Licensed to Plantation Swim Team - FL
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/27/2010 01:28 PM
      2nd Annual New Year's Masters Invitational - 1/16/2010 to 1/17/2010      
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Allison            23 PLAN-FG                30.00      29.86  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Allison            23 PLAN-FG              1:10.00    1:04.77  
                  30.98     1:04.77 (33.79)                                        
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Allison            23 PLAN-FG              6:30.00    6:31.18  
                  36.69     1:16.24 (39.55)     1:56.06 (39.82)     2:35.71 (39.65)
        3:15.05 (39.34)     3:55.19 (40.14)     4:35.38 (40.19)     5:15.34 (39.96)
        5:54.75 (39.41)     6:31.18 (36.43)                                        
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Allison            23 PLAN-FG                37.00      34.69  
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Allison            23 PLAN-FG                40.00      41.07  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Allison            23 PLAN-FG              1:15.00    1:16.11  
                  35.70     1:16.11 (40.41)                                        
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           29 PLAN-FG                27.16      27.00  
  2 Kopistecki, Megan         28 GOLD-FG                30.00      27.89  
  3 Biles, Sarah Q            29 Unattached             39.00      30.71  
 
Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           29 PLAN-FG             11:35.52   11:26.66  
                  31.60     1:05.65 (34.05)     1:40.59 (34.94)     2:15.67 (35.08)
        2:50.73 (35.06)     3:25.83 (35.10)     4:00.81 (34.98)     4:35.72 (34.91)
        5:10.52 (34.80)     5:45.17 (34.65)     6:19.88 (34.71)     6:54.40 (34.52)
        7:29.02 (34.62)     8:03.36 (34.34)     8:37.75 (34.39)     9:12.04 (34.29)
        9:46.38 (34.34)    10:20.48 (34.10)    10:54.21 (33.73)    11:26.66 (32.45)
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           29 PLAN-FG                33.02      32.71  
  2 Kopistecki, Megan         28 GOLD-FG                34.00      33.37  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biles, Sarah Q            29 Unattached           1:45.00    1:24.44  
                  40.42     1:24.44 (44.02)                                        
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lastfogel, Laura L        27 FLAQ-FG                   NT      35.83  
  2 Kopistecki, Megan         28 GOLD-FG                36.50      36.07  
 
Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lastfogel, Laura L        27 FLAQ-FG                   NT    2:53.64  
                  41.01     1:25.28 (44.27)     2:10.57 (45.29)     2:53.64 (43.07)
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopistecki, Megan         28 GOLD-FG                32.50      30.45  
 
Women 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           29 PLAN-FG              2:45.02    2:34.41  
                  34.07     1:12.79 (38.72)     1:53.37 (40.58)     2:34.41 (41.04)
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopistecki, Megan         28 GOLD-FG              1:09.50    1:09.67  
                  32.44     1:09.67 (37.23)                                        
  2 Lastfogel, Laura L        27 FLAQ-FG                   NT    1:10.75  
                  33.75     1:10.75 (37.00)                                        
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           29 PLAN-FG              2:25.21    2:27.28  
                  33.39     1:09.83 (36.44)     1:55.92 (46.09)     2:27.28 (31.36)
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          38 FLAQ-FG                29.99      26.96  
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volz, Kristin R           36 FLAQ-FG              3:04.56    3:09.93  
                  42.91     1:30.61 (47.70)     2:21.04 (50.43)     3:09.93 (48.89)
 
Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serrano, Molli L          36 PLAN-FG             12:45.00   13:24.80  
                  36.01     1:13.74 (37.73)     1:53.62 (39.88)     2:35.05 (41.43)
        3:15.85 (40.80)     3:56.73 (40.88)     4:37.46 (40.73)     5:20.91 (43.45)
        6:02.10 (41.19)     6:41.87 (39.77)     7:23.57 (41.70)     8:04.78 (41.21)
        8:45.61 (40.83)     9:25.15 (39.54)    10:06.13 (40.98)    10:46.18 (40.05)
       11:26.03 (39.85)    12:06.47 (40.44)    12:46.01 (39.54)    13:24.80 (38.79)
  2 Volz, Kristin R           36 FLAQ-FG                   NT   17:17.77  
                  47.26     1:37.93 (50.67)     2:29.30 (51.37)     3:20.83 (51.53)
        4:13.38 (52.55)     5:05.95 (52.57)     5:59.59 (53.64)     6:54.17 (54.58)
        7:48.45 (54.28)     8:41.74 (53.29)     9:33.65 (51.91)    10:26.25 (52.60)
       11:18.00 (51.75)    12:09.99 (51.99)    13:01.96 (51.97)    13:53.80 (51.84)
       14:45.97 (52.17)    15:38.44 (52.47)    16:29.27 (50.83)    17:17.77 (48.50)
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mayville-Armas, Janey     35 FLAQ-FG                32.10      30.53  
  2 Stewart, Ann K            39 GOLD-FG                33.00      33.92  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          38 FLAQ-FG                32.00      30.85  
  2 Mayville-Armas, Janey     35 FLAQ-FG                34.13      33.86  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          38 FLAQ-FG              1:09.00    1:08.33  
                  32.45     1:08.33 (35.88)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            39 GOLD-FG                33.00      33.89  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          38 FLAQ-FG              1:10.00    1:04.29  
                  31.11     1:04.29 (33.18)                                        
  2 Mayville-Armas, Janey     35 FLAQ-FG              1:05.64    1:04.89  
                  30.04     1:04.89 (34.85)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria A       40 GOLD-FG                34.52      34.76  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria A       40 GOLD-FG              1:16.17    1:17.74  
                  37.76     1:17.74 (39.98)                                        
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria A       40 GOLD-FG                   NT    3:01.44  
                  42.64     1:29.60 (46.96)     2:17.33 (47.73)     3:01.44 (44.11)
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            44 FLAQ-FG              6:30.00    6:31.52  
                  36.29     1:14.83 (38.54)     1:54.48 (39.65)     2:34.59 (40.11)
        3:14.94 (40.35)     3:55.10 (40.16)     4:34.84 (39.74)     5:14.95 (40.11)
        5:54.47 (39.52)     6:31.52 (37.05)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           40 GOLD-FG                38.00      39.10  
  2 Squartino, Gloria A       40 GOLD-FG                   NT      45.98  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            44 FLAQ-FG              1:25.00    1:24.55  
                  41.09     1:24.55 (43.46)                                        
  2 LeClair, Dale A           40 GOLD-FG              1:20.00    1:24.98  
                  40.65     1:24.98 (44.33)                                        
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           40 GOLD-FG              2:55.00    3:05.06  
                  43.07     1:30.74 (47.67)     2:18.57 (47.83)     3:05.06 (46.49)
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           40 GOLD-FG                31.00      30.95  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           40 GOLD-FG              1:10.00    1:14.15  
                  35.17     1:14.15 (38.98)                                        
 
Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           40 GOLD-FG              2:50.00    2:49.75  
                  38.01     1:22.27 (44.26)     2:07.53 (45.26)     2:49.75 (42.22)
  2 Paiva, Maria T            44 FLAQ-FG              2:50.00    2:54.40  
                  38.90     1:23.63 (44.73)     2:09.79 (46.16)     2:54.40 (44.61)
 
Women 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           40 GOLD-FG              5:30.00    5:33.39  
                  35.31     1:18.08 (42.77)     2:02.08 (44.00)     2:46.66 (44.58)
        3:33.20 (46.54)     4:19.04 (45.84)     4:56.78 (37.74)     5:33.39 (36.61)
  2 Paiva, Maria T            44 FLAQ-FG              5:50.00    5:47.34  
                  37.95     1:23.14 (45.19)     2:08.82 (45.68)     2:54.17 (45.35)
        3:40.04 (45.87)     4:27.77 (47.73)     5:08.95 (41.18)     5:47.34 (38.39)
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG                31.92      32.07  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              7:00.63    7:02.74  
                  38.85     1:20.82 (41.97)     2:03.36 (42.54)     2:45.58 (42.22)
        3:28.23 (42.65)     4:11.67 (43.44)     4:54.74 (43.07)     5:38.28 (43.54)
        6:21.04 (42.76)     7:02.74 (41.70)                                        
 
Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG                   NT   14:44.32  
                  39.68     1:22.97 (43.29)     2:07.32 (44.35)     2:51.94 (44.62)
        3:36.59 (44.65)     4:20.76 (44.17)     5:05.99 (45.23)     5:50.98 (44.99)
        6:35.84 (44.86)     7:20.31 (44.47)     8:05.45 (45.14)     8:50.25 (44.80)
        9:35.04 (44.79)    10:20.09 (45.05)    11:04.40 (44.31)    11:49.25 (44.85)
       12:34.18 (44.93)    13:18.79 (44.61)    14:02.78 (43.99)    14:44.32 (41.54)
  2 Chin-Ogilvie, Adrienne    49 FLAQ-FG                   NT   16:31.23  
                  41.67     1:29.28 (47.61)     2:19.02 (49.74)     3:10.20 (51.18)
        3:59.57 (49.37)     4:50.03 (50.46)     5:40.06 (50.03)     6:30.33 (50.27)
        7:21.48 (51.15)     8:11.88 (50.40)     9:03.10 (51.22)     9:54.08 (50.98)
       10:44.33 (50.25)    11:33.77 (49.44)    12:23.78 (50.01)    13:15.89 (52.11)
       14:06.76 (50.87)    14:57.83 (51.07)    15:45.22 (47.39)    16:31.23 (46.01)
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG                39.49      42.85  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              1:32.04    1:30.52  
                  45.02     1:30.52 (45.50)                                        
 
Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              3:16.23    3:16.02  
                  46.79     1:36.96 (50.17)     2:27.08 (50.12)     3:16.02 (48.94)
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG                42.46      42.96  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              1:31.62    1:32.94  
                  45.06     1:32.94 (47.88)                                        
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              3:18.79    3:20.74  
                  45.79     1:37.20 (51.41)     2:29.66 (52.46)     3:20.74 (51.08)
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              3:05.54    3:08.18  
                  44.16     1:33.85 (49.69)     2:27.93 (54.08)     3:08.18 (40.25)
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         52 GOLD-FG                29.00      29.85  
  2 Seier, Lydia              53 GOLD-FG                28.92      30.33  
  3 Soucie, Helen             54 GOLD-FG                   NT      38.56  
  4 Lewin, Karen              53 GOLD-FG                   NT      41.56  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         52 GOLD-FG              1:03.00    1:02.46  
                  30.05     1:02.46 (32.41)                                        
  2 Seier, Lydia              53 GOLD-FG              1:05.74    1:06.27  
                  32.19     1:06.27 (34.08)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         52 GOLD-FG              2:17.00    2:18.40  
                  32.08     1:07.00 (34.92)     1:42.98 (35.98)     2:18.40 (35.42)
  2 Seier, Lydia              53 GOLD-FG              2:22.76    2:31.18  
                  36.40     1:15.13 (38.73)     1:54.39 (39.26)     2:31.18 (36.79)
  3 Lewin, Karen              53 GOLD-FG              3:30.69    3:34.34  
                  46.86     1:41.74 (54.88)     2:39.00 (57.26)     3:34.34 (55.34)
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG              6:15.00    5:58.48  
                  33.62     1:09.66 (36.04)     1:46.43 (36.77)     2:23.05 (36.62)
        2:59.20 (36.15)     3:35.79 (36.59)     4:12.28 (36.49)     4:48.54 (36.26)
        5:24.11 (35.57)     5:58.48 (34.37)                                        
  2 Devanney, Celia C         52 GOLD-FG              6:13.00    6:09.39  
                  32.64     1:09.43 (36.79)     1:47.17 (37.74)     2:24.91 (37.74)
        3:02.73 (37.82)     3:40.69 (37.96)     4:18.50 (37.81)     4:56.17 (37.67)
        5:33.47 (37.30)     6:09.39 (35.92)                                        
  3 Soucie, Helen             54 GOLD-FG                   NT    8:31.45  
                  43.88     1:33.79 (49.91)     2:25.62 (51.83)     3:18.08 (52.46)
        4:11.21 (53.13)     5:03.93 (52.72)     5:57.25 (53.32)     6:51.05 (53.80)
        7:43.17 (52.12)     8:31.45 (48.28)                                        
  4 Lewin, Karen              53 GOLD-FG              9:16.49    9:34.08  
                  50.88     1:47.36 (56.48)     2:45.36 (58.00)     3:43.66 (58.30)
        4:42.87 (59.21)     5:41.09 (58.22)     6:39.95 (58.86)     7:38.84 (58.89)
        8:37.89 (59.05)     9:34.08 (56.19)                                        
 
Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         52 GOLD-FG             12:30.00   12:40.52  
                  33.21     1:11.44 (38.23)     1:51.27 (39.83)     2:30.98 (39.71)
        3:10.98 (40.00)     3:49.83 (38.85)     4:28.72 (38.89)     5:07.46 (38.74)
        5:45.68 (38.22)     6:24.02 (38.34)     7:02.61 (38.59)     7:40.98 (38.37)
        8:19.25 (38.27)     8:57.83 (38.58)     9:35.95 (38.12)    10:13.94 (37.99)
       10:51.59 (37.65)    11:28.96 (37.37)    12:05.69 (36.73)    12:40.52 (34.83)
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG                34.00      32.52  
  2 Seier, Lydia              53 GOLD-FG                38.70      42.05  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG              1:15.00    1:10.27  
                  34.96     1:10.27 (35.31)                                        
  2 Seier, Lydia              53 GOLD-FG              1:30.00    1:28.67  
                  43.33     1:28.67 (45.34)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG              2:38.00    2:30.41  
                  35.79     1:13.59 (37.80)     1:51.77 (38.18)     2:30.41 (38.64)
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG                36.00      36.02  
  2 Lewin, Karen              53 GOLD-FG                45.40      46.78  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG              1:25.00    1:17.92  
                  37.07     1:17.92 (40.85)                                        
  2 Lewin, Karen              53 GOLD-FG              1:42.34    1:46.58  
                  48.96     1:46.58 (57.62)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewin, Karen              53 GOLD-FG              3:50.85    3:51.77  
                  52.18     1:50.83 (58.65)   2:51.76 (1:00.93)   3:51.77 (1:00.01)
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia              53 GOLD-FG                37.45      34.32  
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         52 GOLD-FG              2:42.00    2:44.11  
                  33.88     1:17.89 (44.01)     2:07.71 (49.82)     2:44.11 (36.40)
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG              1:06.00    1:06.36  
                  31.84     1:06.36 (34.52)                                        
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG              2:23.00    2:28.68  
                  34.21     1:12.56 (38.35)     1:50.82 (38.26)     2:28.68 (37.86)
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG              1:21.00    1:20.29  
                  38.63     1:20.29 (41.66)                                        
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG                32.50      33.40  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG              1:18.50    1:24.40  
                  38.73     1:24.40 (45.67)                                        
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG              2:46.00    2:53.09  
                  36.52     1:23.18 (46.66)     2:13.41 (50.23)     2:53.09 (39.68)
 
Women 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         55 GOLD-FG              5:55.80    6:00.63  
                  36.71     1:21.43 (44.72)     2:06.69 (45.26)     2:56.04 (49.35)
        3:46.57 (50.53)     4:39.07 (52.50)     5:20.28 (41.21)     6:00.63 (40.35)
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               64 FLAQ-FG                34.00      34.27  
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               64 FLAQ-FG              7:50.00    8:00.38  
                  42.24     1:30.43 (48.19)     2:19.38 (48.95)     3:08.46 (49.08)
        3:58.63 (50.17)     4:47.98 (49.35)     5:36.63 (48.65)     6:25.49 (48.86)
        7:14.19 (48.70)     8:00.38 (46.19)                                        
  2 Mitchell, Jeannie R       63 GOLD-FG              7:00.00    9:30.84  
 
Women 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               64 FLAQ-FG             16:00.00   16:39.84  
                  44.35     1:32.99 (48.64)     2:22.75 (49.76)     3:13.42 (50.67)
        4:02.98 (49.56)     4:53.34 (50.36)     5:43.46 (50.12)     6:33.58 (50.12)
        7:24.41 (50.83)     8:15.28 (50.87)     9:05.71 (50.43)     9:57.22 (51.51)
       10:47.62 (50.40)    11:37.71 (50.09)    12:30.34 (52.63)    13:20.11 (49.77)
       14:12.14 (52.03)    15:01.73 (49.59)    15:52.38 (50.65)    16:39.84 (47.46)
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       63 GOLD-FG                38.20      38.77  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               64 FLAQ-FG                43.00      43.30  
  2 Mitchell, Jeannie R       63 GOLD-FG                44.04      44.74  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               64 FLAQ-FG              1:35.00    1:37.50  
                  47.79     1:37.50 (49.71)                                        
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       63 GOLD-FG                   NT    1:29.27  
                  42.19     1:29.27 (47.08)                                        
  2 Webb, Linda               64 FLAQ-FG              1:28.00    1:33.16  
                  45.17     1:33.16 (47.99)                                        
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        78 FLAQ-FG                58.00      55.33  
 
Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        78 FLAQ-FG              2:15.00    2:06.60  
                1:02.41   2:06.60 (1:04.19)                                        
 
Women 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        78 FLAQ-FG              4:32.90    4:21.07  
                  59.92   2:05.59 (1:05.67)   3:12.61 (1:07.02)   4:21.07 (1:08.46)
 
Women 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        78 FLAQ-FG              5:10.00    4:41.94  
                1:08.20   2:17.56 (1:09.36)   3:33.32 (1:15.76)   4:41.94 (1:08.62)
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG                22.71      23.50  
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG              1:58.56    1:57.78  
                  26.96       56.34 (29.38)     1:26.80 (30.46)     1:57.78 (30.98)
 
Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG              5:51.25    5:37.24  
                  30.19     1:03.20 (33.01)     1:36.16 (32.96)     2:09.63 (33.47)
        2:44.01 (34.38)     3:18.67 (34.66)     3:53.38 (34.71)     4:28.14 (34.76)
        5:02.98 (34.84)     5:37.24 (34.26)                                        
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG                57.72      57.71  
                  27.61       57.71 (30.10)                                        
 
