to CFCC Marlins               HY-TEK's Meet Manager 9/30/2009 11:59 AM
                         Masters Fall Meet - 9/26/2009                         
                                    Results                                    
 
Girls 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badal, Ava                29 CFM                    28.94      29.00  
  2 Shute, Jessica            29 CFM                    29.50      29.33  
 
Girls 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betancourt, Roseline      27 MOO                       NT    2:14.83  
 
Girls 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betancourt, Roseline      27 MOO                       NT    6:10.78  
  2 Shute, Jessica            29 CFM                  6:30.00    6:20.86  
 
Girls 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badal, Ava                29 CFM                    33.34      33.59  
  2 Shute, Jessica            29 CFM                    34.50      34.23  
 
Girls 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badal, Ava                29 CFM                    38.97      39.45  
 
Girls 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Badal, Ava                29 CFM                    31.75      30.89  
  2 Shute, Jessica            29 CFM                    33.50      32.24  
 
Girls 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betancourt, Roseline      27 MOO                       NT    1:08.08  
 
Girls 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Betancourt, Roseline      27 MOO                       NT    2:30.18  
 
Girls 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shute, Jessica            29 CFM                  1:14.00    1:13.48  
  2 Betancourt, Roseline      27 MOO                       NT    1:15.57  
  3 Badal, Ava                29 CFM                  1:25.00    1:16.14  
 
Girls 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Cameron          33 SVOL                   29.50      29.31  
  2 Dreaver, Karen            31 CFM                    35.00      31.96  
  3 Barella, Michelle         33 GOLD                   34.34      35.17  
 
Girls 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dreaver, Karen            31 CFM                  1:15.00    1:09.24  
  2 Barella, Michelle         33 GOLD                 1:24.26    1:20.26  
 
Girls 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barella, Michelle         33 GOLD                 3:03.00    2:52.82   20  
 
Girls 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barella, Michelle         33 GOLD                 8:00.00    7:52.69  
 
Girls 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Cameron          33 SVOL                 1:35.00    1:31.28  
 
Girls 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Cameron          33 SVOL                   32.90      34.05  
 
Girls 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Cameron          33 SVOL                 1:17.00    1:21.36  
 
Girls 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Kara              39 GSC                    30.00      27.79  
  2 Toomey, Heidi             38 FACT                   30.03      28.02  
 
Girls 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Kara              39 GSC                  1:10.00    1:00.89  
  2 Catucci-Crowther, Jennif  37 BAMS                 1:14.00    1:21.06  
 
Girls 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Kara              39 GSC                  2:20.00    2:11.89   20  
 
Girls 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 5:40.00    5:38.30  
  2 Toomey, Heidi             38 FACT                 8:50.00    6:57.57  
 
Girls 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Catucci-Crowther, Jennif  37 BAMS                 1:29.00    1:32.25  
 
Girls 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toomey, Heidi             38 FACT                   39.00      36.31  
 
Girls 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 1:14.00    1:11.76  
 
Girls 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 2:37.00    2:32.28  
 
Girls 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toomey, Heidi             38 FACT                   38.00      32.17  
 
Girls 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 1:06.00    1:04.43  
 
Girls 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Visser, Linda             39 FACT                 1:05.00    1:06.94  
  2 Toomey, Heidi             38 FACT                 1:19.00    1:13.14  
  3 Dawson, Kara              39 GSC                  1:30.00    1:14.38  
 
Girls 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Lisa                41 GSC                    37.87      29.48  
  2 Roberts, Deborah          43 SVOL                   31.81      32.23  
 
Girls 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Lisa                41 GSC                    40.69      32.94  
  2 Roberts, Deborah          43 SVOL                   39.36      39.64  
 -- Kaan, Edith               40 GSC                    46.00         DQ  
 
Girls 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaan, Edith               40 GSC                  1:40.00    1:23.55  
 
Girls 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Deborah          43 SVOL                 3:01.00    3:07.31  
 
Girls 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Deborah          43 SVOL                   41.00      38.93  
 
Girls 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Lisa                41 GSC                  1:20.97    1:13.73  
 
Girls 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoothhoff, Alina         47 CFM                    32.00      32.31  
  2 Burns, Starlene           48 MOO                       NT      38.22  
  3 Fleming, Heidi            48 SVOL                   42.50      39.73  
 
