Licensed to Crawfish Aquatics      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/15/2011 11:54 AM
                   2011 Pentathlon - 1/14/2011 to 1/15/2011                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cascio, Alison            33 Southern Masters-24 21:37.69   20:50.57  
 
Event 1  Women 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perret, Michele           50 Southern Masters-24 24:06.66   24:30.43  
 
Event 2  Men 25-29 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Root, Tim                 29 Southern Masters-24 22:00.00   21:43.56  
 
Event 2  Men 60-64 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopp, Doug E              62 Southern Masters-24 34:15.00   31:30.97  
 
Event 5  Women 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachney, Fay V            50 Southern Masters-24  8:41.00    1:23.44  
  2 Perret, Michele           50 Southern Masters-24  9:16.70    1:36.59  
 
Event 6  Men 18-24 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Tom                24 Franco's Fins-24          NT    1:14.40  
 
Event 7  Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cascio, Alison            33 Southern Masters-24  4:00.00      37.10  
 
Event 7  Women 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKnight, Laurie          38 Southern Masters-24  5:40.16      53.65  
 
Event 7  Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Margaret            44 Unattached           3:50.00      37.56  
  2 Melancon, Sherry          40 Southern Masters-24       NT      46.64  
 
Event 7  Women 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        72 Southern Masters-24  6:08.00    1:02.27  
 
Event 8  Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Root, Tim                 29 Southern Masters-24  3:45.00      34.07  
  2 Randall, Keith            28 Southern Masters-24  8:04.63    1:22.89  
 
Event 8  Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clausen, Christian        31 Southern Masters-24       NT      28.47  
 
Event 8  Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Ted              38 Southern Masters-24  3:20.68      35.03  
  2 Boe, Joel                 35 Southern Masters-24       NT      38.73  
 
Event 8  Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron W           52 Southern Masters-24  3:30.00      32.51  
 
Event 8  Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopp, Doug E              62 Southern Masters-24  8:15.00    1:22.87  
 
Event 11  Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachney, Fay V            50 Southern Masters-24  8:41.00    1:32.39  
  2 Perret, Michele           50 Southern Masters-24  9:16.70    1:37.89  
 
Event 12  Men 18-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Tom                24 Franco's Fins-24          NT    1:20.66  
 
Event 13  Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cascio, Alison            33 Southern Masters-24  4:00.00      41.64  
 
Event 13  Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKnight, Laurie          38 Southern Masters-24  5:40.16      48.44  
 
Event 13  Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Margaret            44 Unattached           3:50.00      43.03  
  2 Melancon, Sherry          40 Southern Masters-24       NT      47.89  
 
Event 13  Women 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        72 Southern Masters-24  6:08.00      59.32  
 
Event 14  Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Root, Tim                 29 Southern Masters-24  3:45.00      40.09  
  2 Randall, Keith            28 Southern Masters-24  8:04.63    1:39.23  
 
Event 14  Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clausen, Christian        31 Southern Masters-24       NT      33.52  
 
Event 14  Men 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Ted              38 Southern Masters-24  3:20.68      42.46  
  2 Boe, Joel                 35 Southern Masters-24       NT      43.38  
 
Event 14  Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron W           52 Southern Masters-24  3:30.00      35.76  
  2 McManus, Wade             52 Unattached                NT      48.14  
 
Event 14  Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopp, Doug E              62 Southern Masters-24  8:15.00      58.54  
 
Event 17  Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachney, Fay V            50 Southern Masters-24  8:41.00    1:42.34  
  2 Perret, Michele           50 Southern Masters-24  9:16.70    1:47.31  
 
Event 18  Men 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Tom                24 Franco's Fins-24          NT    1:26.16  
 
Event 19  Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cascio, Alison            33 Southern Masters-24  4:00.00      44.73  
 
Event 19  Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKnight, Laurie          38 Southern Masters-24  5:40.16    1:00.93  
 
Event 19  Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Margaret            44 Unattached           3:50.00      44.36  
  2 Melancon, Sherry          40 Southern Masters-24       NT      48.51  
 
Event 19  Women 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        72 Southern Masters-24  6:08.00    1:01.31  
 
