.83  
  2 Montero, C A              32 GOLD-50                33.50      33.45  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montero, C A              32 GOLD-50              1:12.50    1:13.07  
       34.29  1:13.07                                                      
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, R S               31 GOLD-50                24.00      24.75  
  2 Montero, C A              32 GOLD-50                29.00      29.19  
  3 Dehnert, S E              31 GOLD-50                35.00      32.64  
  4 Di Nezio, P               31 GOLD-50                   NT      36.49  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, R S               31 GOLD-50                53.64      55.01  
       25.45    55.01                                                      
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moon, W                   34 DCAC-10              1:06.06    1:06.06  
       31.64  1:06.06                                                      
  2 Montero, C A              32 GOLD-50              1:10.50    1:08.70  
       32.61  1:08.70                                                      
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moon, W                   34 DCAC-10              2:22.22    2:24.00  
       30.72  1:08.02  1:48.96  2:24.00                                    
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGloin, B P              38 GOLD-50                23.80      23.98  
  2 Prego, M G                35 GOLD-50             27:00.00      27.69  
  3 Cadena, G                 38 GOLD-50                40.00      28.12  
  4 Degollado, G T            38 GOLD-50                30.00      29.54  
  5 Ramirez, J                39 GOLD-50                   NT      37.84  
  6 Nistal, J D               39 GOLD-50                45.00      40.79  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoudt, R A               35 GOLD-50                50.84      52.73  
       25.05    52.73                                                      
  2 McGloin, B P              38 GOLD-50                55.00      53.42  
       25.25    53.42                                                      
  3 Nistal, J D               39 GOLD-50              1:45.00    1:33.85  
       42.67  1:33.85                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clegg, D P                39 FINS-8               2:19.00    2:23.11  
       31.63  1:07.43  1:45.05  2:23.11                                    
  2 Mata, J A                 35 GOLD-50              2:35.00    2:27.40  
       32.14  1:08.01  1:47.77  2:27.40                                    
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cadena, G                 38 GOLD-50                40.00      35.21  
  2 Degollado, G T            38 GOLD-50                37.00      35.47  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoudt, R A               35 GOLD-50                58.68    1:00.62  
       30.37  1:00.62                                                      
  2 Clegg, D P                39 FINS-8               1:17.00    1:14.40  
       36.86  1:14.40                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prego, M G                35 GOLD-50             30:00.00      36.03  
  2 Degollado, G T            38 GOLD-50                38.41      37.36  
  3 Mata, J A                 35 GOLD-50             40:00.00      38.89  
  4 Ramirez, J                39 GOLD-50                   NT      44.31  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Degollado, G T            38 GOLD-50                37.50      32.96  
  2 Nistal, J D               39 GOLD-50                50.00      45.90  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mata, J A                 35 GOLD-50              1:30.00    1:14.11  
       33.72  1:14.11                                                      
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clegg, D P                39 FINS-8               1:25.00    1:13.38  
       33.35  1:13.38                                                      
  2 Degollado, G T            38 GOLD-50              1:12.34    1:14.04  
       35.67  1:14.04                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, L E             44 GOLD-50                25.00      25.76  
  2 Del Pino, J C             42 GOLD-50                26.13      26.03  
  3 Jeffries, S T             41 GOLD-50                24.00      26.10  
  4 Beggs, M                  44 GOLD-50                   NT      26.32  
  5 McCarthy, C F             43 GOLD-50                30.70      26.97  
  6 Arthur, K                 41 Unattached                NT      27.44  
  7 Cowley, G S               43 GOLD-50                37.00      29.91  
  8 Nunez, J E                41 GOLD-50                30.00      31.28  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, L E             44 GOLD-50                56.00      56.15  
       27.33    56.15                                                      
  2 Del Pino, J C             42 GOLD-50              1:00.85      58.78  
       28.03    58.78                                                      
  3 Jeffries, S T             41 GOLD-50                53.00    1:01.03  
       27.65  1:01.03                                                      
  4 Arthur, K                 41 Unattached                NT    1:01.18  
       29.24  1:01.18                                                      
  5 Cowley, G S               43 GOLD-50              1:12.00    1:06.67  
       32.04  1:06.67                                                      
