Licensed to Crawfish Aquatics      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/24/2011 09:42 PM
                    SMS SCY Champs - 3/18/2011 to 3/20/2011                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca             30 Southern-24               NT   22:43.65  
 
Event 1  Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Jennifer          46 Southern-24         28:51.00   26:49.09  
 
Event 1  Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele           50 Southern-24         22:55.18   24:25.60  
  2 Niedrich, Ruth            51 Southern-24         27:00.00   24:30.73  
 
Event 1  Women 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denby, Karlene            57 Cougars-43          22:30.00   21:49.01  
 
Event 1  Women 70-74 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Pat               71 Southern-24         31:49.04   31:12.13  
 
Event 1  Men 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24         21:00.00   20:18.81  
 
Event 1  Men 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barreira, Tiago           30 Southern-24         17:45.00   17:53.21  
  2 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT   20:24.36  
 
Event 1  Men 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zderic, Ted               39 Southern-24         24:00.00   23:51.21  
 
Event 1  Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron             51 Southern-24         20:30.00   20:08.85  
 
Event 1  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopp, Doug                61 Southern-24         31:16.49   31:17.09  
 
Event 3  Women 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca             30 Southern-24          5:46.95    5:44.00  
 
Event 4  Men 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24          5:30.00    5:20.68  
 
Event 4  Men 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT    5:16.84  
 
Event 4  Men 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isham, Donald S           41 Gators-24                 NT    6:17.55  
 
Event 4  Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breaux, Bud E             49 Gators-24                 NT    6:04.29  
 
Event 4  Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Walter             69 Southern-24         11:30.00   10:56.44  
 
Event 5  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donaldson, Stephanie M    30 Gators-24                 NT    1:09.94  
 
Event 5  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachney, Fay              49 Southern-24          1:03.20    1:03.70  
  2 Harris, Jennifer          46 Southern-24          1:20.00    1:19.21  
 
Event 5  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingraham, Susan           51 South Texas-43       1:02.00    1:01.96  
  2 Perret, Michele           50 Southern-24          1:18.14    1:11.15  
  3 Walton, Ann               51 Southern-24               NT    1:42.35  
 
Event 5  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denby, Karlene            57 Cougars-43           1:06.00    1:06.34  
  2 Williams, Dale            58 Southern-24          1:25.00    1:14.04  
  3 Sabatier, Diane           55 Southern-24          1:20.03    1:20.21  
 
Event 5  Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24          1:35.00    1:28.21  
 
Event 5  Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treuting, Sally           70 Southern-24          1:41.88    1:41.98  
 
Event 6  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT      58.87  
  2 Ott, Nick                 32 Mobile-15            1:04.67    1:04.02  
  3 Bowker, Ernest            34 Unattached           1:09.44    1:04.10  
 
Event 6  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Ted              37 Southern-24          1:09.00    1:04.19  
  2 Denning, Corey A          39 Gators-24                 NT    1:14.68  
 
Event 6  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isham, Donald S           41 Gators-24            1:07.45    1:08.23  
  2 Gianfala, Todd            41 Southern-24               NT    1:14.85  
 
Event 6  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaubert, Marcel           46 Southern-24            58.25      57.55  
  2 Peters, Mark H            47 Gators-24            1:05.03    1:07.35  
  4 Poche, Mahlon             46 Southern-24          1:17.00    1:05.38  
 
Event 6  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron             51 Southern-24            59.90    1:00.21  
  2 Dudek, John C             51 Gators-24            1:05.20    1:02.82  
  3 Gaubert, Grady K          51 Gators-24            1:00.98    1:03.03  
 
Event 6  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Proctor, Tom              61 Francos-24           1:05.00    1:05.37  
 
Event 6  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Walter             69 Southern-24          1:51.00    1:50.74  
 
Event 7  Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frederic, Chris           46 Southern-24          2:55.00    2:52.36  
 
Event 7  Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24          4:10.00    4:04.88  
 
Event 7  Women 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Pat               71 Southern-24          4:14.17    4:08.96  
  2 Treuting, Sally           70 Southern-24               NT    5:02.06  
 
Event 8  Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24          3:00.00    2:46.71  
 
Event 8  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breaux, Bud E             49 Gators-24                 NT    2:59.68  
 
Event 8  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopp, Doug                61 Southern-24          3:59.08    4:09.89  
 
Event 8  Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug              74 Southern-24          3:53.00    3:39.34  
 
Event 9  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca             30 Southern-24            35.20      34.29  
  2 Donaldson, Stephanie M    30 Gators-24                 NT      38.78  
 
