Licensed to Hy-Tek Meet Services       HY-TEK's Meet Manager 5/21/2009 07:46 AM

                   Coral Springs Last Chance scy - 5/9/2009             

                                    Results                             



Women 18-24 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 DeVenuto, Capria          23 GOLD                             26.63 

  2 Guevara, Andrea           23 GOLD                             27.05 

  3 Greener, Courtney         23 GOLD                             30.86 



Women 18-24 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Greener, Courtney         23 GOLD                             34.89 



Women 18-24 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Smith, Sune               20 GOLD                             35.78 

  2 Guevara, Andrea           23 GOLD                             36.97 



Women 18-24 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Smith, Sune               20 GOLD                             28.50 

  2 DeVenuto, Capria          23 GOLD                             28.64 



Women 18-24 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Smith, Sune               20 GOLD                           1:05.97 

      29.93   36.04

  2 DeVenuto, Capria          23 GOLD                           1:06.07 

      30.85   35.22

  3 Guevara, Andrea           23 GOLD                           1:08.41 

      32.58   35.83

  4 Greener, Courtney         23 GOLD                           1:16.10 

      33.05   43.05



Women 25-29 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Martin, Jennifer          28 FLAQ                             25.27 

  2 Barnard, Maria            28 Unattached                       26.53 

  3 Le, Vi-An                 25 PLAN                             29.34 

  4 Vidaurre, Ximena          27 GOLD                             46.35 



Women 25-29 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Barnard, Maria            28 Unattached                       58.05 

      28.51   29.54

  2 LeLay, Morgan             27 LYTA                           1:02.99 

      29.99   33.00

  3 Le, Vi-An                 25 PLAN                           1:05.19 

      30.56   34.63

  4 Vidaurre, Ximena          27 GOLD                           1:44.98 

      47.05   57.93



Women 25-29 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Vidaurre, Ximena          27 GOLD                           3:52.69 



Women 25-29 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Martin, Jennifer          28 FLAQ                           5:57.37 

      30.80   34.55   35.51   36.19   36.19   36.60   37.00   36.90

      36.83   36.80

  2 LeLay, Morgan             27 LYTA                           6:56.91 

      37.98   42.17   43.54   43.96   42.43   41.18   40.44   42.23

      42.46   40.52



Women 25-29 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Martin, Jennifer          28 FLAQ                             30.66 

  2 Hester, Heidi             28 PLAN                             32.19 



Women 25-29 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Simons, Alexis            27 FLAQ                           1:35.37 

    1:17.87   17.50



Women 25-29 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Le, Vi-An                 25 PLAN                             39.14 



Women 25-29 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Simons, Alexis            27 FLAQ                           1:18.79 

      36.76   42.03

  2 Hester, Heidi             28 PLAN                           1:19.26 

      37.95   41.31

  3 LeLay, Morgan             27 LYTA                           1:26.52 

      40.51   46.01



Women 25-29 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Martin, Jennifer          28 FLAQ                             28.04 

  2 Simons, Alexis            27 FLAQ                             31.77 

  3 Hester, Heidi             28 PLAN                             32.10 



Women 25-29 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Martin, Jennifer          28 FLAQ                           1:05.09 

      30.00   35.09

  2 Hester, Heidi             28 PLAN                           1:08.05 

      32.09   35.96

  3 Simons, Alexis            27 FLAQ                           1:11.85 

      33.30   38.55

  4 LeLay, Morgan             27 LYTA                           1:17.47 

      36.62   40.85



Women 30-34 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Manna, Christine          34 PLAN                             59.51 

      28.69   30.82

  2 Shelton, Sarah            34 GOLD                           1:20.96 

      39.47   41.49



Women 30-34 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Manna, Christine          34 PLAN                           2:14.72 

      31.29   34.12   34.89   34.42



Women 30-34 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Shelton, Sarah            34 GOLD                             43.00 



Women 30-34 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Shelton, Sarah            34 GOLD                             44.93 



Women 35-39 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Stewart, Ann              38 GOLD                             27.09 

  2 Matsumura, LeAnn          36 GOLD                             28.07 

  3 Salama, Evelyn            35 CSTM                             31.21 

  4 Berti, Paula              39 CSTM                             35.03 

  5 Volz, Kristin             35 FLAQ                             36.67 



Women 35-39 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Stewart, Ann              38 GOLD                           1:01.55 

      28.91   32.64

  2 Salama, Evelyn            35 CSTM                           1:11.21 

      33.07   38.14

  3 Thompson, Laura           37 FLAQ                           1:12.62 

      35.74   36.88

  4 Volz, Kristin             35 FLAQ                           1:24.27 

      39.78   44.49



Women 35-39 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Thompson, Laura           37 FLAQ                           2:44.22 