Girls 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoothhoff, Alina         47 CFM                  1:12.00    1:10.12  
 
Girls 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin, Karyn             45 GSC                  5:58.00    5:53.71  
 
Girls 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Starlene           48 MOO                       NT      46.69  
  2 Fleming, Heidi            48 SVOL                   55.00      47.50  
 
Girls 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin, Karyn             45 GSC                  1:18.00    1:17.06  
  2 Fleming, Heidi            48 SVOL                 2:00.00    1:49.59  
 -- Burns, Starlene           48 MOO                       NT         DQ  
 
Girls 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin, Karyn             45 GSC                  2:45.00    2:46.84  
  2 Burns, Starlene           48 MOO                       NT    3:37.61  
 
Girls 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stoothhoff, Alina         47 CFM                    36.00      35.66  
 
Girls 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin, Karyn             45 GSC                  1:12.00    1:11.96  
  2 Stoothhoff, Alina         47 CFM                  1:30.00    1:24.71  
 
Girls 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Austin, Karyn             45 GSC                  2:35.00    2:34.18  
 
Girls 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller-Moss, Traudi       52 GSC                  1:18.00    1:10.10  
 
Girls 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Jill          51 FACT                 2:40.00    2:37.67   20  
  2 Gonzelez, Maria           52 MOO                  4:10.00    3:28.01   17  
 
Girls 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Jill          51 FACT                 7:20.00    6:59.67  
  2 Moucha, Sue               51 FMM                 12:09.53   12:13.93  
 
Girls 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasher, Cynthia           52 FACT                   36.40      35.25  
  2 Cunningham, Jill          51 FACT                   41.00      40.54  
  3 Gonzelez, Maria           52 MOO                    49.98      53.77  
 
Girls 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Lasher, Cynthia           52 FACT                 1:18.00    1:19.33  
  3 Cunningham, Jill          51 FACT                 1:25.00    1:29.22  
  4 Moucha, Sue               51 FMM                  2:20.18    2:18.45  
 
Girls 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasher, Cynthia           52 FACT                 2:50.00    2:53.73  
 
Girls 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Gonzelez, Maria           52 MOO                    51.32      50.45  
 
Girls 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Miller-Moss, Traudi       52 GSC                  1:45.00    1:28.23  
  3 Moucha, Sue               51 FMM                  2:25.02    2:27.42  
 
Girls 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasher, Cynthia           52 FACT                   35.00      33.45  
  2 Miller-Moss, Traudi       52 GSC                    42.00      37.58  
 
Girls 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Jill          51 FACT                 1:30.00    1:30.20  
 
Girls 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasher, Cynthia           52 FACT                 1:18.00    1:18.50  
  2 Miller-Moss, Traudi       52 GSC                  1:25.00    1:22.47  
  3 Moucha, Sue               51 FMM                  2:18.02    2:20.62  
 
Girls 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller-Moss, Traudi       52 GSC                  3:40.00    2:59.50  
  2 Moucha, Sue               51 FMM                  4:49.18    4:47.80  
 
Girls 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tittle, Kathleen A        58 FACT                   35.00      35.70  
 
Girls 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Martha          55 GSC                       NT    1:21.53  
  2 Tittle, Kathleen A        58 FACT                 1:21.00    1:23.54  
  3 von Dohlen, Kathy         56 MOO                  1:52.00    1:36.28  
 
Girls 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Martha          55 GSC                       NT    3:02.24   20  
  2 Tittle, Kathleen A        58 FACT                 3:10.00    3:06.20   17  
  3 von Dohlen, Kathy         56 MOO                  3:59.00    3:34.92   16  
 
Girls 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tittle, Kathleen A        58 FACT                 8:25.00    8:35.55  
 
Girls 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Deb               58 FACT                 1:20.00    1:16.74  
 
Girls 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Deb               58 FACT                   37.00      36.26  
 
Girls 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Deb               58 FACT                 1:20.00    1:19.12  
 
Girls 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tittle, Kathleen A        58 FACT                   44.00      45.26  
 
Girls 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Meegan            60 FACT                   34.00      33.86  
 
Girls 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Meegan            60 FACT                 7:35.00    7:28.90  
 
Girls 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Meegan            60 FACT                   42.00      41.07  
 
Girls 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Meegan            60 FACT                 1:31.00    1:29.39  
 
Girls 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Meegan            60 FACT                 3:17.00    3:14.47  
 
