Licensed to GOLD COAST MASTERS     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 8/25/2010 12:33 AM
                 2010Coral Springs Last Chance LCM - 8/21/2010                 
                                    Results                                    
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             30 PLAN                   30.50      30.03  
 
Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             30 PLAN                 4:58.84    4:54.84  
                1:13.31   2:29.18 (1:15.87)   3:43.44 (1:14.26)   4:54.84 (1:11.40)
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salama, Evelyn            37 CSTM                   36.01      33.50  
 
Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher, Deven        36 GOLD                 1:27.00    1:20.85  
 
Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salama, Evelyn            37 CSTM                   41.67      42.24  
 
Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salama, Evelyn            37 CSTM                 1:33.92    1:35.65  
 
Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salama, Evelyn            37 CSTM                   37.92      39.12  
 
Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christopher, Deven        36 GOLD                 2:56.00    2:57.85  
                1:23.26   2:57.85 (1:34.59)                                        
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria         41 GOLD                   36.08      36.45  
  2 Melancon, Isabela         42 NCMJ                   45.00      38.73  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale             41 GOLD                 1:06.00    1:05.92  
  2 Melancon, Isabela         42 NCMJ                 1:45.00    1:33.08  
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria         41 GOLD                 3:12.76    3:13.52  
                1:34.64   3:13.52 (1:38.88)                                        
  2 Melancon, Isabela         42 NCMJ                 3:40.00    3:26.36  
                1:35.48   3:26.36 (1:50.88)                                        
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria         41 GOLD                      NT      53.25  
 
Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria         41 GOLD                      NT      51.76  
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria         41 GOLD                      NT      50.40  
 
Women 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lohberg, Birgit           45 GOLD                      NT    1:06.65  
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wenzel, Chris             51 ECS                    32.00      31.58  
  2 Seier, Lydia              54 GOLD                   33.81      34.00  
  3 Massara, Maureen          54 SWIM                      NT      41.27  
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           53 GOLD                 1:13.12    1:12.47  
  2 Seier, Lydia              54 GOLD                 1:15.50    1:17.07  
  3 Massara, Maureen          54 SWIM                      NT    1:35.20  
 
Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           53 GOLD                      NT    2:38.68  
  2 Seier, Lydia              54 GOLD                 2:48.42    2:50.25  
                1:21.81   2:50.25 (1:28.44)                                        
  3 Casey, Katleen            52 GOLD                 3:00.00    3:14.36  
                1:29.88   3:14.36 (1:44.48)                                        
 
Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           53 GOLD                 5:33.00    5:36.98  
                1:20.17   2:47.70 (1:27.53)   4:13.79 (1:26.09)   5:36.98 (1:23.19)
 
Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Katleen            52 GOLD                 1:40.00    1:38.91  
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wenzel, Chris             51 ECS                    43.00      41.46  
  2 Casey, Katleen            52 GOLD                 1:05.00      53.49  
 
Women 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wenzel, Chris             51 ECS                  1:35.00    1:31.63  
 
Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia              54 GOLD                   39.11      38.72  
 
Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Devanney, Celia           53 GOLD                 1:27.00         DQ  
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             57 GOLD                   30.90      30.88  
  2 Willman, Becky            58 GOLD                   36.00      36.06  
  3 Fazzano, Catalina         57 GOLD                 1:01.00    1:02.10  
 
Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         56 GOLD                 1:15.00    1:19.45  
  2 Willman, Becky            58 GOLD                 1:23.63    1:22.78  
  3 Fazzano, Catalina         57 GOLD                 2:19.76    2:21.31  
 
Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             57 GOLD                      NT    2:36.30  
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willman, Becky            58 GOLD                 6:28.95    6:34.71  
                1:31.49   3:12.73 (1:41.24)   4:56.14 (1:43.41)   6:34.71 (1:38.57)
 
Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy          55 GOLD                   40.00      40.18  
 
Women 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Mo                57 GOLD                      NT    1:25.84  
 
Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy          55 GOLD                   41.94      42.48  
  2 Fazzano, Catalina         57 GOLD                 1:11.01    1:08.21  
 
Women 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fazzano, Catalina         57 GOLD                 2:37.38    2:43.12  
 
Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat             57 GOLD                   34.90      33.75  
  2 McDonnell, Peggy          55 GOLD                   35.40      35.06  
 