      36.35   40.55   43.94   43.38

  2 Volz, Kristin             35 FLAQ                           2:56.02 

      39.41   44.19   46.72   45.70



Women 35-39 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Thompson, Laura           37 FLAQ                           7:47.22 

      42.97   45.58   48.04   48.43   48.83   48.38   48.90   47.80

      46.77   41.52



Women 35-39 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Stewart, Ann              38 GOLD                             31.60 

  2 Berti, Paula              39 CSTM                             41.95 



Women 35-39 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Matsumura, LeAnn          36 GOLD                             36.54 

  2 Salama, Evelyn            35 CSTM                             38.19 

  3 Volz, Kristin             35 FLAQ                             45.13 

  4 Berti, Paula              39 CSTM                             45.78 



Women 35-39 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Matsumura, LeAnn          36 GOLD                           1:19.64 

      37.28   42.36

  2 Salama, Evelyn            35 CSTM                           1:22.02 

      38.49   43.53

  3 Volz, Kristin             35 FLAQ                           1:39.93 

      47.06   52.87



Women 35-39 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Matsumura, LeAnn          36 GOLD                             31.11 

  2 Stewart, Ann              38 GOLD                             32.52 

  3 Thompson, Laura           37 FLAQ                             48.43 



Women 35-39 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Stewart, Ann              38 GOLD                           1:11.55 

      31.32   40.23

  2 Matsumura, LeAnn          36 GOLD                           1:12.63 

      33.52   39.11

  3 Berti, Paula              39 CSTM                           1:31.25 

      41.17   50.08



Women 40-44 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Leclerc, Estelle          42 GOLD                           1:14.41 

      36.02   38.39



Women 40-44 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Schoenhals, Karen         41 GOLD                           2:42.42 

      34.30   40.67   44.63   42.82



Women 40-44 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Leclerc, Estelle          42 GOLD                           7:12.16 

      36.92   41.10   42.99   44.42   44.22   44.97   44.75   44.85

      44.63   43.31



Women 40-44 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Huyette, Michele          40 Unattached                     1:16.23 

      37.36   38.87



Women 40-44 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Huyette, Michele          40 Unattached                       27.98 



Women 40-44 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Huyette, Michele          40 Unattached                     1:02.26 

      28.56   33.70

  2 Schoenhals, Karen         41 GOLD                           1:10.40 

      32.92   37.48



Women 40-44 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Huyette, Michele          40 Unattached                     2:31.01 

      30.55   42.07   44.54   33.85



Women 45-49 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Pierce, Gracely           45 GOLD                             39.21 

  2 Belisle, Manon            47 MWA                              44.45 

  3 Wapole, Leticia           46 CSTM                             44.65 



Women 45-49 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Castro, Leticia           49 GOLD                           1:00.20 

      29.33   30.87

  2 Pierce, Gracely           45 GOLD                           1:22.20 

      39.03   43.17

  3 Wapole, Leticia           46 CSTM                           1:51.01 

      51.91   59.10



Women 45-49 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Milanese, Barbara         46 GOLD                           2:08.22 

      29.89   32.12   33.33   32.88

  2 Bennet, Sarah             46 FLAQ                           2:33.50 

      34.89   39.09   40.06   39.46

  3 Wapole, Leticia           46 CSTM                           3:48.99 

      48.64   56.27 1:01.60 1:02.48



Women 45-49 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Milanese, Barbara         46 GOLD                           5:39.84 

      31.33   34.30   34.71   34.47   34.73   34.43   34.50   34.60

      34.58   32.19

  2 Bennet, Sarah             46 FLAQ                           7:00.63 

      38.40   41.70   42.97   42.85   42.63   42.97   42.32   42.68

      42.57   41.54

  3 Wapole, Leticia           46 CSTM                          10:44.56 

      55.78 1:03.19 1:05.83 1:07.39 1:06.91 1:06.14 1:06.54 1:06.15

    1:06.73   59.90



Women 45-49 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Bennet, Sarah             46 FLAQ                           1:30.32 

      44.32   46.00



Women 45-49 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Schick, Lori              45 FLAQ                             35.69 

  2 Chin-Ogilvie, Adrienne    48 FLAQ                             41.24 

  3 Belisle, Manon            47 MWA                              54.80 



Women 45-49 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Schick, Lori              45 FLAQ                           1:18.14 

      36.62   41.52

  2 Chin-Ogilvie, Adrienne    48 FLAQ                           1:35.67 

      45.57   50.10



Women 45-49 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Schick, Lori              45 FLAQ                             32.26 



Women 45-49 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Castro, Leticia           49 GOLD                           1:10.49 

      32.40   38.09

  2 Milanese, Barbara         46 GOLD                           1:13.17 

      34.26   38.91

  3 Schick, Lori              45 FLAQ                           1:14.62 

      34.30   40.32



Women 45-49 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Schick, Lori              45 FLAQ                           1:16.46 

