Licensed to Hy-Tek Meet Services        HY-TEK's Meet Manager 9/8/2009 10:20 PM
     2009 Plantation Piranhas LCM Masters Invite - 7/17/2009 to 7/18/2009      
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Czamille R        21 FLAQ-FG                31.23      29.83  
 
Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Czamille R        21 FLAQ-FG              1:08.97    1:08.23  
 
Women 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Czamille R        21 FLAQ-FG                41.11      39.95  
 
Women 18-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Czamille R        21 FLAQ-FG              1:28.88    1:28.75  
 
Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jennifer M        29 FLAQ-FG                29.02      29.31  
  2 Le, Vi-An                 26 PLAN-FG                33.13      32.95  
 
Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Sunshine          27 GOLD-FG              1:15.00    1:09.37  
  2 Le, Vi-An                 26 PLAN-FG              1:14.85    1:13.27  
 
Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           29 PLAN-FG              2:19.32    2:20.53  
     1:08.36  2:20.53                                                      
 
Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           29 PLAN-FG              4:56.09    4:54.30  
     1:11.34  2:26.67  3:41.74  4:54.30                                    
  2 Marechal, Severine M      26 FLAQ-FG              6:05.77    5:51.00  
     1:24.36  2:55.84  4:26.64  5:51.00                                    
 
Women 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           29 PLAN-FG             10:19.00   10:15.81  
     1:15.63  2:34.46  3:53.24  5:11.75  6:30.11  7:46.86  9:02.68 10:15.81
 
Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jennifer M        29 FLAQ-FG                35.50      35.91  
  2 Scharf, Sunshine          27 GOLD-FG                40.50      38.64  
 
Women 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           29 PLAN-FG              2:50.03    2:50.72  
     1:23.58  2:50.72                                                      
 
Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jennifer M        29 FLAQ-FG                36.96      39.81  
  2 Le, Vi-An                 26 PLAN-FG                45.03      45.22  
 
Women 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marechal, Severine M      26 FLAQ-FG              1:31.54    1:30.66  
  2 Le, Vi-An                 26 PLAN-FG              1:36.00    1:36.27  
 
Women 25-29 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marechal, Severine M      26 FLAQ-FG              3:20.88    3:18.19  
     1:37.55  3:18.19                                                      
 
Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Jennifer M        29 FLAQ-FG                32.90      32.85  
  2 Scharf, Sunshine          27 GOLD-FG                38.50      34.67  
 
Women 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marechal, Severine M      26 FLAQ-FG              3:00.64    2:59.70  
     1:30.85  2:59.70                                                      
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barella, Michelle E       34 GOLD-FG                37.00      39.53  
 
Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            33 GOLD-FG              1:24.00    1:21.33  
  2 Barella, Michelle E       34 GOLD-FG              1:24.00    1:36.41  
 
Women 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            33 GOLD-FG                42.00      44.60  
  2 Klein, Miriam             32 GOLD-FG                48.00      46.08  
 
Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            33 GOLD-FG              1:30.00    1:35.94  
 
Women 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Miriam             32 GOLD-FG              4:10.00    3:42.77  
     1:47.84  3:42.77                                                      
 
Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Miriam             32 GOLD-FG                50.00      45.28  
  2 Barella, Michelle E       34 GOLD-FG                47.00      48.85  
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD-FG                31.50      31.98  
  2 Shelton, Sarah            35 GOLD-FG                41.00      41.20  
  3 Volz, Kristin R           36 FLAQ-FG                43.39      41.68  
  4 Frank, Stefanie L         38 FLAQ-FG                45.00      43.24  
 
Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD-FG              1:10.00    1:11.73  
  2 Shelton, Sarah            35 GOLD-FG              1:34.00    1:33.90  
  3 Volz, Kristin R           36 FLAQ-FG              1:42.09    1:36.39  
  4 Frank, Stefanie L         38 FLAQ-FG              1:45.00    1:42.28  
 
Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton, Sarah            35 GOLD-FG              3:19.00    3:18.23  
     1:37.81  3:18.23                                                      
  2 Volz, Kristin R           36 FLAQ-FG              3:41.19    3:24.16  
     1:37.52  3:24.16                                                      
 
Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volz, Kristin R           36 FLAQ-FG              7:17.05    7:16.59  
     1:43.29  3:35.00  5:27.79  7:16.59                                    
 
Women 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD-FG             11:54.94   11:56.04  
     1:18.74  2:44.09  4:13.81  5:44.53  7:17.59  8:50.61 10:23.41 11:56.04
  2 Thompson, Laura J         38 FLAQ-FG             15:00.00   14:31.35  
     1:43.97  3:35.35  5:27.46  7:18.59  9:08.77 10:59.05 12:48.21 14:31.35
 
Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD-FG                37.90      37.78  
 
Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton, Sarah            35 GOLD-FG              1:50.00    1:51.61  
 
Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Stefanie L         38 FLAQ-FG                55.00      59.32  
 
Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shelton, Sarah            35 GOLD-FG              1:56.00    1:58.51  
 
Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD-FG                35.90      37.20  
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            44 FLAQ-FG              2:40.00    2:44.72  
     1:18.35  2:44.72                                                      
  2 Plump, Karen E            41 NCMJ-FG                   NT    3:14.48  
     1:31.77  3:14.48                                                      
 
Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            44 FLAQ-FG              5:46.00    5:55.75  
     1:24.44  2:55.71  4:27.29  5:55.75                                    
  2 Plump, Karen E            41 NCMJ-FG                   NT    6:50.18  
     1:32.27  3:17.77  5:04.08  6:50.18                                    
  3 Goldfinger, Marcia R      40 FLAQ-FG              8:41.25    8:29.23  
     2:01.70  4:14.16  6:26.76  8:29.23                                    
 
Women 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldfinger, Marcia R      40 FLAQ-FG             17:57.47   17:07.57  
     1:59.72  4:08.86  6:20.29  8:32.07 10:41.84 12:50.09 15:01.13 17:07.57
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           40 GOLD-FG                38.00      39.14  
 
Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           40 GOLD-FG              1:25.00    1:26.25  
  2 Schoenhals, Karen         41 GOLD-FG              1:35.00    1:32.25  
 
Women 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenhals, Karen         41 GOLD-FG              3:30.00    3:16.56  
 
Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            44 FLAQ-FG              1:35.00    1:35.77  
 
Women 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            44 FLAQ-FG              3:27.00    3:26.39  
     1:38.34  3:26.39                                                      
 
Women 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenhals, Karen         41 GOLD-FG              1:25.00    1:23.08  
  2 Goldfinger, Marcia R      40 FLAQ-FG                   NT    2:25.81  
 
Women 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenhals, Karen         41 GOLD-FG              3:20.00    3:20.70  
 
Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            44 FLAQ-FG              3:05.00    3:05.32  
     1:29.96  3:05.32                                                      
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann B             49 FLAQ-FG                32.09      33.39  
  2 Simmons, Ellen R          46 NCMJ-FG                   NT      48.90  
  3 Walpole, Leticia M        46 Unattached-FG             NT      49.31  
 
Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann B             49 FLAQ-FG              1:13.66    1:16.06  
  2 Walpole, Leticia M        46 Unattached-FG             NT    1:50.93  
 
Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irish Bostic, Linda       46 NCMJ-FG                   NT    2:43.47  
     1:18.35  2:43.47                                                      
  2 Woodburn, Andrea          46 GOLD-FG              2:43.00    2:48.57  
     1:23.18  2:48.57                                                      
  3 Bennett, Sarah L          46 FLAQ-FG              2:55.63    2:57.61  
     1:24.69  2:57.61                                                      
 
Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irish Bostic, Linda       46 NCMJ-FG                   NT    5:59.03  
     1:23.57  2:54.43  4:27.17  5:59.03                                    
  2 Bennett, Sarah L          46 FLAQ-FG              6:20.00    6:25.91  
     1:31.35  3:10.71  4:50.17  6:25.91                                    
 
Women 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann B             49 FLAQ-FG             13:30.00   13:05.37  
     1:28.93  3:04.30  4:45.03  6:31.45  8:13.94  9:54.09 11:32.29 13:05.37
  2 Bennett, Sarah L          46 FLAQ-FG             13:40.38   13:09.88  
     1:31.52  3:11.58  4:53.34  6:36.00  8:15.89  9:55.16 11:34.68 13:09.88
 
Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann B             49 FLAQ-FG                41.69      42.62  
  2 Simmons, Ellen R          46 NCMJ-FG                   NT    1:00.41  
  3 Walpole, Leticia M        46 Unattached-FG             NT    1:09.00  
 
Women 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann B             49 FLAQ-FG              1:34.59    1:37.31  
  2 Walpole, Leticia M        46 Unattached-FG             NT    2:33.94  
 
Women 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          46 FLAQ-FG              3:45.03    3:55.65  
     1:55.67  3:55.65                                                      
 
Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Jill S             45 FINS-DV                43.25      43.40  
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          46 GOLD-FG              1:40.00    1:36.64  
  2 Burke, Jill S             45 FINS-DV              1:38.60    1:39.70  
  3 Irish Bostic, Linda       46 NCMJ-FG                   NT    1:42.22  
 
Women 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Jill S             45 FINS-DV              3:33.50    3:32.13  
     1:45.97  3:32.13                                                      
 
Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          46 GOLD-FG                38.00      37.47  
  2 Thomas, Ann B             49 FLAQ-FG                40.00      40.05  
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          46 FLAQ-FG              3:32.39    3:33.98  
     1:49.93  3:33.98                                                      
 
Women 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          46 FLAQ-FG              7:36.43    8:08.98  
     2:08.70  4:16.85  6:28.63  8:08.98                                    
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            53 GOLD-FG                33.86      33.99  
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            53 GOLD-FG              1:15.67    1:16.13  
 
Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         52 GOLD-FG              5:26.00    5:28.14  
     1:17.78  2:42.69  4:07.05  5:28.14                                    
  2 Lewin, Karen              53 GOLD-FG              9:27.36    9:20.36  
     2:12.09  4:34.18  6:58.59  9:20.36                                    
 
Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Linda L           54 FLAQ-FG             14:00.00   12:27.41  
     1:28.91  3:03.60  4:37.84  6:11.68  7:45.43  9:19.80 12:27.41         
 
Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Linda L           54 FLAQ-FG                44.44      42.23  
  2 Seier, Lydia S            53 GOLD-FG                45.37      44.70  
 
Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Linda L           54 FLAQ-FG              3:30.00    3:14.30  
     1:35.96  3:14.30                                                      
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy H        54 GOLD-FG                43.00      43.01  
  2 Lewin, Karen              53 GOLD-FG                51.77      53.90  
 
Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewin, Karen              53 GOLD-FG                   NT    2:01.26  
 
Women 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewin, Karen              53 GOLD-FG              4:15.94    4:25.65  
     2:08.62  4:25.65                                                      
 
Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy H        54 GOLD-FG                35.00      35.55  
  2 Seier, Lydia S            53 GOLD-FG                42.00      39.87  
 
Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy H        54 GOLD-FG              1:23.00    1:23.26  
  2 Devanney, Celia C         52 GOLD-FG              1:26.00    1:26.09  
 
Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy H        54 GOLD-FG              3:00.00    3:01.03  
     1:28.33  3:01.03                                                      
 
Women 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sather, Jeanne E          52 FLAQ-FG             10:00.00    8:50.78  
     2:28.90  4:46.08  7:07.87  8:50.78                                    
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG                35.00      34.17  
 
Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG              1:16.00    1:15.95  
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG              6:00.00    5:51.24  
     1:24.56  2:54.86  4:23.69  5:51.24                                    
 
Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG                43.00      42.32  
 
Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG                38.00      37.70  
 
Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       63 Unattached-FG        1:30.64    1:27.27  
 
Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       63 Unattached-FG        6:50.40    6:38.46  
     1:32.65  3:15.03  4:58.66  6:38.46                                    
 
Women 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       63 Unattached-FG          41.58      42.96  
 
Women 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       63 Unattached-FG        3:28.78    3:25.71  
     1:40.25  3:25.71                                                      
 
Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma W           66 GOLD-FG                   NT    2:43.49  
 
Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma W           66 GOLD-FG                   NT    5:48.66  
 
Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma W           66 GOLD-FG                   NT   12:35.29  
     3:01.29  6:15.31  9:27.13 12:35.29                                    
 
Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma W           66 GOLD-FG              2:09.00    2:35.83  
 
Women 65-69 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma W           66 GOLD-FG              5:20.71    5:26.41  
 
Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG                26.51      26.62  
 
Men 18-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG              2:20.00    2:14.83  
     1:04.11  2:14.83                                                      
 
Men 18-24 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG              4:59.20    4:55.40  
     1:11.46  2:26.57  3:40.98  4:55.40                                    
 
Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG                28.64      29.39  
 
Men 18-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG              2:40.00    2:47.07  
     1:18.18  2:47.07                                                      
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pascarella, David         28 GOLD-FG                25.76      25.24  
  2 Atkinson, John B          27 GOLD-FG                26.01      27.52  
  3 Vaucher, James R          26 GOLD-FG                27.92      27.86  
  4 Gac, Jarrod               27 GOLD-FG                32.00      31.86  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey L            26 GOLD-FG                58.00      58.09  
  2 Pascarella, David         28 GOLD-FG                58.22      58.45  
  3 Suarez, Diego A           26 GOLD-FG              1:03.00    1:02.52  
  4 Atkinson, John B          27 GOLD-FG                59.50    1:03.24  
  5 Vaucher, James R          26 GOLD-FG              1:02.50    1:04.93  
  6 Wolling, Eddie K          28 GOLD-FG              1:07.15    1:08.34  
  7 Gac, Jarrod               27 GOLD-FG              1:09.00    1:11.17  
 
Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey L            26 GOLD-FG              2:08.00    2:09.00  
     1:01.67  2:09.00                                                      
  2 Wolling, Eddie K          28 GOLD-FG              2:28.24    2:27.55  
     1:11.87  2:27.55                                                      
 
Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miyares, Andres H         26 GOLD-FG             12:15.16   12:39.87  
     1:25.14  2:59.93  4:35.44  6:13.03  7:50.03  9:28.67 11:05.76 12:39.87
 
Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pickett, Andrew B         27 FLAQ-FG                32.00      29.15  
  2 Pascarella, David         28 GOLD-FG                30.94      30.73  
  3 Welch, Corey L            26 GOLD-FG                31.00      32.00  
  4 Atkinson, John B          27 GOLD-FG                32.20      32.99  
  5 Vaucher, James R          26 GOLD-FG                34.71      33.80  
  6 Gac, Jarrod               27 GOLD-FG                37.00      39.38  
 
Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG              1:12.00    1:12.64  
  2 Vaucher, James R          26 GOLD-FG              1:16.40    1:23.40  
 
Men 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG              2:35.00    2:40.51  
 
Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey L            26 GOLD-FG                31.00      30.86  
  1 Pickett, Andrew B         27 FLAQ-FG                33.00      30.86  
  3 Pascarella, David         28 GOLD-FG                35.12      36.32  
  4 Wolling, Eddie K          28 GOLD-FG                36.63      38.47  
  5 Atkinson, John B          27 GOLD-FG                35.00      39.85  
 
Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey L            26 GOLD-FG              1:08.00    1:08.89  
  2 Pickett, Andrew B         27 FLAQ-FG              1:12.00    1:09.43  
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pascarella, David         28 GOLD-FG                28.00      28.98  
  2 Atkinson, John B          27 GOLD-FG                29.51      29.85  
  3 Vaucher, James R          26 GOLD-FG                30.19      30.71  
  4 Wolling, Eddie K          28 GOLD-FG                31.39      31.10  
  5 Suarez, Diego A           26 GOLD-FG                30.00      31.86  
 
Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG              1:04.98    1:05.48  
  2 Miyares, Andres H         26 GOLD-FG              1:23.09    1:27.23  
 
Men 25-29 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG              2:39.89    2:46.12  
     1:20.71  2:46.12                                                      
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolling, Eddie K          28 GOLD-FG              3:05.00    2:49.48  
     1:22.61  2:49.48                                                      
  2 Suarez, Diego A           26 GOLD-FG              2:42.00    2:51.23  
     1:17.98  2:51.23                                                      
  3 Gac, Jarrod               27 GOLD-FG              3:00.00    2:51.69  
     1:22.30  2:51.69                                                      
  4 Miyares, Andres H         26 GOLD-FG              3:24.09    3:37.00  
     1:44.05  3:37.00                                                      
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG                25.70      25.71  
  2 Zann, Gregory J           30 GOLD-FG                26.00      26.91  
  3 Declerq, Robert           34 GOLD-FG                   NT      30.06  
  4 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG                31.00      30.12  
  5 Voitenko, Denis           30 PLAN-FG                30.00      30.66  
 
Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG                57.90      57.24  
  2 Declerq, Robert           34 GOLD-FG                   NT    1:08.50  
  3 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG              1:06.00    1:10.83  
  4 Voitenko, Denis           30 PLAN-FG              1:10.00    1:11.16  
  5 Scharf, Lee M             31 GOLD-FG              1:43.83    1:34.65  
 
Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG              2:08.00    2:10.72  
     1:02.80  2:10.72                                                      
 
Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voitenko, Denis           30 PLAN-FG              6:00.00    6:06.66  
     1:20.62  2:54.64  6:06.66                                             
 
Men 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voitenko, Denis           30 PLAN-FG             14:00.00   12:43.80  
     1:26.21  3:03.21  4:40.97  6:19.43  7:57.63  9:35.42 11:11.15 12:43.80
 
Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG                40.00      40.68  
 
Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zann, Gregory J           30 GOLD-FG                32.90      33.44  
  2 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG                34.00      35.18  
  3 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG                38.00      39.01  
  4 Declerq, Robert           34 GOLD-FG                   NT      39.47  
 
Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zann, Gregory J           30 GOLD-FG              1:15.00    1:13.52  
  2 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG              1:21.00    1:26.41  
  3 Scharf, Lee M             31 GOLD-FG              2:02.64    1:57.05  
 
Men 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zann, Gregory J           30 GOLD-FG              2:40.00    2:50.67  
     1:22.90  2:50.67                                                      
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG                28.00      29.14  
  2 Zann, Gregory J           30 GOLD-FG                29.50      31.98  
 
Men 30-34 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee M             31 GOLD-FG              4:40.91    4:54.16  
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fischbach, Max            35 Unattached-FG          26.66      27.01  
  2 Eaton, Ellis E            39 Unattached-FG          36.09      27.90  
  3 Kalaf III, Alejandro      37 GOLD-FG                45.00      32.32  
  4 Haberstumpf, Craig L      39 Unattached-FG          35.00      32.68  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           38 PLAN-FG                58.50      58.92  
  2 Fischbach, Max            35 Unattached-FG          58.05    1:01.37  
  3 Kalaf III, Alejandro      37 GOLD-FG              1:45.00    1:19.78  
  4 Haberstumpf, Craig L      39 Unattached-FG        1:15.00    1:22.58  
 
Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Podalsky, Gregg           37 MWA-FG               2:14.10    2:12.02  
     1:03.08  2:12.02                                                      
  2 Hooper, Matt              36 Unattached-FG        2:12.12    2:13.90  
     1:05.72  2:13.90                                                      
  3 Hopfe, Charles            38 FLAQ-FG              3:10.33    3:07.79  
     1:28.67  3:07.79                                                      
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           38 PLAN-FG              4:40.00    4:42.91  
     1:09.91  2:23.45  3:35.32  4:42.91                                    
  2 Hooper, Matt              36 Unattached-FG        4:44.44    4:42.92  
     1:08.57  2:21.21  3:33.81  4:42.92                                    
  3 Podalsky, Gregg           37 MWA-FG                    NT    4:48.33  
 