Women 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         56 GOLD                 1:34.50    1:34.17  
 
Women 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         56 GOLD                 3:13.00    3:17.01  
                1:35.37   3:17.01 (1:41.64)                                        
 
Women 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Meredith           61 SWIM                   35.00      35.77  
 
Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Meredith           61 SWIM                 1:35.00    1:22.02  
 
Women 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mancino, Cathy            61 GOLD                 3:01.00    3:01.59  
                1:29.45   3:01.59 (1:32.14)                                        
 
Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Meredith           61 SWIM                 7:00.00    6:10.09  
                1:29.63   3:05.14 (1:35.51)   4:39.46 (1:34.32)   6:10.09 (1:30.63)
  2 Mancino, Cathy            61 GOLD                 6:15.00    6:10.35  
                1:29.31   3:04.40 (1:35.09)   4:39.49 (1:35.09)   6:10.35 (1:30.86)
  3 Mitchell, Jeannie         64 GOLD                 6:58.21    6:45.80  
 
Women 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie         64 GOLD                   45.20      43.69  
 
Women 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Meredith           61 SWIM                 1:35.00    1:35.43  
  2 Mitchell, Jeannie         64 GOLD                 1:37.21    1:36.97  
 
Women 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Meredith           61 SWIM                   58.00      51.35  
  2 Mitchell, Jeannie         64 GOLD                   52.73      51.72  
 
Women 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mancino, Cathy            61 GOLD                 3:22.00    3:29.60  
                1:45.08   3:29.60 (1:44.52)                                        
 
Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma W           67 GOLD                      NT    6:29.04  
                3:10.30   6:29.04 (3:18.74)                                        
 
Women 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma W           67 GOLD                   59.73    1:11.07  
 
Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isaacs, Rayma W           67 GOLD                 2:34.55    2:39.45  
 
Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huntinger, Margie         70 FMM                  2:16.30    2:28.55  
 
Women 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huntinger, Margie         70 FMM                 11:11.18   11:17.10  
                2:40.05   5:30.33 (2:50.28)   8:27.93 (2:57.60)  11:17.10 (2:49.17)
 
Women 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Huntinger, Margie         70 FMM                  2:28.00    2:50.12  
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie         27 PLAN                   28.00      26.35  
  2 Wyckoff, Christopher      28 LYTA                   32.00      29.20  
  3 Silvera, Marcos           29 GOLD                   39.50      55.61  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie         27 PLAN                   59.99      58.12  
  2 Wyckoff, Christopher      28 LYTA                 1:09.52    1:06.36  
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff, Christopher      28 LYTA                 5:16.74    5:22.38  
                1:14.65   2:35.88 (1:21.23)   4:01.43 (1:25.55)   5:22.38 (1:20.95)
 
Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyckoff, Christopher      28 LYTA                 1:15.45    1:18.31  
 
Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellew, Matthew           26 GOLD                 1:06.91    1:09.24  
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miyares, Andres           27 GOLD                   37.10      37.81  
  2 Silvera, Marcos           29 GOLD                 1:10.00    1:07.20  
 
Men 25-29 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miyares, Andres           27 GOLD                 1:22.80    1:24.38  
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie         27 PLAN                 2:32.00    2:30.21  
                1:09.04   2:30.21 (1:21.17)                                        
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             26.02      25.39  
  1 Medema, Chuck             31 CSTM                      NT      27.05  
  2 McElroy, Shane            33 LYTA                   28.00      28.06  
 
Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Medema, Chuck             31 CSTM                      NT    1:02.29  
  2 McElroy, Shane            33 LYTA                 1:05.00    1:05.07  
 
Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McElroy, Shane            33 LYTA                 5:43.50    5:43.52  
                1:20.17   2:48.76 (1:28.59)   4:18.00 (1:29.24)   5:43.52 (1:25.52)
 
Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McElroy, Shane            33 LYTA                 1:20.00    1:21.65  
 
Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             32.43      31.45  
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             27.50      27.03  
  2 Medema, Chuck             31 CSTM                      NT      30.63  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos             39 PLAN                 1:00.00      58.87  
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 Unattached           4:33.43    4:31.83  
                1:05.90   2:15.32 (1:09.42)   3:24.80 (1:09.48)   4:31.83 (1:07.03)
  2 Ochoa, Carlos             39 PLAN                 4:44.44    4:48.14  
                1:07.78   2:21.39 (1:13.61)   3:35.52 (1:14.13)   4:48.14 (1:12.62)
  3 Fernandez, Boris          37 GOLD                 4:45.00    4:56.66  
                1:08.82   2:25.62 (1:16.80)   3:42.81 (1:17.19)   4:56.66 (1:13.85)
 
Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gamez, Rafael             36 CUBU                   32.00      31.61  
 
Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 Unattached           1:08.07    1:08.20  
  2 Gamez, Rafael             36 CUBU                 1:10.00    1:09.10  
 
Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullard, Justin           35 GOLD                   43.00      42.60  
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullard, Justin           35 GOLD                   46.00      38.65  
 
Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos             39 PLAN                 1:08.50    1:07.87  
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos             39 PLAN                 2:33.90    2:30.87  
                1:10.67   2:30.87 (1:20.20)                                        
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lage, Terry               42 FLAQ                   27.01      27.60  
  2 Dorrian, Patrick          40 Unattached             32.50      33.40  
  3 Nunez, Jose               43 GOLD                   38.00      35.34  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lage, Terry               42 FLAQ                 1:00.00    1:01.02  
  2 Hanks, Glen               40 GOLD                 1:06.00    1:09.28  
  3 Dorrian, Patrick          40 Unattached           1:10.00    1:18.63  
  4 Nunez, Jose               43 GOLD                 1:18.00    1:20.30  
 
Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dorrian, Patrick          40 Unattached           2:40.00    3:06.69  
                1:21.89   3:06.69 (1:44.80)                                        
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Glen               40 GOLD                 5:20.00    5:35.03  
                1:19.75   2:47.46 (1:27.71)   4:14.17 (1:26.71)   5:35.03 (1:20.86)
 
Men 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arlotto, Daniel           40 GOLD                      NT      32.74  
  2 Nunez, Jose               43 GOLD                   46.00      48.75  
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lage, Terry               42 FLAQ                   34.00      34.90  
  2 Dorrian, Patrick          40 Unattached             42.50      47.66  
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Glen               40 GOLD                 1:40.00    1:36.62  
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adan-Pol, Carlos          47 Unattached             27.50      27.25  
  2 Abad, Fernando            46 PLAN                   31.82      31.29  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adan-Pol, Carlos          47 Unattached           1:01.00    1:01.85  
  2 Abad, Fernando            46 PLAN                 1:11.87    1:13.12  
 
Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, Larry           46 GOLD                      NT      33.11  
  2 Abad, Fernando            46 PLAN                   40.32      43.86  
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caldwell, Larry           46 GOLD                      NT    1:13.03  
 
Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cole, Andrew              47 GOLD                   37.90      44.04  
 
Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cole, Andrew              47 GOLD                 1:28.80    1:33.29  
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ                   29.00      28.41  
  2 Gill, Matthew             54 GOLD                   31.10      33.68  
  3 Cohodas, Bart             51 PLAN                   34.00      34.88  
  4 Montgomery, Dwight        50 GOLD                      NT      36.92  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Nick              53 Unattached           1:05.95    1:04.48  
  2 Gill, Matthew             54 GOLD                 1:12.00    1:17.56  
  3 Cohodas, Bart             51 PLAN                 1:17.00    1:18.25  
  4 Montgomery, Dwight        50 GOLD                      NT    1:20.96  
  5 O'Neill, Blaise           52 GOLD                 1:40.00    1:24.29  
  6 Sonenshein, Roy S         53 GOLD                 1:28.48    1:30.09  
 
Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ                 2:20.00    2:20.56  
                1:08.41   2:20.56 (1:12.15)                                        
  2 Gill, Matthew             54 GOLD                 2:42.00    2:51.55  
                1:21.96   2:51.55 (1:29.59)                                        
  3 O'Neill, Blaise           52 GOLD                 2:58.00    3:03.55  
                1:25.87   3:03.55 (1:37.68)                                        
  4 Montgomery, Dwight        50 GOLD                      NT    3:15.33  
                1:31.90   3:15.33 (1:43.43)                                        
  5 Sonenshein, Roy S         53 GOLD                 3:11.59    3:17.20  
                1:35.84   3:17.20 (1:41.36)                                        
 
Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Bill             52 SYSM                 4:58.00    4:52.35  
                1:08.75   2:22.86 (1:14.11)   3:38.46 (1:15.60)   4:52.35 (1:13.89)
  2 Erickson, Tim             54 FLAQ                 5:05.00    5:03.05  
                1:11.42   2:27.63 (1:16.21)   3:45.22 (1:17.59)   5:03.05 (1:17.83)
  3 Montgomery, Dwight        50 GOLD                      NT    7:06.75  
                1:39.69   3:31.64 (1:51.95)   5:24.37 (1:52.73)   7:06.75 (1:42.38)
  4 Sonenshein, Roy S         53 GOLD                 6:53.26    7:07.09  
                1:41.53   3:31.78 (1:50.25)   5:21.40 (1:49.62)   7:07.09 (1:45.69)
 
Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Bill             52 SYSM                   35.00      34.89  
  2 Sonenshein, Roy S         53 GOLD                   50.71      53.85  
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaalan, Sherif           52 GOLD                   31.56      31.27  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaalan, Sherif           52 GOLD                 1:19.67    1:19.27  
 
Men 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         53 GOLD                 3:51.94    3:58.70  
                2:06.34   3:58.70 (1:52.36)                                        
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Sweigart, Kenneth         59 Unattached             41.00      40.15  
  3 Fernandez, Jose           59 GOLD                   33.80      34.43  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Burt, Chris               55 GOLD                 1:20.00    1:10.11  
  3 Fernandez, Jose           59 GOLD                 1:16.00    1:18.10  
  4 Sweigart, Kenneth         59 Unattached           1:30.00    1:43.25  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Jose           59 GOLD                 3:08.00    3:08.02  
                1:32.33   3:08.02 (1:35.69)                                        
 
Men 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweigart, Kenneth         59 Unattached             50.00      55.29  
 
Men 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris               55 GOLD                 1:22.22    1:21.26  
 
Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris               55 GOLD                   45.26      41.06  
  2 Fernandez, Jose           59 GOLD                   49.00      46.59  
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sweigart, Kenneth         59 Unattached           1:53.29    2:09.22  
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferron, Lars              55 GOLD                   33.31      32.88  
 
Men 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferron, Lars              55 GOLD                 1:18.53    1:16.58  
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, George           60 GOLD                   28.24      28.32  
  2 Beuttenmuller, David      60 Unattached             36.00      32.43  
  3 Parsons, Roger            63 GOLD                   33.50      32.99  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, George           60 GOLD                      NT    1:02.94  
  1 Beuttenmuller, David      60 Unattached           1:15.00    1:16.66  
  2 Navarro, Juan             62 SFL                       NT    1:25.32  
 
Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray              62 GOLD                 4:22.62    4:18.89  
                2:07.22   4:18.89 (2:11.67)                                        
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray              62 GOLD                   59.28      58.35  
 
Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Navarro, Juan             62 SFL                       NT    1:45.13  
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Navarro, Juan             62 SFL                       NT      46.89  
  2 Jacobsohn, Robert         60 FLAQ                   49.80      50.88  
 
Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Navarro, Juan             62 SFL                       NT    1:45.09  
  2 Jacobsohn, Robert         60 FLAQ                 1:57.64    1:57.96  
 
Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, George           60 GOLD                   30.66      30.53  
  2 Venture, Ray              62 GOLD                 1:19.43    1:11.94  
 
Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              65 GOLD                   33.26      36.25  
 
Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soderstrom, Jan           65 SYSM                 2:42.00    2:40.31  
                1:17.80   2:40.31 (1:22.51)                                        
 
Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              65 GOLD                   43.36      44.54  
 
Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewer, Dick              65 GOLD                 1:36.74    1:38.87  
 
Men 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huntinger, Paul           86 FMM                    52.50      54.46  
 
Women 200-239 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT   10:14.12  
     1) Sargeant, Pat W57               2) Devanney, Celia W53            
     3) McDonnell, Peggy W55            4) Lohberg, Birgit W45            
                1:18.01   2:36.30 (2:36.30)   3:50.99 (1:14.69)   5:14.84 (2:38.54)
      6:32.61 (1:17.77)   7:54.15 (2:39.31)   9:01.61 (1:07.46)  10:14.12 (2:19.97)
 