      35.47   40.99

  2 Chin-Ogilvie, Adrienne    48 FLAQ                           1:34.79 

      48.52   46.27



Women 45-49 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Castro, Leticia           49 GOLD                           2:32.36 

      32.90   39.28   46.97   33.21

  2 Bennet, Sarah             46 FLAQ                           3:01.21 

      43.26   48.07   50.93   38.95



Women 50-54 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Seier, Lydia              52 GOLD                             28.92 

  2 Stewart, Robin            54 GOLD                             32.00 

  3 Brake, Pamela             52 CSTM                             46.48 

  4 Newmeyer, Tamie           50 MWA                              48.81 



Women 50-54 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Devanney, Celia           51 GOLD                           1:00.42 

      29.41   31.01

  2 Seier, Lydia              52 GOLD                           1:05.74 

      31.52   34.22



Women 50-54 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Seier, Lydia              52 GOLD                           2:22.76 

      32.62   35.94   37.27   36.93

  2 Stewart, Robin            54 GOLD                           2:41.43 

      34.49   40.61   43.11   43.22

  3 Grady, Marci              50 FLAQ                           3:18.42 

      41.18   47.89   53.62   55.73



Women 50-54 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Grady, Marci              50 FLAQ                           9:41.91 

      45.99   52.01   58.29 1:01.96 1:02.44 1:01.93 1:01.96 1:00.81

    1:00.55   55.97

  2 Brake, Pamela             52 CSTM                          10:05.95 

      54.13   26.84   34.23 1:30.98 1:35.01                 1:03.66

    1:01.07   55.65

  3 Lewin, Karen              53 GOLD                          10:26.90 

      53.40 1:02.92 1:04.22 1:04.00 1:04.68 1:05.11 1:04.91 1:03.61

    1:04.09   59.96



Women 50-54 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Cavanaugh, Debbie         51 GOLD                             32.26 

  2 Seier, Lydia              52 GOLD                             38.70 

  3 Brake, Pamela             52 CSTM                             55.85 



Women 50-54 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Cavanaugh, Debbie         51 GOLD                           1:10.78 

      34.60   36.18



Women 50-54 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Lewin, Karen              53 GOLD                             45.40 

  2 Grady, Marci              50 FLAQ                             47.26 

  3 Newmeyer, Tamie           50 MWA                              50.40 



Women 50-54 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Lewin, Karen              53 GOLD                           1:42.34 

      47.28   55.06

  2 Grady, Marci              50 FLAQ                           1:44.31 

      48.07   56.24



Women 50-54 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Protzman, Barbara         54 GOLD                             34.63 



Women 50-54 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Devanney, Celia           51 GOLD                           1:09.31 

      31.96   37.35



Women 50-54 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Protzman, Barbara         54 GOLD                           1:19.74 

      35.76   43.98

  2 Stewart, Robin            54 GOLD                           1:27.78 

      40.09   47.69



Women 50-54 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Devanney, Celia           51 GOLD                           2:38.58 

      33.33   41.79   48.55   34.91



Women 55-59 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Ogier, Danielle           56 FLAQ                             29.30 

  2 Willman, Becky            57 GOLD                             31.43 

  3 Moore, Carolyn            58 GOLD                             34.35 

  4 Berk, Sherie              55 FLAQ                             40.82 



Women 55-59 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Ogier, Danielle           56 FLAQ                           1:05.20 

      31.01   34.19

  2 Berk, Sherie              55 FLAQ                           1:31.51 

      42.93   48.58



Women 55-59 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Willman, Becky            57 GOLD                           2:40.31 

      34.03   39.62   43.43   43.23



Women 55-59 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Mancino, Cathy            59 GOLD                           6:48.66 

      37.73   40.92   41.50   41.74   41.19   41.84   41.54   41.51

      41.14   39.55

  2 Willman, Becky            57 GOLD                           7:21.71 

      37.96   43.76   45.41   45.59   45.45   46.06   45.46   46.11

      44.56   41.35



Women 55-59 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Willman, Becky            57 GOLD                             38.78 

  2 Moore, Carolyn            58 GOLD                             39.22 



Women 55-59 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Mancino, Cathy            59 GOLD                           1:19.36 

      37.71   41.65



Women 55-59 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Ogier, Danielle           56 FLAQ                           1:13.39 

      33.50   39.89

  2 Mancino, Cathy            59 GOLD                           1:22.08 

      39.57   42.51

  3 Moore, Carolyn            58 GOLD                           1:30.37 

      40.54   49.83



Women 55-59 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Mancino, Cathy            59 GOLD                           2:54.90 

      37.03   47.96   51.35   38.56



Women 60-64 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Mitchell, Jeannie         62 LYTA                             35.18 



Women 60-64 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Mitchell, Jeannie         62 LYTA                             40.25 



Women 60-64 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Mitchell, Jeannie         62 LYTA                             46.16 



