Licensed to GOLD COAST MASTERS     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 5/25/2011 01:37 PM
      3rd Annual New Year's Masters Invitational - 1/22/2011 to 1/23/2011      
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Vi-An                 27 PLAN-FG                32.00      29.61  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Vi-An                 27 PLAN-FG                42.00      39.27  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Vi-An                 27 PLAN-FG              1:32.00    1:24.81  
                  40.17     1:24.81 (44.64)                                        
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Vi-An                 27 PLAN-FG              1:18.00    1:15.69  
                  34.96     1:15.69 (40.73)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG                27.00      27.51  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG                57.70      58.46  
                  28.47       58.46 (29.99)                                        
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG              5:29.73    5:30.13  
                  32.31     1:06.41 (34.10)     1:40.17 (33.76)     2:13.85 (33.68)
        2:47.28 (33.43)     3:20.54 (33.26)     3:53.60 (33.06)     4:26.53 (32.93)
        4:58.90 (32.37)     5:30.13 (31.23)                                        
 
Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG             11:26.66   11:29.68  
                  32.81     1:08.44 (35.63)     1:43.98 (35.54)     2:19.21 (35.23)
        2:54.60 (35.39)     3:29.83 (35.23)     4:04.87 (35.04)     4:39.99 (35.12)
        5:14.98 (34.99)     5:49.77 (34.79)     6:24.50 (34.73)     6:59.11 (34.61)
        7:33.59 (34.48)     8:08.00 (34.41)     8:42.36 (34.36)     9:16.62 (34.26)
        9:50.79 (34.17)    10:24.73 (33.94)    10:57.80 (33.07)    11:29.68 (31.88)
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG                32.71      33.67  
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG              2:51.41    3:04.91  
                  43.38     1:29.96 (46.58)     2:17.48 (47.52)     3:04.91 (47.43)
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           30 PLAN-FG              2:25.21    2:35.19  
                  36.70     1:15.11 (38.41)     2:02.53 (47.42)     2:35.19 (32.66)
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          39 FLAQ-FG              2:10.00    2:13.31  
                  31.44     1:05.00 (33.56)     1:39.54 (34.54)     2:13.31 (33.77)
 
Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          39 FLAQ-FG             12:30.00   11:52.44  
                  32.70     1:08.16 (35.46)     1:44.10 (35.94)     2:20.20 (36.10)
        2:56.07 (35.87)     3:32.10 (36.03)     4:08.11 (36.01)     4:44.02 (35.91)
        5:20.00 (35.98)     5:56.26 (36.26)     6:32.34 (36.08)     7:08.41 (36.07)
        7:44.32 (35.91)     8:20.15 (35.83)     8:55.96 (35.81)     9:32.00 (36.04)
       10:07.53 (35.53)    10:42.90 (35.37)    11:18.09 (35.19)    11:52.44 (34.35)
  2 Serrano, Molli L          37 PLAN-FG             14:10.00   13:33.93  
                  36.97     1:16.15 (39.18)     1:57.14 (40.99)     2:38.32 (41.18)
        3:20.02 (41.70)     4:01.47 (41.45)     4:43.19 (41.72)     5:24.98 (41.79)
        6:06.62 (41.64)     6:48.23 (41.61)     7:28.95 (40.72)     8:10.29 (41.34)
        8:51.03 (40.74)     9:31.91 (40.88)    10:12.58 (40.67)    10:53.29 (40.71)
       11:33.56 (40.27)    12:13.85 (40.29)    12:53.67 (39.82)    13:33.93 (40.26)
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Yukako            39 GOLD-FG                40.00      37.60  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Yukako            39 GOLD-FG              1:32.00    1:21.71  
                  38.74     1:21.71 (42.97)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Yukako            39 GOLD-FG                46.00      41.44  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Yukako            39 GOLD-FG                41.00      36.06  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          39 FLAQ-FG              1:18.00    1:11.33  
                  32.69     1:11.33 (38.64)                                        
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          39 FLAQ-FG              2:20.00    2:25.55  
                  32.16     1:12.12 (39.96)     1:50.65 (38.53)     2:25.55 (34.90)
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG                29.50      30.27  
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 GOLD-FG              6:00.00    5:54.22  
                  33.81     1:09.81 (36.00)     1:45.94 (36.13)     2:22.25 (36.31)
        2:58.85 (36.60)     3:34.81 (35.96)     4:10.18 (35.37)     4:45.52 (35.34)
        5:20.47 (34.95)     5:54.22 (33.75)                                        
 
Women 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 GOLD-FG             12:00.00   11:53.77  
                  32.39     1:07.78 (35.39)     1:43.91 (36.13)     2:20.22 (36.31)
        2:56.37 (36.15)     3:32.52 (36.15)     4:08.82 (36.30)     4:45.13 (36.31)
        5:21.33 (36.20)     5:57.46 (36.13)     6:33.79 (36.33)     7:09.73 (35.94)
        7:45.64 (35.91)     8:21.48 (35.84)     8:57.45 (35.97)     9:33.39 (35.94)
       10:09.05 (35.66)    10:44.17 (35.12)    11:19.28 (35.11)    11:53.77 (34.49)
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 GOLD-FG                33.00      32.00  
  2 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG                33.50      35.46  
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG              2:50.00    3:00.34  
                  40.02     1:23.68 (43.66)     2:10.78 (47.10)     3:00.34 (49.56)
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 GOLD-FG                37.00      36.58  
  2 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG                41.50      41.79  
 
Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 GOLD-FG              2:50.00    2:39.04  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            40 GOLD-FG              1:15.00    1:18.34  
                  34.71     1:18.34 (43.63)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Carole D             46 HAT-FG                 33.00      31.18  
  2 Jordan, Margery E         47 HAT-FG                    NT      35.45  
  3 Pacitti, Marisa           49 HAT-FG                    NT      42.42  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Carole D             46 HAT-FG               1:15.00    1:08.00  
                  32.82     1:08.00 (35.18)                                        
  2 Jordan, Margery E         47 HAT-FG                    NT    1:21.73  
                  38.16     1:21.73 (43.57)                                        
  3 Pacitti, Marisa           49 HAT-FG                    NT    1:40.24  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Carole D             46 HAT-FG               2:40.00    2:36.59  
                  35.67     1:14.50 (38.83)     1:55.46 (40.96)     2:36.59 (41.13)
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Carole D             46 HAT-FG                 37.00      35.26  
  2 Jordan, Margery E         47 HAT-FG                    NT      40.96  
  3 Pacitti, Marisa           49 HAT-FG                    NT      54.76  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Carole D             46 HAT-FG               1:25.00    1:16.85  
                  37.20     1:16.85 (39.65)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Carole D             46 HAT-FG                 45.00      37.93  
  2 Jordan, Margery E         47 HAT-FG                    NT      43.86  
 -- Pacitti, Marisa           49 HAT-FG                    NT         DQ  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan, Margery E         47 HAT-FG                    NT    1:31.26  
                  43.93     1:31.26 (47.33)                                        
  2 Pacitti, Marisa           49 HAT-FG                    NT    2:07.31  
                  59.70   2:07.31 (1:07.61)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG                28.92      30.03  
  2 Erickson, Lohna M         51 HAT-FG                    NT      38.50  
  3 Lewin, Karen              54 GOLD-FG                38.88      41.21  
  4 Wood, Cindi L             50 GOLD-FG                50.00      44.42  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG                   NT      29.34  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG              1:05.74    1:06.88  
                  32.27     1:06.88 (34.61)                                        
  2 Erickson, Lohna M         51 HAT-FG                    NT    1:36.50  
                  45.02     1:36.50 (51.48)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Lohna M         51 HAT-FG                    NT    3:37.76  
                  45.76     1:40.04 (54.28)     2:38.65 (58.61)     3:37.76 (59.11)
  2 Wood, Cindi L             50 GOLD-FG                   NT    4:10.29  
                  56.55   1:58.08 (1:01.53)   3:05.55 (1:07.47)   4:10.29 (1:04.74)
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewin, Karen              54 GOLD-FG              9:16.49    9:54.08  
                  53.00     1:52.38 (59.38)   2:54.38 (1:02.00)   3:54.73 (1:00.35)
      4:56.09 (1:01.36)   5:56.62 (1:00.53)   6:57.14 (1:00.52)     7:56.80 (59.66)
        8:56.39 (59.59)     9:54.08 (57.69)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG                34.00      33.90  
  2 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG                38.32      40.18  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG              1:15.00    1:11.57  
                  35.17     1:11.57 (36.40)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG              2:40.00    2:39.51  
                  37.42     1:17.57 (40.15)     1:58.61 (41.04)     2:39.51 (40.90)
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG                36.00      36.36  
  2 Erickson, Lohna M         51 HAT-FG                    NT      53.76  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewin, Karen              54 GOLD-FG              1:42.34    1:47.35  
                  50.46     1:47.35 (56.89)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG              3:00.00    3:00.65  
                  41.48     1:27.26 (45.78)     2:13.45 (46.19)     3:00.65 (47.20)
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG                33.96      33.81  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            54 GOLD-FG              1:27.00    1:29.61  
                  40.31     1:29.61 (49.30)                                        
  2 Erickson, Lohna M         51 HAT-FG                    NT    1:48.56  
                  53.76     1:48.56 (54.80)                                        
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           58 Unattached             31.90      31.51  
  2 Berk, Sherie              57 FLAQ-FG                38.60      36.71  
  3 Soucie, Helen C           55 GOLD-FG                   NT      36.72  
  4 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG                52.60      49.98  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           58 Unattached           1:09.90    1:09.48  
  2 Berk, Sherie              57 FLAQ-FG              1:26.09    1:21.19  
                  38.98     1:21.19 (42.21)                                        
  3 Soucie, Helen C           55 GOLD-FG                   NT    1:26.28  
                  39.76     1:26.28 (46.52)                                        
  4 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG              2:04.76    1:56.40  
                  56.67     1:56.40 (59.73)                                        
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rust, Catherine M         57 LYTA-FG              2:49.00    2:37.56  
                  36.37     1:15.43 (39.06)     1:56.38 (40.95)     2:37.56 (41.18)
  2 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG                   NT    4:28.42  
                1:00.04   2:08.44 (1:08.40)   3:18.81 (1:10.37)   4:28.42 (1:09.61)
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           58 Unattached           6:42.90    6:38.42  
                  35.50     1:16.61 (41.11)     1:57.79 (41.18)     2:38.99 (41.20)
        3:19.64 (40.65)     4:00.40 (40.76)     4:40.24 (39.84)     5:20.11 (39.87)
        6:00.12 (40.01)     6:38.42 (38.30)                                        
  2 Berk, Sherie              57 FLAQ-FG              9:00.00    8:12.15  
                  44.45     1:32.48 (48.03)     2:22.77 (50.29)     3:13.27 (50.50)
        4:04.48 (51.21)     4:55.52 (51.04)     5:46.28 (50.76)     6:36.26 (49.98)
        7:27.11 (50.85)     8:12.15 (45.04)                                        
 
Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rust, Catherine M         57 LYTA-FG             14:45.00   13:49.65  
                  39.59     1:20.68 (41.09)     2:02.23 (41.55)     2:43.71 (41.48)
        3:24.91 (41.20)     4:06.81 (41.90)     4:48.55 (41.74)     5:30.04 (41.49)
        6:11.98 (41.94)     6:53.77 (41.79)     7:35.67 (41.90)     8:17.60 (41.93)
        8:59.57 (41.97)     9:41.41 (41.84)    10:23.07 (41.66)    11:04.67 (41.60)
       11:45.96 (41.29)    12:27.80 (41.84)    13:09.35 (41.55)    13:49.65 (40.30)
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soucie, Helen C           55 GOLD-FG                   NT      47.58  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           58 Unattached           1:21.90    1:22.01  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soucie, Helen C           55 GOLD-FG                   NT      49.47  
  2 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG              1:07.83    1:01.40  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           58 Unattached           1:34.90    1:28.21  
                  41.96     1:28.21 (46.25)                                        
  2 Soucie, Helen C           55 GOLD-FG                   NT    1:54.08  
                  52.74   1:54.08 (1:01.34)                                        
  3 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG                   NT    2:15.25  
 
Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soucie, Helen C           55 GOLD-FG                   NT    4:10.01  
                  54.79   2:00.77 (1:05.98)   3:06.25 (1:05.48)   4:10.01 (1:03.76)
  2 Fazzano, Catalina U       57 GOLD-FG                   NT    5:00.45  
                1:06.36   2:25.39 (1:19.03)   5:00.45 (2:35.06)                    
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soucie, Helen C           55 GOLD-FG                   NT      52.76  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soucie, Helen C           55 GOLD-FG              1:40.13    1:44.27  
                  49.55     1:44.27 (54.72)                                        
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gunter, Susan             67 GOLD-FG                   NT      58.48  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gunter, Susan             67 GOLD-FG                   NT    2:14.76  
                1:01.98   2:14.76 (1:12.78)                                        
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gunter, Susan             67 GOLD-FG                   NT    1:05.52  
 