Event 9  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele           50 Southern-24            48.96      39.21  
  2 Walton, Ann               51 Southern-24               NT    1:00.80  
 
Event 9  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denby, Karlene            57 Cougars-43             37.00      35.09  
  2 Williams, Dale            58 Southern-24            48.00      43.15  
  3 Sabatier, Diane           55 Southern-24            49.37      47.94  
 
Event 9  Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Pat               60 Southern-24               NT      57.82  
 
Event 9  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24            55.00      48.35  
 
Event 9  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treuting, Sally           70 Southern-24               NT      59.87  
 
Event 10  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ott, Nick                 32 Mobile-15              37.40      37.31  
  2 Bowker, Ernest            34 Unattached                NT      40.26  
 
Event 10  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Ted              37 Southern-24            33.00      35.34  
  2 Denning, Corey A          39 Gators-24                 NT      42.41  
 
Event 10  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peters, Mark H            47 Gators-24              35.81      37.07  
  4 Poche, Mahlon             46 Southern-24            45.00      38.69  
 
Event 10  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron             51 Southern-24            32.00      32.18  
  2 Dudek, John C             51 Gators-24              36.45      35.10  
  3 Gaubert, Grady K          51 Gators-24              35.13      35.43  
 
Event 10  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Proctor, Tom              61 Francos-24             35.00      35.79  
  2 Kopp, Doug                61 Southern-24            51.38      54.17  
 
Event 10  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Walter             69 Southern-24            54.00      54.05  
 
Event 10  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug              74 Southern-24            43.00      42.88  
 
Event 11  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donaldson, Stephanie M    30 Gators-24                 NT    1:23.76  
 
Event 11  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frederic, Chris           46 Southern-24          1:12.00    1:11.75  
  2 Lachney, Fay              49 Southern-24          1:15.86    1:17.46  
 
Event 11  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingraham, Susan           51 South Texas-43       1:15.00    1:12.73  
  2 Perret, Michele           50 Southern-24          1:29.51    1:24.87  
 
Event 11  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabatier, Diane           55 Southern-24          1:36.45    1:38.50  
 
Event 11  Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Pat               71 Southern-24          1:53.14    1:52.89  
 
Event 12  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ring, Eddie M             34 Gators-24            1:05.98    1:02.11  
  2 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT    1:09.92  
  3 Bowker, Ernest            34 Unattached           1:29.22    1:21.78  
 
Event 12  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denning, Corey A          39 Gators-24                 NT    1:34.03  
 
Event 12  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isham, Donald S           41 Gators-24            1:14.99    1:17.25  
  2 Gianfala, Todd            41 Southern-24               NT    1:39.87  
 
Event 12  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaubert, Marcel           46 Southern-24          1:08.70    1:06.66  
  2 Breaux, Bud E             49 Gators-24                 NT    1:15.96  
  3 Peters, Mark H            47 Gators-24            1:16.36    1:19.51  
  3 Poche, Mahlon             46 Southern-24          1:20.00    1:21.03  
 
Event 12  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudek, John C             51 Gators-24            1:12.99    1:16.57  
  2 Gaubert, Grady K          51 Gators-24            1:11.11    1:17.28  
 
Event 12  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Kopp, Doug                61 Southern-24          1:51.77         DQ  
 
Event 12  Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug              74 Southern-24          1:35.00    1:36.19  
 
Event 13  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca             30 Southern-24          1:17.29    1:14.79  
 
Event 13  Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frederic, Chris           46 Southern-24          1:09.00    1:10.09  
 
Event 13  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Dale            58 Southern-24          1:40.00    1:33.86  
 
Event 14  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24          1:04.00    1:02.90  
 
Event 14  Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT    1:03.05  
 
Event 14  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron             51 Southern-24          1:03.00    1:03.38  
 
Event 14  Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Proctor, Tom              61 Francos-24           1:15.00    1:18.58  
 
Event 14  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Walter             69 Southern-24          2:22.00    2:09.26  
 
Event 15  Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca             30 Southern-24          2:38.84    2:36.49  
  2 Donaldson, Stephanie M    30 Gators-24                 NT    3:05.80  
 
Event 15  Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachney, Fay              49 Southern-24          2:50.21    2:54.64  
 
Event 15  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ingraham, Susan           51 South Texas-43       2:40.00    2:36.88  
  2 Perret, Michele           50 Southern-24          3:08.28    3:14.74  
 
Event 15  Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denby, Karlene            57 Cougars-43           2:50.00    2:42.84  
  2 Williams, Dale            58 Southern-24          3:30.00    3:18.58  
 
Event 15  Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24          4:00.00    3:41.56  
 