Women 65-69 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Echeverria, Carmen        68 MWA                              39.17 



Women 65-69 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

 -- Isaacs, Rayma             65 GOLD                                DQ 

    1:08.76   33.13



Women 65-69 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Echeverria, Carmen        68 MWA                            3:21.02 

      42.87   50.62   54.03   53.50



Women 65-69 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Isaacs, Rayma             65 GOLD                             59.73 



Women 65-69 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Isaacs, Rayma             65 GOLD                           2:09.69 

    1:01.19 1:08.50



Women 65-69 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Echeverria, Carmen        68 MWA                            1:52.30 

      50.07 1:02.23



Women 75-79 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Bourland, Ardis           76 GOLD                             45.95 



Women 75-79 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Bourland, Ardis           76 GOLD                             55.98 



Women 75-79 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Bourland, Ardis           76 GOLD                           1:01.88 



Women 75-79 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Bourland, Ardis           76 GOLD                           2:04.76 

      59.67 1:05.09



Men 18-24 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Wilson, Todd              23 PLAN                             22.71 



Men 25-29 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Averett, Michael          26 GOLD                             21.61 

  2 Pascarella, David         27 GOLD                             22.32 

  3 Lima, Raphael             28 MWA                              22.39 

  4 Quinn, Kevin              25 GOLD                             22.72 

  5 Atkinson, John            26 GOLD                             23.29 

  6 Voitenko, Denis           29 PLAN                             28.10 



Men 25-29 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Lima, Raphael             28 MWA                              49.78 

      24.28   25.50

  2 Pascarella, David         27 GOLD                             51.13 

      23.89   27.24

  3 Vaucher, James            25 GOLD                             55.51 

      26.94   28.57

  4 Voitenko, Denis           29 PLAN                           1:02.83 

      30.19   32.64



Men 25-29 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Miyares, Andres           25 GOLD                           2:32.72 

      33.46   38.61   40.58   40.07



Men 25-29 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Miyares, Andres           25 GOLD                           6:52.38 

      34.84   40.72   42.32   42.36   42.24   42.22   42.47   42.01

      41.44   41.76



Men 25-29 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Cuticchia, Tommie         26 Unattached                       27.18 

  2 Pascarella, David         27 GOLD                             27.21 



Men 25-29 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Miyares, Andres           25 GOLD                           1:33.52 

      45.50   48.02



Men 25-29 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Zann, Gregory             29 GOLD                             27.76 

  2 Cuticchia, Tommie         26 Unattached                       31.11 

  3 Wolling, Eddie            27 GOLD                             31.99 



Men 25-29 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Zann, Gregory             29 GOLD                           1:01.81 

      28.72   33.09

  2 Cuticchia, Tommie         26 Unattached                     1:08.25 

      32.06   36.19

  3 Wolling, Eddie            27 GOLD                           1:09.55 

      33.96   35.59



Men 25-29 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Averett, Michael          26 GOLD                             23.74 

  2 Zann, Gregory             29 GOLD                             25.19 

  3 Atkinson, John            26 GOLD                             25.45 

  4 Wolling, Eddie            27 GOLD                             26.57 

  5 Lima, Raphael             28 MWA                              26.93 

  6 Miyares, Andres           25 GOLD                             33.82 



Men 25-29 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Miyares, Andres           25 GOLD                           1:15.17 

      34.76   40.41



Men 25-29 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Zann, Gregory             29 GOLD                             55.95 

      26.44   29.51

  2 Pascarella, David         27 GOLD                             56.30 

      25.28   31.02

  3 Cuticchia, Tommie         26 Unattached                       58.69 

      26.57   32.12

  4 Atkinson, John            26 GOLD                             59.51 

      26.77   32.74

  5 Vaucher, James            25 GOLD                           1:06.81 

      29.57   37.24



Men 30-34 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Hurtado, Juan             34 GOLD                             35.47 



Men 30-34 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Scharf, Lee               31 GOLD                           1:27.05 

      41.05   46.00

  2 Hurtado, Juan             34 GOLD                           1:30.07 

      41.93   48.14



Men 30-34 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Hurtado, Juan             34 GOLD                           1:01.11 



Men 30-34 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Hurtado, Juan             34 GOLD                             52.92 



Men 30-34 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Scharf, Lee               31 GOLD                           1:57.18 

      52.60 1:04.58



Men 30-34 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Hurtado, Juan             34 GOLD                             51.42 



Men 30-34 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Scharf, Lee               31 GOLD                           1:41.02 

      41.84   59.18



Men 35-39 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Andreades, Stephen        37 FLAQ                             23.83 

  2 Vetter, Stefan            39 GOLD                             23.98 

  3 Hernandez, William        39 Unattached                       24.90 

  4 Berler, Daniel            36 GOLD                             25.62 

  5 Hanks, Glen               38 GOLD                             26.47 

  6 Berti, Alessandro         39 CSTM                             27.10 



Men 35-39 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Andreades, Stephen        37 FLAQ                             51.97 

