Licensed to GOLD COAST MASTERS      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/6/2011 12:23 AM
           Hammerheads Invitational 2011 V2 - 4/8/2011 to 4/10/2011            
                                    Results                                    
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            34 Gold Coast Maste-50  1:10.00    1:12.44  
                  35.06     1:12.44 (37.38)                                        
 
Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Valerie C       32 Florida Aquatic-14  14:36.40   14:46.89  
                  36.67     1:17.58 (40.91)     2:01.27 (43.69)     2:45.80 (44.53)
        3:30.45 (44.65)     4:15.55 (45.10)     5:01.31 (45.76)     5:46.74 (45.43)
        6:32.43 (45.69)     7:17.80 (45.37)     8:02.74 (44.94)     8:48.19 (45.45)
        9:33.30 (45.11)    10:17.49 (44.19)    11:02.62 (45.13)    11:47.36 (44.74)
       12:32.76 (45.40)    13:17.87 (45.11)    14:02.69 (44.82)    14:46.89 (44.20)
 
Women 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Valerie C       32 Florida Aquatic-14  24:29.10   24:08.19  
                  53.20     1:33.99 (40.79)     2:16.20 (42.21)     2:59.66 (43.46)
        3:43.04 (43.38)     4:26.34 (43.30)     5:09.48 (43.14)     5:52.88 (43.40)
        6:36.38 (43.50)     7:19.92 (43.54)     8:03.58 (43.66)     8:47.74 (44.16)
        9:31.59 (43.85)    10:15.15 (43.56)    10:58.60 (43.45)    11:42.54 (43.94)
       12:26.44 (43.90)    13:10.61 (44.17)    13:54.81 (44.20)    14:38.67 (43.86)
       15:22.39 (43.72)    16:06.10 (43.71)    16:50.27 (44.17)    17:34.32 (44.05)
       18:18.52 (44.20)    19:02.70 (44.18)    19:46.86 (44.16)    20:31.12 (44.26)
       21:15.29 (44.17)    21:59.65 (44.36)    22:43.57 (43.92)    23:26.94 (43.37)
       24:08.19 (41.25)
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Valerie C       32 Florida Aquatic-14   1:29.52    1:21.60  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            34 Gold Coast Maste-50  1:23.47    1:23.18  
                  39.77     1:23.18 (43.41)                                        
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            34 Gold Coast Maste-50  3:20.00    3:02.56  
                  41.12     1:26.29 (45.17)     2:13.59 (47.30)     3:02.56 (48.97)
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luzano, Elaine            34 Gold Coast Maste-50  1:20.00    1:18.90  
                  38.08     1:18.90 (40.82)                                        
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Valerie C       32 Florida Aquatic-14   3:07.19    3:01.47  
                  40.32     1:25.90 (45.58)     2:17.98 (52.08)     3:01.47 (43.49)
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabourin, Stephane        35 Unattached             30.00      31.05  
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 Broussard, Katie J        36 Gold Coast Maste-50    31.73      30.65  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broussard, Katie J        36 Gold Coast Maste-50  1:10.00    1:05.56  
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broussard, Katie J        36 Gold Coast Maste-50  2:36.50    2:42.66  
                  32.36     1:05.56 (33.20)     1:56.61 (51.05)     2:42.66 (46.05)
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabourin, Stephane        35 Unattached           1:30.00    1:25.79  
                  42.51     1:25.79 (43.28)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broussard, Katie J        36 Gold Coast Maste-50    28.36      27.85  
  2 Vaganova, Natalia         36 Fort Lauderdale-50     57.91      54.07  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broussard, Katie J        36 Gold Coast Maste-50  1:03.86    1:01.94  
                  28.53     1:01.94 (33.41)                                        
  2 Vaganova, Natalia         36 Fort Lauderdale-50   2:14.83    2:05.05  
                  55.27   2:05.05 (1:09.78)                                        
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broussard, Katie J        36 Gold Coast Maste-50  1:05.83    1:04.90  
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broussard, Katie J        36 Gold Coast Maste-50  2:25.00    2:21.86  
                  28.76   1:49.01 (1:20.25)     2:22.20 (33.19)         2:21.86 ( )
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 Gold Coast Maste-50    27.00      27.41  
  2 Beatty, Yukako            40 Gold Coast Maste-50    30.74      30.49  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  7 LeClair, Dale A           41 Gold Coast Maste-50  2:08.90    2:07.65  
                  30.33     1:02.65 (32.32)     1:35.10 (32.45)     2:07.65 (32.55)
 18 Stewart, Ann K            40 Gold Coast Maste-50  2:19.00    2:29.64  
                  32.08     1:08.00 (35.92)     1:47.64 (39.64)     2:29.64 (42.00)
 