Event 15  Women 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Pat               71 Southern-24          4:06.93    4:07.39  
 
Event 16  Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24          2:45.00    2:37.49  
 
Event 16  Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT    2:40.18  
 
Event 16  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudek, John C             51 Gators-24            3:01.99    2:50.29  
 
Event 16  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Walter             69 Southern-24          4:50.00    4:23.83  
 
Event 16  Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug              74 Southern-24          3:30.00    3:27.84  
 
Event 17  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donaldson, Stephanie M    30 Gators-24                 NT      42.95  
 
Event 17  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frederic, Chris           46 Southern-24            36.90      36.85  
  2 Harris, Jennifer          46 Southern-24            50.00      42.13  
 
Event 17  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele           50 Southern-24            55.00      44.85  
  2 Walton, Ann               51 Southern-24               NT    1:00.96  
 
Event 17  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabatier, Diane           55 Southern-24            47.06      47.04  
 
Event 17  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Pat               60 Southern-24               NT    1:08.64  
 
Event 17  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24            55.00      51.17  
 
Event 17  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Pat               71 Southern-24            54.03      56.12  
  2 Treuting, Sally           70 Southern-24            57.16      58.24  
 
Event 18  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ott, Nick                 32 Mobile-15              36.62      37.93  
  2 Bowker, Ernest            34 Unattached             46.10      42.17  
 
Event 18  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Ted              37 Southern-24            35.00      37.19  
  2 Denning, Corey A          39 Gators-24                 NT      46.45  
 
Event 18  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isham, Donald S           41 Gators-24              39.91      39.42  
  2 Gianfala, Todd            41 Southern-24               NT      52.12  
 
Event 18  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaubert, Marcel           46 Southern-24            34.61      33.22  
  2 Breaux, Bud E             49 Gators-24              39.76      37.35  
  4 Poche, Mahlon             46 Southern-24            48.58      42.16  
 
Event 18  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron             51 Southern-24            33.00      33.74  
  2 Gaubert, Grady K          51 Gators-24              40.04      37.89  
  3 Dudek, John C             51 Gators-24              41.53      37.97  
 
Event 18  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopp, Doug                61 Southern-24            48.35      50.41  
 
Event 18  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Gardiner           70 Eastern Shore-15       36.29      37.11  
 
Event 19  Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimming-24  'A'                      NT    2:09.08  
     1) Frederic, Chris W46             2) Harris, Jennifer W46           
     3) Perret, Michele W50             4) King, Rebecca W30              
 
Event 19  Women 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimming-24  'A'                      NT    2:59.89  
     1) Morgan, Pat W60                 2) Arnold, Pat W71                
     3) Treuting, Sally W70             4) Buccino, Vicki W65             
 
Event 20  Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimming-24  'A'                      NT    1:51.49  
 -- Frank's Master Gators-24  'B'                          NT   X1:53.12  
     1) Ring, Eddie M M34               2) Isham, Donald S M41            
     3) Denning, Corey A M39            4)                                
 
Event 20  Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Frank's Master Gators-24  'A'                     1:46.90    1:52.10  
     1) Gaubert, Grady K M51            2) Dudek, John C M51              
     3) Peters, Mark H M47              4) Breaux, Bud E M49              
 
Event 21  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimming-24  'A'                      NT    1:56.80  
     1) King, Rebecca W30               2) Frederic, Chris W46            
     3) Root, Tim M28                   4) Niedrich, Ron M51              
 -- Frank's Master Gators-24  'A'                          NT   X2:19.46  
     1) Donaldson, Stephanie M W30      2) Isham, Donald S M41            
     3) Ring, Eddie M M34               4) Denning, Corey A M39           
 
Event 23  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca             30 Southern-24          6:44.89    6:38.58  
 
Event 23  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachney, Fay              49 Southern-24          5:57.28    6:06.45  
 
Event 23  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denby, Karlene            57 Cougars-43           6:40.00    6:19.90  
  2 Sabatier, Diane           55 Southern-24          7:33.75    7:34.81  
 
Event 23  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24          8:30.00    8:23.21  
 
Event 24  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24          5:55.00    5:46.33  
 
Event 24  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT    5:46.71  
 
Event 24  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zderic, Ted               39 Southern-24          6:30.00    6:40.32  
 
Event 24  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isham, Donald S           41 Gators-24            7:00.99    6:55.16  
 
Event 24  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peters, Mark H            47 Gators-24            7:22.58    7:20.30  
 
Event 24  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopp, Doug                61 Southern-24          8:53.63    9:57.53  
 