      25.13   26.84

  2 Vetter, Stefan            39 GOLD                             54.66 

      26.33   28.33

  3 Hernandez, William        39 Unattached                       56.25 

      26.25   30.00

  4 Hanks, Glen               38 GOLD                             59.57 

      28.46   31.11

  5 Berti, Alessandro         39 CSTM                           1:01.66 

      30.30   31.36



Men 35-39 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Andreades, Stephen        37 FLAQ                           1:57.57 

      27.55   29.90   30.63   29.49

  2 Podalsky, Gregg           36 MWA                            2:02.61 

      26.88   29.56   32.25   33.92



Men 35-39 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Ochoa, Carlos             37 PLAN                           5:10.58 

      28.47   31.28   31.29   31.70   31.98   32.06   31.50   31.29

      31.27   29.74



Men 35-39 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Wray, James               37 FLAQ                             28.77 



Men 35-39 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Podalsky, Gregg           36 MWA                            1:02.07 

      30.43   31.64

  2 Wray, James               37 FLAQ                           1:04.47 

      31.96   32.51



Men 35-39 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Andreades, Stephen        37 FLAQ                             31.69 

  2 Berti, Alessandro         39 CSTM                             37.60 



Men 35-39 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Berti, Alessandro         39 CSTM                           1:20.69 

      38.31   42.38



Men 35-39 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Berler, Daniel            36 GOLD                             26.91 

  2 Berti, Alessandro         39 CSTM                             30.59 



Men 35-39 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Ochoa, Carlos             37 PLAN                             57.39 



Men 35-39 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Ochoa, Carlos             37 PLAN                           1:00.76 

  2 Vetter, Stefan            39 GOLD                           1:05.07 

      30.51   34.56

 -- Wray, James               37 FLAQ                                DQ 

      30.81   34.32



Men 35-39 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Podalsky, Gregg           36 MWA                            2:19.09 

      29.29   35.34   42.27   32.19

  2 Andreades, Stephen        37 FLAQ                           2:20.24 

      29.99   38.33   40.59   31.33



Men 40-44 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Masemore, Matthew         41 GOLD                             29.89 

  2 Rosenberg, Andrew         41 MWA                              30.22 

  3 Fernandez, Benjamin       41 CSTM                             31.78 



Men 40-44 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Masemore, Matthew         41 GOLD                           1:09.83 

      33.00   36.83

  2 Rosenberg, Andrew         41 MWA                            1:10.33 

      34.06   36.27



Men 40-44 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Snoep, Peer               43 FLAQ                           1:48.31 

      24.47   27.42   28.45   27.97

  2 Masemore, Matthew         41 GOLD                           2:36.60 

      33.09   38.76   42.23   42.52



Men 40-44 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Masemore, Matthew         41 GOLD                           7:37.08 

      37.87   43.91   45.56   46.42   46.94   48.33   47.30   47.71

      47.38   45.66



Men 40-44 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Rosenberg, Andrew         41 MWA                              43.16 



Men 40-44 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Fisher, Andy              42 FLAQ                           1:16.82 

      36.01   40.81



Men 40-44 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Rosenberg, Andrew         41 MWA                              38.39 

  2 Fernandez, Benjamin       41 CSTM                             38.55 



Men 40-44 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Fisher, Andy              42 FLAQ                             58.66 

      27.28   31.38



Men 40-44 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Fernandez, Benjamin       41 CSTM                           1:24.24 

      36.74   47.50

  2 Rosenberg, Andrew         41 MWA                            1:26.15 

      39.91   46.24



Men 40-44 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Fisher, Andy              42 FLAQ                           2:17.58 

      28.30   38.82   38.83   31.63



Men 45-49 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Moreno, Al                48 LYTA                             26.16 

  2 Abad, Fernando            45 PLAN                             27.67 

  3 Gamory, Thaddeus          48 MWA                              30.05 

  4 Montgomery, Dwight        48 GOLD                             35.79 



Men 45-49 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Abad, Fernando            45 PLAN                           1:03.05 

      30.04   33.01

  2 Gamory, Thaddeus          48 MWA                            1:18.33 

      36.64   41.69

  3 Montgomery, Dwight        48 GOLD                           1:19.34 

      37.02   42.32



Men 45-49 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Montgomery, Dwight        48 GOLD                           2:57.46 

      38.65   44.11   48.06   46.64



Men 45-49 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Moreno, Al                48 LYTA                             31.27 

  2 Gamory, Thaddeus          48 MWA                              45.43 



Men 45-49 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Moreno, Al                48 LYTA                           1:10.17 

      33.09   37.08



Men 45-49 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Abad, Fernando            45 PLAN                             35.15 

  2 Gamory, Thaddeus          48 MWA                              42.92 



Men 45-49 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Moreno, Al                48 LYTA                           1:07.09 