Women 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        79 FLAQ-FG                   NT   12:15.87  
                1:05.50   2:15.97 (1:10.47)   3:30.54 (1:14.57)   4:45.40 (1:14.86)
      6:01.44 (1:16.04)   7:18.87 (1:17.43)   8:35.57 (1:16.70)   9:51.76 (1:16.19)
     11:05.93 (1:14.17)  12:15.87 (1:09.94)                                        
 
Women 75-79 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        79 FLAQ-FG                   NT   23:22.38  
                1:02.09   2:10.20 (1:08.11)   3:20.65 (1:10.45)   4:31.47 (1:10.82)
      5:42.11 (1:10.64)   6:53.88 (1:11.77)   8:05.54 (1:11.66)   9:17.54 (1:12.00)
     10:28.47 (1:10.93)  11:39.45 (1:10.98)  12:51.12 (1:11.67)  14:02.29 (1:11.17)
     15:12.25 (1:09.96)  16:22.84 (1:10.59)  17:33.08 (1:10.24)  18:43.33 (1:10.25)
     19:55.09 (1:11.76)  21:04.79 (1:09.70)  22:15.67 (1:10.88)  23:22.38 (1:06.71)
 
Women 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        79 FLAQ-FG              4:33.00    4:19.20  
                1:01.76   2:06.62 (1:04.86)   3:14.69 (1:08.07)   4:19.20 (1:04.51)
 
Women 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        79 FLAQ-FG              1:20.00    1:20.25  
 
Women 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        79 FLAQ-FG              3:19.00    2:46.19  
                1:23.80   2:46.19 (1:22.39)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG                23.50      23.93  
  2 Vaucher, James R          27 GOLD-FG                25.50      24.99  
  3 Glassman, Brian           29 PLAN-FG                25.00      25.47  
  4 Krajewski, Tim L          29 GOLD-FG                32.00      31.17  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG                54.00      53.92  
                  26.32       53.92 (27.60)                                        
  2 Vaucher, James R          27 GOLD-FG                57.00      57.15  
                  29.00       57.15 (28.15)                                        
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG              2:00.00    2:02.95  
                  29.49     1:01.21 (31.72)     1:32.52 (31.31)     2:02.95 (30.43)
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG              5:51.25    5:45.63  
                  31.33     1:05.51 (34.18)     1:39.59 (34.08)     2:13.89 (34.30)
        2:47.93 (34.04)     3:22.25 (34.32)     3:57.03 (34.78)     4:33.26 (36.23)
        5:09.79 (36.53)     5:45.63 (35.84)                                        
  2 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG              6:45.00    6:48.76  
                  35.61     1:15.55 (39.94)     1:57.26 (41.71)     2:39.50 (42.24)
        3:21.33 (41.83)     4:03.61 (42.28)     4:45.23 (41.62)     5:26.38 (41.15)
        6:08.38 (42.00)     6:48.76 (40.38)                                        
  3 Krajewski, Tim L          29 GOLD-FG              6:45.00    7:00.91  
                  37.49     1:17.90 (40.41)     2:00.11 (42.21)     2:43.86 (43.75)
        3:27.22 (43.36)     4:10.39 (43.17)     4:53.92 (43.53)     5:36.93 (43.01)
        6:19.48 (42.55)     7:00.91 (41.43)                                        
 
Men 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG             12:20.00   12:03.97  
                  33.22     1:09.97 (36.75)     1:46.50 (36.53)     2:23.37 (36.87)
        3:00.04 (36.67)     3:36.54 (36.50)     4:13.04 (36.50)     4:49.57 (36.53)
        5:26.25 (36.68)     6:02.87 (36.62)     6:39.98 (37.11)     7:16.62 (36.64)
        7:53.29 (36.67)     8:29.97 (36.68)     9:06.53 (36.56)     9:42.64 (36.11)
       10:18.64 (36.00)    10:54.25 (35.61)    11:29.16 (34.91)    12:03.97 (34.81)
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hornsky, Brian            28 Unattached             28.00      26.33  
  2 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG                29.00      28.52  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hornsky, Brian            28 Unattached             59.00      56.90  
                  27.58       56.90 (29.32)                                        
 
Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG              2:15.00    2:14.53  
                  31.30     1:05.56 (34.26)     1:40.60 (35.04)     2:14.53 (33.93)
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glassman, Brian           29 PLAN-FG                28.50      31.06  
  2 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG                31.00      31.63  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krajewski, Tim L          29 GOLD-FG              1:35.00    1:26.86  
                  41.27     1:26.86 (45.59)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James R          27 GOLD-FG                28.00      27.23  
  2 Glassman, Brian           29 PLAN-FG                28.00      27.68  
  3 Wilson, Todd M            25 PLAN-FG                26.00      28.03  
  4 Krajewski, Tim L          29 GOLD-FG              1:15.00      35.90  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hornsky, Brian            28 Unattached             59.00      58.32  
                  26.97       58.32 (31.35)                                        
  2 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG              1:02.00    1:02.52  
                  27.53     1:02.52 (34.99)                                        
  3 Glassman, Brian           29 PLAN-FG              1:00.00    1:05.21  
                  30.33     1:05.21 (34.88)                                        
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG              2:15.00    2:16.98  
                  28.85     1:03.37 (34.52)     1:45.89 (42.52)     2:16.98 (31.09)
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             22.00      22.32  
  2 Medema, Chuck D           31 Unattached             23.50      24.38  
  3 Dehnert, Stephen E        33 GOLD-FG                26.00      25.84  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             50.00      50.18  
                  24.16       50.18 (26.02)                                        
  2 Medema, Chuck D           31 Unattached             52.50      53.50  
                  25.63       53.50 (27.87)                                        
  3 Mackinlay, Khristopher K  32 HAT-FG               1:00.51      58.25  
                  29.19       58.25 (29.06)                                        
  4 Dehnert, Stephen E        33 GOLD-FG              1:00.00      59.33  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mastellone, Neil          32 MIST-FL                   NT    2:11.47  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             28.50      27.89  
  2 Mackinlay, Khristopher K  32 HAT-FG                 35.66      31.12  
  3 Mastellone, Neil          32 MIST-FL                   NT      35.09  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackinlay, Khristopher K  32 HAT-FG               1:16.39    1:09.29  
                  32.29     1:09.29 (37.00)                                        
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mackinlay, Khristopher K  32 HAT-FG               3:00.92    2:34.70  
                  35.26     1:15.71 (40.45)     1:55.56 (39.85)     2:34.70 (39.14)
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             25.00      24.57  
  2 Medema, Chuck D           31 Unattached             27.50      27.70  
  3 Mackinlay, Khristopher K  32 HAT-FG                 29.52      28.27  
  4 Dehnert, Stephen E        33 GOLD-FG                33.00      33.99  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached           1:00.00    1:04.04  
                  27.89     1:04.04 (36.15)                                        
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached           1:00.00      57.26  
                  26.91       57.26 (30.35)                                        
  2 Mastellone, Neil          32 MIST-FL                   NT    1:09.08  
                  32.44     1:09.08 (36.64)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           39 PLAN-FG                26.50      24.28  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           39 PLAN-FG                54.90      51.60  
                  24.81       51.60 (26.79)                                        
  2 Pardo, Robert R           37 FLAQ-FG                56.13      57.28  
                  26.92       57.28 (30.36)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 Unattached           1:58.58    1:56.91  
                  27.74       57.71 (29.97)     1:27.95 (30.24)     1:56.91 (28.96)
  2 Pardo, Robert R           37 FLAQ-FG              2:06.60    2:03.82  
                  28.51       59.26 (30.75)     1:31.55 (32.29)     2:03.82 (32.27)
  3 Boiser, Zeus Keanu M      38 GOLD-FG              2:59.85    2:44.14  
                                1:20.12 ( )     2:01.54 (41.42)     2:44.14 (42.60)
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 Unattached           5:10.60    5:11.82  
                  29.21     1:01.31 (32.10)     1:32.98 (31.67)     2:04.90 (31.92)
        2:36.77 (31.87)     3:08.32 (31.55)     3:40.12 (31.80)     4:11.17 (31.05)
        4:42.24 (31.07)     5:11.82 (29.58)                                        
  2 Pardo, Robert R           37 FLAQ-FG              5:49.70    5:45.78  
                  30.67     1:03.90 (33.23)     1:38.21 (34.31)     2:13.11 (34.90)
        2:48.43 (35.32)     3:24.00 (35.57)     3:59.72 (35.72)     4:35.78 (36.06)
        5:11.25 (35.47)     5:45.78 (34.53)                                        
 
Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 Unattached          10:45.45   10:38.25  
                  29.65     1:01.50 (31.85)     1:33.92 (32.42)     2:06.33 (32.41)
        2:38.43 (32.10)     3:10.59 (32.16)     3:42.70 (32.11)     4:14.93 (32.23)
        4:47.20 (32.27)     5:19.57 (32.37)     5:51.86 (32.29)     6:23.83 (31.97)
        6:55.99 (32.16)     7:28.13 (32.14)     8:00.38 (32.25)     8:32.64 (32.26)
        9:04.81 (32.17)     9:36.39 (31.58)    10:08.02 (31.63)    10:38.25 (30.23)
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munguia, Elias            38 Unattached                NT      29.93  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munguia, Elias            38 Unattached                NT    1:01.61  
                  30.51     1:01.61 (31.10)                                        
  2 Tiozzo, Eduard            37 FLAQ-FG                59.92    1:02.02  
                  30.15     1:02.02 (31.87)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 Unattached           2:06.06    2:09.08  
                  30.07     1:03.16 (33.09)     1:36.56 (33.40)     2:09.08 (32.52)
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 Unattached           2:30.40    2:33.46  
                  36.42     1:16.44 (40.02)     1:55.66 (39.22)     2:33.46 (37.80)
 -- Boiser, Zeus Keanu M      38 GOLD-FG              3:39.79         DQ  
                  46.61     1:35.03 (48.42)     2:23.96 (48.93)          DQ (49.86)
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiozzo, Eduard            37 FLAQ-FG                26.37      26.26  
 
Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 Unattached           2:12.12    2:12.16  
                  29.60     1:04.06 (34.46)     1:38.42 (34.36)     2:12.16 (33.74)
  2 Boiser, Zeus Keanu M      38 GOLD-FG              4:41.65    3:42.67  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           39 PLAN-FG              1:05.50    1:01.86  
                  29.15     1:01.86 (32.71)                                        
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              37 Unattached           2:09.09    2:12.92  
                  27.99     1:01.66 (33.67)     1:42.08 (40.42)     2:12.92 (30.84)
  2 Pardo, Robert R           37 FLAQ-FG              2:30.00    2:31.61  
                  31.53     1:12.65 (41.12)     1:58.70 (46.05)     2:31.61 (32.91)
  3 Boiser, Zeus Keanu M      38 GOLD-FG              3:31.43    3:09.52  
                  44.99     1:36.04 (51.05)     2:27.98 (51.94)     3:09.52 (41.54)
 -- Ochoa, Carlos I           39 PLAN-FG              2:15.50         DQ  
                  28.94     1:04.93 (35.99)     1:44.68 (39.75)          DQ (30.07)
 
Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boiser, Zeus Keanu M      38 GOLD-FG              7:44.85    6:55.43  
                  46.68     1:37.98 (51.30)     2:31.34 (53.36)     3:28.60 (57.26)
        4:24.98 (56.38)     5:21.53 (56.55)     6:09.78 (48.25)     6:55.43 (45.65)
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 GOLD-FG                53.00      56.25  
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 GOLD-FG              5:45.00    5:50.92  
                  32.68     1:08.15 (35.47)     1:43.77 (35.62)     2:19.78 (36.01)
        2:55.59 (35.81)     3:31.31 (35.72)     4:07.21 (35.90)     4:41.74 (34.53)
        5:16.07 (34.33)     5:50.92 (34.85)                                        
 