Event 25  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frederic, Chris           46 Southern-24          1:20.30    1:19.55  
  2 Harris, Jennifer          46 Southern-24          1:45.00    1:33.14  
 
Event 25  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabatier, Diane           55 Southern-24          1:46.30    1:46.05  
 
Event 25  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Pat               60 Southern-24               NT    2:10.68  
 
Event 25  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24          2:00.00    1:54.21  
 
Event 25  Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Pat               71 Southern-24          2:00.51    2:00.50  
  2 Treuting, Sally           70 Southern-24          2:07.31    2:14.10  
 
Event 26  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Keith            28 Southern-24          2:16.08    2:15.51  
 
Event 26  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ott, Nick                 32 Mobile-15            1:22.95    1:22.31  
  2 Bowker, Ernest            34 Unattached                NT    1:35.70  
 
Event 26  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaubert, Marcel           46 Southern-24          1:15.51    1:12.71  
  2 Breaux, Bud E             49 Gators-24            1:24.09    1:23.56  
 -- Poche, Mahlon             46 Southern-24          1:50.00         DQ  
 
Event 26  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron             51 Southern-24          1:11.50    1:13.04  
  2 Dudek, John C             51 Gators-24            1:24.43    1:28.64  
 
Event 26  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopp, Doug                61 Southern-24          1:46.28    1:51.64  
 
Event 26  Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Gardiner           70 Eastern Shore-15     1:28.00    1:25.95  
  2 Holmes, Doug              74 Southern-24          1:43.00    1:37.06  
 
Event 27  Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca             30 Southern-24          2:54.02    2:54.44  
 
Event 28  Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24          2:35.00    2:25.56  
 
Event 28  Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT    2:44.61  
 
Event 28  Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug              74 Southern-24          4:00.00    3:45.11  
 
Event 29  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKnight, Laurie          38 Southern-24            37.77      36.76  
 
Event 29  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frederic, Chris           46 Southern-24          2:36.20      29.21  
  2 Lachney, Fay              49 Southern-24            29.80      29.75  
  3 Harris, Jennifer          46 Southern-24            45.00      35.43  
 
Event 29  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walton, Ann               51 Southern-24               NT      47.43  
 
Event 29  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denby, Karlene            57 Cougars-43             29.50      29.26  
  2 Williams, Dale            58 Southern-24            38.00      33.44  
  3 Sabatier, Diane           55 Southern-24            37.68      37.71  
 
Event 29  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Pat               60 Southern-24               NT      51.81  
 
Event 29  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24            42.00      40.54  
 
Event 29  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treuting, Sally           70 Southern-24            41.72      40.51  
 
Event 30  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Keith            28 Southern-24            50.04      46.25  
 
Event 30  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barreira, Tiago           30 Southern-24            22.40      23.03  
  2 Ring, Eddie M             34 Gators-24              24.01      23.48  
  3 Bowker, Ernest            34 Unattached             28.60      27.93  
  4 Ott, Nick                 32 Mobile-15              28.41      29.45  
 
Event 30  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isham, Donald S           41 Gators-24              29.98      28.63  
  2 Gianfala, Todd            41 Southern-24               NT      32.06  
 
Event 30  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaubert, Marcel           46 Southern-24            26.28      25.92  
  2 Breaux, Bud E             49 Gators-24                 NT      28.58  
  2 Poche, Mahlon             46 Southern-24            32.86      29.31  
  3 Peters, Mark H            47 Gators-24              28.41      29.59  
 
Event 30  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaubert, Grady K          51 Gators-24              27.06      27.65  
  3 Dudek, John C             51 Gators-24              27.43      29.64  
 
Event 30  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopp, Doug                61 Southern-24            41.48      43.85  
 
Event 30  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Gardiner           70 Eastern Shore-15       29.86      30.91  
  2 Holmes, Doug              74 Southern-24            34.00      34.85  
 
Event 31  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKnight, Laurie          38 Southern-24          3:40.56    3:44.84  
 
Event 31  Women 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Pat               71 Southern-24          4:02.55    4:14.48  
 
Event 32  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24          2:35.00    2:28.86  
 
Event 32  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT    2:27.45  
 
Event 32  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron             51 Southern-24          2:21.00    2:24.29  
  2 Dudek, John C             51 Gators-24            3:02.99    2:49.03  
  3 Gaubert, Grady K          51 Gators-24            2:45.99    2:50.24  
 
Event 32  Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug              74 Southern-24          3:30.00    3:35.37  
 
Event 33  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca             30 Southern-24            31.49      31.76  
 
Event 33  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frederic, Chris           46 Southern-24            30.90      31.23  
 