  6 Nunez, J E                41 GOLD-50              1:08.00    1:07.97  
       32.92  1:07.97                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Search, E D               41 GOLD-50              2:10.67    2:10.72  
       29.56  1:02.20  1:36.72  2:10.72                                    
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Search, E D               41 GOLD-50                32.50      32.19  
  2 Kowalak, M S              41 GOLD-50                32.00      32.77  
  3 Jeffries, S T             41 GOLD-50                30.00      35.61  
  4 Cowley, G S               43 GOLD-50                39.00      37.81  
  5 Nunez, J E                41 GOLD-50                42.00      40.29  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, S P             42 GOLD-50                27.27      28.06  
  2 Blavatnik, A              44 FLAQ-50                31.77      31.83  
  3 Ryan, R J                 43 FINS-8                 32.00      32.72  
  4 Del Pino, J C             42 GOLD-50                34.29      34.66  
  5 Kowalak, M S              41 GOLD-50                35.00      35.14  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, S P             42 GOLD-50              1:01.01    1:01.35  
       28.17  1:01.35                                                      
  2 Blavatnik, A              44 FLAQ-50              1:10.77    1:07.45  
       32.69  1:07.45                                                      
  3 McCarthy, C F             43 GOLD-50              1:18.30    1:14.27  
       36.20  1:14.27                                                      
  4 Ryan, R J                 43 FINS-8               1:14.00    1:15.59  
       35.57  1:15.59                                                      
  5 Search, E D               41 GOLD-50              1:17.00    1:16.45  
       36.27  1:16.45                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beggs, M                  44 GOLD-50                   NT      28.95  
  2 Cowley, G S               43 GOLD-50                35.00      32.33  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowley, G S               43 GOLD-50              1:30.00    1:15.98  
       35.64  1:15.98                                                      
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, S P             42 GOLD-50                56.00      57.94  
       27.79    57.94                                                      
  2 Blavatnik, A              44 FLAQ-50              1:05.77    1:02.74  
       29.33  1:02.74                                                      
  3 Search, E D               41 GOLD-50              1:07.64    1:07.14  
       31.34  1:07.14                                                      
  4 McCarthy, C F             43 GOLD-50              1:14.70    1:08.88  
       33.47  1:08.88                                                      
  5 Nunez, J E                41 GOLD-50              1:24.00    1:25.17  
       38.96  1:25.17                                                      
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, L E             44 GOLD-50              2:25.00    2:22.72  
       28.65  1:02.79  1:47.00  2:22.72                                    
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ngim, A G                 46 GOLD-50                26.50      25.65  
  2 Digilio, C R              45 GOLD-50                26.99      26.43  
  3 Fetter, J                 47 GOLD-50                30.00      26.60  
  4 Siegmann, R J             49 GOLD-50                28.10      28.08  
  5 Ridout, J W               46 GOLD-50                32.00      28.25  
  6 Litter, A                 46 GOLD-50                31.69      30.94  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, G G               47 GOLD-50                57.00      58.11  
       27.39    58.11                                                      
  2 Digilio, C R              45 GOLD-50                58.00      59.11  
       27.57    59.11                                                      
  3 Litter, A                 46 GOLD-50              1:14.99    1:12.49  
       32.39  1:12.49                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, G G               47 GOLD-50              2:15.00    2:13.14  
       29.56  1:02.20  1:37.89  2:13.14                                    
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridout, J W               46 GOLD-50                38.00      36.37  
  2 Litter, A                 46 GOLD-50                45.99      42.35  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridout, J W               46 GOLD-50              1:16.00    1:19.23  
       38.55  1:19.23                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, J                 47 GOLD-50                35.00      34.94  
  2 Siegmann, R J             49 GOLD-50                36.10      37.77  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegmann, R J             49 GOLD-50              1:30.00    1:24.18  
       39.48  1:24.18                                                      
  2 Ridout, J W               46 GOLD-50              1:50.00    1:25.79  
       41.24  1:25.79                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee Loy, P A              45 FINS-8                 29.86      27.78  
  2 Fetter, J                 47 GOLD-50                29.00      28.86  
  3 Digilio, C R              45 GOLD-50                29.99      29.34  
