Licensed to GOLD COAST MASTERS      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 8/2/2010 09:50 PM
        Plantation Piranhas LCM Masters Invite - 7/24/2010 to 7/25/2010        
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garland, Megan C          24 CSTM-FG                30.50      31.01  
 
Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holman, Sara E            24 GSC-FL               1:07.02    1:07.12  
  2 Garland, Megan C          24 CSTM-FG              1:05.00    1:08.06  
                  32.79     1:08.06 (35.27)                                        
  2 Holman, Mary E            24 GSC-FL               1:08.07    1:08.06  
                  33.12     1:08.06 (34.94)                                        
 
Women 18-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holman, Sara E            24 GSC-FL               2:21.22    2:22.07  
                  32.74     1:08.91 (36.17)     1:45.65 (36.74)     2:22.07 (36.42)
  2 Holman, Mary E            24 GSC-FL               2:23.00    2:24.38  
                  33.28     1:09.73 (36.45)     1:47.15 (37.42)     2:24.38 (37.23)
  3 Garland, Megan C          24 CSTM-FG              2:23.99    2:28.37  
                  33.55     1:11.01 (37.46)     1:49.72 (38.71)     2:28.37 (38.65)
 
Women 18-24 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holman, Sara E            24 GSC-FL              10:10.00   10:03.00  
                1:12.25   2:28.60 (1:16.35)   3:44.82 (1:16.22)   5:00.91 (1:16.09)
      6:16.99 (1:16.08)   7:33.34 (1:16.35)   8:49.47 (1:16.13)  10:03.00 (1:13.53)
  2 Holman, Mary E            24 GSC-FL              10:10.00   10:03.97  
                1:12.17   2:28.61 (1:16.44)   3:44.96 (1:16.35)   5:01.24 (1:16.28)
      6:17.33 (1:16.09)   7:33.75 (1:16.42)   8:49.94 (1:16.19)  10:03.97 (1:14.03)
 
Women 18-24 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garland, Megan C          24 CSTM-FG              1:20.00    1:19.34  
                  39.14     1:19.34 (40.20)                                        
 
Women 18-24 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garland, Megan C          24 CSTM-FG              2:50.00    2:49.58  
                  40.01     1:22.75 (42.74)     2:06.23 (43.48)     2:49.58 (43.35)
 
Women 18-24 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garland, Megan C          24 CSTM-FG                39.00      40.57  
 
Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pike, Natalie             25 FLAQ-FG                29.00      28.86  
  2 Le, Vi-An                 27 PLAN-FG                33.13      32.60  
  3 Chan, Laura K             27 PLAN-FG                35.00      35.21  
 
Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pike, Natalie             25 FLAQ-FG              1:20.00    1:15.53  
                  36.34     1:15.53 (39.19)                                        
 
Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Laura K             27 PLAN-FG                55.00      54.34  
 
Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pike, Natalie             25 FLAQ-FG                34.00      31.22  
  2 Chan, Laura K             27 PLAN-FG                44.00      40.78  
 
Women 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Laura K             27 PLAN-FG              1:30.00    1:32.19  
 
Women 25-29 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Laura K             27 PLAN-FG              7:00.00    7:17.24  
                  43.95     1:37.04 (53.09)   2:37.79 (1:00.75)   3:38.09 (1:00.30)
      4:40.66 (1:02.57)   5:43.77 (1:03.11)     6:30.22 (46.45)     7:17.24 (47.02)
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG                30.82      30.72  
  2 Luzano, Elaine            34 GOLD-FG                36.00      35.78  
 
Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG              1:04.83    1:05.02  
                  31.20     1:05.02 (33.82)                                        
  2 Luzano, Elaine            34 GOLD-FG              1:22.00    1:24.52  
 
Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG              2:20.35    2:16.76  
                  31.79     1:05.98 (34.19)     1:41.33 (35.35)     2:16.76 (35.43)
  2 Koppenwallner, Sonja      34 CSTM-FG              2:35.00    2:33.61  
                  34.78     1:14.04 (39.26)     1:54.13 (40.09)     2:33.61 (39.48)
 
Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      34 CSTM-FG              5:32.00    5:18.10  
                  36.66     1:17.70 (41.04)     1:58.43 (40.73)     2:39.63 (41.20)
        3:20.09 (40.46)     4:00.65 (40.56)     4:39.93 (39.28)     5:18.10 (38.17)
 
Women 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      34 CSTM-FG             11:34.00   10:49.83  
                1:16.84   2:38.25 (1:21.41)   4:00.74 (1:22.49)   5:23.05 (1:22.31)
      6:45.60 (1:22.55)   8:07.58 (1:21.98)   9:29.82 (1:22.24)  10:49.83 (1:20.01)
 
Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      34 CSTM-FG                33.50      39.47  
 
Women 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            34 GOLD-FG                35.00      42.35  
 
Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG              1:38.58    1:34.05  
                  45.15     1:34.05 (48.90)                                        
  2 Luzano, Elaine            34 GOLD-FG              1:36.00    1:34.11  
                  43.77     1:34.11 (50.34)                                        
 
Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      34 CSTM-FG                32.51      33.68  
  2 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG                38.64      38.30  
 
Women 30-34 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      34 CSTM-FG                   NT    1:21.04  
                  37.84     1:21.04 (43.20)                                        
 
Women 30-34 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      34 CSTM-FG              3:13.00    3:06.60  
                  41.89     1:30.76 (48.87)     2:20.27 (49.51)     3:06.60 (46.33)
 
Women 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG              2:49.70    2:48.01  
                  38.73     1:21.17 (42.44)     2:12.46 (51.29)     2:48.01 (35.55)
  2 Koppenwallner, Sonja      34 CSTM-FG              2:58.00    3:00.62  
                  38.07     1:27.98 (49.91)     2:21.74 (53.76)     3:00.62 (38.88)
 
Women 30-34 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      34 CSTM-FG              6:30.00    6:06.46  
                  38.49     1:22.46 (43.97)     2:10.48 (48.02)     2:57.90 (47.42)
        3:51.33 (53.43)     4:46.37 (55.04)     5:27.17 (40.80)     6:06.46 (39.29)
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manna, Christine M        36 PLAN-FG                32.00      30.82  
  2 Salama, Evelyn            37 CSTM-FG                35.25      34.88  
 
Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher, Deven        36 GOLD-FG              1:11.17    1:09.81  
                  33.36     1:09.81 (36.45)                                        
  2 Salama, Evelyn            37 CSTM-FG              1:19.33    1:15.69  
                  35.04     1:15.69 (40.65)                                        
 
Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher, Deven        36 GOLD-FG              2:36.69    2:33.10  
                  36.00     1:14.53 (38.53)     1:54.02 (39.49)     2:33.10 (39.08)
 
Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salama, Evelyn            37 CSTM-FG              6:40.00    6:05.42  
                  37.56     1:23.02 (45.46)     2:09.86 (46.84)     2:57.98 (48.12)
        3:45.75 (47.77)     4:32.73 (46.98)   6:05.42 (1:32.69)                    
 
Women 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Volz, Kristin R           37 FLAQ-FG             15:14.43   15:18.90  
                1:46.24   3:41.51 (1:55.27)   5:39.00 (1:57.49)   7:35.81 (1:56.81)
      9:32.88 (1:57.07)  11:30.12 (1:57.24)  13:26.69 (1:56.57)  15:18.90 (1:52.21)
           15:18.90 ( )                                                            
 
Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frank, Stefanie L         39 FLAQ-FG              1:12.00    1:00.78  
 
Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher, Deven        36 GOLD-FG              1:22.32    1:21.21  
                  39.35     1:21.21 (41.86)                                        
  2 Volz, Kristin R           37 FLAQ-FG              2:03.81    1:59.42  
                  58.17   1:59.42 (1:01.25)                                        
 
Women 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher, Deven        36 GOLD-FG              2:54.61    2:56.06  
                  42.86     1:27.73 (44.87)     2:12.80 (45.07)     2:56.06 (43.26)
 
Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salama, Evelyn            37 CSTM-FG                42.73      41.54  
 
Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salama, Evelyn            37 CSTM-FG              1:36.23    1:33.57  
                  42.88     1:33.57 (50.69)                                        
 
Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salama, Evelyn            37 CSTM-FG              3:30.45    3:25.13  
                  43.74     1:35.64 (51.90)     2:29.48 (53.84)     3:25.13 (55.65)
 
Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manna, Christine M        36 PLAN-FG                35.50      34.16  
  2 Legaspi, Kelly            39 FLAQ-FG                34.28      36.59  
  3 Salama, Evelyn            37 CSTM-FG                59.06      39.09  
  4 Volz, Kristin R           37 FLAQ-FG                   NT      55.25  
 
Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher, Deven        36 GOLD-FG              3:07.08    2:58.96  
                  38.19     1:24.98 (46.79)     2:18.70 (53.72)     2:58.96 (40.26)
  2 Volz, Kristin R           37 FLAQ-FG                   NT    3:57.77  
                  57.43   1:58.29 (1:00.86)   3:03.78 (1:05.49)     3:57.77 (53.99)
 
Women 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher, Deven        36 GOLD-FG                   NT    6:24.46  
                  39.71     1:24.17 (44.46)     2:14.90 (50.73)     3:03.71 (48.81)
        4:00.66 (56.95)     4:58.46 (57.80)     5:42.94 (44.48)     6:24.46 (41.52)
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria A       41 GOLD-FG                   NT      36.08  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria A       41 GOLD-FG                   NT    1:24.91  
                  40.66     1:24.91 (44.25)                                        
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 GOLD-FG              2:30.00    2:30.95  
                  34.83     1:12.95 (38.12)     1:52.08 (39.13)     2:30.95 (38.87)
  2 Squartino, Gloria A       41 GOLD-FG                   NT    3:12.76  
                  42.20     1:30.67 (48.47)     2:23.92 (53.25)     3:12.76 (48.84)
 
Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 GOLD-FG              5:15.00    5:20.05  
                  36.93     1:18.48 (41.55)     1:59.89 (41.41)     2:42.39 (42.50)
        3:22.03 (39.64)     4:02.06 (40.03)     4:41.43 (39.37)     5:20.05 (38.62)
  2 Squartino, Gloria A       41 GOLD-FG                   NT    6:44.10  
                  44.14     1:35.23 (51.09)     2:27.71 (52.48)     3:20.82 (53.11)
        4:13.76 (52.94)     5:06.23 (52.47)     5:56.54 (50.31)     6:44.10 (47.56)
 
Women 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 GOLD-FG             11:13.00   11:16.41  
                1:21.12   2:47.80 (1:26.68)   4:14.29 (1:26.49)   5:40.28 (1:25.99)
      7:04.46 (1:24.18)   8:29.51 (1:25.05)   9:53.72 (1:24.21)  11:16.41 (1:22.69)
  2 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG             12:00.00   13:03.90  
                1:23.60   3:00.06 (1:36.46)   4:39.92 (1:39.86)   6:21.11 (1:41.19)
      8:01.78 (1:40.67)   9:42.63 (1:40.85)  11:24.16 (1:41.53)  13:03.90 (1:39.74)
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG                38.00      39.78  
 
Women 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG              3:08.00    3:11.64  
                  41.92     1:28.86 (46.94)     2:19.25 (50.39)     3:11.64 (52.39)
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG                37.00      42.21  
 
Women 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG              1:29.00    1:29.31  
                  39.51     1:29.31 (49.80)                                        
 
Women 40-44 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 GOLD-FG              6:30.00    6:28.43  
                  40.75     1:27.27 (46.52)     2:20.52 (53.25)     3:13.66 (53.14)
        4:07.71 (54.05)     5:02.95 (55.24)     5:46.90 (43.95)     6:28.43 (41.53)
 
Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG                36.64      38.43  
 
Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca T             45 FLAQ-FG              2:55.00    2:51.88  
                  39.27     1:22.35 (43.08)     2:07.61 (45.26)     2:51.88 (44.27)
 
Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              6:25.91    6:45.25  
                  45.34     1:36.15 (50.81)     2:27.75 (51.60)     3:20.87 (53.12)
        4:13.18 (52.31)     5:05.60 (52.42)     5:57.23 (51.63)     6:45.25 (48.02)
 
Women 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca T             45 FLAQ-FG             12:30.00   13:09.33  
                1:33.73   3:11.55 (1:37.82)   4:50.59 (1:39.04)   6:30.53 (1:39.94)
      8:09.47 (1:38.94)   9:49.55 (1:40.08)  11:30.88 (1:41.33)  13:09.33 (1:38.45)
           13:09.33 ( )                                                            
  2 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG             13:49.88   14:19.56  
                1:36.84   3:23.10 (1:46.26)   5:12.64 (1:49.54)   7:01.94 (1:49.30)
      8:52.66 (1:50.72)  10:42.09 (1:49.43)  12:32.36 (1:50.27)  14:19.56 (1:47.20)
           14:19.56 ( )                                                            
 
Women 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca T             45 FLAQ-FG                45.00      45.14  
  2 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG                48.25      49.71  
 
Women 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca T             45 FLAQ-FG              1:40.00    1:33.03  
                  46.88     1:33.03 (46.15)                                        
  2 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              1:46.67    1:55.17  
                  56.84     1:55.17 (58.33)                                        
 
Women 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca T             45 FLAQ-FG              3:40.00    3:17.30  
                  48.74     1:37.66 (48.92)     2:27.92 (50.26)     3:17.30 (49.38)
  2 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              3:45.03    4:00.04  
                  58.97   2:00.72 (1:01.75)   3:01.61 (1:00.89)     4:00.04 (58.43)
  3 Keeney, Cheryl M          47 FLAQ-FG              3:56.07    4:07.33  
                  56.32   2:00.04 (1:03.72)   4:07.33 (2:07.29)                    
 
Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca T             45 FLAQ-FG              1:36.00    1:40.72  
 
Women 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca T             45 FLAQ-FG              3:30.00    3:29.31  
                  48.48     1:42.63 (54.15)     2:36.27 (53.64)     3:29.31 (53.04)
  2 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              3:42.23    3:57.78  
                  55.21   1:56.04 (1:00.83)   2:58.24 (1:02.20)     3:57.78 (59.54)
 
Women 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca T             45 FLAQ-FG                40.00      38.93  
 