Girls 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae Ellen         65 FACT                   38.50      37.20  
  2 Hutchinson, Joyce         68 FACT                   46.33      47.85  
 
Girls 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae Ellen         65 FACT                 1:38.00    1:33.16  
  2 O'Leary, Kathleen         65 FACT                 1:45.00    1:50.69  
 
Girls 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Leary, Kathleen         65 FACT                 3:45.00    3:56.88   20  
 
Girls 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         68 FACT                 9:50.08    9:59.17  
 
Girls 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Leary, Kathleen         65 FACT                 4:10.00    4:15.98  
 
Girls 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         68 FACT                   54.24      54.09  
 
Girls 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         68 FACT                 1:57.00    1:59.45  
 
Girls 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         68 FACT                 4:10.48    4:10.53  
 
Girls 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae Ellen         65 FACT                   50.00      48.21  
 
Girls 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae Ellen         65 FACT                 1:58.00    1:58.93  
 
Girls 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae Ellen         65 FACT                 4:53.00    4:48.18  
 
Girls 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danart, Carlene           71 NFM                  1:01.00      55.03  
 
Girls 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tullman, Patricia         72 FMM                  1:22.00    1:25.56  
  2 Fishlock, Shirley         73 FACT                 1:36.00    1:39.38  
 
Girls 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tullman, Patricia         72 FMM                  3:09.00    3:13.70   20  
  2 Fishlock, Shirley         73 FACT                 3:28.00    3:34.59   17  
 
Girls 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fishlock, Shirley         73 FACT                 9:15.00    9:42.94  
 
Girls 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danart, Carlene           71 NFM                  1:08.00    1:03.76  
 
Girls 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prokopi, Doris            73 FMM                  4:08.36    4:26.06  
 
Girls 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prokopi, Doris            73 FMM                    50.48      54.53  
  2 Fishlock, Shirley         73 FACT                   57.00      58.48  
  3 Danart, Carlene           71 NFM                  1:15.00    1:09.29  
 
Girls 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prokopi, Doris            73 FMM                  2:10.56    2:04.45  
 
Girls 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prokopi, Doris            73 FMM                  4:38.18    4:31.89  
  2 Fishlock, Shirley         73 FACT                 4:27.00    4:34.65  
 
Girls 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tullman, Patricia         72 FMM                    43.88      47.69  
 
Girls 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tullman, Patricia         72 FMM                  1:50.00    1:57.18  
 
Girls 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tullman, Patricia         72 FMM                  4:20.00    4:24.79  
 
Girls 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prokopi, Doris            73 FMM                  4:56.20    4:30.11  
 
Girls 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              84 FACT                 1:12.58    1:18.09  
 
Girls 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordan, Edna              82 FACT                 2:00.00    1:58.12  
  2 Brown, Ellen              84 FACT                 2:44.55    2:50.95  
 
Girls 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              84 FACT                 1:19.24    1:33.01  
 
Girls 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordan, Edna              82 FACT                 2:40.00    2:23.84  
 
Girls 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              84 FACT                 1:25.13    1:31.54  
 
Girls 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              84 FACT                 1:28.12    1:31.04  
 
Girls 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              84 FACT                 2:58.74    3:14.59  
 
Boys 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Daniel            19 LCAM                      NT      28.92  
 
Boys 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Daniel            19 LCAM                      NT    1:19.46  
 
Boys 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Daniel            19 LCAM                      NT    1:17.64  
 
Boys 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webber, Daniel            19 LCAM                      NT    1:18.36  
 
Boys 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Matt                25 TMM                    24.50      25.17  
 
Boys 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billingsley, Patrick      29 GSC                    59.30      54.66  
 
Boys 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billingsley, Patrick      29 GSC                  2:08.00    2:02.63  
 
Boys 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billingsley, Patrick      29 GSC                  5:50.00    5:44.56  
 
Boys 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Matt                25 TMM                    28.31      27.56  
 
Boys 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Matt                25 TMM                  1:00.18      59.03  
 
Boys 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Matt                25 TMM                  2:13.97    2:07.03  
 
Boys 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billingsley, Patrick      29 GSC                  1:15.00    1:09.62  
 
Boys 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billingsley, Patrick      29 GSC                  1:10.00    1:03.19  
 
Boys 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hart, Matt                25 TMM                  2:12.17    2:09.16  
 