Men 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              36 Unattached-FG        9:49.49    9:42.37  
     1:08.36  2:21.19  3:34.84  4:49.18  6:04.28  7:18.01  8:31.65  9:42.37
  2 Kinney, Matthew A         39 DCAC-PV              9:55.00    9:45.14  
     1:10.26  2:23.33  3:37.45  4:51.94  6:06.62  7:20.64  8:34.23  9:45.14
  3 Eaton, Ellis E            39 Unattached-FG       11:33.00   11:33.86  
     1:16.90  2:42.10  4:09.57  5:38.55  7:07.76  8:37.58 10:06.82 11:33.86
  4 Podalsky, Gregg           37 MWA-FG              12:00.00   11:48.36  
     1:07.60  2:19.93  3:34.42  4:48.33  6:53.35  8:37.31 10:14.34 11:48.36
  5 Hopfe, Charles            38 FLAQ-FG             16:00.00   13:47.91  
     1:32.80  3:17.54  5:02.84  6:50.30  8:36.28 10:22.30 12:08.65 13:47.91
 
Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wray, James G             38 FLAQ-FG                35.00      33.04  
  2 Podalsky, Gregg           37 MWA-FG                 32.00      33.23  
  3 Haberstumpf, Craig L      39 Unattached-FG          40.00      41.11  
  4 Kalaf III, Alejandro      37 GOLD-FG              1:00.00      45.89  
 
Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Podalsky, Gregg           37 MWA-FG               1:07.67    1:08.67  
  2 Hooper, Matt              36 Unattached-FG        1:11.11    1:10.47  
  3 Wray, James G             38 FLAQ-FG              1:20.00    1:13.35  
 
Men 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Podalsky, Gregg           37 MWA-FG               2:30.40    2:29.30  
  2 Hooper, Matt              36 Unattached-FG        2:22.22    2:35.50  
  3 Ochoa, Carlos I           38 PLAN-FG              2:42.00    2:38.74  
  4 Wray, James G             38 FLAQ-FG              2:45.00    2:42.01  
 
Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eaton, Ellis E            39 Unattached-FG          31.15      34.52  
  2 Kalaf III, Alejandro      37 GOLD-FG                45.00      44.26  
 
Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kinney, Matthew A         39 DCAC-PV              1:14.00    1:12.11  
  2 Eaton, Ellis E            39 Unattached-FG        1:13.00    1:18.47  
  3 Kalaf III, Alejandro      37 GOLD-FG              1:45.00    1:41.01  
 
Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kinney, Matthew A         39 DCAC-PV              2:39.00    2:36.92  
     1:17.87  2:36.92                                                      
  2 Eaton, Ellis E            39 Unattached-FG        2:44.00    3:00.83  
     1:27.77  3:00.83                                                      
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fischbach, Max            35 Unattached-FG          28.78      29.06  
  2 Haberstumpf, Craig L      39 Unattached-FG          38.00      35.46  
 
Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           38 PLAN-FG              1:06.00    1:06.80  
 
Men 35-39 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              36 Unattached-FG        2:22.22    2:33.78  
     1:13.89  2:33.78                                                      
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eaton, Ellis E            39 Unattached-FG        2:55.58    2:41.20  
     1:18.80  2:41.20                                                      
 
Men 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kinney, Matthew A         39 DCAC-PV              5:16.00    5:14.83  
     1:10.77  2:40.46  4:02.30  5:14.83                                    
  2 Hopfe, Charles            38 FLAQ-FG             10:00.00    7:45.15  
     1:52.94  3:54.81  5:58.11  7:45.15                                    
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, William        40 Unattached-FG          28.23      27.97  
  2 Rivera, Sean A            42 GOLD-FG                30.00      30.01  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lage, Terry L             41 FLAQ-FG              1:00.04      59.78  
  2 Hernandez, William        40 Unattached-FG        1:05.27    1:04.21  
 
Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walley, David M           44 GOLD-FG              2:25.00    2:31.47  
     1:13.08  2:31.47                                                      
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          42 GOLD-FG              4:50.00    4:49.21  
     1:08.80  2:22.35  3:35.96  4:49.21                                    
 
Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walley, David M           44 GOLD-FG              1:22.03    1:18.26  
  2 LeClair, David W          42 GOLD-FG              1:20.00    1:26.81  
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, Sean P          43 GOLD-FG                31.70      32.91  
  2 Walley, David M           44 GOLD-FG                41.40      39.95  
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               42 GOLD-FG              1:12.00    1:12.69  
  2 Frampton, Sean P          43 GOLD-FG              1:11.10    1:12.72  
  3 LeClair, David W          42 GOLD-FG              1:25.00    1:27.11  
 
Men 40-44 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               42 GOLD-FG              2:45.00    2:39.99  
     1:17.72  2:39.99                                                      
 
Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, William        40 Unattached-FG          31.25      31.16  
  2 Walley, David M           44 GOLD-FG                35.20      32.54  
  3 Rivera, Sean A            42 GOLD-FG                34.25      33.47  
 
Men 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               42 GOLD-FG              1:08.00    1:05.00  
 
Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harper, Jim               42 GOLD-FG              2:28.00    2:25.18  
     1:10.06  2:25.18                                                      
  2 LeClair, David W          42 GOLD-FG              2:38.00    2:36.17  
     1:15.15  2:36.17                                                      
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cole, Andrew              46 GOLD-FG                31.00      29.41  
  2 Ngim, Alan G              47 GOLD-FG                29.00      29.78  
  3 Abad, Fernando            45 PLAN-FG                32.00      31.87  
  4 Kolb, Karl A              48 NEM-NE                 31.50      32.92  
  5 Coote, Michael J          48 Unattached-FG          34.65      33.88  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ngim, Alan G              47 GOLD-FG              1:05.00    1:07.68  
  2 Kolb, Karl A              48 NEM-NE               1:11.00    1:11.96  
  3 Abad, Fernando            45 PLAN-FG              1:11.00    1:16.54  
  4 Coote, Michael J          48 Unattached-FG             NT    1:20.51  
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         46 GOLD-FG              2:14.00    2:11.54  
  2 Ngim, Alan G              47 GOLD-FG              2:37.00    2:34.50  
     1:13.47  2:34.50                                                      
  3 Kolb, Karl A              48 NEM-NE               2:35.00    2:40.09  
     1:18.93  2:40.09                                                      
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         46 GOLD-FG              4:39.50    4:38.57  
     1:02.68  2:11.54  4:38.57                                             
  2 Kolb, Karl A              48 NEM-NE               5:18.00    5:36.18  
     1:23.88  2:51.55  4:17.13  5:36.18                                    
  3 Ngim, Alan G              47 GOLD-FG              5:30.00    6:09.12  
     1:24.39  2:55.65  4:30.13  6:09.12                                    
 
Men 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, Larry E         45 GOLD-FG             10:40.00   10:18.39  
     1:10.01  2:27.15  3:44.02  5:01.72  6:20.91  7:40.57  9:00.12 10:18.39
  2 Olsen, Jonathan B         46 GOLD-FG              9:55.00   11:09.61  
     1:06.74  2:16.75  3:27.72  4:38.57           8:04.00  9:36.76 11:09.61
  3 Kolb, Karl A              48 NEM-NE              11:59.00   11:50.69  
     1:27.75  2:59.89  4:31.89  6:02.58  7:32.14  9:00.25 10:26.98 11:50.69
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, Larry E         45 GOLD-FG                32.03      31.82  
  2 Cole, Andrew              46 GOLD-FG                37.70      35.71  
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            45 PLAN-FG              1:26.00    1:30.02  
  2 Coote, Michael J          48 Unattached-FG             NT    1:52.68  
 
Men 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, Larry E         45 GOLD-FG              2:36.00    2:34.36  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cole, Andrew              46 GOLD-FG                39.80      35.90  
  2 Abad, Fernando            45 PLAN-FG                47.00      47.57  
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ngim, Alan G              47 GOLD-FG                34.00      34.23  
  2 Kolb, Karl A              48 NEM-NE                 33.50      36.24  
  3 Abad, Fernando            45 PLAN-FG                38.00      39.39  
 
Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         46 GOLD-FG              1:08.70    1:04.72  
 
Men 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, Larry E         45 GOLD-FG              3:00.00    2:43.87  
     1:15.72  2:43.87                                                      
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         46 GOLD-FG              2:38.50    2:33.17  
     1:14.25  2:33.17                                                      
 
Men 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            45 PLAN-FG              6:50.00    7:30.14  
     1:47.62  3:41.09  5:47.36  7:30.14                                    
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegmann, Robert J        50 GOLD-FG                31.00      30.61  
  2 Gallet, Marc              50 GOLD-FG                30.00      30.75  
  3 Mazza, Ernest D           51 FLAQ-FG                   NT      44.26  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaalan, Sherif           51 FLAQ-FG              1:06.62    1:03.55  
  2 Grzeszczak, John          51 GOLD-FG              1:05.00    1:07.72  
  3 Baker, Jeff A             53 GOLD-FG              1:08.00    1:13.91  
  4 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              1:31.70    1:30.60  
  5 Mazza, Ernest D           51 FLAQ-FG                   NT    1:44.62  
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim D           53 FLAQ-FG              2:14.00    2:14.35  
     1:06.24  2:14.35                                                      
  2 Brenner, Bill             51 SYSM-FL              2:17.55    2:15.68  
     1:06.35  2:15.68                                                      
  3 Shaalan, Sherif           51 FLAQ-FG              2:29.97    2:21.89  
     1:08.88  2:21.89                                                      
  4 Harbach, Russell          54 GOLD-FG              3:06.40    2:41.80  
     1:18.15  2:41.80                                                      
  5 Baker, Jeff A             53 GOLD-FG              2:40.00    2:48.20  
     1:17.96  2:48.20                                                      
 
Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim D           53 FLAQ-FG              4:46.00    4:50.89  
     1:10.85  2:26.05  3:39.91  4:50.89                                    
  2 Brenner, Bill             51 SYSM-FL              4:50.75    4:54.54  
     1:11.13  2:26.56  3:42.09  4:54.54                                    
  3 Harbach, Russell          54 GOLD-FG              6:20.40    5:36.62  
     1:21.35  2:48.08  4:13.65  5:36.62                                    
 
Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim D           53 FLAQ-FG             10:09.00    9:53.57  
     1:10.63  2:25.67  3:41.02  4:56.18  6:10.85  7:25.61  8:40.66  9:53.57
  2 Brenner, Bill             51 SYSM-FL              9:58.58    9:54.27  
     1:11.16  2:25.40  3:39.68  4:54.40  6:09.67  7:25.79  8:41.75  9:54.27
  3 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG             14:52.03   14:11.18  
     1:42.08  3:30.80  5:18.65  7:06.80  8:54.42 10:43.59 12:30.31 14:11.18
 
Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grzeszczak, John          51 GOLD-FG                34.00      34.01  
 
Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim D           53 FLAQ-FG              1:17.00    1:20.18  
  2 Harbach, Russell          54 GOLD-FG              1:32.40    1:28.12  
  3 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              2:00.00    2:02.18  
 
Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harbach, Russell          54 GOLD-FG              3:20.40    3:05.80  
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Bill             51 SYSM-FL                34.75      34.52  
 
Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Bill             51 SYSM-FL              1:17.95    1:20.72  
  2 Baker, Jeff A             53 GOLD-FG              1:27.00    1:31.05  
  3 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              1:55.11    1:50.69  
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim D           53 FLAQ-FG                30.00      30.14  
  2 Grzeszczak, John          51 GOLD-FG                30.00      30.83  
  3 Shaalan, Sherif           51 FLAQ-FG                32.12      31.38  
  4 Gallet, Marc              50 GOLD-FG                33.00      32.62  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaalan, Sherif           51 FLAQ-FG              1:14.96    1:15.37  
  2 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              2:00.00    2:00.06  
 
Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              3:53.01    3:53.03  
     2:02.94  3:53.03                                                      
 
Men 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              8:16.92    8:15.92  
     2:04.81  4:22.10  6:33.61  8:15.92                                    
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenner, Dave              55 Unattached-FG             NT      34.92  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenner, Dave              55 Unattached-FG             NT    1:24.02  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenner, Dave              55 Unattached-FG             NT    3:24.89  
 
Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, George L         59 GOLD-FG                33.80      34.20  
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, George L         59 GOLD-FG                34.47      34.72  
  2 Jacobsohn, Robert L       59 FLAQ-FG                48.00      48.57  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobsohn, Robert L       59 FLAQ-FG                   NT    1:51.57  
 
Men 55-59 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobsohn, Robert L       59 FLAQ-FG              4:04.00    4:18.26  
     2:08.55  4:18.26                                                      
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenner, Dave              55 Unattached-FG             NT      40.01  
 
Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, George L         59 GOLD-FG              2:36.22    2:36.36  
     1:15.60  2:36.36                                                      
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Philip M          62 GOLD-FG                43.00      42.12  
  2 Venture, Ray L            61 GOLD-FG                43.94      47.28  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Roger L          62 GOLD-FG              1:13.50    1:13.34  
  2 Cullen, Philip M          62 GOLD-FG              1:36.00    1:35.65  
 
Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              64 GOLD-FG              2:59.36    3:08.18  
     1:28.53  3:08.18                                                      
  2 Venture, Ray L            61 GOLD-FG              4:22.00    4:10.57  
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            61 GOLD-FG              9:15.20    9:12.50  
     2:10.13  4:32.53  9:12.50                                             
 
Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            61 GOLD-FG              2:24.80    2:14.07  
 
Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Roger L          62 GOLD-FG              3:10.00    3:07.30  
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              64 GOLD-FG                42.86      43.36  
  2 Cullen, Philip M          62 GOLD-FG                50.36      53.01  
 
Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              64 GOLD-FG              1:37.95    1:37.67  
  2 Cullen, Philip M          62 GOLD-FG              2:05.00    1:56.83  
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              64 GOLD-FG              3:34.76    3:35.69  
     1:45.07  3:35.69                                                      
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           66 GOLD-FG                33.00      34.49  
 
Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           66 GOLD-FG              3:00.00    3:00.10  
     1:26.09  3:00.10                                                      
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            74 GOLD-FG                31.00      30.62  
  2 Ward, James E             70 FLAQ-FG                36.81      37.07  
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            74 GOLD-FG              1:11.00    1:10.01  
  2 Ward, James E             70 FLAQ-FG              1:24.21    1:30.58  
 
Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ward, James E             70 FLAQ-FG              3:48.22    3:32.59  
     1:42.47  3:32.59                                                      
 
Men 70-74 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ward, James E             70 FLAQ-FG             16:22.50   16:28.15  
     1:55.55  4:00.66  6:07.07  8:13.31 10:19.25 12:26.02 14:30.19 16:28.15
 
Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busse, George             77 GOLD-FG                45.00      45.64  
 
Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busse, George             77 GOLD-FG              1:48.00    1:49.28  
 
Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busse, George             77 GOLD-FG              4:15.00    4:06.14  
     1:58.44  4:06.14                                                      
 
Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busse, George             77 GOLD-FG              8:45.00    9:09.74  
     2:11.10  4:34.79  6:55.98  9:09.74                                    
 