Men 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandez, Carlos A       41 FLAQ-FG             11:12.15   11:22.44  
                  31.15     1:05.36 (34.21)     1:39.60 (34.24)     2:14.22 (34.62)
        2:49.16 (34.94)     3:22.92 (33.76)     3:57.41 (34.49)     4:32.06 (34.65)
        5:06.48 (34.42)     5:40.83 (34.35)     6:14.93 (34.10)     6:49.40 (34.47)
        7:24.08 (34.68)     7:58.43 (34.35)     8:33.06 (34.63)     9:07.92 (34.86)
        9:41.99 (34.07)    10:16.72 (34.73)    10:50.60 (33.88)    11:22.44 (31.84)
 -- LeClair, David W          43 GOLD-FG             11:15.00         DQ  
                  31.74     1:05.69 (33.95)     1:40.50 (34.81)     2:16.15 (35.65)
        2:51.30 (35.15)     3:26.86 (35.56)     4:02.71 (35.85)     4:39.09 (36.38)
                                5:14.98 ( )     5:51.44 (36.46)     6:36.25 (44.81)
        7:12.95 (36.70)     7:50.64 (37.69)     8:37.71 (47.07)     9:19.15 (41.44)
        9:53.69 (34.54)    10:40.66 (46.97)          DQ (38.44)                    
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 GOLD-FG                35.00      33.65  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farias, Sergio M          44 GOLD-FG                38.00      41.85  
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 GOLD-FG              2:37.00    2:47.08  
                  37.49     1:19.71 (42.22)     2:02.54 (42.83)     2:47.08 (44.54)
  2 Farias, Sergio M          44 GOLD-FG              3:30.34    3:21.22  
                  43.59     1:33.58 (49.99)     2:27.27 (53.69)     3:21.22 (53.95)
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 GOLD-FG                30.00      29.77  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farias, Sergio M          44 GOLD-FG              1:37.20    1:31.51  
                  42.13     1:31.51 (49.38)                                        
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farias, Sergio M          44 GOLD-FG              1:30.00    1:21.11  
                  39.63     1:21.11 (41.48)                                        
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farias, Sergio M          44 GOLD-FG              3:30.00    3:08.12  
                  38.91     1:31.42 (52.51)     2:25.26 (53.84)     3:08.12 (42.86)
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            46 PLAN-FG                27.67      28.27  
  2 Montes, Ismael L          48 GOLD-FG                30.99      33.75  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            46 PLAN-FG              1:01.82    1:03.18  
                  29.89     1:03.18 (33.29)                                        
  2 Montes, Ismael L          48 GOLD-FG              1:14.00    1:19.41  
                  38.62     1:19.41 (40.79)                                        
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montes, Ismael L          48 GOLD-FG              8:34.00    8:45.53  
                  50.08                                                 3:39.10 ( )
                                5:25.42 ( )                             7:08.53 ( )
        7:58.46 (49.93)     8:45.53 (47.07)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            46 PLAN-FG                35.28      34.91  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            46 PLAN-FG              1:13.33    1:17.14  
                  37.96     1:17.14 (39.18)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            46 PLAN-FG                40.56      39.77  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            46 PLAN-FG              1:13.45    1:15.30  
                  35.12     1:15.30 (40.18)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Nick              53 Unattached             24.86      25.13  
  2 Flautt, Jim               52 GOLD-FG                27.00      26.92  
  3 Green, Chip               50 LYTA-FG                30.00      28.16  
  4 Steblein, Edward J        52 GOLD-FG                30.00      28.51  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG                56.60      57.04  
                  27.08       57.04 (29.96)                                        
  2 Flautt, Jim               52 GOLD-FG              1:01.00    1:01.22  
                  29.37     1:01.22 (31.85)                                        
  3 Steblein, Edward J        52 GOLD-FG              1:05.00    1:03.04  
                  30.82     1:03.04 (32.22)                                        
  4 Green, Chip               50 LYTA-FG              1:05.00    1:03.17  
                  30.97     1:03.17 (32.20)                                        
  5 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              1:14.13    1:16.79  
                  37.41     1:16.79 (39.38)                                        
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG              1:58.40    2:06.39  
                  29.64     1:02.28 (32.64)     1:35.23 (32.95)     2:06.39 (31.16)
  2 Green, Chip               50 LYTA-FG              2:20.00    2:13.99  
                  30.97     1:04.51 (33.54)     1:39.49 (34.98)     2:13.99 (34.50)
  3 Flautt, Jim               52 GOLD-FG              2:29.00    2:20.15  
                  32.29     1:06.82 (34.53)     1:42.76 (35.94)     2:20.15 (37.39)
  4 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              2:45.38    2:50.00  
                  39.46     1:23.20 (43.74)     2:07.78 (44.58)     2:50.00 (42.22)
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG              5:25.00    5:47.69  
                  32.02     1:06.87 (34.85)     1:43.13 (36.26)     2:19.33 (36.20)
        2:55.39 (36.06)     3:31.25 (35.86)     4:06.69 (35.44)     4:41.28 (34.59)
        5:15.33 (34.05)     5:47.69 (32.36)                                        
  2 Green, Chip               50 LYTA-FG              6:30.00    6:11.14  
                  36.30     1:14.72 (38.42)     1:53.37 (38.65)     2:31.94 (38.57)
        3:10.20 (38.26)     3:47.89 (37.69)     4:24.69 (36.80)     5:00.96 (36.27)
        5:36.94 (35.98)     6:11.14 (34.20)                                        
  3 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              7:34.75    7:38.90  
                  41.27     1:26.16 (44.89)     2:12.82 (46.66)     2:59.68 (46.86)
        3:47.11 (47.43)     4:34.98 (47.87)     5:22.09 (47.11)     6:09.24 (47.15)
        6:55.07 (45.83)     7:38.90 (43.83)                                        
 
Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Chip               50 LYTA-FG             14:00.00   12:41.41  
                  36.28     1:15.01 (38.73)     1:54.05 (39.04)     2:32.93 (38.88)
        3:11.98 (39.05)     3:50.86 (38.88)     4:29.74 (38.88)     5:08.56 (38.82)
        5:47.26 (38.70)     6:26.22 (38.96)     7:04.08 (37.86)     7:41.98 (37.90)
        8:19.72 (37.74)     8:58.30 (38.58)     9:36.53 (38.23)    10:14.38 (37.85)
       10:52.04 (37.66)    11:29.30 (37.26)    12:06.60 (37.30)    12:41.41 (34.81)
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Chip               50 LYTA-FG              1:20.00    1:16.28  
                  38.80     1:16.28 (37.48)                                        
  2 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              1:32.97    1:46.99  
                  52.91     1:46.99 (54.08)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG                42.83      46.13  
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              3:37.04    3:33.98  
                  49.31     1:43.59 (54.28)     2:39.36 (55.77)     3:33.98 (54.62)
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cronin, Nick              53 Unattached             27.58      28.48  
  2 Green, Chip               50 LYTA-FG                35.00      30.87  
  3 Steblein, Edward J        52 GOLD-FG                35.00      32.21  
  4 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG                42.12      43.76  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG              1:02.00    1:03.42  
                  29.50     1:03.42 (33.92)                                        
  2 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              1:44.81    1:42.65  
                  48.30     1:42.65 (54.35)                                        
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Chip               50 LYTA-FG              2:45.00    2:37.37  
                  32.26     1:15.40 (43.14)     2:02.39 (46.99)     2:37.37 (34.98)
  2 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              3:18.23    3:24.23  
                  47.76     1:46.31 (58.55)     2:41.84 (55.53)     3:24.23 (42.39)
 
Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 FLAQ-FG              5:30.60    5:21.16  
                  34.18     1:11.28 (37.10)     1:55.36 (44.08)     2:36.94 (41.58)
        3:24.75 (47.81)     4:12.15 (47.40)     4:47.53 (35.38)     5:21.16 (33.63)
  2 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              7:14.11    7:09.78  
                  49.23     1:45.27 (56.04)                             3:42.87 ( )
        4:41.21 (58.34)     5:38.14 (56.93)     6:25.85 (47.71)     7:09.78 (43.93)
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munro, Jim J              56 Unattached             25.63      27.17  
  2 Bristow, Allan M          59 MIST-FL                29.90      29.81  
  3 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG                34.00      32.96  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bristow, Allan M          59 MIST-FL              1:05.00    1:08.56  
                  33.78     1:08.56 (34.78)                                        
  2 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG              1:15.00    1:16.03  
                  36.54     1:16.03 (39.49)                                        
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG              2:51.00    2:41.28  
                  36.35     1:16.91 (40.56)     2:00.02 (43.11)     2:41.28 (41.26)
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport          6:00.00    6:35.57  
                  35.09     1:14.62 (39.53)     1:54.36 (39.74)     2:34.73 (40.37)
        3:15.54 (40.81)     3:55.93 (40.39)     4:35.98 (40.05)     5:15.94 (39.96)
        5:56.28 (40.34)     6:35.57 (39.29)                                        
  2 Bristow, Allan M          59 MIST-FL              7:40.00    7:12.48  
                  39.10     1:20.02 (40.92)     2:04.20 (44.18)     2:49.19 (44.99)
        3:33.75 (44.56)     4:18.54 (44.79)     5:02.48 (43.94)     5:46.62 (44.14)
        6:30.23 (43.61)     7:12.48 (42.25)                                        
  3 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG              8:00.00    7:36.78  
                  38.05     1:20.20 (42.15)     2:03.90 (43.70)     2:48.53 (44.63)
        3:34.50 (45.97)     4:21.80 (47.30)     5:10.27 (48.47)     6:00.01 (49.74)
        6:49.79 (49.78)     7:36.78 (46.99)                                        
 
Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG             15:00.00   15:44.55  
                  40.37     1:24.95 (44.58)     2:11.63 (46.68)     2:59.02 (47.39)
        3:47.53 (48.51)     4:35.12 (47.59)     5:23.61 (48.49)     6:12.44 (48.83)
        6:58.87 (46.43)     7:48.12 (49.25)     8:36.17 (48.05)     9:24.18 (48.01)
       10:11.65 (47.47)    10:59.91 (48.26)    11:48.10 (48.19)    12:36.50 (48.40)
       13:24.75 (48.25)    14:12.54 (47.79)    15:00.34 (47.80)    15:44.55 (44.21)
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport            33.00      35.79  
  2 Legaspi, Adrian           58 FLAQ-FG                45.00      50.33  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport          1:15.00    1:23.29  
                  39.39     1:23.29 (43.90)                                        
 
Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport          3:00.00    3:00.88  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport            35.00      34.66  
  2 Munro, Jim J              56 Unattached                NT      38.56  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport          1:20.00    1:19.65  
                  36.75     1:19.65 (42.90)                                        
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport          3:00.00    3:01.30  
                  39.04     1:24.31 (45.27)     2:12.60 (48.29)     3:01.30 (48.70)
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munro, Jim J              56 Unattached             27.99      29.19  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport          1:10.00    1:10.58  
                  32.93     1:10.58 (37.65)                                        
  2 Munro, Jim J              56 Unattached                NT    1:12.81  
                  33.52     1:12.81 (39.29)                                        
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport          2:45.00    2:44.96  
                  31.83     1:17.46 (45.63)     2:03.79 (46.33)     2:44.96 (41.17)
 
Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Jim               58 Technosport          5:30.00    5:55.96  
                  34.60     1:16.93 (42.33)     2:04.35 (47.42)     2:54.75 (50.40)
        3:43.83 (49.08)     4:33.00 (49.17)     5:14.30 (41.30)     5:55.96 (41.66)
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 GOLD-FG                   NT      30.83  
  2 Knupp, Charlie R          62 GOLD-FG                32.00      32.04  
  3 March, Ed                 64 O*H*-LE                38.38      38.79  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knupp, Charlie R          62 GOLD-FG              1:10.00    1:10.47  
                  33.64     1:10.47 (36.83)                                        
  2 Mogal, James R            64 GOLD-FG                   NT    1:11.00  
                  35.66     1:11.00 (35.34)                                        
  3 March, Ed                 64 O*H*-LE              1:25.12    1:32.53  
                  43.71     1:32.53 (48.82)                                        
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 GOLD-FG                   NT    2:48.90  
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 GOLD-FG                   NT    8:10.28  
                  39.18     1:25.91 (46.73)     2:15.06 (49.15)     3:06.09 (51.03)
        3:57.68 (51.59)     4:48.82 (51.14)     5:42.08 (53.26)     6:34.05 (51.97)
        7:25.65 (51.60)     8:10.28 (44.63)                                        
  2 March, Ed                 64 O*H*-LE              8:20.08    8:52.88  
                  46.36     1:38.98 (52.62)     2:35.68 (56.70)     3:31.59 (55.91)
        4:26.13 (54.54)     5:21.21 (55.08)     6:15.84 (54.63)     7:10.64 (54.80)
        8:02.24 (51.60)     8:52.88 (50.64)                                        
 
Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 GOLD-FG                   NT   17:30.99  
                  39.92     1:25.31 (45.39)     2:15.59 (50.28)     3:05.32 (49.73)
        3:56.31 (50.99)     4:48.53 (52.22)     5:40.91 (52.38)     6:36.15 (55.24)
        7:29.61 (53.46)     8:25.21 (55.60)     9:18.07 (52.86)    10:13.78 (55.71)
       11:08.51 (54.73)    12:03.13 (54.62)    13:02.70 (59.57)    13:58.04 (55.34)
       14:51.95 (53.91)    15:47.89 (55.94)    16:44.09 (56.20)    17:30.99 (46.90)
  2 Venture, Ray L            62 GOLD-FG             24:23.05   22:15.26  
                  56.78   2:03.59 (1:06.81)   3:10.91 (1:07.32)   4:16.42 (1:05.51)
      5:23.79 (1:07.37)   6:29.61 (1:05.82)   7:38.19 (1:08.58)   8:47.18 (1:08.99)
      9:55.99 (1:08.81)  11:03.47 (1:07.48)  12:12.82 (1:09.35)  13:20.27 (1:07.45)
     14:28.63 (1:08.36)  15:39.04 (1:10.41)  16:46.17 (1:07.13)  17:55.04 (1:08.87)
     19:05.60 (1:10.56)  20:12.33 (1:06.73)  21:20.80 (1:08.47)    22:15.26 (54.46)
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 GOLD-FG                   NT      41.15  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 GOLD-FG                   NT    1:51.49  
                  53.62     1:51.49 (57.87)                                        
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Knupp, Charlie R          62 GOLD-FG              1:30.00    1:32.86  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            62 GOLD-FG                58.07    1:01.66  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            62 GOLD-FG              2:30.13    2:25.41  
                1:05.47   2:25.41 (1:19.94)                                        
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 GOLD-FG                   NT    1:34.66  
                  44.16     1:34.66 (50.50)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            66 GOLD-FG                25.20      25.46  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            66 GOLD-FG                56.00      57.37  
                  28.02       57.37 (29.35)                                        
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            66 GOLD-FG              5:59.00    6:03.50  
                  33.00     1:08.38 (35.38)     1:45.02 (36.64)     2:21.88 (36.86)
        2:59.35 (37.47)     3:36.48 (37.13)     4:13.48 (37.00)     4:50.83 (37.35)
        5:27.97 (37.14)     6:03.50 (35.53)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forum, Rick B             66 GOLD-FG                   NT      37.77  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forum, Rick B             66 GOLD-FG                   NT    1:23.45  
                  40.28     1:23.45 (43.17)                                        
 
Men 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forum, Rick B             66 GOLD-FG                   NT    3:14.21  
                  43.96     1:32.39 (48.43)     2:24.33 (51.94)     3:14.21 (49.88)
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forum, Rick B             66 GOLD-FG                   NT    1:26.07  
                  43.40     1:26.07 (42.67)                                        
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ward, II, James E         71 FLAQ-FG                   NT      32.40  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ward, II, James E         71 FLAQ-FG                   NT    1:19.11  
                  38.83     1:19.11 (40.28)                                        
  2 House, Carl               71 GOLD-FG              1:34.65    1:31.05  
                  40.84     1:31.05 (50.21)                                        
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               71 GOLD-FG              3:52.32    3:43.33  
                  48.27     1:44.81 (56.54)     2:43.63 (58.82)     3:43.33 (59.70)
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               71 GOLD-FG             10:58.67   10:10.90  
                  48.28   1:49.40 (1:01.12)   2:51.64 (1:02.24)   3:53.91 (1:02.27)
      4:56.83 (1:02.92)   5:59.55 (1:02.72)   7:03.49 (1:03.94)   8:08.17 (1:04.68)
      9:09.52 (1:01.35)  10:10.90 (1:01.38)                                        
 
Men 70-74 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               71 GOLD-FG             24:56.56   22:15.98  
                  52.60   1:57.55 (1:04.95)   3:06.64 (1:09.09)   4:16.61 (1:09.97)
      5:22.83 (1:06.22)   6:29.70 (1:06.87)   7:37.25 (1:07.55)   8:47.29 (1:10.04)
      9:55.49 (1:08.20)  11:04.39 (1:08.90)  12:12.55 (1:08.16)  13:20.67 (1:08.12)
     14:28.40 (1:07.73)  15:39.06 (1:10.66)  16:47.97 (1:08.91)  17:56.87 (1:08.90)
     19:04.35 (1:07.48)  20:12.65 (1:08.30)  21:17.14 (1:04.49)    22:15.98 (58.84)
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               71 GOLD-FG              1:00.00      59.88  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               71 GOLD-FG                52.46      50.82  
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimerman, Ira S           72 GOLD-FG                   NT      43.49  
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimerman, Ira S           72 GOLD-FG              1:38.17    1:35.90  
                  44.72     1:35.90 (51.18)                                        
 
Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimerman, Ira S           72 GOLD-FG              3:39.81    3:40.50  
                  45.75     1:39.72 (53.97)     2:37.61 (57.89)   3:40.50 (1:02.89)
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- House, Carl               71 GOLD-FG              2:10.87         DQ  
                  58.98        DQ (1:02.33)                                        
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 GOLD-FG                27.00      29.34  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 GOLD-FG                   NT      29.34  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 GOLD-FG              1:04.00    1:12.84  
                  35.81     1:12.84 (37.03)                                        
  2 Rapperport, Alan S        77 GOLD-FG              1:20.00    1:15.73  
                  36.61     1:15.73 (39.12)                                        
  3 McClow, Richard           79 IM-IL                1:27.00    1:25.88  
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 GOLD-FG              3:00.00    2:40.98  
                  38.78     1:21.58 (42.80)     2:02.98 (41.40)     2:40.98 (38.00)
 
Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 GOLD-FG              7:30.00    7:36.36  
                  41.07     1:27.95 (46.88)     2:15.54 (47.59)     3:03.03 (47.49)
        3:50.44 (47.41)     4:37.58 (47.14)     5:24.20 (46.62)     6:10.14 (45.94)
        6:54.67 (44.53)     7:36.36 (41.69)                                        
  2 Rapperport, Alan S        77 GOLD-FG              7:50.00    8:17.90  
                  42.25     1:28.55 (46.30)     2:17.59 (49.04)     3:09.02 (51.43)
        4:00.16 (51.14)     4:51.76 (51.60)     5:43.59 (51.83)     6:35.48 (51.89)
        7:27.89 (52.41)     8:17.90 (50.01)                                        
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClow, Richard           79 IM-IL                  45.00      51.73  
 