Event 20  Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Root, Tim                 29 Southern Masters-24  3:45.00      42.31  
  2 Randall, Keith            28 Southern Masters-24  8:04.63    1:13.57  
 
Event 20  Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clausen, Christian        31 Southern Masters-24       NT      30.67  
 
Event 20  Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Ted              38 Southern Masters-24  3:20.68      41.77  
  2 Boe, Joel                 35 Southern Masters-24       NT      43.18  
 
Event 20  Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron W           52 Southern Masters-24  3:30.00      38.40  
  2 McManus, Wade             52 Unattached                NT      52.04  
 
Event 20  Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopp, Doug E              62 Southern Masters-24  8:15.00      54.58  
 
Event 23  Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachney, Fay V            50 Southern Masters-24  8:41.00    1:12.80  
  2 Perret, Michele           50 Southern Masters-24  9:16.70    1:22.12  
 
Event 24  Men 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Tom                24 Franco's Fins-24          NT    1:01.42  
  2 Trimm, Logan              23 Unattached                NT    1:17.54  
 
Event 24  Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McManus, Evan             27 Unattached                NT    1:38.47  
 
Event 25  Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cascio, Alison            33 Southern Masters-24  4:00.00      32.16  
 
Event 25  Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Clara M        35 Southern Masters-24       NT      37.61  
  2 McKnight, Laurie          38 Southern Masters-24  5:40.16      42.19  
 
Event 25  Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Margaret            44 Unattached           3:50.00      32.58  
  2 Melancon, Sherry          40 Southern Masters-24       NT      40.51  
 
Event 25  Women 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        72 Southern Masters-24  6:08.00      50.97  
 
Event 26  Men 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trimm, Logan              23 Unattached                NT      38.43  
 
Event 26  Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Root, Tim                 29 Southern Masters-24  3:45.00      33.36  
  2 McManus, Evan             27 Unattached                NT      47.65  
  3 Randall, Keith            28 Southern Masters-24  8:04.63      52.18  
 
Event 26  Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clausen, Christian        31 Southern Masters-24       NT      25.40  
 
Event 26  Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boe, Joel                 35 Southern Masters-24       NT      32.00  
  2 O'Brien, Ted              38 Southern Masters-24  3:20.68      32.36  
 
Event 26  Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron W           52 Southern Masters-24  3:30.00      31.06  
  2 McManus, Scott            53 Unattached                NT      36.35  
  3 McManus, Wade             52 Unattached                NT      42.49  
 
Event 26  Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopp, Doug E              62 Southern Masters-24  8:15.00      49.16  
 
Event 29  Women 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachney, Fay V            50 Southern Masters-24  8:41.00    3:08.90  
  2 Perret, Michele           50 Southern Masters-24  9:16.70    3:26.15  
 
Event 31  Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cascio, Alison            33 Southern Masters-24  4:00.00    1:23.19  
 
Event 31  Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Clara M        35 Southern Masters-24       NT    1:39.19  
  2 McKnight, Laurie          38 Southern Masters-24  5:40.16    1:54.67  
 
Event 31  Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Margaret            44 Unattached           3:50.00    1:23.99  
  2 Melancon, Sherry          40 Southern Masters-24       NT    1:41.02  
 
Event 31  Women 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        72 Southern Masters-24  6:08.00    2:09.96  
 
Event 32  Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Root, Tim                 29 Southern Masters-24  3:45.00    1:24.30  
  2 Randall, Keith            28 Southern Masters-24  8:04.63    2:36.16  
 
Event 32  Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clausen, Christian        31 Southern Masters-24       NT    1:05.67  
 
Event 32  Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boe, Joel                 35 Southern Masters-24       NT    1:27.06  
  2 O'Brien, Ted              38 Southern Masters-24  3:20.68    1:28.60  
 
Event 32  Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron W           52 Southern Masters-24  3:30.00    1:15.80  
 
Event 32  Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopp, Doug E              62 Southern Masters-24  8:15.00    2:10.74  

=============================================== 1 Niedrich, Ron W 52 Southern Masters-24 3:30.00 1:15.80