Licensed to GOLD COAST MASTERS     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 5/23/2011 08:22 PM
                     John O'Keefe Spring Splash - 3/5/2011                     
                                    Results                                    
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             30 PLAN-FG                27.00      27.97  
  2 Luzano, Elaine            34 Unattached             35.00      35.00  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             30 PLAN-FG              2:03.00    2:05.25  
  2 Navas, Nichole            32 GOLD-FG                   NT    2:27.13  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Navas, Nichole            32 GOLD-FG                   NT      35.93  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Navas, Nichole            32 GOLD-FG                   NT    1:17.28  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            34 Unattached           1:29.00    1:24.42  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            34 Unattached           1:25.00    1:20.31  
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi             30 PLAN-FG              2:27.28    2:30.16  
  2 Navas, Nichole            32 GOLD-FG                   NT    2:39.05  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stuart, Ann               40 GOLD-FG                   NT      34.15  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le Clair, Dale            41 GOLD-FG              1:10.00    1:11.69  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michelle         42 GOLD-FG                 0.38      34.25  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michelle         42 GOLD-FG              1:25.00    1:18.47  
  2 Le Clair, Dale            41 GOLD-FG              1:20.00    1:19.15  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michelle         42 GOLD-FG                29.00      27.93  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michelle         42 GOLD-FG              1:03.00    1:02.40  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le Clair, Dale            41 GOLD-FG              1:08.00    1:07.78  
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huyette, Michelle         42 GOLD-FG              2:30.00    2:26.07  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Burke, Jill               46 GOLD-FG                   NT         DQ  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Jill               46 GOLD-FG                   NT    1:29.53  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia              54 GOLD-FG                28.92      30.09  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia              54 GOLD-FG              1:05.59    1:06.18  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia              54 GOLD-FG                38.68      40.47  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia              54 GOLD-FG                33.81      34.35  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         56 Fla-FL                 30.00      31.00  
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         56 Fla-FL                 33.50      34.50  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         56 Fla-FL               1:18.00    1:20.28  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianluca, Alberani        28 Davie-FL               22.80      22.60  
  2 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG                24.89      24.21  
  3 Vaucher, James            27 GOLD-FG                24.50      25.03  
  4 Krajewski, Tim            29 GOLD-FG                31.00      32.72  
 -- Suarez, Diego             27 NADS-FG                26.00         DQ  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianluca, Alberani        28 Davie-FL               49.50      48.38  
  2 Suarez, Diego             27 NADS-FG                55.00      54.59  
  3 Koch, Greg                28 DC Aquatics-MA         55.00      54.84  
  4 Vaucher, James            27 GOLD-FG                 0.54      55.35  
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Greg                28 DC Aquatics-MA       2:01.00    2:02.25  
  2 Suarez, Diego             27 NADS-FG              2:10.00    2:05.00  
  3 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG              2:15.00    2:15.62  
  4 Krajewski, Tim            29 GOLD-FG              2:40.00    2:38.16  
 
Men 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              27 NADS-FG             10:55.00   11:32.25  
  2 Krajewski, Tim            29 GOLD-FG             16:00.00   14:35.35  
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James            27 GOLD-FG                 0.31      31.45  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suarez, Diego             27 NADS-FG              1:07.00    1:11.75  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Greg                28 DC Aquatics-MA         40.00      34.47  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              27 NADS-FG              1:00.00    1:07.68  
  2 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG              1:15.00    1:12.54  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Vaucher, James            27 GOLD-FG                27.00         DQ  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gianluca, Alberani        28 Davie-FL               55.00      56.16  
  2 Koch, Greg                28 DC Aquatics-MA       1:05.00    1:01.22  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A       27 PLAN-FG              1:02.99    1:00.98  
  2 Suarez, Diego             27 NADS-FG              1:07.00    1:05.84  
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welch, Corey              27 NADS-FG              2:05.00    2:14.29  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeNezio, Pedro            33 NADS-FG                30.00      30.53  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canaiy, Louis             33 NADS-FG                54.00      54.25  
  2 DeNezio, Pedro            33 NADS-FG              1:30.00    1:05.79  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeNezio, Pedro            33 NADS-FG              3:00.00    2:30.31  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canaiy, Louis             33 NADS-FG                28.00      27.69  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canaiy, Louis             33 NADS-FG              1:03.00    1:03.04  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullard, Justin           35 GOLD-FG              1:02.00    1:00.72  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullard, Justin           35 GOLD-FG              2:20.00    2:16.63  
 
Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Moon, Wonkee              36 DC Aquatics-MA      14:41.44         DQ  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullard, Justin           35 GOLD-FG                37.00      35.84  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moon, Wonkee              36 DC Aquatics-MA       1:10.10    1:11.47  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moon, Wonkee              36 DC Aquatics-MA         29.29    1:04.44  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moon, Wonkee              36 DC Aquatics-MA       1:06.70    1:04.40  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullard, Justin           35 GOLD-FG              1:30.00    1:13.63  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Neill           42 DC Aquatics-MA         23.00      24.22  
  2 Hernandez, William        41 Unattached             24.29      24.37  
  3 Del Pino, Jose            44 NADS-FG                45.00      26.69  
  4 Fruciano, Fruciano        40 NADS-FG                   NT      31.16  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyn, Michael              42 GOLD-FG                   NT      54.53  
  2 Le Clair, David           43 GOLD-FG                54.00      55.47  
  3 Del Pino, Jose            44 NADS-FG              1:02.84    1:00.72  
 -- Hernandez, William        41 Unattached             53.40         DQ  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyn, Michael              42 GOLD-FG              2:10.00    2:10.00  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandes, Carlos         41 GOLD-FG                27.70      28.12  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le Clair, David           43 GOLD-FG              1:08.00    1:09.81  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandes, Carlos         41 GOLD-FG                30.20      32.75  
  2 Del Pino, Jose            44 NADS-FG                36.62      35.87  
  3 Fruciano, Fruciano        40 NADS-FG                   NT      40.69  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fernandes, Carlos         41 GOLD-FG              1:07.10    1:10.75  
  2 Le Clair, David           43 GOLD-FG              1:15.58    1:15.53  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Neill           42 DC Aquatics-MA         24.50      25.25  
  2 Hernandez, William        41 Unattached             26.64      26.59  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Neill           42 DC Aquatics-MA         56.50      57.45  
  2 Le Clair, David           43 GOLD-FG              1:04.78    1:06.05  
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Neill           42 DC Aquatics-MA       2:12.00    2:14.81  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiGilio, Chris            47 NADS-FG                27.00      26.84  
  2 Beggs, Mark               46 NADS-FG                26.25      26.94  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litter, Albert            48 NADS-FG              1:15.00    1:12.22  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dever, Frederick          45 DC Aquatics-MA       2:05.00    2:04.16  
  2 Litter, Albert            48 NADS-FG              2:48.00    2:46.16  
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dever, Frederick          45 DC Aquatics-MA      11:50.00   11:45.50  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beggs, Mark               46 NADS-FG                33.20      31.50  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czander, Eric             45 DC Aquatics-MA         36.00      35.41  
  2 Litter, Albert            48 NADS-FG                48.00      47.15  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beggs, Mark               46 NADS-FG                28.00      28.34  
  2 Czander, Eric             45 DC Aquatics-MA         31.00      30.55  
  3 DiGilio, Chris            47 NADS-FG                35.00    1:09.00  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dever, Frederick          45 DC Aquatics-MA       1:02.00    1:00.94  
  2 DiGilio, Chris            47 NADS-FG              1:15.00    1:09.00  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czander, Eric             45 DC Aquatics-MA       1:07.00    1:07.97  
  2 Beggs, Mark               46 NADS-FG                   NT    1:13.31  
  3 Litter, Albert            48 NADS-FG              1:40.00    1:28.00  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czander, Eric             45 DC Aquatics-MA       2:26.00    2:26.15  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Jeffrey             54 DC Aquatics-MA         25.50      25.72  
  2 Gill, Mathew              54 DC Aquatics-MA         32.00      31.52  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Jeffrey             54 DC Aquatics-MA         57.50      59.00  
  2 Gill, Mathew              54 DC Aquatics-MA       1:10.00    1:09.75  
  3 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              1:14.13    1:17.46  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gill, Mathew              54 DC Aquatics-MA       2:30.00    2:35.91  
  2 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              2:42.38    2:47.94  
 
Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gill, Mathew              54 DC Aquatics-MA      12:00.00   14:11.32  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              1:32.97    1:41.22  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Jeffrey             54 DC Aquatics-MA         28.50      29.60  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Jeffrey             54 DC Aquatics-MA       1:08.50    1:19.43  
  2 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              1:42.65    1:43.09  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy S         53 GOLD-FG              3:18.32    3:21.41  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           58 Fla-FL                 32.50      32.75  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           58 Fla-FL               1:14.00    1:12.69  
  2 Liepzing, Robert          56 NADS-FG              2:00.00    2:09.00  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gollop, Barry             55 GOLD-FG              2:30.00    2:25.38  
  2 Legaspi, Adrian           58 Fla-FL               2:42.00    2:48.16  
 
Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gollop, Barry             55 GOLD-FG             13:30.00   13:28.97  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gollop, Barry             55 GOLD-FG              1:25.00    1:18.44  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Raymond          62 GOLD-FG              1:32.54    1:38.38  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Raymond          62 GOLD-FG              1:57.33    2:08.27  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Raymond          62 GOLD-FG              1:01.00      59.81  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Raymond          62 GOLD-FG              2:21.41    2:17.88  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keiser, Dick              66 Davie-FL                  NT      33.47  
  2 Galarza, Isaac            68 Unattached             40.00      43.75  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keiser, Dick              66 Davie-FL                  NT    1:16.00  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galarza, Isaac            68 Unattached           1:00.20    1:00.90  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galarza, Isaac            68 Unattached           2:27.00    2:11.16  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keiser, Dick              66 Davie-FL                  NT      32.40  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galarza, Isaac            68 Unattached           2:27.00    2:09.84  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 NADS-FG                29.90      29.35  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 NADS-FG              1:09.00    1:08.06  
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 NADS-FG                39.90      39.96