Licensed to CFCC Marlins               HY-TEK's Meet Manager 5/18/2009 08:51 AM
                        Marlin Masters Meet - 5/17/2009                        
                                    Results                                    
 
Girls 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenyon, Kaleigh A         23 CFMM                   33.50      33.04  
 
Girls 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenyon, Kaleigh A         23 CFMM                 1:13.00    1:09.78  
 
Girls 18-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenyon, Kaleigh A         23 CFMM                 2:35.50    2:26.85  
 
Girls 18-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenyon, Kaleigh A         23 CFMM                 5:23.74    5:19.43  
 
Girls 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenyon, Kaleigh A         23 CFMM                   35.00      35.22  
 
Girls 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Donya S         25 Unattached             31.50      33.26  
 
Girls 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Donya S         25 Unattached           1:08.00    1:11.47  
 
Girls 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Donya S         25 Unattached           2:33.00    2:36.15  
 
Girls 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saunders, Donya S         25 Unattached           5:25.00    5:31.27  
 
Girls 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Saunders, Donya S         25 Unattached             34.00      37.95  
 
Girls 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wienrich, Susanne M       33 GSC                    30.00      29.88  
  2 Dreaver, Karen D          31 CFMM                   30.50      30.97  
  2 Shute, Jessica D          30 CFMM                   36.00      35.00  
  3 Edwards, Cameron          33 SVOL                   33.10      35.00  
 
Girls 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wienrich, Susanne M       33 GSC                  1:15.00    1:06.59  
  2 Dreaver, Karen D          31 CFMM                 1:10.68    1:08.66  
  2 Shute, Jessica D          30 CFMM                 1:15.50    1:19.85  
 
Girls 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wienrich, Susanne M       33 GSC                  2:40.00    2:29.06  
  2 Dreaver, Karen D          31 CFMM                 2:35.00    2:34.14  
 
Girls 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wienrich, Susanne M       33 GSC                  6:15.00    5:24.64  
  2 Dreaver, Karen D          31 CFMM                 6:10.00    5:41.24  
  3 Edwards, Cameron          33 SVOL                 5:35.00    6:23.51  
 
Girls 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shute, Jessica D          30 CFMM                   40.00      41.24  
 
Girls 30-34 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shute, Jessica D          30 CFMM                 3:04.00    3:10.04  
 
Girls 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wienrich, Susanne M       33 GSC                    34.00      33.56  
  1 Shute, Jessica D          30 CFMM                   37.00      36.82  
  2 Edwards, Cameron          33 SVOL                   37.00      39.93  
 
Girls 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Cameron          33 SVOL                 3:30.00    3:32.31  
 
Girls 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD                   31.50      33.17  
  2 Shahboz, Joyce            38 Unattached             27.00      35.67  
 
Girls 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 1:08.00    1:07.15  
  2 Stewart, Ann K            39 GOLD                 1:09.50    1:12.42  
  3 Shahboz, Joyce            38 Unattached           1:17.00    1:21.80  
 
Girls 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 2:25.00    2:24.35  
  2 Stewart, Ann K            39 GOLD                 2:35.00    2:37.55  
 
Girls 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 5:10.00    5:10.31  
 
Girls 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD                   36.00      38.11  
 
Girls 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD                 1:19.00    1:24.78  
 
Girls 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shahboz, Joyce            38 Unattached             45.00      45.63  
 
Girls 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 1:24.00    1:22.09  
 
Girls 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD                   36.50      36.72  
 
Girls 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 1:15.00    1:14.41  
 
Girls 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Debbie S         44 SVOL                   32.00      35.65  
 
Girls 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Debbie S         44 SVOL                   40.00      46.58  
 
Girls 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Debbie S         44 SVOL                 3:02.00    3:35.94  
 
Girls 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Debbie S         44 SVOL                   40.00      44.90  
 
Girls 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bancks, Jean A            53 FACT                   32.00      32.17  
 
Girls 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bancks, Jean A            53 FACT                 1:08.00    1:10.03  
 
Girls 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue A             51 FMM                 10:34.21   11:07.73  
 
Girls 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bancks, Jean A            53 FACT                   38.00      39.75  
 
Girls 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue A             51 FMM                  2:52.59    2:43.90  
 
Girls 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue A             51 FMM                  5:43.50    5:26.89  
 
Girls 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue A             51 FMM                  2:52.57    2:49.59  
 
Girls 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue A             51 FMM                  5:53.71    5:29.45  
 
Girls 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Deb W             58 FACT                 2:45.00    2:39.11  
 
Girls 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Deb W             58 FACT                 5:50.00    5:32.72  
 
Girls 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Deb W             58 FACT                 1:35.00    1:31.19  
 
Girls 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Deb W             58 FACT                   42.00      41.66  
 
Girls 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Deb W             58 FACT                 1:35.00    1:31.72  
 
Girls 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danart, Carlene           72 Unattached           1:15.00    1:01.16  
  1 Tobias, Lucy B            70 CFMM                 1:15.00    1:10.19  
 
Girls 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danart, Carlene           72 Unattached           2:48.00    2:15.84  
  1 Tobias, Lucy B            70 CFMM                 2:30.00    2:41.15  
 
Girls 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danart, Carlene           72 Unattached           1:18.00    1:12.84  
 
Girls 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danart, Carlene           72 Unattached           1:18.00    1:22.51  
 