Men 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapperport, Alan S        77 GOLD-FG              3:30.00    3:23.30  
                  45.90     1:35.21 (49.31)     2:30.11 (54.90)     3:23.30 (53.19)
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 GOLD-FG                43.00      44.61  
  2 McClow, Richard           79 IM-IL                  48.00      46.14  
  3 Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG                   NT      46.54  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG              1:46.85    1:57.56  
                  52.96   1:57.56 (1:04.60)                                        
 
Men 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG              4:02.98    4:06.76  
                  51.62   1:53.13 (1:01.51)   4:06.76 (2:13.63)                    
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 GOLD-FG                37.00      41.94  
  2 Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG                44.92      46.99  
  3 McClow, Richard           79 IM-IL                  47.00      47.40  
 
Men 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 FLAQ-FG              1:48.20    1:55.25  
                  48.32   1:55.25 (1:06.93)                                        
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 GOLD-FG              1:30.00    1:25.16  
                  40.55     1:25.16 (44.61)                                        
  2 McClow, Richard           79 IM-IL                1:37.00    1:43.78  
                  50.39     1:43.78 (53.39)                                        
 
Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    1:56.75  
     1) Cavanaugh, Debbie D W53         2) Stewart, Ann K W40             
     3) Seier, Lydia S W54              4) LeClair, Dale A W41            
                  29.34       58.89 (29.55)     1:29.35 (30.46)     1:56.75 (27.40)
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:13.63  
     1) Stewart, Ann K W40              2) Cavanaugh, Debbie D W53        
     3) LeClair, Dale A W41             4) Beatty, Yukako W39             
                  35.35     1:12.10 (36.75)     1:44.01 (31.91)     2:13.63 (29.62)
 
Women 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heritage Aquatic Team-FG  'A'                          NT    2:52.69  
     1) Tan, Carole D W46               2) Erickson, Lohna M W51          
     3) Jordan, Margery E W47           4) Pacitti, Marisa W49            
                  35.51     1:27.31 (51.80)     2:11.67 (44.36)     2:52.69 (41.02)
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    1:42.70  
     1) Ochoa, Carlos I M39             2) Abad, Fernando M46             
     3) Glassman, Brian M29             4) Wilson, Todd M M25             
                  24.43       52.57 (28.14)     1:17.62 (25.05)     1:42.70 (25.08)
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    1:51.30  
     1) Cuticchia, Tommie A M27         2) Glassman, Brian M29            
     3) Ochoa, Carlos I M39             4) Wilson, Todd M M25             
                  27.96       58.68 (30.72)     1:25.95 (27.27)     1:51.30 (25.35)
  2 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:06.58  
     1) Vaucher, James R M27            2) Krajewski, Tim L M29           
     3) Steblein, Edward J M52          4) Dehnert, Stephen E M33         
                  30.38     1:07.81 (37.43)     1:40.84 (33.03)     2:06.58 (25.74)
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:05.54  
     1) Flautt, Jim M52                 2) Sonenshein, Roy S M53          
     3) Farias, Sergio M M44            4) Boiser, Zeus Keanu M M38       
                  27.42     1:01.66 (34.24)     1:33.98 (32.32)     2:05.54 (31.56)
 
Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:15.31  
     1) Flautt, Jim M52                 2) Boiser, Zeus Keanu M M38       
     3) LeClair, David W M43            4) Montes, Ismael L M48           
  2 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:16.41  
     1) Tiozzo, Eduard M37              2) Pesetsky, Walter M76           
     3) Erickson, Tim M54               4) Legaspi, Adrian M58            
                  29.14     1:16.09 (46.95)     1:44.86 (28.77)     2:16.41 (31.55)
 
Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:42.04  
     1) Mogal, James R M64              2) Knupp, Charlie R M62           
     3) Rimerman, Ira S M72             4) Rapperport, Alan S M77         
                  41.38     1:23.06 (41.68)     2:07.61 (44.55)     2:42.04 (34.43)
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    1:52.11  
     1) Cuticchia, Tommie A M27         2) Hester, Heidi R W30            
     3) Le, Vi-An W27                   4) Abad, Fernando M46             
                  24.69       54.53 (29.84)     1:24.02 (29.49)     1:52.11 (28.09)
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    2:13.52  
     1) Hester, Heidi R W30             2) Le, Vi-An W27                  
     3) Glassman, Brian M29             4) Abad, Fernando M46             
                  40.91     1:14.73 (33.82)     1:42.42 (27.69)     2:13.52 (31.10)
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:01.42  
     1) Flautt, Jim M52                 2) Seier, Lydia S W54             
     3) Stewart, Ann K W40              4) Boiser, Zeus Keanu M M38       
                  27.83       57.69 (29.86)     1:28.98 (31.29)     2:01.42 (32.44)
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:15.81  
     1) Stewart, Ann K W40              2) Boiser, Zeus Keanu M M38       
     3) LeClair, David W M43            4) LeClair, Dale A W41            
                  34.98     1:18.09 (43.11)     1:48.67 (30.58)     2:15.81 (27.14)
  2 Gold Coast Masters-FG  'B'                             NT    2:51.12  
     1) Sonenshein, Roy S M53           2) Beatty, Yukako W39             
     3) Steblein, Edward J M52          4) Wood, Cindi L W50              
                  48.97     1:36.41 (47.44)     2:05.57 (29.16)     2:51.12 (45.55)
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:27.35  
     1) Flautt, Jim M52                 2) Lewin, Karen W54               
     3) Seier, Lydia S W54              4) Montes, Ismael L M48           
                  42.38     1:20.83 (38.45)     1:54.66 (33.83)     2:27.35 (32.69)
 
Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    2:38.34  
     1) Wood, Cindi L W50               2) House, Carl M71                
     3) Soucie, Helen C W55             4) Mogal, James R M64             
                  45.87     1:24.15 (38.28)     2:02.40 (38.25)     2:38.34 (35.94)
 
Mixed 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-FG  'A'                             NT    3:10.12  
     1) Mogal, James R M64              2) Fazzano, Catalina U W57        
     3) Rimerman, Ira S M72             4) Soucie, Helen C W55            
                  43.22   1:46.93 (1:03.71)     2:35.04 (48.11)     3:10.12 (35.08)