      31.13   35.96

  2 Abad, Fernando            45 PLAN                           1:14.04 

      33.79   40.25



Men 50-54 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Munro, William            54 FLAQ                             25.63 

  2 Baker, Jeff               52 GOLD                             26.73 

  3 Steblein, Edward          50 GOLD                             27.25 

  4 Cohodas, Bart             50 PLAN                             29.37 

  5 Gleber, Michael           53 FLAQ                             29.83 

  6 Zlatkin, Michael          52 MWA                              31.41 



Men 50-54 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Shaalan, Sherif           50 FLAQ                             57.89 

      27.89   30.00

  2 Dondi, Beda               53 FLAQ                             59.82 

      28.63   31.19

  3 Baker, Jeff               52 GOLD                           1:01.52 

      29.38   32.14

  4 Steblein, Edward          50 GOLD                           1:02.97 

      31.06   31.91

  5 Cohodas, Bart             50 PLAN                           1:06.61 

      32.18   34.43

  6 Gleber, Michael           53 FLAQ                           1:06.73 

      31.44   35.29

  7 Zlatkin, Michael          52 MWA                            1:13.50 

      35.68   37.82

  8 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           1:14.13 

      36.42   37.71



Men 50-54 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Shaalan, Sherif           50 FLAQ                           2:10.40 

      29.41   33.52   33.96   33.51

  2 Steblein, Edward          50 GOLD                           2:21.42 

      32.53   34.99   36.39   37.51

  3 Cohodas, Bart             50 PLAN                           2:28.24 

      33.30   37.44   39.31   38.19

  4 Gleber, Michael           53 FLAQ                           2:33.28 

      34.46   39.36   40.49   38.97



Men 50-54 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           1:32.97 

      47.02   45.95



Men 50-54 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Dondi, Beda               53 FLAQ                             35.15 

  2 Gleber, Michael           53 FLAQ                             37.98 

  3 Zlatkin, Michael          52 MWA                              42.46 



Men 50-54 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Gleber, Michael           53 FLAQ                           1:25.68 

      39.59   46.09

  2 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           1:35.65 

      47.07   48.58



Men 50-54 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Munro, William            54 FLAQ                             27.99 

  2 Steblein, Edward          50 GOLD                             32.73 



Men 50-54 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Shaalan, Sherif           50 FLAQ                           1:09.05 

      31.52   37.53

  2 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           1:45.46 

      49.07   56.39



Men 50-54 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Baker, Jeff               52 GOLD                           1:10.62 

      31.94   38.68

  2 Steblein, Edward          50 GOLD                           1:19.19 

      38.36   40.83

  3 Sonenshein, Roy           51 GOLD                           1:28.85 

      44.71   44.14

 -- Dondi, Beda               53 FLAQ                                DQ 

      32.07   36.02



Men 50-54 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Shaalan, Sherif           50 FLAQ                           2:37.95 

      31.07   46.52   46.91   33.45



Men 55-59 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Vosilla, Steve            55 GOLD                             30.94 



Men 55-59 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Schmidt, George           59 GOLD                             52.86 



Men 55-59 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Vosilla, Steve            55 GOLD                           2:50.16 

      40.11   42.68   42.14   45.23



Men 55-59 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Vosilla, Steve            55 GOLD                           7:15.83 

      40.69   43.13   44.87   44.46   45.13   44.22   43.93   44.22

      42.81   42.37



Men 55-59 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Schmidt, George           59 GOLD                             29.94 

  2 Vosilla, Steve            55 GOLD                             42.57 

  3 Jacobsohn, Robert         59 FLAQ                             42.62 



Men 55-59 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Schmidt, George           59 GOLD                           1:07.89 

      31.33   36.56

  2 Jacobsohn, Robert         59 FLAQ                           1:35.11 

      46.03   49.08



Men 55-59 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Jacobsohn, Robert         59 FLAQ                           1:32.18 

      41.12   51.06



Men 60-64 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Quiggin, David            64 GOLD                             24.03 

  2 Boyd, Martin              60 GTMS                             27.08 

  3 Knupp, Charles            60 GOLD                             30.13 



Men 60-64 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Quiggin, David            64 GOLD                             52.93 

      25.50   27.43

  2 Boyd, Martin              60 GTMS                             59.98 

      28.68   31.30

  3 Knupp, Charles            60 GOLD                           1:07.56 

      32.42   35.14



Men 60-64 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Brewer, Dick              63 GOLD                           2:32.62 

      32.47   38.57   41.28   40.30

  2 Knupp, Charles            60 GOLD                           2:42.25 

      34.31   40.74   44.16   43.04

  3 Venture, Ray              60 GOLD                           3:40.41 

      42.84   52.95 1:00.86 1:03.76



Men 60-64 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Knupp, Charles            60 GOLD                           7:23.64 