Women 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Teca T             45 FLAQ-FG              1:35.00    1:30.43  
                  42.42     1:30.43 (48.01)                                        
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Sarah L          47 FLAQ-FG              3:31.97    3:44.84  
                  54.90   1:57.34 (1:02.44)   2:59.61 (1:02.27)     3:44.84 (45.23)
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann               50 FLAQ-FG                32.00      32.16  
  2 Devanney, Celia C         53 GOLD-FG                33.00      33.43  
  3 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG                33.81      34.12  
  4 Russo, Marianne           51 FLAQ-FG                44.45      44.39  
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann               50 FLAQ-FG              1:15.00    1:14.31  
                  34.96     1:14.31 (39.35)                                        
  2 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG              1:15.51    1:17.28  
                  37.25     1:17.28 (40.03)                                        
  3 Russo, Marianne           51 FLAQ-FG              1:54.00    1:49.05  
                  49.78     1:49.05 (59.27)                                        
 
Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         53 GOLD-FG              2:36.00    2:39.59  
                  35.79     1:16.92 (41.13)     1:58.32 (41.40)     2:39.59 (41.27)
  2 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG              2:49.60    2:48.42  
                  38.39     1:22.14 (43.75)     2:06.53 (44.39)     2:48.42 (41.89)
 
Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         53 GOLD-FG              5:28.00    5:37.04  
                  36.65     1:19.61 (42.96)     2:03.11 (43.50)     2:47.06 (43.95)
        3:30.10 (43.04)     4:13.70 (43.60)     4:56.15 (42.45)     5:37.04 (40.89)
  2 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG              6:10.00    5:59.62  
                  40.43     1:26.09 (45.66)     2:11.64 (45.55)     2:57.71 (46.07)
        3:43.89 (46.18)     4:30.43 (46.54)     5:16.40 (45.97)     5:59.62 (43.22)
 
Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         53 GOLD-FG             11:12.00   11:22.25  
                1:20.47   2:48.20 (1:27.73)   4:15.60 (1:27.40)   5:43.12 (1:27.52)
      7:09.40 (1:26.28)   8:35.30 (1:25.90)  10:00.37 (1:25.07)  11:22.25 (1:21.88)
  2 Grady, Marci A            52 FLAQ-FG             17:18.80   17:24.47  
                1:54.73   4:06.35 (2:11.62)   6:18.87 (2:12.52)   8:32.68 (2:13.81)
                               13:02.05 ( )  15:17.68 (2:15.63)  17:24.47 (2:06.79)
           17:24.47 ( )                                                            
 
Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG                38.00      38.61  
  2 Thomas, Ann               50 FLAQ-FG                42.00      42.53  
  3 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG                44.70      45.71  
  4 Russo, Marianne           51 FLAQ-FG                50.10      51.82  
 
Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG              1:25.00    1:23.96  
                  41.32     1:23.96 (42.64)                                        
  2 Thomas, Ann               50 FLAQ-FG              1:30.00    1:31.91  
  3 Russo, Marianne           51 FLAQ-FG              2:00.00    2:07.23  
                1:01.04   2:07.23 (1:06.19)                                        
 
Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG              3:10.00    3:03.63  
                  43.12     1:30.34 (47.22)     2:17.64 (47.30)     3:03.63 (45.99)
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG                42.00      42.10  
 
Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       52 GOLD-FG              1:40.00    1:34.18  
                  45.13     1:34.18 (49.05)                                        
  2 Grady, Marci A            52 FLAQ-FG              2:08.06    2:03.02  
                  55.52   2:03.02 (1:07.50)                                        
 -- Russo, Marianne           51 FLAQ-FG              1:55.56         DQ  
 
Women 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Marci A            52 FLAQ-FG              4:38.05    4:25.77  
                  58.30   2:06.38 (1:08.08)   3:15.81 (1:09.43)   4:25.77 (1:09.96)
 
Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann               50 FLAQ-FG                38.00      37.97  
  2 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG                39.11      40.68  
 
Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         53 GOLD-FG              1:25.00    1:28.40  
                  40.26     1:28.40 (48.14)                                        
  2 Thomas, Ann               50 FLAQ-FG              1:30.00    1:34.87  
 
Women 50-54 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia C         53 GOLD-FG              3:16.00    3:23.77  
                  42.47     1:34.70 (52.23)     2:29.50 (54.80)     3:23.77 (54.27)
 
Women 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Marci A            52 FLAQ-FG              4:20.10    4:13.69  
                  54.83   2:04.91 (1:10.08)   3:12.66 (1:07.75)   4:13.69 (1:01.03)
 
Women 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Marci A            52 FLAQ-FG              9:45.51    9:34.28  
                  58.87   2:08.12 (1:09.25)   3:27.64 (1:19.52)   4:44.76 (1:17.12)
      5:57.46 (1:12.70)   7:13.48 (1:16.02)   8:24.64 (1:11.16)   9:34.28 (1:09.64)
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           57 GOLD-FG                31.40      30.73  
  2 McDonnell, Peggy H        55 GOLD-FG                33.00      32.47  
  3 Hughes, Maureen C         57 GOLD-FG                36.70      34.92  
  4 Willman, Becky            58 GOLD-FG                36.00      35.60  
  5 Berk, Sherie              57 FLAQ-FG                42.98      44.43  
  6 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG                   NT    1:01.00  
 
Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaFountain, Darcy H       55 FLAQ-FG              1:15.00    1:16.73  
                  37.38     1:16.73 (39.35)                                        
  2 Protzman, Barbara         56 GOLD-FG              1:16.00    1:18.57  
                  37.08     1:18.57 (41.49)                                        
  3 Willman, Becky            58 GOLD-FG                   NT    1:24.07  
  4 Berk, Sherie              57 FLAQ-FG              1:40.75    1:37.23  
                  44.27     1:37.23 (52.96)                                        
  5 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG              2:27.38    2:19.76  
                1:07.72   2:19.76 (1:12.04)                                        
 
Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           57 GOLD-FG              2:37.80    2:36.79  
                  36.98     1:16.71 (39.73)     1:57.24 (40.53)     2:36.79 (39.55)
  2 LaFountain, Darcy H       55 FLAQ-FG              2:47.00    2:43.22  
                  37.91     1:19.55 (41.64)     2:01.92 (42.37)     2:43.22 (41.30)
  3 Protzman, Barbara         56 GOLD-FG              2:45.50    2:48.12  
                  39.17     1:22.88 (43.71)     2:06.36 (43.48)     2:48.12 (41.76)
  4 Hughes, Maureen C         57 GOLD-FG              2:56.00    2:53.90  
                  41.72     1:26.68 (44.96)     2:11.69 (45.01)     2:53.90 (42.21)
  5 Berk, Sherie              57 FLAQ-FG              3:39.00    3:34.38  
                  48.20     1:43.97 (55.77)     2:40.77 (56.80)     3:34.38 (53.61)
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         56 GOLD-FG              5:59.00    5:56.48  
                                1:23.70 ( )                             2:55.20 ( )
                                4:26.50 ( )   5:56.48 (1:29.98)                    
  2 Willman, Becky            58 GOLD-FG              6:25.00    6:25.30  
                  39.99     1:26.64 (46.65)     2:15.12 (48.48)     3:05.85 (50.73)
        3:56.85 (51.00)     4:47.03 (50.18)     5:37.67 (50.64)     6:25.30 (47.63)
  3 Berk, Sherie              57 FLAQ-FG                   NT    7:50.09  
                  53.02   1:55.21 (1:02.19)     2:53.94 (58.73)   3:55.56 (1:01.62)
      4:56.68 (1:01.12)   5:58.13 (1:01.45)     6:56.35 (58.22)     7:50.09 (53.74)
 