  4 Litter, A                 46 GOLD-50                44.99      39.78  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee Loy, P A              45 FINS-8               1:08.85    1:02.66  
       29.04  1:02.66                                                      
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Digilio, C R              45 GOLD-50              1:07.99    1:08.72  
       33.77  1:08.72                                                      
  2 Fetter, J                 47 GOLD-50              1:10.00    1:09.34  
       31.41  1:09.34                                                      
  3 Olsen, J B                46 GOLD-50              1:30.00    1:18.21  
       35.88  1:18.21                                                      
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee Loy, P A              45 FINS-8               2:39.00    2:25.33  
       29.12  1:06.17  1:49.42  2:25.33                                    
  2 Olsen, J B                46 GOLD-50              3:00.00    2:42.21  
       32.85  1:17.42  2:06.19  2:42.21                                    
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mead, J D                 52 DCAC-10                25.50      25.53  
  2 Gollop, B                 53 GOLD-50                32.00      29.07  
  3 Dzamba, R                 54 GOLD-50                38.00      36.22  
  4 Zapata, D                 50 GOLD-50                35.50      36.52  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, B J            53 Unattached             59.80    1:01.13  
       29.08  1:01.13                                                      
  2 Gollop, B                 53 GOLD-50              1:12.00    1:05.70  
       31.42  1:05.70                                                      
  3 Sonenshein, R S           51 GOLD-50              1:16.69    1:16.32  
       37.28  1:16.32                                                      
  4 Zapata, D                 50 GOLD-50              1:20.50    1:27.12  
       39.11  1:27.12                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, B J            53 Unattached           2:06.00    2:06.52  
       29.76  1:02.19  1:34.75  2:06.52                                    
  2 Gollop, B                 53 GOLD-50              2:35.00    2:37.15  
       34.79  1:13.19  1:54.88  2:37.15                                    
  3 Sonenshein, R S           51 GOLD-50              2:47.64    2:50.61  
       30.45  1:02.55  1:36.25  2:50.61                                    
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendrick, M               50 FLAQ-50                33.00      30.48  
  2 Zapata, D                 50 GOLD-50                   NT      45.38  
  3 Dzamba, R                 54 GOLD-50                50.00      49.95  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendrick, M               50 FLAQ-50              1:08.00    1:07.81  
       33.66  1:07.81                                                      
  2 Sonenshein, R S           51 GOLD-50              1:37.37    1:39.19  
       49.42  1:39.19                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzamba, R                 54 GOLD-50                41.00      39.92  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Packard, C F              50 TNYA-6               1:12.00    1:13.66  
       34.82  1:13.66                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendrick, M               50 FLAQ-50                32.00      28.22  
  2 Mead, J D                 52 DCAC-10                28.50      28.96  
  3 Gollop, B                 53 GOLD-50                35.00      34.34  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Packard, C F              50 TNYA-6               1:10.00    1:23.94  
       36.49  1:23.94                                                      
  2 Sonenshein, R S           51 GOLD-50              1:50.00    1:44.81  
       47.86  1:44.81                                                      
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, B J            53 Unattached           1:01.80    1:05.30  
       30.48  1:05.30                                                      
  2 Packard, C F              50 TNYA-6               1:05.00    1:05.90  
       30.62  1:05.90                                                      
  3 Mead, J D                 52 DCAC-10              1:07.00    1:06.60  
       30.63  1:06.60                                                      
  4 Dzamba, R                 54 GOLD-50              1:50.00    1:36.25  
       47.64  1:36.25                                                      
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendrick, M               50 FLAQ-50              2:35.00    2:22.70  
       30.80  1:07.84  1:51.72  2:22.70                                    
  2 Packard, C F              50 TNYA-6               2:55.00    2:28.90  
       33.50  1:12.88  1:53.61  2:28.90                                    
  3 Sonenshein, R S           51 GOLD-50              3:20.16    3:24.60  
       47.26  1:43.83  2:39.67  3:24.60                                    
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, G L              59 GOLD-50              1:03.00    1:01.98  
       29.80  1:01.98                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haddan, B L               58 DCAC-10                37.50      38.46  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haddan, B L               58 DCAC-10              1:23.50    1:22.82  