Boys 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hynes, Brodie             35 ORLM                 6:00.00    5:44.89  
  2 Hindson, Adam             39 SWIM                 5:53.33    5:52.89  
 
Boys 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hynes, Brodie             35 ORLM                   35.00      31.07  
 
Boys 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hindson, Adam             39 SWIM                   30.86      30.78  
 
Boys 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hindson, Adam             39 SWIM                 1:07.32    1:08.43  
 
Boys 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hindson, Adam             39 SWIM                 2:27.61    2:36.73  
 
Boys 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hynes, Brodie             35 ORLM                   26.00      25.87  
 
Boys 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hynes, Brodie             35 ORLM                   59.00      58.78  
 
Boys 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hindson, Adam             39 SWIM                 1:01.55    1:03.73  
  2 Hynes, Brodie             35 ORLM                 1:03.00    1:05.49  
 
Boys 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laugen, Steve             43 MOO                    24.06      23.76  
  2 Hernandez, William        40 Unattached             24.90      24.69  
 
Boys 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, William        40 Unattached             56.25      55.95  
 
Boys 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laugen, Steve             43 MOO                  6:40.89    6:17.10  
 
Boys 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laugen, Steve             43 MOO                    31.60      30.75  
 
Boys 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Livingston, Terry         42 SVOL                   57.50      59.75  
 
Boys 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Livingston, Terry         42 SVOL                   27.00      29.00  
  2 Heinbockel, John          42 CFM                    49.00      38.17  
 
Boys 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Livingston, Terry         42 SVOL                 1:00.00    1:02.43  
  2 Heinbockel, John          42 CFM                  1:54.00    1:29.03  
 
Boys 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laugen, Steve             43 MOO                    27.54      27.70  
  2 Hernandez, William        40 Unattached                NT      27.90  
  3 Heinbockel, John          42 CFM                    40.00      37.22  
 
Boys 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laugen, Steve             43 MOO                  1:07.66    1:03.87  
 
Boys 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Livingston, Terry         42 SVOL                   55.00      58.02  
 
Boys 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Livingston, Terry         42 SVOL                 2:00.00    2:04.19  
 
Boys 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wayland, Gregory          48 FACT                   23.80      23.66  
  2 Kundinger, Robert         48 CFM                    26.80      27.06  
  3 Roberts, Keith            49 HLG                    29.00      28.20  
 
Boys 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kundinger, Robert         48 CFM                    57.50      57.02  
  2 Keen, John                45 FACT                   58.50      58.59  
  3 Roberts, Keith            49 HLG                  1:00.00    1:01.51  
  4 Shapiro, Robert           48 Unattached           1:02.00    1:02.00  
 
Boys 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kundinger, Robert         48 CFM                  2:10.00    2:17.98  
  2 Roberts, Keith            49 HLG                  2:25.00    2:24.91  
 
Boys 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keen, John                45 FACT                 6:15.00    6:03.67  
 
Boys 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wayland, Gregory          48 FACT                   29.20      28.98  
 
Boys 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wayland, Gregory          48 FACT                 2:25.00    2:26.34  
 
Boys 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Keith            49 HLG                    35.00      35.44  
  2 Keen, John                45 FACT                   43.00      42.25  
 
Boys 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wayland, Gregory          48 FACT                   26.20      26.03  
  2 Keen, John                45 FACT                   34.00      29.28  
 
Boys 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Robert           48 Unattached           1:12.00    1:10.77  
  2 Roberts, Keith            49 HLG                  1:15.00    1:15.27  
 
Boys 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Robert           48 Unattached           2:40.00    2:37.86  
 
Boys 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, John              53 FACT                   23.40      23.57  
 
Boys 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, John              53 FACT                   30.54      29.31  
 
Boys 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, John              53 FACT                   30.50      30.45  
 
Boys 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, John              53 FACT                   26.10      26.86  
 
Boys 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Middleton, Marc           57 BLU                    25.50      24.56  
  2 McCormack, Kevin          56 SYSM                   24.90      24.65  
 
Boys 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rotole, Gregory S         55 FMM                  3:20.00    3:23.60  
 
Boys 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rotole, Gregory S         55 FMM                 10:00.00   10:22.91  
 
Boys 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Middleton, Marc           57 BLU                    30.00      29.18  
 
Boys 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rotole, Gregory S         55 FMM                  4:10.00    4:24.52  
 