Women 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           57 GOLD-FG             11:49.00   11:44.27  
                1:22.35   2:51.54 (1:29.19)   4:21.06 (1:29.52)   5:51.48 (1:30.42)
      7:21.12 (1:29.64)   8:51.45 (1:30.33)  10:20.89 (1:29.44)  11:44.27 (1:23.38)
  2 LaFountain, Darcy H       55 FLAQ-FG             11:55.00   11:45.39  
                1:24.74   2:55.88 (1:31.14)   4:25.95 (1:30.07)   5:55.46 (1:29.51)
      7:24.57 (1:29.11)   8:52.90 (1:28.33)  10:20.97 (1:28.07)  11:45.39 (1:24.42)
  3 Willman, Becky            58 GOLD-FG                   NT   13:39.90  
                1:32.91   3:15.49 (1:42.58)     4:08.11 (52.62)   6:47.11 (2:39.00)
      8:34.18 (1:47.07)  10:19.58 (1:45.40)  12:02.68 (1:43.10)  13:39.90 (1:37.22)
           13:39.90 ( )                                                            
 
Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Maureen C         57 GOLD-FG                39.20      39.25  
  2 Sargeant, Pat A           57 GOLD-FG                39.50      40.48  
 
Women 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           57 GOLD-FG              1:26.00    1:24.42  
                  41.65     1:24.42 (42.77)                                        
  2 Hughes, Maureen C         57 GOLD-FG              1:34.00    1:29.44  
                  43.15     1:29.44 (46.29)                                        
  3 Larson, Linda L           55 FLAQ-FG              1:35.00    1:30.34  
                  44.69     1:30.34 (45.65)                                        
 
Women 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Linda L           55 FLAQ-FG              3:20.00    3:17.14  
                  48.49     1:39.88 (51.39)     2:29.14 (49.26)     3:17.14 (48.00)
 
Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy H        55 GOLD-FG                42.95      42.97  
  2 Sargeant, Pat A           57 GOLD-FG                47.50      47.08  
  3 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG              1:11.39    1:11.01  
 
Women 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy H        55 GOLD-FG              1:36.50    1:35.40  
                  45.43     1:35.40 (49.97)                                        
  2 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG                   NT    2:37.38  
                1:15.40   2:37.38 (1:21.98)                                        
 
Women 55-59 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy H        55 GOLD-FG              3:34.05    3:28.84  
                  47.63     1:40.65 (53.02)     2:34.42 (53.77)     3:28.84 (54.42)
 
Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           57 GOLD-FG                35.30      34.25  
  2 McDonnell, Peggy H        55 GOLD-FG                35.70      35.14  
  3 Protzman, Barbara         56 GOLD-FG                38.39      38.34  
  4 Willman, Becky            58 GOLD-FG                46.00      46.23  
 
Women 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         56 GOLD-FG              3:14.50    3:22.66  
                  43.22     1:38.52 (55.30)     2:37.05 (58.53)     3:22.66 (45.61)
 
Women 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         56 GOLD-FG              7:05.00    7:00.95  
                  41.67     1:34.67 (53.00)     2:30.87 (56.20)     3:26.45 (55.58)
        4:24.68 (58.23)   5:26.73 (1:02.05)     6:13.45 (46.72)     7:00.95 (47.50)
 
Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       64 GOLD-FG                40.60      41.20  
 
Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       64 GOLD-FG              1:30.64    1:31.10  
                  43.50     1:31.10 (47.60)                                        
 
Women 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       64 GOLD-FG                44.91      45.32  
 
Women 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       64 GOLD-FG              1:37.21    1:38.95  
                  47.49     1:38.95 (51.46)                                        
 
Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       64 GOLD-FG                53.62      52.73  
 
Women 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       64 GOLD-FG                55.32      53.64  
 
Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               65 FLAQ-FG                38.80      37.05  
 
Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma             67 GOLD-FG                   NT   13:43.82  
                1:30.08   3:17.20 (1:47.12)   5:01.68 (1:44.48)   6:50.16 (1:48.48)
                               10:18.88 ( )  13:43.82 (3:24.94)                    
 
Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               65 FLAQ-FG                58.00      51.13  
 
Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               65 FLAQ-FG              2:10.00    1:58.81  
 
Women 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               65 FLAQ-FG                48.50      48.20  
 
Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma             67 GOLD-FG                   NT    2:34.55  
                1:12.64   2:34.55 (1:21.91)                                        
 
Women 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Linda               65 FLAQ-FG                48.20      45.84  
 
Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Margie          70 FMM-FL               1:00.01    1:01.74  
 
Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Margie          70 FMM-FL               5:13.48    5:48.48  
                1:15.71   2:49.36 (1:33.65)   4:17.53 (1:28.17)   5:48.48 (1:30.95)
 
Women 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Margie          70 FMM-FL              11:11.18   11:17.00  
                1:15.38   2:40.07 (1:24.69)   4:06.03 (1:25.96)   5:34.98 (1:28.95)
      7:00.12 (1:25.14)   8:27.03 (1:26.91)   9:51.07 (1:24.04)  11:17.00 (1:25.93)
 
Women 70-74 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Margie          70 FMM-FL              24:00.11   25:11.08  
                2:55.13   6:04.51 (3:09.38)   9:15.83 (3:11.32)  12:27.16 (3:11.33)
     15:45.01 (3:17.85)  18:56.82 (3:11.81)  22:04.00 (3:07.18)  25:11.08 (3:07.08)
           25:11.08 ( )                                                            
 
Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Margie          70 FMM-FL               1:14.74    1:12.16  
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG                26.51      27.17  
  2 Suarez, Diego A           27 GOLD-FG                28.00      28.51  
  3 Miyares, Andres H         27 GOLD-FG                36.19      37.81  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG                59.12    1:02.10  
                  30.03     1:02.10 (32.07)                                        
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG              4:54.22    5:04.17  
                  34.10     1:11.41 (37.31)     1:48.97 (37.56)     2:27.64 (38.67)
        3:06.87 (39.23)     3:46.47 (39.60)     4:25.97 (39.50)     5:04.17 (38.20)
  2 Miyares, Andres H         27 GOLD-FG              6:01.00    6:23.68  
                                1:29.88 ( )                             3:06.58 ( )
      6:23.68 (3:17.10)                                                            
 
Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG             10:45.00   10:40.72  
                1:15.27   2:35.97 (1:20.70)   3:56.53 (1:20.56)   5:16.83 (1:20.30)
      6:37.50 (1:20.67)   7:58.36 (1:20.86)   9:20.30 (1:21.94)  10:40.72 (1:20.42)
  2 Miyares, Andres H         27 GOLD-FG             12:19.44   12:40.92  
                1:26.59   3:01.20 (1:34.61)   4:37.90 (1:36.70)   6:14.44 (1:36.54)
      7:51.17 (1:36.73)   9:28.59 (1:37.42)  11:06.41 (1:37.82)  12:40.92 (1:34.51)
 
Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James R          27 GOLD-FG                34.33      33.98  
  2 Miyares, Andres H         27 GOLD-FG                57.01      52.19  
 
Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James R          27 GOLD-FG              1:18.00    1:18.13  
                  36.05     1:18.13 (42.08)                                        
  2 Suarez, Diego A           27 GOLD-FG              1:30.00    1:20.46  
                  39.29     1:20.46 (41.17)                                        
 
Men 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James R          27 GOLD-FG              2:52.00    2:51.35  
                  39.37     1:22.65 (43.28)     2:07.46 (44.81)     2:51.35 (43.89)
  2 Miyares, Andres H         27 GOLD-FG              3:47.01    3:51.10  
                  54.52     1:53.70 (59.18)     2:52.80 (59.10)     3:51.10 (58.30)
 
Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              27 GOLD-FG              1:08.95    1:07.04  
                  31.28     1:07.04 (35.76)                                        
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              27 GOLD-FG                30.25      28.32  
  2 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG                28.64      29.92  
  3 Suarez, Diego A           27 GOLD-FG                31.00      32.76  
 
Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG              1:05.00    1:07.79  
                  31.43     1:07.79 (36.36)                                        
  2 Miyares, Andres H         27 GOLD-FG              1:22.83    1:26.86  
                  39.56     1:26.86 (47.30)                                        
 
Men 25-29 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miyares, Andres H         27 GOLD-FG              3:08.54    3:24.37  
                  41.24     1:33.03 (51.79)   3:24.37 (1:51.34)                    
 
Men 25-29 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              27 GOLD-FG              5:00.00    5:05.10  
                  31.19     1:06.97 (35.78)     1:46.81 (39.84)     2:26.41 (39.60)
        3:07.68 (41.27)     3:50.35 (42.67)     4:28.12 (37.77)     5:05.10 (36.98)
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 UNAT-FG                26.50      26.02  
  2 Rivera, Robert            32 GOLD-FG                26.50      26.33  
  3 Dobroski, Scott C         30 GOLD-FG                28.90      27.84  
  4 Scharf, Lee M             32 GOLD-FG                39.78      42.14  
 
Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee M             32 GOLD-FG              1:34.22    1:31.76  
                  44.13     1:31.76 (47.63)                                        
 
Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Robert            32 GOLD-FG              4:37.00    4:38.42  
                  30.78     1:04.74 (33.96)     1:38.90 (34.16)     2:14.68 (35.78)
        2:50.26 (35.58)     3:26.86 (36.60)     4:02.72 (35.86)     4:38.42 (35.70)
 
Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 UNAT-FG                33.50      32.43  
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Robert            32 GOLD-FG                28.80      27.32  
  2 Drusc, Ivan               33 UNAT-FG                28.50      27.45  
  3 Dobroski, Scott C         30 GOLD-FG                30.30      30.72  
  4 Scharf, Lee M             32 GOLD-FG                44.26      46.96  
 
Men 30-34 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee M             32 GOLD-FG              4:40.02    4:37.70  
                  54.47   2:06.42 (1:11.95)   3:23.70 (1:17.28)   4:37.70 (1:14.00)
 
Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee M             32 GOLD-FG              4:14.02    4:12.34  
                  47.59   1:52.93 (1:05.34)   3:13.68 (1:20.75)     4:12.34 (58.66)
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiozzo, Eduard            37 FLAQ-FG                25.70      25.47  
  2 Comulada, Luis            35 GOLD-FG                25.20      25.81  
  3 Rodriquez, Ramses         38 UNAT-FG                26.50      27.26  
  4 Ochoa, Carlos I           39 PLAN-FG                28.20      27.38  
  5 Hooper, Matt              37 UNAT-FG                30.00      27.75  
  6 Fernandez, Boris          37 GOLD-FG                   NT      29.74  
  7 Bullard, Justin           35 GOLD-FG                32.00      33.24  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 UNAT-FG              1:03.67    1:01.36  
                  29.95     1:01.36 (31.41)                                        
  2 Hopfe, Charles R          39 FLAQ-FG              1:26.19    1:23.17  
                  38.59     1:23.17 (44.58)                                        
 -- Tiozzo, Eduard            37 FLAQ-FG                58.00         DQ  
 
Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           39 PLAN-FG              2:11.00    2:10.81  
                  31.01     1:05.22 (34.21)     1:38.95 (33.73)     2:10.81 (31.86)
  2 Rodriquez, Ramses         38 UNAT-FG              2:08.00    2:10.89  
                  31.46     1:05.50 (34.04)     1:38.74 (33.24)     2:10.89 (32.15)
  3 Hooper, Matt              37 UNAT-FG              2:14.13    2:12.10  
                  31.25     1:05.49 (34.24)     1:39.53 (34.04)     2:12.10 (32.57)
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 UNAT-FG              4:37.03    4:33.43  
                  31.82     1:06.01 (34.19)     1:40.48 (34.47)     2:15.24 (34.76)
        2:50.08 (34.84)     3:25.09 (35.01)     3:59.95 (34.86)     4:33.43 (33.48)
  2 Rodriquez, Ramses         38 UNAT-FG              4:35.00    4:42.65  
                  31.68     1:06.18 (34.50)     1:41.14 (34.96)     2:17.14 (36.00)
        2:53.77 (36.63)     3:30.85 (37.08)     4:07.73 (36.88)     4:42.65 (34.92)
  3 Ochoa, Carlos I           39 PLAN-FG              4:43.00    4:43.33  
                  31.87     1:06.75 (34.88)     1:42.13 (35.38)     2:18.31 (36.18)
        2:54.85 (36.54)     3:31.74 (36.89)     4:07.88 (36.14)     4:43.33 (35.45)
  4 Comulada, Luis            35 GOLD-FG              4:48.00    4:45.99  
                                1:08.28 ( )                             2:23.04 ( )
                                3:36.55 ( )   4:45.99 (1:09.44)                    
  5 Stoudt, Roger A           36 GOLD-FG              5:00.00    4:50.38  
                  32.16     1:08.88 (36.72)     1:45.67 (36.79)     2:23.63 (37.96)
        3:00.79 (37.16)     3:38.53 (37.74)     4:15.16 (36.63)     4:50.38 (35.22)
  6 Broshears, Rion M         37 FLAQ-FG              4:58.89    5:10.38  
                  34.03     1:12.34 (38.31)     1:51.28 (38.94)     2:31.08 (39.80)
        3:10.56 (39.48)     3:50.64 (40.08)     4:30.36 (39.72)     5:10.38 (40.02)
 -- Fernandez, Boris          37 GOLD-FG                   NT         DQ  
                  33.61     1:11.06 (37.45)     1:50.24 (39.18)     2:30.01 (39.77)
        3:09.19 (39.18)     3:48.19 (39.00)     4:26.72 (38.53)          DQ (38.14)
 