Women 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:07.89  
     1) Scharf, Sunshine W27            2) Stewart, Ann K W39             
     3) LeClair, Dale A W40             4) Woodburn, Andrea W46           
     1:03.41  2:07.89                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:09.44  
     1) Wright, Czamille R W21          2) Marechal, Severine M W26       
     3) Paiva, Maria T W44              4) Martin, Jennifer M W29         
     1:06.01  2:09.44                                                      
  3 Gold Coast Masters-FG  'B'                             NT    2:45.70  
     1) Luzano, Elaine W33              2) Klein, Miriam W32              
     3) Barella, Michelle E W34         4) Shelton, Sarah W35             
     1:21.79  2:45.70                                                      
 
Women 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:31.70  
     1) LeClair, Dale A W40             2) Luzano, Elaine W33             
     3) Scharf, Sunshine W27            4) Woodburn, Andrea W46           
     1:22.77  2:31.70                                                      
 
Women 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:48.94  
     1) Thomas, Ann B W49               2) Volz, Kristin R W36            
     3) Goldfinger, Marcia R W40        4) Frank, Stefanie L W38          
 
Men 100-119 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:51.31  
     1) Vaucher, James R M26            2) Welch, Corey L M26             
     3) Montero, Carlos A M33           4) Comulada, Luis E M34           
       54.83  1:51.31                                                      
  2 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    1:54.27  
     1) Wilson, Todd M M24              2) Abad, Fernando M45             
     3) Cuticchia, Tommie A M26         4) Ochoa, Carlos I M38            
       58.62  1:54.27                                                      
 
Men 100-119 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:05.64  
     1) Welch, Corey L M26              2) Wolling, Eddie K M28           
     3) Comulada, Luis E M34            4) Vaucher, James R M26           
  2 Gold Coast Masters-FG  'B'                             NT    2:41.84  
     1) Gac, Jarrod M27                 2) Montero, Carlos A M33          
     3) Miyares, Andres H M26           4) Scharf, Lee M M31              
 
Men 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:49.48  
     1) Atkinson, John B M27            2) Zann, Gregory J M30            
     3) Pascarella, David M28           4) Wolling, Eddie K M28           
       53.71  1:49.48                                                      
 -- Gold Coast Masters-FG  'B'                             NT         DQ  
     1) Miyares, Andres H M26           2) Scharf, Lee M M31              
     3) Suarez, Diego A M26             4) Cole, Andrew M46               
 
Men 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    2:11.74  
     1) Abad, Fernando M45              2) Wilson, Todd M M24             
     3) Cuticchia, Tommie A M26         4) Ochoa, Carlos I M38            
 
Men 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:46.20  
     1) Frampton, Sean P M43            2) Harper, Jim M42                
     3) Olsen, Jonathan B M46           4) LeClair, David W M42           
       52.06  1:46.20                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    1:53.33  
     1) Pickett, Andrew B M27           2) Erickson, Tim D M53            
     3) Wray, James G M38               4) Shaalan, Sherif M51            
       55.56  1:53.33                                                      
  3 Gold Coast Masters-FG  'B'                             NT    2:02.22  
     1) Ngim, Alan G M47                2) Rivera, Sean A M42             
     3) Siegmann, Robert J M50          4) Walley, David M M44            
     1:00.06  2:02.22                                                      
 
Men 160-199 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:25.50  
     1) Walley, David M M44             2) Siegmann, Robert J M50         
     3) Rivera, Sean A M42              4) Ngim, Alan G M47               
 
Men 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:28.16  
     1) Sonenshein, Roy S M52           2) Baker, Jeff A M53              
     3) Venture, Ray L M61              4) Gallet, Marc M50               
     1:11.00  2:28.16                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:43.10  
     1) Ward, James E M70               2) Jacobsohn, Robert L M59        
     3) Hopfe, Charles M38              4) Mazza, Ernest D M51            
     1:23.32  2:43.10                                                      
 
Men 240-279 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:26.20  
     1) Woodburn, Scott M66             2) Brewer, Dick M64               
     3) Cullen, Philip M M62            4) Parsons, Roger L M62           
     1:10.30  2:26.20                                                      
 
Men 240-279 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:33.70  
     1) Parsons, Roger L M62            2) Brewer, Dick M64               
     3) Harbach, Russell M54            4) Woodburn, Scott M66            
 
Mixed 100-119 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:00.85  
     1) Pickett, Andrew B M27           2) Wright, Czamille R W21         
     3) Wray, James G M38               4) Marechal, Severine M W26       
       58.27  2:00.85                                                      
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:22.91  
     1) Vaucher, James R M26            2) Luzano, Elaine W33             
     3) Gac, Jarrod M27                 4) Scharf, Sunshine W27           
  2 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    2:23.25  
     1) Hester, Heidi R W29             2) Le, Vi-An W26                  
     3) Cuticchia, Tommie A M26         4) Abad, Fernando M45             
 
Mixed 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:11.55  
     1) Shaalan, Sherif M51             2) Thomas, Ann B W49              
     3) Paiva, Maria T W44              4) Erickson, Tim D M53            
     1:04.06  2:11.55                                                      
  2 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'B'                       NT    3:01.87  
     1) Ward, James E M70               2) Frank, Stefanie L W38          
     3) Goldfinger, Marcia R W40        4) Mazza, Ernest D M51            
     1:24.63  3:01.87