       39.30  1:22.82                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, G L              59 GOLD-50                26.80      26.50  
  2 Haddan, B L               58 DCAC-10                36.50      37.85  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haddan, B L               58 DCAC-10              1:19.50    1:20.14  
       38.01  1:20.14                                                      
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, G L              59 GOLD-50              2:19.30    2:15.14  
       29.79  1:05.46  1:44.98  2:15.14                                    
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, D                64 GOLD-50                25.00      24.59  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, D                64 GOLD-50                54.40      53.88  
       25.97    53.88                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benardo, S M              61 Unattached                NT    3:03.83  
       33.29  1:09.50  1:47.63  3:03.83                                    
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, D                64 GOLD-50                27.40      26.99  
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benardo, S M              61 Unattached                NT    3:41.06  
       46.85  1:44.75  2:55.74  3:41.06                                    
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dively, M A               70 GOLD-50                29.19      30.69  
  2 Pesetsky, W               74 FLAQ-50                44.77      41.34  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dively, M A               70 GOLD-50              1:06.72    1:11.45  
       33.33  1:11.45                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dively, M A               70 GOLD-50              2:36.80    2:52.07  
       28.62    59.18  1:30.70  2:52.07                                    
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, W               74 FLAQ-50              1:49.51    1:51.11  
       50.17  1:51.11                                                      
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, W               74 FLAQ-50                45.31      44.59  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dively, M A               70 GOLD-50              1:23.96    1:28.65  
       44.33  1:28.65                                                      
  2 Pesetsky, W               74 FLAQ-50              1:55.77    1:48.83  
       50.77  1:48.83                                                      
 
Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fins Aquatics Club-8  'A'                              NT    2:08.71  
     1) Clegg, D P M39                  2) Burke, J S W44                 
     3) Huyette, M M W40                4) Ryan, R J M43                  
 
Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-50  'A'                       NT    2:20.98  
     1) Thompson, L J W37               2) Fitzgibbons, B A W31           
     3) Paiva, M T W43                  4) Heller, E W28                  
       35.93  1:16.90  1:47.78  2:20.98                                    
 
Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-50  'A'                       NT    1:56.17  
     1) Fitzgibbons, B A W31            2) Chin-Ogilvie, A W48            
     3) Thompson, L J W37               4) Heller, E W28                  
 
Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    1:59.63  
     1) Seier, L S W52                  2) Stewart, A K W38               
     3) Castro, L W48                   4) Devanney, C C W51              
       30.54  1:01.47  1:29.79  1:59.63                                    
  2 Fort Lauderdale Aquatics-50  'A'                       NT    2:35.17  
     1) DeBord, T R W43                 2) McCrady, C W36                 
     3) Goldfinger, M W39               4) Frank, S L W38                 
       43.42  1:27.54  1:55.02  2:35.17                                    
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-50  'A'                       NT    1:56.17  
     1) McCrady, C W36                  2) Paiva, M T W43                 
     3) Thomas, A B W48                 4) Mitchell, A W55                
 
Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-50  'A'                       NT    2:29.81  
     1) Drury, A M W47                  2) Mitchell, A W55                
     3) Thomas, A B W48                 4) Chin-Ogilvie, A W48            
       36.79  1:25.13  1:54.48  2:29.81                                    
 
Women 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:21.43  
     1) Devanney, C C W51               2) Armington, A M W47             
     3) Castro, L W48                   4) Seier, L S W52                 
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    1:42.25  
     1) Buttram, M E M29                2) Gac, J M26                     
     3) Vaucher, J R M25                4) Salas, J C M26                 
       25.21    50.60  1:14.54  1:42.25                                    
  2 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    1:52.98  
     1) Del Pino, J C M42               2) Di Nezio, P M31                
     3) Mata, J A M35                   4) Rivera, R S M31                
       26.16    57.42  1:26.12  1:52.98                                    
  3 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:01.72  
     1) Stoudt, R A M35                 2) Nistal, J D M39                
     3) Montero, C A M32                4) Gollop, B M53                  
       24.20  1:04.23  1:30.40  2:01.72