      37.95   43.71   45.76   46.21   45.66   44.76   45.25   45.65

      45.26   43.43

  2 Venture, Ray              60 GOLD                          10:17.72 

      49.82   59.37 1:01.04 1:04.28 1:03.43 1:03.31 1:05.44 1:07.01

    1:05.42   58.60



Men 60-64 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Boyd, Martin              60 GTMS                             38.85 

  2 Venture, Ray              60 GOLD                             52.63 



Men 60-64 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Brewer, Dick              63 GOLD                             36.57 



Men 60-64 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Brewer, Dick              63 GOLD                           1:20.89 

      38.59   42.30



Men 60-64 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Boyd, Martin              60 GTMS                           1:13.44 

      34.70   38.74



Men 65-69 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Andreano, Vincent         65 MWA                              29.81 

  2 Pedersen, Lars            66 FLAQ                             32.20 

  3 Colavecchio, John         68 GOLD                           1:01.71 



Men 65-69 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Pedersen, Lars            66 FLAQ                           1:19.36 

  2 Colavecchio, John         68 GOLD                           2:17.92 

    1:01.25 1:16.67



Men 65-69 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Pedersen, Lars            66 FLAQ                           3:10.90 

    1:29.67   52.13   52.37

  2 Colavecchio, John         68 GOLD                           5:01.16 

    1:01.51 1:17.32 1:22.04 1:20.29



Men 65-69 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Pedersen, Lars            66 FLAQ                           8:27.79 

                              53.73   52.32   52.53   52.26   51.78

      50.38   45.67



Men 65-69 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Andreano, Vincent         65 MWA                              37.92 

  2 Colavecchio, John         68 GOLD                           1:07.71 



Men 70-74 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 McIntyre, David           71 GOLD                             27.04 

  2 Cavanaugh, Cav            73 GOLD                             27.96 

  3 Morrow, Andy              70 GOLD                             28.16 



Men 70-74 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Cavanaugh, Cav            73 GOLD                           1:04.24 

      30.62   33.62

  2 Morrow, Andy              70 GOLD                           1:04.57 

      30.85   33.72



Men 70-74 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Brown, Doug               70 GOLD                           2:42.06 

      37.83   41.99   42.54   39.70



Men 70-74 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Brown, Doug               70 GOLD                           7:14.38 

      39.72   44.79   45.33   44.82   44.26   44.15   43.54   43.56

      42.91   41.30



Men 70-74 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Marchbanks, Jerry         73 MOST                             38.71 



Men 70-74 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Marchbanks, Jerry         73 MOST                           1:35.45 

      45.13   50.32



Men 70-74 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 McIntyre, David           71 GOLD                             31.19 



Men 70-74 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Marchbanks, Jerry         73 MOST                           1:33.03 

      42.53   50.50



Men 70-74 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Morrow, Andy              70 GOLD                           1:16.84 

      35.79   41.05



Men 70-74 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Marchbanks, Jerry         73 MOST                           3:12.49 

      37.86   54.92   54.53   45.18



Men 75-79 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                             30.74 

  2 Busse, George             77 GOLD                             37.55 

  3 Elm, Frank                79 Unattached                       52.58 



Men 75-79 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                           1:11.25 

      34.46   36.79

  2 Busse, George             77 GOLD                           1:28.50 

      41.73   46.77



Men 75-79 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Busse, George             77 GOLD                           3:21.64 

      28.99 1:08.63   54.54   49.48



Men 75-79 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Busse, George             77 GOLD                           9:24.28 

      49.16   56.92   58.13   57.84   57.78   58.13   57.82   57.43

      57.75   53.32



Men 75-79 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                           1:26.48 

      39.60   46.88

  2 Lustig, George            79 FLAQ                           2:20.39 

    1:06.71 1:13.68



Men 75-79 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Rapperport, Alan          75 GOLD                           3:18.42 

      48.08   47.68 1:00.03   42.63



Men 80-84 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Silverio, Joaquin         82 GOLD                           3:52.18 

      52.03   59.05 1:02.01   59.09



Men 80-84 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                             Finals

===============================================================================

  1 Silverio, Joaquin         82 GOLD                             55.87 



Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Gold Coast Masters  'A'                                     1:51.39 

     1) Guevara, Andrea W23             2) Smith, Sune W20              

     3) Greener, Courtney W23           4) DeVenuto, Capria W23         

       26.81    27.06    30.62    26.90                                 



Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Plantation Swim Team Masters  'A'                           1:55.15 