Men 18-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            24 PLAN-FG              2:20.00    2:18.71  
                  31.73     1:07.87 (36.14)     1:44.23 (36.36)     2:18.71 (34.48)
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James R          26 GOLD-FG                24.90      25.11  
  2 Krajewski, Tim L          28 GOLD-FG                32.00      30.86  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James R          26 GOLD-FG                55.00      55.53  
                  27.16       55.53 (28.37)                                        
  2 Krajewski, Tim L          28 GOLD-FG              1:15.00    1:10.17  
                  33.63     1:10.17 (36.54)                                        
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              26 GOLD-FG              1:50.00    1:53.93  
                  25.80       54.12 (28.32)     1:23.70 (29.58)     1:53.93 (30.23)
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              26 GOLD-FG              4:57.00    5:07.01  
                  26.75       56.23 (29.48)     1:26.77 (30.54)     1:57.98 (31.21)
        2:29.72 (31.74)     3:02.16 (32.44)     3:34.64 (32.48)     4:06.30 (31.66)
        4:37.42 (31.12)     5:07.01 (29.59)                                        
  2 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG              6:30.00    6:41.45  
                                1:14.03 ( )     1:55.57 (41.54)     2:36.56 (40.99)
        3:17.65 (41.09)     3:59.56 (41.91)     4:41.26 (41.70)     5:22.85 (41.59)
        6:03.35 (40.50)     6:41.45 (38.10)                                        
  3 Krajewski, Tim L          28 GOLD-FG                   NT    6:59.29  
                  37.15     1:17.76 (40.61)     2:00.13 (42.37)     2:42.19 (42.06)
        3:24.91 (42.72)     4:08.69 (43.78)     4:52.06 (43.37)     5:35.42 (43.36)
        6:17.82 (42.40)     6:59.29 (41.47)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG                29.50      28.44  
 
Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              26 GOLD-FG              2:06.00    2:07.50  
                  29.57     1:01.69 (32.12)     1:34.43 (32.74)     2:07.50 (33.07)
  2 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG              2:15.00    2:13.58  
                  30.66     1:04.07 (33.41)     1:38.63 (34.56)     2:13.58 (34.95)
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krajewski, Tim L          28 GOLD-FG              1:32.00    1:24.18  
 
Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              26 GOLD-FG              2:07.00    2:16.13  
                  30.38     1:05.23 (34.85)     1:40.82 (35.59)     2:16.13 (35.31)
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG                26.00      25.66  
  2 Vaucher, James R          26 GOLD-FG                28.00      27.04  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              26 GOLD-FG                57.00      57.13  
                  26.60       57.13 (30.53)                                        
 
Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              26 GOLD-FG              2:09.00    2:07.60  
                  28.01       59.43 (31.42)     1:32.62 (33.19)     2:07.60 (34.98)
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG              1:04.00    1:00.92  
                  27.49     1:00.92 (33.43)                                        
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              26 GOLD-FG              2:00.00    2:05.56  
                  27.60       59.97 (32.37)     1:35.05 (35.08)     2:05.56 (30.51)
  2 Cuticchia, Tommie A       26 PLAN-FG              2:15.00    2:13.93  
                  28.15     1:01.48 (33.33)     1:42.28 (40.80)     2:13.93 (31.65)
 
Men 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              26 GOLD-FG              4:30.00    4:31.18  
                  28.75     1:01.92 (33.17)     1:37.33 (35.41)     2:13.15 (35.82)
        2:50.37 (37.22)     3:26.94 (36.57)     4:00.06 (33.12)     4:31.18 (31.12)
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG                22.45      22.30  
  2 Rivera, Robert S          31 GOLD-FG                22.36      22.80  
  3 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG                26.00      25.15  
  4 Dehnert, Stephen E        32 GOLD-FG                27.00      26.36  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Robert S          31 GOLD-FG                49.31      49.73  
                  24.09       49.73 (25.64)                                        
  2 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG                49.70      49.81  
                  24.62       49.81 (25.19)                                        
  3 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG                59.00      57.18  
                  27.27       57.18 (29.91)                                        
  4 Dehnert, Stephen E        32 GOLD-FG              1:01.00      59.50  
                  29.90       59.50 (29.60)                                        
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Robert S          31 GOLD-FG              1:48.50    1:50.50  
                  25.16       52.64 (27.48)     1:21.15 (28.51)     1:50.50 (29.35)
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Robert S          31 GOLD-FG              5:03.00    5:06.94  
                  27.17       56.51 (29.34)     1:27.01 (30.50)     1:58.37 (31.36)
        2:30.05 (31.68)     3:02.02 (31.97)     3:33.56 (31.54)     4:05.33 (31.77)
        4:36.73 (31.40)     5:06.94 (30.21)                                        
  2 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG              5:12.06    5:20.06  
                  27.80       58.22 (30.42)     1:30.32 (32.10)     2:03.56 (33.24)
        2:37.08 (33.52)     3:10.54 (33.46)     3:43.88 (33.34)     4:16.94 (33.06)
        4:48.99 (32.05)     5:20.06 (31.07)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG                32.00      33.16  
  2 Declercq, Robert A        34 GOLD-FG                45.00      34.19  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG              1:10.00    1:10.43  
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG              2:36.00    2:53.65  
                  35.86     1:20.17 (44.31)     2:05.89 (45.72)     2:53.65 (47.76)
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Robert S          31 GOLD-FG                23.90      24.75  
  2 Dehnert, Stephen E        32 GOLD-FG                33.00      31.41  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Robert S          31 GOLD-FG                55.00      56.98  
                  26.43       56.98 (30.55)                                        
  2 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG                59.00      58.69  
                  27.83       58.69 (30.86)                                        
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG                59.00      59.62  
                  28.73       59.62 (30.89)                                        
  2 Rivera, Robert S          31 GOLD-FG                57.00    1:00.34  
                  27.97     1:00.34 (32.37)                                        
  3 Montero, Carlos A         33 GOLD-FG              1:08.00    1:06.04  
                  29.84     1:06.04 (36.20)                                        
  4 Declercq, Robert A        34 GOLD-FG              1:15.00    1:09.73  
                  33.43     1:09.73 (36.30)                                        
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis E          34 GOLD-FG              2:11.00    2:12.40  
                  27.80     1:03.97 (36.17)     1:42.42 (38.45)     2:12.40 (29.98)
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoudt, Roger A           35 GOLD-FG                22.99      23.42  
  2 Farrell, Andy J           39 FLAQ-FG                   NT      24.43  
  3 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL                24.50      24.91  
  4 Perera, Johann A          38 CSTM-FG                25.89      26.64  
  5 Henao, Mauricio           35 GOLD-FG                34.00      31.90  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Andy J           39 FLAQ-FG                   NT      54.24  
                  26.09       54.24 (28.15)                                        
  2 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL                55.00      56.19  
                  26.65       56.19 (29.54)                                        
  3 Perera, Johann A          38 CSTM-FG                58.92      58.91  
                  28.59       58.91 (30.32)                                        
  4 Henao, Mauricio           35 GOLD-FG              1:20.00    1:18.13  
                  34.28     1:18.13 (43.85)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Andy J           39 FLAQ-FG                   NT    1:58.48  
                  26.98       56.75 (29.77)     1:27.57 (30.82)     1:58.48 (30.91)
  2 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL              2:03.00    2:10.54  
                  28.63     1:01.46 (32.83)     1:36.53 (35.07)     2:10.54 (34.01)
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL              5:40.00    5:45.98  
                  30.23     1:04.78 (34.55)     1:40.57 (35.79)     2:16.12 (35.55)
        2:51.96 (35.84)     3:28.47 (36.51)     4:03.64 (35.17)     4:37.86 (34.22)
        5:12.05 (34.19)     5:45.98 (33.93)                                        
 
Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              36 Unattached                NT   10:49.02  
                  28.71     1:00.82 (32.11)     1:33.10 (32.28)     2:05.20 (32.10)
        2:37.67 (32.47)     3:10.34 (32.67)     3:43.06 (32.72)     4:15.94 (32.88)
        4:49.00 (33.06)     5:21.72 (32.72)     5:54.34 (32.62)     6:27.31 (32.97)
        7:00.11 (32.80)     7:33.15 (33.04)     8:06.07 (32.92)     8:39.04 (32.97)
        9:11.91 (32.87)     9:45.37 (33.46)    10:18.04 (32.67)    10:49.02 (30.98)
  2 Farrell, Andy J           39 FLAQ-FG                   NT   11:17.16  
                  29.54     1:02.18 (32.64)     1:36.42 (34.24)     2:12.50 (36.08)
        2:48.47 (35.97)     3:23.88 (35.41)     3:59.01 (35.13)     4:33.07 (34.06)
        5:07.20 (34.13)     5:40.89 (33.69)     6:14.79 (33.90)     6:48.51 (33.72)
        7:22.07 (33.56)     7:56.33 (34.26)     8:29.93 (33.60)     9:03.44 (33.51)
        9:37.73 (34.29)    10:11.00 (33.27)    10:44.47 (33.47)    11:17.16 (32.69)
  3 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL             12:17.09   12:33.66  
                  30.66     1:04.75 (34.09)     1:41.67 (36.92)     2:18.99 (37.32)
        2:56.09 (37.10)     3:34.06 (37.97)     4:12.51 (38.45)     4:51.70 (39.19)
        5:30.33 (38.63)     6:10.48 (40.15)     6:48.66 (38.18)     7:27.20 (38.54)
        8:06.09 (38.89)     8:44.96 (38.87)     9:23.86 (38.90)    10:01.96 (38.10)
       10:40.18 (38.22)    11:17.68 (37.50)    11:57.20 (39.52)    12:33.66 (36.46)
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perera, Johann A          38 CSTM-FG                32.53      30.71  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL              1:12.00    1:09.63  
                  34.83     1:09.63 (34.80)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perera, Johann A          38 CSTM-FG                32.53      33.20  
  2 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL                38.00      36.20  
  3 Henao, Mauricio           35 GOLD-FG                40.00      40.86  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perera, Johann A          38 CSTM-FG              1:15.32    1:14.34  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL                26.00      25.61  
  2 Stoudt, Roger A           35 GOLD-FG                27.00      26.43  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL                58.00      57.06  
                  26.53       57.06 (30.53)                                        
  2 Stoudt, Roger A           35 GOLD-FG                57.50      57.86  
                  27.04       57.86 (30.82)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoudt, Roger A           35 GOLD-FG              2:12.00    2:10.68  
                  28.49     1:00.57 (32.08)     1:35.12 (34.55)     2:10.68 (35.56)
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoudt, Roger A           35 GOLD-FG                58.00      59.64  
                  28.07       59.64 (31.57)                                        
  2 Perera, Johann A          38 CSTM-FG              1:10.86    1:05.38  
                  30.61     1:05.38 (34.77)                                        
  3 Hynes, Brodie             35 ORLM-FL              1:08.00    1:09.86  
                  30.43     1:09.86 (39.43)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          42 GOLD-FG                25.00      24.84  
  2 Bockius, Edward C         43 NEM-NE                 23.19      25.10  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          42 GOLD-FG                53.00      53.34  
                  25.89       53.34 (27.45)                                        
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          42 GOLD-FG              5:25.00    5:23.06  
                  30.31     1:03.10 (32.79)     1:36.28 (33.18)     2:08.96 (32.68)
        2:41.87 (32.91)     3:14.31 (32.44)     3:46.91 (32.60)     4:19.16 (32.25)
        4:51.38 (32.22)     5:23.06 (31.68)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          42 GOLD-FG                31.00      32.88  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          42 GOLD-FG              1:07.00    1:08.56  
                  33.61     1:08.56 (34.95)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          42 GOLD-FG                34.00      34.33  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Junior         40 Unattached           1:18.00    1:16.09  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          42 GOLD-FG                28.00      27.99  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          42 GOLD-FG              1:02.00    1:04.62  
                  30.41     1:04.62 (34.21)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            45 PLAN-FG                27.67      27.97  
  2 Montgomery, Dwight        49 GOLD-FG                35.79      33.34  
  3 Montes, Ismael L          47 GOLD-FG                35.00      34.28  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            45 PLAN-FG              1:03.05    1:02.91  
                  30.64     1:02.91 (32.27)                                        
  2 Montgomery, Dwight        49 GOLD-FG              1:18.29    1:10.76  
                  33.81     1:10.76 (36.95)                                        
  3 Montes, Ismael L          47 GOLD-FG              1:20.00    1:17.55  
                  37.42     1:17.55 (40.13)                                        
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Dwight        49 GOLD-FG              2:53.03    2:40.96  
                  35.52     1:16.39 (40.87)     1:59.54 (43.15)     2:40.96 (41.42)
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Dwight        49 GOLD-FG                   NT    7:27.13  
                                1:25.49 ( )     2:11.42 (45.93)     2:57.66 (46.24)
        3:43.88 (46.22)     4:29.92 (46.04)     5:15.72 (45.80)     6:00.75 (45.03)
        6:44.60 (43.85)     7:27.13 (42.53)                                        
  2 Montes, Ismael L          47 GOLD-FG              8:29.00    8:52.70  
                                1:37.03 ( )     2:28.70 (51.67)     3:20.34 (51.64)
        4:15.15 (54.81)     5:08.91 (53.76)     6:01.74 (52.83)     6:53.79 (52.05)
        7:45.69 (51.90)   8:52.70 (1:07.01)                                        
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Dwight        49 GOLD-FG                   NT   15:40.39  
                  43.13     1:30.80 (47.67)     2:18.77 (47.97)     3:06.22 (47.45)
        3:54.57 (48.35)     4:42.21 (47.64)     5:29.92 (47.71)     6:17.42 (47.50)
        7:05.71 (48.29)     7:52.56 (46.85)     8:39.75 (47.19)                    
           10:13.36 ( )    10:59.70 (46.34)    11:46.86 (47.16)    12:33.94 (47.08)
       13:21.66 (47.72)    14:09.68 (48.02)    14:56.36 (46.68)    15:40.39 (44.03)
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            45 PLAN-FG                35.28      35.56  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            45 PLAN-FG              1:15.28    1:18.51  
                  38.10     1:18.51 (40.41)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            45 PLAN-FG                35.15      33.28  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            45 PLAN-FG              1:13.45    1:16.17  
                  35.10     1:16.17 (41.07)                                        
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            45 PLAN-FG              2:47.48    2:52.09  
                  36.98     1:19.33 (42.35)     2:09.61 (50.28)     2:52.09 (42.48)
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Nick              52 Unattached             24.80      25.61  
  2 Steblein, Edward J        51 GOLD-FG                29.00      28.17  
  3 Cohodas, Bart S           50 PLAN-FG                29.37      29.55  
  4 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG                33.80      35.30  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Nick              52 Unattached             56.00      58.30  
                  28.19       58.30 (30.11)                                        
  2 Steblein, Edward J        51 GOLD-FG              1:04.00    1:02.55  
                  30.06     1:02.55 (32.49)                                        
  3 Cohodas, Bart S           50 PLAN-FG              1:06.61    1:07.76  
                  32.81     1:07.76 (34.95)                                        
  4 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              1:14.13    1:16.81  
                  38.04     1:16.81 (38.77)                                        
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              2:47.43    2:52.18  
                  39.82     1:22.74 (42.92)     2:08.46 (45.72)     2:52.18 (43.72)
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Nick              52 Unattached             30.00      34.83  
  2 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG                45.45      44.15  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              1:32.97    1:42.99  
                  52.39     1:42.99 (50.60)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG                42.83      45.53  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferron, Lars              54 GOLD-FG                28.40      28.08  
  2 Cronin, Nick              52 Unattached             28.00      28.25  
  3 Steblein, Edward J        51 GOLD-FG                34.00      32.06  
  4 Cohodas, Bart S           50 PLAN-FG                34.00      33.96  
  5 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG                43.32      46.82  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferron, Lars              54 GOLD-FG              1:05.00    1:05.29  
                  30.70     1:05.29 (34.59)                                        
 
Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferron, Lars              54 GOLD-FG              2:40.00    2:36.55  
                  33.93     1:16.62 (42.69)     1:58.41 (41.79)     2:36.55 (38.14)
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Nick              52 Unattached           1:15.00    1:09.55  
                  31.83     1:09.55 (37.72)                                        
  2 Ferron, Lars              54 GOLD-FG              1:14.00    1:12.77  
                  34.26     1:12.77 (38.51)                                        
  3 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              1:28.85    1:37.06  
                  50.27     1:37.06 (46.79)                                        
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              3:20.16    3:21.22  
                  48.83     1:43.76 (54.93)     2:38.32 (54.56)     3:21.22 (42.90)
 
Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         52 GOLD-FG              7:14.11    7:19.86  
                  50.13     1:48.55 (58.42)     2:47.06 (58.51)     3:45.21 (58.15)
        4:44.26 (59.05)   5:45.05 (1:00.79)     6:34.37 (49.32)     7:19.86 (45.49)
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG                28.00      27.81  
  2 Legaspi, Adrian           57 FLAQ-FG                39.90      34.69  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG              1:05.00    1:05.37  
                  32.00     1:05.37 (33.37)                                        
  2 Bristow, Allan M          58 MIST-FL              1:12.00    1:08.43  
                  34.16     1:08.43 (34.27)                                        
  3 Legaspi, Adrian           57 FLAQ-FG              1:22.99    1:16.27  
                  35.11     1:16.27 (41.16)                                        
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           57 FLAQ-FG              2:57.00    2:57.47  
                  40.82     1:23.68 (42.86)     2:11.03 (47.35)     2:57.47 (46.44)
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG              6:00.00    6:51.57  
                  35.38     1:14.43 (39.05)     1:55.69 (41.26)     2:37.93 (42.24)
        3:21.24 (43.31)     4:03.74 (42.50)     4:46.92 (43.18)     5:29.65 (42.73)
        6:11.42 (41.77)     6:51.57 (40.15)                                        
  2 Bristow, Allan M          58 MIST-FL              7:30.00    7:17.26  
                                1:22.69 ( )     2:04.54 (41.85)     2:49.26 (44.72)
        3:33.48 (44.22)     4:18.05 (44.57)     5:03.48 (45.43)     5:48.06 (44.58)
        6:33.15 (45.09)     7:17.26 (44.11)                                        
 
Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG             12:00.00   13:42.21  
                  38.12     1:20.14 (42.02)     2:02.72 (42.58)     2:46.66 (43.94)
        3:30.87 (44.21)     4:15.59 (44.72)     4:59.92 (44.33)     5:44.66 (44.74)
        6:29.19 (44.53)     7:12.44 (43.25)     7:56.21 (43.77)     8:40.31 (44.10)
        9:24.02 (43.71)    10:07.72 (43.70)    10:51.14 (43.42)    11:34.07 (42.93)
       12:17.05 (42.98)    12:59.19 (42.14)    13:41.90 (42.71)     13:42.21 (0.31)
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG                32.00      33.98  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG              1:15.00    1:25.56  
                  39.66     1:25.56 (45.90)                                        
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG                35.00      35.70  
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG              2:50.00    3:00.00  
                  40.07     1:24.79 (44.72)     2:11.65 (46.86)     3:00.00 (48.35)
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG                30.00      30.76  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               57 GOLD-FG              1:15.00    1:12.05  
                  33.63     1:12.05 (38.42)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Philip M          62 GOLD-FG                36.77      38.47  
  2 Venture, Ray L            61 GOLD-FG                38.66      38.49  
  3 March, Ed                 63 O*H*-LE                36.30      38.84  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Philip M          62 GOLD-FG              1:22.96    1:24.73  
                  41.63     1:24.73 (43.10)                                        
  2 March, Ed                 63 O*H*-LE              1:22.59    1:25.12  
                  40.36     1:25.12 (44.76)                                        
  3 Venture, Ray L            61 GOLD-FG              1:32.54    1:35.41  
                  46.52     1:35.41 (48.89)                                        
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Venture, Ray L            61 GOLD-FG              3:40.41         DQ  
                  53.43   1:57.01 (1:03.58)   2:57.51 (1:00.50)                    
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 March, Ed                 63 O*H*-LE              8:03.03    8:45.60  
                                1:32.11 ( )     2:24.07 (51.96)     3:16.65 (52.58)
        4:08.80 (52.15)     5:00.59 (51.79)     5:51.51 (50.92)     6:43.07 (51.56)
        7:32.76 (49.69)   8:45.60 (1:12.84)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            61 GOLD-FG                50.62      50.48  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            61 GOLD-FG              2:02.20    2:00.60  
                  59.11   2:00.60 (1:01.49)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Philip M          62 GOLD-FG                45.20      45.50  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Philip M          62 GOLD-FG              1:56.83    1:44.02  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            61 GOLD-FG              1:07.32      59.99  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            65 GOLD-FG                24.60      24.97  
  2 Ragan, William E          67 FMM-FL                    NT    1:21.34  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragan, William E          67 FMM-FL               2:35.00    2:40.67  
                1:16.57   2:40.67 (1:24.10)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            65 GOLD-FG                31.50      32.53  
  2 Ragan, William E          67 FMM-FL               1:28.00    1:19.28  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quigley, George           69 ISF-IN               1:19.00    1:22.81  
                  41.35     1:22.81 (41.46)                                        
  2 Ragan, William E          67 FMM-FL               3:10.00    3:01.65  
                1:26.32   3:01.65 (1:35.33)                                        
 
Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quigley, George           69 ISF-IN               2:55.00    2:57.99  
                  42.41     1:27.07 (44.66)     2:12.95 (45.88)     2:57.99 (45.04)
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            65 GOLD-FG                39.03      37.67  
  2 Ragan, William E          67 FMM-FL               1:35.00    1:41.03  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragan, William E          67 FMM-FL               3:25.00    3:41.81  
 
Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragan, William E          67 FMM-FL               7:20.00    7:49.10  
                1:45.96   3:47.36 (2:01.40)   5:50.31 (2:02.95)   7:49.10 (1:58.79)
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            65 GOLD-FG                27.50      27.37  
  2 Ragan, William E          67 FMM-FL               1:55.00    2:12.22  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            65 GOLD-FG              1:09.95    1:07.74  
                  31.73     1:07.74 (36.01)                                        
  2 Ragan, William E          67 FMM-FL               3:10.00    3:34.76  
                1:51.90   3:34.76 (1:42.86)                                        
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragan, William E          67 FMM-FL               7:05.00    7:14.74  
                2:14.86   3:50.98 (1:36.12)   5:51.96 (2:00.98)   7:14.74 (1:22.78)
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            74 GOLD-FG                27.00      27.24  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            74 GOLD-FG              1:04.00    1:02.12  
                  30.33     1:02.12 (31.79)                                        
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            74 GOLD-FG              2:30.00    2:24.80  
                  33.31     1:10.84 (37.53)     1:48.36 (37.52)     2:24.80 (36.44)
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            74 GOLD-FG                40.00      38.97  
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            74 GOLD-FG                37.00      34.70  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            74 GOLD-FG              1:25.00    1:23.72  
                  38.60     1:23.72 (45.12)                                        
 
Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            74 GOLD-FG              3:10.00    3:06.73  
                  37.81     1:26.43 (48.62)   2:26.82 (1:00.39)     3:06.73 (39.91)
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Busse, George             77 GOLD-FG                39.00      40.74  
  2 Silverstein, Leonard      75 GOLD-FG                39.50      46.26  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        76 GOLD-FG              1:18.00    1:14.95  
                  36.31     1:14.95 (38.64)                                        
  2 Busse, George             77 GOLD-FG              1:35.00    1:36.05  
                  45.34     1:36.05 (50.71)                                        
  3 Silverstein, Leonard      75 GOLD-FG              1:30.00    1:45.63  
                  50.94     1:45.63 (54.69)                                        
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverstein, Leonard      75 GOLD-FG              3:24.00    4:23.55  
                1:08.11   2:11.93 (1:03.82)   3:19.12 (1:07.19)   4:23.55 (1:04.43)
 
Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        76 GOLD-FG              7:30.00    8:47.44  
                                1:28.02 ( )     2:18.12 (50.10)     3:09.38 (51.26)
        4:01.71 (52.33)     4:53.84 (52.13)     5:46.70 (52.86)     6:38.62 (51.92)
        7:30.78 (52.16)   8:47.44 (1:16.66)                                        
  2 Busse, George             77 GOLD-FG              9:30.00   10:07.44  
                                1:51.89 ( )   2:55.28 (1:03.39)   3:57.58 (1:02.30)
      5:00.29 (1:02.71)   6:02.81 (1:02.52)   7:05.71 (1:02.90)   8:07.35 (1:01.64)
      9:09.31 (1:01.96)    10:07.44 (58.13)                                        
  3 Silverstein, Leonard      75 GOLD-FG              7:13.00   10:29.38  
                                1:55.12 ( )   2:59.29 (1:04.17)   4:03.50 (1:04.21)
      5:10.04 (1:06.54)   6:17.11 (1:07.07)   7:24.27 (1:07.16)   8:29.31 (1:05.04)
      9:35.18 (1:05.87)    10:29.38 (54.20)                                        
 
Men 75-79 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverstein, Leonard      75 GOLD-FG             18:43.00   23:03.09  
                  56.65   2:02.80 (1:06.15)   3:10.29 (1:07.49)   4:20.90 (1:10.61)
      5:32.36 (1:11.46)   6:40.36 (1:08.00)   7:53.07 (1:12.71)   9:04.79 (1:11.72)
     10:13.90 (1:09.11)  11:25.55 (1:11.65)  12:34.86 (1:09.31)  13:45.19 (1:10.33)
     14:57.00 (1:11.81)  16:07.79 (1:10.79)  17:16.72 (1:08.93)  18:25.32 (1:08.60)
     19:35.09 (1:09.77)  20:44.28 (1:09.19)  23:03.09 (2:18.81)                    
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        76 GOLD-FG                40.00      40.37  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        76 GOLD-FG              1:28.00    1:32.29  
                  44.89     1:32.29 (47.40)                                        
 