Men 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 UNAT-FG              9:30.07    9:22.90  
                1:07.72   2:19.19 (1:11.47)   3:30.61 (1:11.42)   4:41.90 (1:11.29)
      5:53.39 (1:11.49)   7:05.18 (1:11.79)   8:15.31 (1:10.13)   9:22.90 (1:07.59)
  2 Rodriquez, Ramses         38 UNAT-FG              9:45.00    9:55.77  
                1:08.88   2:22.75 (1:13.87)   3:38.53 (1:15.78)   4:53.21 (1:14.68)
      6:08.65 (1:15.44)   7:24.95 (1:16.30)   8:41.89 (1:16.94)   9:55.77 (1:13.88)
  3 Fernandez, Boris          37 GOLD-FG              9:55.00    9:59.92  
                1:09.69   2:24.99 (1:15.30)   3:40.86 (1:15.87)   4:57.03 (1:16.17)
      6:13.29 (1:16.26)   7:30.06 (1:16.77)   8:46.18 (1:16.12)   9:59.92 (1:13.74)
  4 Hopfe, Charles R          39 FLAQ-FG             12:00.00   14:26.96  
                1:37.36   3:26.89 (1:49.53)   5:17.51 (1:50.62)   7:09.53 (1:52.02)
      9:00.30 (1:50.77)  10:50.00 (1:49.70)  14:26.96 (3:36.96)                    
 
Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiozzo, Eduard            37 FLAQ-FG                33.00      33.59  
  2 Munguia, Elias S          38 UNAT-FG                33.00      35.12  
 
Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoudt, Roger A           36 GOLD-FG              1:07.00    1:08.10  
                  33.02     1:08.10 (35.08)                                        
  2 Munguia, Elias S          38 UNAT-FG              1:14.00    1:15.77  
                  35.83     1:15.77 (39.94)                                        
 
Men 35-39 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 UNAT-FG              2:29.58    2:29.31  
                  35.96     1:14.57 (38.61)     1:52.32 (37.75)     2:29.31 (36.99)
  2 Stoudt, Roger A           36 GOLD-FG              2:30.00    2:30.12  
                  36.18     1:15.31 (39.13)     1:53.71 (38.40)     2:30.12 (36.41)
 
Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiozzo, Eduard            37 FLAQ-FG                34.50      34.07  
  2 Broshears, Rion M         37 FLAQ-FG                37.33      37.34  
  3 Hooper, Matt              37 UNAT-FG                40.40      37.92  
  4 Hopfe, Charles R          39 FLAQ-FG                44.00      45.16  
 
Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Comulada, Luis            35 GOLD-FG              1:16.50    1:18.32  
                  36.19     1:18.32 (42.13)                                        
  2 Broshears, Rion M         37 FLAQ-FG              1:17.52    1:21.84  
                  38.40     1:21.84 (43.44)                                        
 
Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopfe, Charles R          39 FLAQ-FG              3:44.66    4:00.15  
                  52.54   1:55.02 (1:02.48)   2:57.74 (1:02.72)   4:00.15 (1:02.41)
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiozzo, Eduard            37 FLAQ-FG                32.00      28.95  
  2 Comulada, Luis            35 GOLD-FG                28.00      30.06  
  3 Ochoa, Carlos I           39 PLAN-FG                32.00      30.10  
  4 Bullard, Justin           35 GOLD-FG                50.00      45.92  
 
Men 35-39 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 UNAT-FG              2:24.87    2:25.65  
                  33.10     1:10.73 (37.63)     1:48.49 (37.76)     2:25.65 (37.16)
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           39 PLAN-FG              2:35.00    2:33.68  
                  31.69     1:12.19 (40.50)     1:58.43 (46.24)     2:33.68 (35.25)
  2 Broshears, Rion M         37 FLAQ-FG              2:40.46    2:42.70  
                  34.07     1:18.40 (44.33)     2:03.83 (45.43)     2:42.70 (38.87)
 
Men 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 UNAT-FG              5:17.91    5:10.65  
                  32.06     1:08.29 (36.23)     1:48.92 (40.63)     2:28.22 (39.30)
        3:14.52 (46.30)     4:00.98 (46.46)     4:36.63 (35.65)     5:10.65 (34.02)
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Javier E         41 UNAT-FG                55.00      37.72  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Javier E         41 UNAT-FG                   NT    1:28.68  
                  39.71     1:28.68 (48.97)                                        
 
Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 GOLD-FG              2:18.00    2:21.11  
                  32.77     1:08.73 (35.96)     1:44.91 (36.18)     2:21.11 (36.20)
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Carlos         41 FLAQ-FG              4:42.79    4:53.23  
                  33.38     1:10.42 (37.04)     1:47.70 (37.28)     2:24.95 (37.25)
        3:02.83 (37.88)     3:39.57 (36.74)     4:17.27 (37.70)     4:53.23 (35.96)
 
Men 40-44 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 GOLD-FG             10:10.00   10:31.99  
                1:13.97   2:33.70 (1:19.73)   3:53.29 (1:19.59)   5:13.38 (1:20.09)
      6:33.60 (1:20.22)   7:53.95 (1:20.35)   9:12.46 (1:18.51)  10:31.99 (1:19.53)
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Javier E         41 UNAT-FG                50.00      47.76  
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Javier E         41 UNAT-FG              1:50.00    1:46.83  
 
Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Carlos         41 FLAQ-FG                28.80      29.43  
 
Men 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Carlos         41 FLAQ-FG              2:35.25    2:42.44  
                  33.90     1:14.15 (40.25)     1:58.85 (44.70)     2:42.44 (43.59)
 
Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 GOLD-FG              2:34.00    2:41.06  
                  34.69     1:18.14 (43.45)     2:05.19 (47.05)     2:41.06 (35.87)
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Korvick, Tony             47 SFL-FG                 28.00      27.46  
  2 Beggs, Mark L             46 GOLD-FG                29.88      30.03  
  3 Cowley, Gordon            45 GOLD-FG                   NT      33.43  
  4 Kolb, Karl A              49 NEM-NE                 32.10      34.14  
  5 Perez, Greg               47 GOLD-FG                39.00      36.10  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         47 GOLD-FG              1:04.00    1:03.59  
                  30.75     1:03.59 (32.84)                                        
  2 Beggs, Mark L             46 GOLD-FG                   NT    1:13.65  
                  34.51     1:13.65 (39.14)                                        
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         47 GOLD-FG              2:20.00    2:17.90  
                  32.19     1:07.20 (35.01)     1:42.82 (35.62)     2:17.90 (35.08)
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         47 GOLD-FG              4:50.00    4:47.73  
                  32.47     1:08.25 (35.78)     1:44.03 (35.78)     2:20.32 (36.29)
        2:57.02 (36.70)     3:34.37 (37.35)     4:11.62 (37.25)     4:47.73 (36.11)
  2 Kolb, Karl A              49 NEM-NE               5:20.00    5:39.86  
                  38.92     1:22.40 (43.48)     2:06.01 (43.61)     2:49.55 (43.54)
        3:32.89 (43.34)     4:16.25 (43.36)     4:58.88 (42.63)     5:39.86 (40.98)
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beggs, Mark L             46 GOLD-FG                38.33      37.53  
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowley, Gordon            45 GOLD-FG              1:20.00    1:34.17  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beggs, Mark L             46 GOLD-FG                44.38      44.16  
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Korvick, Tony             47 SFL-FG               1:30.00    1:25.38  
                  41.24     1:25.38 (44.14)                                        
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Korvick, Tony             47 SFL-FG                 34.00      30.98  
  2 Beggs, Mark L             46 GOLD-FG                31.80      31.99  
  3 Kolb, Karl A              49 NEM-NE                 35.50      36.73  
  4 Cowley, Gordon            45 GOLD-FG                38.00      36.82  
 
Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         47 GOLD-FG              1:10.00    1:08.82  
                  32.24     1:08.82 (36.58)                                        
 