     1) Le, Vi-An W25                   2) Chan, Laura W26              

     3) Manna, Christine W34            4) Hester, Heidi W28            

       29.23    31.87    27.32    26.73                                 

  2 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               1:58.46 

     1) Schick, Lori W45                2) Bennet, Sarah W46            

     3) Simons, Alexis W27              4) Martin, Jennifer W28         

       31.40    31.95    28.95    26.16                                 

  3 Gold Coast Masters  'A'                                     2:32.43 

     1) Vidaurre, Ximena W27            2) Cavanaugh, Debbie W51        

     3) Lewin, Karen W53                4) Stewart, Robin W54           

       51.27    24.13    18.53    58.50                                 



Women 25+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:18.46 

     1) Martin, Jennifer W28            2) Schick, Lori W45             

     3) Simons, Alexis W27              4) Volz, Kristin W35            



Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:24.86 

     1) Grady, Marci W50                2) Chin-Ogilvie, Adrienne W48   

     3) Thompson, Laura W37             4) Volz, Kristin W35            

       37.37    35.51    35.65    36.33                                 



Women 35+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Gold Coast Masters  'A'                                     2:06.24 

     1) Stewart, Ann W38                2) Matsumura, LeAnn W36         

     3) Schoenhals, Karen W41           4) Milanese, Barbara W46        

  2 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:52.87 

     1) Bennet, Sarah W46               2) Grady, Marci W50             

     3) Chin-Ogilvie, Adrienne W48      4) Thompson, Laura W37          



Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Gold Coast Masters  'A'                                     1:58.36 

     1) Devanney, Celia W51             2) Willman, Becky W57           

     3) Castro, Leticia W49             4) Seier, Lydia W52             

       28.36    32.45    28.99    28.56                                 



Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Gold Coast Masters  'A'                                     1:30.19 

     1) Averett, Michael M26            2) Pascarella, David M27        

     3) Zann, Gregory M29               4) Atkinson, John M26           

       22.17    23.59    21.36    23.07                                 

  2 Plantation Swim Team Masters  'A'                           1:43.73 

     1) Voitenko, Denis M29             2) Cohodas, Bart M50            

     3) Abad, Fernando M45              4) Ochoa, Carlos M37            

       23.22    28.93    27.81    23.77                                 

  3 Gold Coast Masters  'B'                                     1:47.57 

     1) Wolling, Eddie M27              2) Quinn, Kevin M25             

     3) Baker, Jeff M52                 4) Miyares, Andres M25          

       22.74    24.79    26.72    33.32                                 

  4 Gold Coast Masters  'C'                                     2:14.20 

     1) Montgomery, Dwight M48          2) Hanks, Glen M38              

     3) Scharf, Lee M31                 4) Sonenshein, Roy M51          

       35.90    26.54    21.97    49.79                                 



Men 25+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Midtown Weston Aquatics  'A'                                4:07.24 

     1) Rosenberg, Andrew M41           2) Zlatkin, Michael M52         

     3) Lima, Raphael M28               4) Podalsky, Gregg M36          

       32.80  1:09.39    33.80  1:11.61    24.73    51.01    25.75    55.23



Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               1:40.90 

     1) Wray, James M37                 2) Fisher, Andy M42             

     3) Andreades, Stephen M37          4) Dondi, Beda M53              

       25.17    24.82    26.11    24.80                                 



Men 35+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               1:55.97 

     1) Wray, James M37                 2) Andreades, Stephen M37       

     3) Fisher, Andy M42                4) Dondi, Beda M53              



Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:07.91 

     1) Munro, William M54              2) Jacobsohn, Robert M59        

     3) Gleber, Michael M53             4) Pedersen, Lars M66           

       30.83    38.72    25.62    32.74                                 



Men 45+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Fort Lauderdale Aquatics  'A'                               2:30.20 

     1) Jacobsohn, Robert M59           2) Gleber, Michael M53          

     3) Munro, William M54              4) Pedersen, Lars M66           



Men 55+ 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Gold Coast Masters  'A'                                     4:02.81 

     1) Schmidt, George M59             2) Brewer, Dick M63             

     3) Knupp, Charles M60              4) Quiggin, David M64           

       26.11    52.86    30.38  1:05.04    32.46  1:11.67    25.73    53.24



Men 65+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Gold Coast Masters  'A'                                     1:53.81 

     1) Morrow, Andy M70                2) Brown, Doug M70              

     3) McIntyre, David M71             4) Cavanaugh, Cav M73           

       28.21    30.21    27.73    27.66                                 



Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Plantation Swim Team Masters  'B'                           2:19.89 

     1) Abad, Fernando M45              2) Le, Vi-An W25                

     3) Chan, Laura W26                 4) Cohodas, Bart M50            



Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Plantation Swim Team Masters  'A'                           2:02.73 

     1) Hester, Heidi W28               2) Ochoa, Carlos M37            

     3) Manna, Christine W34            4) Voitenko, Denis M29          



Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                          Finals

===============================================================================

  1 Gold Coast Masters  'A'                                     2:30.12 

     1) Mancino, Cathy W59              2) Vosilla, Steve M55           

     3) Moore, Carolyn W58              4) Busse, George M77            

       49.62    37.51    29.84    33.15