Boys 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rotole, Gregory S         55 FMM                  4:10.00    4:21.16  
 
Boys 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormack, Kevin          56 SYSM                   25.00      25.32  
  2 Middleton, Marc           57 BLU                    27.00      25.52  
 
Boys 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormack, Kevin          56 SYSM                   56.70      55.51  
  2 Jennings, Bob             56 FACT                 1:11.91    1:15.46  
 
Boys 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rotole, Gregory S         55 FMM                  3:50.00    3:49.87  
 
Boys 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Middleton, Marc           57 BLU                  1:04.00         DQ  
 
Boys 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Bob             56 FACT                 2:47.88    2:48.88  
 
Boys 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyd, Martin              60 FACT                   26.50      26.34  
  2 Nickodem, Peter           60 FACT                   30.00      28.09  
  3 Griffin, Dane             61 CFM                    28.00      28.53  
 
Boys 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyd, Martin              60 FACT                 1:00.00    1:00.00  
  2 Nickodem, Peter           60 FACT                 1:05.00    1:01.39  
  3 Griffin, Dane             61 CFM                  1:02.00    1:03.88  
 
Boys 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickodem, Peter           60 FACT                 2:35.00    2:20.57  
 
Boys 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               64 FMM                    39.00      40.91  
 
Boys 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               64 FMM                  1:33.00    1:29.08  
 
Boys 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               64 FMM                  3:08.00    3:24.24  
 
Boys 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               64 FMM                  1:42.00    1:54.13  
 
Boys 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickodem, Peter           60 FACT                   32.00      31.67  
  2 Griffin, Dane             61 CFM                    31.00      32.09  
  3 Boyd, Martin              60 FACT                   35.00      32.48  
 
Boys 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyd, Martin              60 FACT                 1:15.00    1:13.17  
  2 Griffin, Dane             61 CFM                  1:15.00    1:14.20  
  3 Nickodem, Peter           60 FACT                 1:25.00    1:16.45  
  4 Hickey, Ken               64 FMM                  1:43.00    1:41.18  
 
Boys 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oakes, David W            69 SYSM                   30.00      28.89  
  2 Rodenfels, Bill           67 FACT                   32.00      34.98  
  3 Cleary, Bill              65 FACT                   37.00      35.86  
  4 Danart, Victor M          65 NFM                    49.00      35.89  
 
Boys 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oakes, David W            69 SYSM                 1:09.00    1:11.52  
  2 Rodenfels, Bill           67 FACT                 1:18.00    1:20.58  
  3 Cleary, Bill              65 FACT                 1:23.00    1:22.71  
  4 Danart, Victor M          65 NFM                  1:39.00    1:24.45  
 
Boys 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodenfels, Bill           67 FACT                 3:10.00    3:03.56  
  2 Cleary, Bill              65 FACT                 3:06.00    3:08.61  
 
Boys 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodenfels, Bill           67 FACT                 8:10.00    8:38.74  
 
Boys 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oakes, David W            69 SYSM                   35.50      36.69  
 
Boys 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galarza, Isaac            67 Unattached             59.00    1:00.73  
 -- Danart, Victor M          65 NFM                    51.00         DQ  
 
Boys 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galarza, Isaac            67 Unattached           2:27.00    2:12.20  
 
Boys 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galarza, Isaac            67 Unattached           5:00.00    4:55.87  
 
Boys 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oakes, David W            69 SYSM                   36.00      36.69  
  2 Rodenfels, Bill           67 FACT                   38.00      37.22  
 
Boys 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oakes, David W            69 SYSM                 1:30.00    1:31.17  
 
Boys 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Steve        72 FACT                   36.24      37.87  
 
Boys 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Steve        72 FACT                 1:27.97    1:28.83  
 
Boys 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Steve        72 FACT                   43.97      44.29  
 
Boys 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Steve        72 FACT                 1:40.72    1:41.32  
 
Boys 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Steve        72 FACT                 3:57.13    3:58.06  
 
Boys 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Burwell            76 SYSM                   30.25      28.61  
 
Boys 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Burwell            76 SYSM                 1:01.66    1:02.59  
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 30                    
 
  1. Florida Aquatic Combined Team        74   2. Gator Swim Club                      40
  3. Masters of Orlando                   33   4. Florida Maverick Masters             20
  4. Gold Coast Masters                   20