Men 45-49 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan B         47 GOLD-FG              2:45.00    2:38.93  
                  35.26     1:14.31 (39.05)     1:56.50 (42.19)     2:38.93 (42.43)
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beggs, Mark L             46 GOLD-FG                   NT    3:02.72  
                  37.35     1:24.92 (47.57)     2:22.85 (57.93)     3:02.72 (39.87)
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Nick              53 UNAT-FG                28.75      28.62  
  2 Shaalan, Sherif K         52 FLAQ-FG                29.15      29.29  
  3 Grzeszczak, John S        52 GOLD-FG                30.00      29.31  
  4 Montgomery, Dwight        50 GOLD-FG                36.00      37.84  
  5 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG                39.96      40.92  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG              1:03.90    1:04.61  
                  30.30     1:04.61 (34.31)                                        
  2 Cronin, Nick              53 UNAT-FG              1:05.03    1:05.95  
                  32.03     1:05.95 (33.92)                                        
  3 Gill, Matthew P           54 GOLD-FG              1:13.00    1:15.94  
                  35.84     1:15.94 (40.10)                                        
  4 Montgomery, Dwight        50 GOLD-FG              1:22.00    1:23.01  
                  38.53     1:23.01 (44.48)                                        
  5 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              1:28.48    1:29.24  
                  43.03     1:29.24 (46.21)                                        
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG              2:20.90    2:21.26  
                  32.81     1:08.59 (35.78)     1:44.63 (36.04)     2:21.26 (36.63)
  2 Gill, Matthew P           54 GOLD-FG              2:30.00    2:49.94  
                  38.12     1:20.13 (42.01)     2:05.61 (45.48)     2:49.94 (44.33)
  3 Montgomery, Dwight        50 GOLD-FG              2:58.00    3:10.82  
                  40.75     1:28.35 (47.60)     2:20.41 (52.06)     3:10.82 (50.41)
  4 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              3:14.84    3:11.59  
                  43.32     1:31.98 (48.66)     2:22.63 (50.65)     3:11.59 (48.96)
 
Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG              4:55.00    5:05.42  
                  34.48     1:12.75 (38.27)     1:51.67 (38.92)     2:30.77 (39.10)
        3:09.54 (38.77)     3:48.70 (39.16)     4:27.45 (38.75)     5:05.42 (37.97)
  2 Montgomery, Dwight        50 GOLD-FG              7:00.00    6:51.16  
                  42.51     1:33.08 (50.57)     2:26.73 (53.65)     3:23.18 (56.45)
        4:15.61 (52.43)     5:10.16 (54.55)     6:02.03 (51.87)     6:51.16 (49.13)
  3 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              6:53.91    6:53.26  
                  46.00     1:38.88 (52.88)     2:31.47 (52.59)     3:25.61 (54.14)
        4:18.53 (52.92)     5:12.54 (54.01)     6:04.52 (51.98)     6:53.26 (48.74)
 
Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG             10:25.00   10:59.17  
                1:17.69   2:42.26 (1:24.57)   4:07.21 (1:24.95)   5:30.74 (1:23.53)
      6:54.26 (1:23.52)   8:17.32 (1:23.06)   9:39.67 (1:22.35)  10:59.17 (1:19.50)
  2 Gill, Matthew P           54 GOLD-FG             12:30.00   12:39.13  
                1:28.36   3:05.89 (1:37.53)   4:42.72 (1:36.83)   6:20.00 (1:37.28)
      7:57.20 (1:37.20)   9:33.28 (1:36.08)  11:09.49 (1:36.21)  12:39.13 (1:29.64)
  3 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG             14:11.18   14:24.26  
                1:39.84   3:29.18 (1:49.34)   5:18.00 (1:48.82)   7:08.52 (1:50.52)
      8:58.15 (1:49.63)  10:49.81 (1:51.66)  12:38.57 (1:48.76)  14:24.26 (1:45.69)
 
Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Grzeszczak, John S        52 GOLD-FG                35.00         DQ  
 
Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendrick, Marty           52 FLAQ-FG              1:18.72    1:18.04  
                  38.12     1:18.04 (39.92)                                        
  2 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG              1:25.00    1:30.26  
                  42.82     1:30.26 (47.44)                                        
 
Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendrick, Marty           52 FLAQ-FG              2:46.05    2:45.55  
                  38.86     1:20.71 (41.85)     2:03.56 (42.85)     2:45.55 (41.99)
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grzeszczak, John S        52 GOLD-FG                38.50      39.21  
  2 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG                50.71      50.79  
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Nick              53 UNAT-FG                31.74      31.57  
  2 Grzeszczak, John S        52 GOLD-FG                31.00      31.79  
  3 Shaalan, Sherif K         52 FLAQ-FG                31.17      31.92  
  4 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG                48.51      54.94  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG              1:12.60    1:14.33  
                  35.90     1:14.33 (38.43)                                        
 
Men 50-54 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              4:28.38    4:28.24  
                1:00.01   2:10.30 (1:10.29)   3:21.53 (1:11.23)   4:28.24 (1:06.71)
 
Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grzeszczak, John S        52 GOLD-FG              3:00.00    3:03.89  
                  41.79     1:31.80 (50.01)     2:24.62 (52.82)     3:03.89 (39.27)
  2 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              3:51.94    3:52.20  
                  54.31   2:03.14 (1:08.83)   3:03.79 (1:00.65)     3:52.20 (48.41)
 
Men 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              8:06.17    8:16.50  
                  57.80   2:05.90 (1:08.10)   3:15.86 (1:09.96)   4:23.61 (1:07.75)
      5:27.37 (1:03.76)   6:33.44 (1:06.07)     7:27.03 (53.59)     8:16.50 (49.47)
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris               55 GOLD-FG                29.97      31.51  
  2 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG                36.63      36.61  
  3 Sweigart, Kenneth D       59 UNAT-FG                46.00      41.10  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG              1:21.24    1:25.38  
                  39.76     1:25.38 (45.62)                                        
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG              3:01.40    3:12.56  
                  40.75     1:28.77 (48.02)     2:20.75 (51.98)     3:12.56 (51.81)
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG              6:42.56    6:57.58  
                  42.90     1:31.70 (48.80)     2:24.25 (52.55)     3:19.58 (55.33)
        4:14.59 (55.01)     5:10.63 (56.04)     6:05.74 (55.11)     6:57.58 (51.84)
 
Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG             14:04.83   15:23.98  
                1:41.31   3:36.91 (1:55.60)   5:34.41 (1:57.50)   7:32.53 (1:58.12)
      9:33.97 (2:01.44)  11:31.57 (1:57.60)  13:31.69 (2:00.12)  15:23.98 (1:52.29)
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweigart, Kenneth D       59 UNAT-FG                   NT      52.20  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweigart, Kenneth D       59 UNAT-FG              2:09.00    1:53.29  
                  53.99     1:53.29 (59.30)                                        
 
Men 55-59 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweigart, Kenneth D       59 UNAT-FG              4:30.00    4:21.38  
                  54.54   2:01.46 (1:06.92)   3:10.60 (1:09.14)   4:21.38 (1:10.78)
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Philip M          63 GOLD-FG                45.00      43.38  
  2 Jacobsohn, Robert         60 FLAQ-FG                42.00      46.02  
  3 Venture, Ray L            62 GOLD-FG                43.89      46.45  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Philip M          63 GOLD-FG              1:36.00    1:36.54  
                  48.10     1:36.54 (48.44)                                        
  2 Venture, Ray L            62 GOLD-FG              1:49.57    2:04.54  
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            62 GOLD-FG                57.36      59.28  
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobsohn, Robert         60 FLAQ-FG                49.00      51.82  
  2 Cullen, Philip M          63 GOLD-FG                53.10      52.09  
 
Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobsohn, Robert         60 FLAQ-FG              1:57.00    1:57.79  
                  58.01     1:57.79 (59.78)                                        
  2 Cullen, Philip M          63 GOLD-FG              1:55.00    1:58.10  
                  57.39   1:58.10 (1:00.71)                                        
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobsohn, Robert         60 FLAQ-FG              4:20.00    4:26.80  
                1:04.47   2:13.41 (1:08.94)   3:23.45 (1:10.04)   4:26.80 (1:03.35)
 
Men 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            62 GOLD-FG              8:00.62    8:10.07  
                1:37.11   3:42.01 (2:04.90)   5:49.99 (2:07.98)     6:06.66 (16.67)
      8:10.07 (2:03.41)                                                            
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buchan, Doug T            67 FLAQ-FG                32.00      33.47  
 
Men 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG                52.96      57.39  
 
Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG              2:08.34    2:11.27  
                1:00.38   2:11.27 (1:10.89)                                        
 
Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG              4:37.49         DQ  
                1:05.69   2:24.99 (1:19.30)        DQ (1:20.64)                    
 
Men 75-79 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG                50.96      55.40  
 
Men 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG              2:05.89    2:17.51  
 
Men 80-84 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sonia, Donald             80 GOLD-FG                   NT         DQ  
                1:08.54   2:35.35 (1:26.81)   4:18.37 (1:43.02)   6:22.61 (2:04.24)
                 DQ ( )                                                            
 
Men 80-84 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sonia, Donald             80 GOLD-FG                   NT         DQ  
 
Men 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Paul            86 FMM-FL                 52.50      54.40  
 
Men 85-89 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Paul            86 FMM-FL               1:01.00    1:01.47  
 
Men 85-89 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Paul            86 FMM-FL               2:40.10    2:51.31  
                1:21.56   2:51.31 (1:29.75)                                        
 
Men 85-89 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Paul            86 FMM-FL               6:30.00    6:13.00  
                1:26.97   3:05.38 (1:38.41)   4:40.53 (1:35.15)   6:13.00 (1:32.47)
 
Women 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    2:34.51  
     1) Hester, Heidi R W30             2) Le, Vi-An W27                  
     3) Manna, Christine M W36          4) Chan, Laura K W27              
                  38.20     1:22.94 (44.74)     1:56.61 (33.67)     2:34.51 (37.90)
 
Women 160-199 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:52.99  
     1) Keeney, Cheryl M W47            2) Bennett, Sarah L W47           
     3) Paiva, Teca T W45               4) Thomas, Ann W50                
                  51.41   2:52.99 (2:01.58)                                        
 
Women 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:21.24  
     1) Webb, Linda W65                 2) Thomas, Ann W50                
     3) Paiva, Teca T W45               4) LaFountain, Darcy H W55        
                  37.05   2:21.24 (1:44.19)                                        
 
Women 200-239 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    3:09.00  
     1) Russo, Marianne W51             2) Webb, Linda W65                
     3) Larson, Linda L W55             4) Berk, Sherie W57               
                  52.48     1:39.83 (47.35)     2:26.02 (46.19)     3:09.00 (42.98)
 
Men 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                        2:00.00    1:55.26  
     1) Stoudt, Roger A M36             2) Welch, Corey M27               
     3) Rivera, Robert M32              4) Comulada, Luis M35             
                  33.39     1:01.05 (27.66)     1:28.94 (27.89)     1:55.26 (26.32)
 
Men 240-279 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:51.39  
     1) Hendrick, Marty M52             2) Legaspi, Adrian M58            
     3) Jacobsohn, Robert M60           4) Pesetsky, Walter M76           
                  33.95     1:11.11 (37.16)   2:51.39 (1:40.28)                    
 
Men 240-279 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    3:01.13  
     1) Hendrick, Marty M52             2) Jacobsohn, Robert M60          
     3) Pesetsky, Walter M76            4) Legaspi, Adrian M58            
                                                    2:24.19 ( )     3:01.13 (36.94)
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    2:00.65  
     1) Ochoa, Carlos I M39             2) Chan, Laura K W27              
     3) Hester, Heidi R W30             4) Wilson, Todd M M25             
                  26.94     1:02.32 (35.38)     1:33.60 (31.28)     2:00.65 (27.05)
 
Mixed 120-159 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:08.11  
     1) Fernandez, Carlos M41           2) Legaspi, Kelly W39             
     3) Pike, Natalie W25               4) Tiozzo, Eduard M37             
                  33.19   2:08.11 (1:34.92)                                        
  2 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    2:13.99  
     1) Hester, Heidi R W30             2) Wilson, Todd M M25             
     3) Ochoa, Carlos I M39             4) Manna, Christine M W36         
                  38.17     1:14.04 (35.87)     1:43.69 (29.65)     2:13.99 (30.30)
 
Mixed 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:37.37  
     1) Broshears, Rion M M37           2) Bennett, Sarah L W47           
     3) Frank, Stefanie L W39           4) Hopfe, Charles R M39           
                  35.54     1:16.08 (40.54)   2:37.37 (1:21.29)                    
 
Mixed 160-199 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:46.23  
     1) Keeney, Cheryl M W47            2) Broshears, Rion M M37          
     3) Thomas, Ann W50                 4) Legaspi, Adrian M58            
                  51.96     1:30.58 (38.62)     2:09.44 (38.86)     2:46.23 (36.79)
 
Mixed 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'B'                       NT    2:18.34  
     1) Tiozzo, Eduard M37              2) Paiva, Teca T W45              
     3) Webb, Linda W65                 4) Legaspi, Adrian M58            
                  25.47     1:02.36 (36.89)     1:39.21 (36.85)     2:18.34 (39.13)
 
Mixed 200-239 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:26.10  
     1) Hughes, Maureen C W57           2) Grzeszczak, John S M52         
     3) Cowley, Gordon M45              4) Sargeant, Pat A W57            
                  41.61     1:18.41 (36.80)     1:55.12 (36.71)     2:26.10 (30.98)
  2 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:38.40  
     1) Larson, Linda L W55             2) Webb, Linda W65                
     3) Hendrick, Marty M52             4) Buchan, Doug T M67             
                  43.76     1:32.11 (48.35)     2:05.09 (32.98)     2:38.40 (33.31)
 -- Fort Lauderdale Aquatics-FG  'B'                       NT         DQ  
     1) Russo, Marianne W51             2) Jacobsohn, Robert M60          
     3) Pesetsky, Walter M76            4) Berk, Sherie W57               
                                1:48.78 ( )   2:51.18 (1:02.40)          DQ (46.39)
 
Mixed 240-279 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    3:16.08  
     1) Pesetsky, Walter M76            2) Berk, Sherie W57               
     3) Russo, Marianne W51             4) Jacobsohn, Robert M60          
                  56.51     1:42.06 (45.55)     2:26.23 (44.17)     2:48.98 (22.75)
        3:16.08 (27.10)