Women 200-239 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT    5:20.67  
     1) Hughes, Mo W57                  2) Lohberg, Birgit W45            
     3) LeClair, Dale W41               4) Sargeant, Pat W57              
 
Women 240-279 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT   12:05.24  
     1) Mancino, Cathy W61              2) Mitchell, Jeannie W64          
     3) Willman, Becky W58              4) Hughes, Mo W57                 
                1:28.10   3:01.59 (3:01.59)   4:33.06 (1:31.47)   6:11.74 (3:10.15)
      7:39.08 (1:27.34)   9:15.53 (3:03.79)  10:39.25 (1:23.72)  12:05.24 (2:49.71)
 
Men 100-119 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT    5:46.80  
     1) Bellew, Matthew M26             2) Silvera, Marcos M29            
     3) Fernandez, Boris M37            4) Miyares, Andres M27            
                  59.57   3:12.47 (2:12.90)   4:21.41 (1:08.94)   5:46.80 (1:25.39)
 
Men 160-199 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT    5:04.26  
     1) Hanks, Glen M40                 2) Fernandez, Jose M59            
     3) Cole, Andrew M47                4) Gill, Matthew M54              
                1:12.05   2:35.01 (1:22.96)   3:47.71 (1:12.70)   5:04.26 (1:16.55)
  2 Gold Coast Masters  'B'                                NT    5:27.30  
     1) Montgomery, Dwight M50          2) Bullard, Justin M35            
     3) Nunez, Jose M43                 4) O'Neill, Blaise M52            
                1:29.40   2:39.83 (1:10.43)   4:03.12 (1:23.29)   5:27.30 (1:24.18)
 
Men 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT    4:32.53  
     1) LeClair, David M43              2) Arlotto, Daniel M40            
     3) Ferron, Lars M55                4) Brewer, Dick M65               
                1:02.73   2:04.87 (1:02.14)   3:17.09 (1:12.22)   4:32.53 (1:15.44)
 
Mixed 160-199 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT   10:11.73  
     1) Caldwell, Larry M46             2) Cavanaugh, Debbie W52          
     3) Stewart, Ann W40                4) LeClair, David M43             
                1:09.96   2:24.66 (2:24.66)   3:40.96 (1:16.30)   5:02.39 (2:37.73)
      6:19.38 (1:16.99)   7:53.75 (2:51.36)   9:00.57 (1:06.82)  10:11.73 (2:17.98)
 
Mixed 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT    2:36.11  
     1) O'Neill, Blaise M52             2) Casey, Katleen W52             
     3) Squartino, Gloria W41           4) Venture, Ray M62               
                1:14.19   2:36.11 (1:21.92)                                        
 
Mixed 200-239 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT    4:48.86  
     1) Burt, Chris M55                 2) Casey, Katleen W52             
     3) McDonnell, Peggy W55            4) Grzeszczak, John M52           
                1:08.78   2:29.42 (1:20.64)   3:41.42 (1:12.00)   4:48.86 (1:07.44)
 
Mixed 200-239 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT   10:38.16  
     1) Ferron, Lars M55                2) Seier, Lydia W54               
     3) Christopher, Deven W36          4) Burt, Chris M55                
                1:17.99   2:38.67 (2:38.67)   3:58.46 (1:19.79)   5:26.95 (2:48.28)
      6:41.87 (1:14.92)   8:02.02 (2:35.07)   9:16.94 (1:14.92)  10:38.16 (2:36.14)
  2 Gold Coast Masters  'B'                                NT   14:28.93  
     1) Devanney, Celia W53             2) Brewer, Dick M65               
     3) Fazzano, Catalina W57           4) Sonenshein, Roy S M53          
                1:19.26   2:38.68 (2:38.68)   4:02.84 (1:24.16)   5:39.40 (3:00.72)
      8:23.31 (2:43.91)  11:05.21 (5:25.81)  12:43.50 (1:38.29)  14:28.93 (3:23.72)
 
Mixed 240-279 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                           4:56.00    5:00.65  
     1) Schmidt, George M60             2) Protzman, Barbara W56          
     3) Mancino, Cathy W61              4) Parsons, Roger M63             
                1:02.94   2:20.72 (1:17.78)   3:44.86 (1:24.14)   5:00.65 (1:15.79)