Men 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        76 GOLD-FG              3:30.00    3:18.61  
                  45.67     1:34.11 (48.44)     2:27.25 (53.14)     3:18.61 (51.36)
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silverstein, Leonard      75 GOLD-FG                46.80      59.41  
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        76 GOLD-FG              1:28.00    1:28.97  
                  41.46     1:28.97 (47.51)                                        
 
Men 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        76 GOLD-FG              3:32.00    3:27.15  
                  50.48     1:41.63 (51.15)   2:44.19 (1:02.56)     3:27.15 (42.96)
 
Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:56.30  
     1) Cavanaugh, Debbie D W52         2) Stewart, Ann K W39             
     3) Seier, Lydia W53                4) LeClair, Dale A W40            
                  28.73       57.80 (29.07)     1:28.21 (30.41)     1:56.30 (28.09)
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:13.44  
     1) Stewart, Ann K W39              2) Cavanaugh, Debbie D W52        
     3) Devanney, Celia C W52           4) Seier, Lydia W53               
                  34.53     1:10.39 (35.86)     1:43.64 (33.25)     2:13.44 (29.80)
 
Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    1:39.26  
     1) Cuticchia, Tommie A M26         2) Abad, Fernando M45             
     3) Ochoa, Carlos I M38             4) Wilson, Todd M M24             
                  24.09       51.87 (27.78)     1:16.24 (24.37)     1:39.26 (23.02)
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    1:54.67  
     1) Cuticchia, Tommie A M26         2) Wilson, Todd M M24             
     3) Ochoa, Carlos I M38             4) Cohodas, Bart S M50            
                  28.02       58.42 (30.40)     1:32.64 (34.22)     1:54.67 (22.03)
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:29.97  
     1) Comulada, Luis E M34            2) Stoudt, Roger A M35            
     3) Welch, Corey M26                4) Rivera, Robert S M31           
                  22.45       45.11 (22.66)     1:07.82 (22.71)     1:29.97 (22.15)
  2 Gold Coast Masters-FG  'B'                             NT    1:44.73  
     1) Henao, Mauricio M35             2) Montero, Carlos A M33          
     3) Declercq, Robert A M34          4) LeClair, David W M42           
                  30.45       55.23 (24.78)     1:20.13 (24.90)     1:44.73 (24.60)
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:41.14  
     1) Stoudt, Roger A M35             2) Welch, Corey M26               
     3) Rivera, Robert S M31            4) Comulada, Luis E M34           
                  27.56       54.46 (26.90)     1:18.85 (24.39)     1:41.14 (22.29)
  2 Gold Coast Masters-FG  'B'                             NT    2:03.02  
     1) Vaucher, James R M26            2) Montero, Carlos A M33          
     3) Dehnert, Stephen E M32          4) Krajewski, Tim L M28           
                  30.25     1:02.65 (32.40)     1:33.63 (30.98)     2:03.02 (29.39)
 
Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:51.11  
     1) Quiggin, David M65              2) Ferron, Lars M54               
     3) Rapperport, Alan S M76          4) Wright, Jim M57                
                  24.73       51.56 (26.83)     1:24.03 (32.47)     1:51.11 (27.08)
  2 Gold Coast Masters-FG  'B'                             NT    2:23.69  
     1) Montgomery, Dwight M49          2) Sonenshein, Roy S M52          
     3) Cullen, Philip M M62            4) Venture, Ray L M61             
                  32.72     1:09.77 (37.05)     1:45.14 (35.37)     2:23.69 (38.55)
 
Men 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:24.70  
     1) Steblein, Edward J M51          2) Wright, Jim M57                
     3) Ferron, Lars M54                4) Sonenshein, Roy S M52          
                  43.32     1:19.28 (35.96)     1:47.70 (28.42)     2:24.70 (37.00)
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    1:43.06  
     1) Hester, Heidi R W29             2) Moore, Allison W23             
     3) Wilson, Todd M M24              4) Cuticchia, Tommie A M26        
                  27.26       56.52 (29.26)     1:19.19 (22.67)     1:43.06 (23.87)
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    2:01.13  
     1) Hester, Heidi R W29             2) Wilson, Todd M M24             
     3) Ochoa, Carlos I M38             4) Moore, Allison W23             
                  33.04     1:04.12 (31.08)     1:31.67 (27.55)     2:01.13 (29.46)
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:05.30  
     1) Kopistecki, Megan W28           2) Declercq, Robert A M34         
     3) Lewin, Karen W53                4) Henao, Mauricio M35            
                  27.98       53.39 (25.41)     1:37.74 (44.35)     2:05.30 (27.56)
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:46.09  
     1) Stoudt, Roger A M35             2) LeClair, Dale A W40            
     3) Stewart, Ann K W39              4) LeClair, David W M42           
                  23.99       52.00 (28.01)     1:20.81 (28.81)     1:46.09 (25.28)
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:09.70  
     1) Stoudt, Roger A M35             2) Henao, Mauricio M35            
     3) LeClair, Dale A W40             4) Stewart, Ann K W39             
                  28.73     1:08.89 (40.16)     1:40.18 (31.29)     2:09.70 (29.52)
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:54.00  
     1) Cavanaugh, Debbie D W52         2) Wright, Jim M57                
     3) Seier, Lydia W53                4) Ferron, Lars M54               
                  29.02       56.57 (27.55)     1:26.83 (30.26)     1:54.00 (27.17)
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:20.87  
     1) Protzman, Barbara W55           2) Sonenshein, Roy S M52          
     3) Ferron, Lars M54                4) Seier, Lydia W53               
                1:22.07     1:51.14 (29.07)     2:21.33 (30.19)         2:20.87 ( )
 
Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:55.96  
     1) Cavanaugh, Cav M74              2) Mitchell, Jeannie R W63        
     3) Protzman, Barbara W55           4) Quiggin, David M65             
                  27.26     1:00.45 (33.19)     1:43.15 (42.70)     1:55.96 (12.81)