Boys 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arckey, Brent             25 GSC                    28.00      25.92  
 
Boys 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arckey, Brent             25 GSC                  1:00.00      56.84  
 
Boys 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arckey, Brent             25 GSC                    30.00      28.09  
 
Boys 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Joe                39 Unattached             26.00      27.86  
 
Boys 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Joe                39 Unattached             29.00      29.81  
 
Boys 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laugen, Steven M          44 MOO                    27.55      26.73  
  2 Shahboz, Marc G           41 Unattached             26.85      27.10  
 
Boys 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shahboz, Marc G           41 Unattached             58.83      58.95  
  2 Laugen, Steven M          44 MOO                  1:04.34    1:03.08  
 
Boys 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Jeff                40 CFMM                 5:45.00    5:06.42  
 
Boys 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shahboz, Marc G           41 Unattached             32.50      31.58  
  2 Bay, Scott C              41 SVOL                   37.00      42.69  
 
Boys 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shahboz, Marc G           41 Unattached           1:08.37    1:08.67  
  2 Bay, Scott C              41 SVOL                 1:40.00    1:27.87  
 
Boys 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Jeff                40 CFMM                 3:15.00    2:35.53  
  1 Bay, Scott C              41 SVOL                 3:15.00    3:24.09  
 
Boys 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laugen, Steven M          44 MOO                    31.71      30.83  
 
Boys 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bay, Scott C              41 SVOL                 3:45.00    4:06.88  
 
Boys 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Jeff                40 CFMM                 3:15.00    2:35.67  
  1 Bay, Scott C              41 SVOL                 3:10.00    3:12.88  
 
Boys 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keen, John M              46 FACT                   30.00      30.00  
  2 Murphy, Scott             49 Unattached             31.64      31.03  
  3 Roberts, Keith D          49 HLJ                    35.00      32.19  
  4 Peters, Gene              47 Unattached             35.00      32.40  
 
Boys 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quillen, David            45 GSC                  1:05.00    1:05.90  
  2 Keen, John M              46 FACT                 1:05.00    1:08.27  
  3 Roberts, Keith D          49 HLJ                  1:20.00    1:15.93  
  4 Peters, Gene              47 Unattached           1:30.00    1:17.93  
 
Boys 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quillen, David            45 GSC                  2:30.00    2:35.28  
 
Boys 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keen, John M              46 FACT                 5:25.00    5:30.21  
 
Boys 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Keith D          49 HLJ                    50.00      41.46  
  2 Keen, John M              46 FACT                   50.00      50.27  
 
Boys 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Keith D          49 HLJ                  1:30.00    1:35.34  
 
Boys 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keen, John M              46 FACT                   33.00      33.45  
  2 Quillen, David            45 GSC                    35.00      34.58  
  3 Roberts, Keith D          49 HLJ                    45.00      38.45  
 
Boys 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quillen, David            45 GSC                  1:12.00    1:22.87  
 
Boys 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quillen, David            45 GSC                  3:10.00    3:17.61  
 
Boys 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, George C        57 TMM                  1:05.31    1:03.72  
  2 Davie, Robert W           57 SYSM                 1:10.00    1:10.46  
 
Boys 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, George C        57 TMM                  2:28.61    2:21.91  
  2 Davie, Robert W           57 SYSM                 2:35.00    2:41.65  
 
Boys 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davie, Robert W           57 SYSM                 5:35.05    5:30.17  
 
Boys 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davie, Robert W           57 SYSM                 1:25.05    1:22.22  
 
Boys 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corrigan, George C        57 TMM                  2:58.57    2:59.93  
  2 Davie, Robert W           57 SYSM                 3:05.05    3:09.44  
 
Boys 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormack, Kevin M        57 SYSM                   29.20      28.88  
 
Boys 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormack, Kevin M        57 SYSM                 1:09.00    1:04.62  
 
Boys 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickodem, Peter W         60 FACT                   35.00      31.34  
  2 Clark, Buddy E            62 GSC                    32.00      33.50  
 
Boys 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickodem, Peter W         60 FACT                 1:20.00    1:12.92  
 
Boys 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Buddy E            62 GSC                    44.00      39.32  
  2 Donnelly, James M         60 FACT                   36.00      43.95  
 
Boys 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, James M         60 FACT                 1:28.00    1:31.15  
 
Boys 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, James M         60 FACT                   36.00      42.01  
 
Boys 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, James M         60 FACT                 1:18.00    1:35.81  
 
Boys 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Buddy E            62 GSC                    35.00      35.91  
  2 Nickodem, Peter W         60 FACT                   36.00      36.09  
 
Boys 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, James M         60 FACT                 2:56.00    3:19.00  
 
Boys 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quiggin, David            65 GOLD                   27.60      27.95  
  1 Murray, Harold J          68 FACT                   34.00      33.59  
  2 Danart, Victor M          66 Unattached             45.00      42.39  
 
Boys 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quiggin, David            65 GOLD                 1:01.50    1:01.12  
  2 Danart, Victor M          66 Unattached           1:35.00    1:41.41  
 
Boys 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quiggin, David            65 GOLD                 5:21.00    5:21.42  
 
Boys 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Harold J          68 FACT                   40.00      40.03  
 
Boys 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Harold J          68 FACT                 1:30.00    1:31.33  
 
Boys 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Harold J          68 FACT                   40.00      35.40