Event 33  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Dale            58 Southern-24            45.00      37.51  
 
Event 34  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Keith            28 Southern-24          1:10.76    1:04.25  
 
Event 34  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barreira, Tiago           30 Southern-24            23.80      25.45  
  2 Ring, Eddie M             34 Gators-24              26.09      26.03  
  3 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT      29.42  
  4 Bowker, Ernest            34 Unattached             37.57      34.42  
 
Event 34  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isham, Donald S           41 Gators-24              33.63      33.99  
  2 Gianfala, Todd            41 Southern-24               NT      42.59  
 
Event 34  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaubert, Marcel           46 Southern-24            28.34      29.16  
  2 Peters, Mark H            47 Gators-24              31.46      31.97  
  3 Breaux, Bud E             49 Gators-24              32.48      32.23  
  4 Poche, Mahlon             46 Southern-24            40.66      34.21  
 
Event 34  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopp, Doug                61 Southern-24          1:11.15    1:18.18  
 
Event 34  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug              74 Southern-24            40.00      44.43  
 
Event 35  Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca             30 Southern-24          1:14.97    1:13.69  
 
Event 35  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKnight, Laurie          38 Southern-24          1:36.10    1:38.53  
 
Event 35  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frederic, Chris           46 Southern-24          1:16.40    1:15.13  
 
Event 35  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walton, Ann               51 Southern-24               NT    2:10.45  
 
Event 35  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denby, Karlene            57 Cougars-43           1:18.00    1:17.86  
  2 Williams, Dale            58 Southern-24          1:50.00    1:30.50  
  3 Sabatier, Diane           55 Southern-24               NT    1:42.64  
 
Event 35  Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24          2:00.00    1:46.39  
 
Event 35  Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Pat               71 Southern-24          1:53.25    1:58.22  
 
Event 36  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24          1:20.00    1:09.58  
  2 Randall, Keith            28 Southern-24               NT    2:44.47  
 
Event 36  Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ott, Nick                 32 Mobile-15            1:22.63    1:21.74  
 
Event 36  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niedrich, Ron             51 Southern-24          1:08.00    1:09.94  
  2 Dudek, John C             51 Gators-24            1:18.70    1:18.88  
  3 Gaubert, Grady K          51 Gators-24            1:24.98    1:19.76  
 
Event 36  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopp, Doug                61 Southern-24          1:49.45    1:57.20  
 
Event 37  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKnight, Laurie          38 Southern-24          3:06.37    3:21.56  
 
Event 37  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachney, Fay              49 Southern-24          2:14.62    2:18.53  
 
Event 37  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denby, Karlene            57 Cougars-43           2:26.00    2:24.85  
  2 Sabatier, Diane           55 Southern-24               NT    2:54.43  
 
Event 37  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            65 Southern-24          3:30.00    3:15.07  
 
Event 37  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treuting, Sally           70 Southern-24          4:04.40    3:59.35  
 
Event 38  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Root, Tim                 28 Southern-24          2:15.00    2:08.03  
  2 Randall, Keith            28 Southern-24          4:21.38    4:43.00  
 
Event 38  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachut, Keith             30 Bengal-24                 NT    2:06.18  
  2 Bowker, Ernest            34 Unattached                NT    2:30.69  
 
Event 38  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isham, Donald S           41 Gators-24            2:48.99    2:33.26  
  2 Gianfala, Todd            41 Southern-24               NT    3:05.60  
 
Event 38  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breaux, Bud E             49 Gators-24                 NT    2:28.15  
  2 Poche, Mahlon             46 Southern-24          2:35.00    2:29.62  
 
Event 38  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaubert, Grady K          51 Gators-24            2:28.98    2:28.03  
  2 Dudek, John C             51 Gators-24            2:29.99    2:29.13  
 
Event 39  Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimming-24  'A'                      NT    2:18.00  
     1) King, Rebecca W30               2) Harris, Jennifer W46           
     3) Frederic, Chris W46             4) Cascio, Allison W32            
 
Event 39  Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimming-24  'A'                      NT    3:19.08  
     1) Walton, Ann W51                 2) Sabatier, Diane W55            
     3) McKnight, Laurie W38            4) Buccino, Vicki W65             
 
Event 40  Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimming-24  'A'                      NT    1:50.83  
     1) Maynor, Jeff M32                2) Niedrich, Ron M51              
     3) Root, Tim M28                   4) Barreira, Tiago M30            
  2 Frank's Master Gators-24  'A'                          NT    2:05.15  
     1) Dudek, John C M51               2) Breaux, Bud E M49              
     3) Ring, Eddie M M34               4) Gaubert, Grady K M51