Women 40-44 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hofstetter, Jill          44 Gold Coast Maste-50 14:30.00   14:16.41  
                  39.85     1:20.63 (40.78)     2:02.59 (41.96)     2:44.99 (42.40)
        3:28.17 (43.18)     4:11.35 (43.18)     4:54.69 (43.34)     5:38.21 (43.52)
        6:21.64 (43.43)     7:04.82 (43.18)     7:48.21 (43.39)     8:31.60 (43.39)
        9:14.80 (43.20)     9:57.81 (43.01)    10:40.93 (43.12)    11:24.06 (43.13)
       12:07.61 (43.55)    12:51.16 (43.55)    13:34.55 (43.39)    14:16.41 (41.86)
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 18 Stewart, Ann K            40 Gold Coast Maste-50    33.50      35.28  
 20 Beatty, Yukako            40 Gold Coast Maste-50    36.82      36.48  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 Gold Coast Maste-50  1:10.00    1:12.12  
                  35.49     1:12.12 (36.63)                                        
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, Dale A           41 Gold Coast Maste-50  3:35.00    2:41.08  
                  37.74     1:18.64 (40.90)     2:00.93 (42.29)     2:41.08 (40.15)
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Yukako            40 Gold Coast Maste-50    35.49      34.52  
  2 Stewart, Ann K            40 Gold Coast Maste-50    33.00      34.60  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenhals, Karen         43 Gold Coast Maste-50  1:12.00    1:14.28  
  2 Stewart, Ann K            40 Gold Coast Maste-50  1:15.00    1:20.22  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            40 Gold Coast Maste-50  1:14.00    1:14.14  
                  33.34     1:14.14 (40.80)                                        
  2 Beatty, Yukako            40 Gold Coast Maste-50  1:21.00    1:19.94  
                  36.09     1:19.94 (43.85)                                        
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schoenhals, Karen         43 Gold Coast Maste-50  3:00.00    2:51.29  
                  35.88     1:18.59 (42.71)     2:10.88 (52.29)     2:51.29 (40.41)
 
Women 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 LeClair, Dale A           41 Gold Coast Maste-50  5:28.00    5:25.39  
                  34.17     1:12.94 (38.77)     1:57.23 (44.29)     2:40.83 (43.60)
        3:26.61 (45.78)     4:12.62 (46.01)     4:49.84 (37.22)     5:25.39 (35.55)
  4 Stewart, Ann K            40 Gold Coast Maste-50  6:05.00    6:06.17  
                  35.64     1:19.08 (43.44)     2:03.83 (44.75)     2:49.12 (45.29)
        3:42.46 (53.34)     4:37.26 (54.80)     5:21.42 (44.16)     6:06.17 (44.75)
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Woodburn, Andrea          47 Gold Coast Maste-50  2:20.00    2:23.28  
                  32.71     1:08.49 (35.78)     1:45.73 (37.24)     2:23.28 (37.55)
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Woodburn, Andrea          47 Gold Coast Maste-50  6:00.00    6:11.93  
                  33.45     1:09.59 (36.14)     1:46.38 (36.79)     2:23.22 (36.84)
        3:00.97 (37.75)     3:38.94 (37.97)     4:17.30 (38.36)     4:56.08 (38.78)
        5:34.51 (38.43)     6:11.93 (37.42)                                        
 
Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          47 Gold Coast Maste-50 13:00.00   12:56.65  
                  35.17     1:12.27 (37.10)     1:49.69 (37.42)     2:27.68 (37.99)
        3:05.59 (37.91)     3:43.95 (38.36)     4:22.45 (38.50)     5:00.89 (38.44)
        5:40.15 (39.26)     6:19.21 (39.06)     6:58.59 (39.38)     7:38.62 (40.03)
        8:17.98 (39.36)     8:56.67 (38.69)     9:36.74 (40.07)    10:17.25 (40.51)
       10:58.00 (40.75)    11:38.24 (40.24)    12:17.67 (39.43)    12:56.65 (38.98)
 
Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          47 Gold Coast Maste-50 22:00.00   21:53.87  
                  34.80     1:12.56 (37.76)     1:50.86 (38.30)     2:30.04 (39.18)
        3:09.27 (39.23)     3:48.77 (39.50)     4:28.53 (39.76)     5:09.10 (40.57)
        5:48.87 (39.77)     6:28.56 (39.69)     7:07.93 (39.37)     7:47.98 (40.05)
        8:27.70 (39.72)     9:07.41 (39.71)     9:47.87 (40.46)    10:27.67 (39.80)
       11:08.08 (40.41)    11:47.84 (39.76)    12:28.14 (40.30)    13:08.62 (40.48)
       13:49.06 (40.44)    14:29.92 (40.86)    15:09.89 (39.97)    15:51.08 (41.19)
       16:30.82 (39.74)    17:11.39 (40.57)    17:52.40 (41.01)    18:33.49 (41.09)
       19:15.35 (41.86)    19:54.62 (39.27)    20:35.01 (40.39)    21:14.74 (39.73)
       21:53.87 (39.13)
 
Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          47 Gold Coast Maste-50  2:43.00    2:48.64  
                  40.18     1:22.62 (42.44)     2:06.91 (44.29)     2:48.64 (41.73)
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          47 Gold Coast Maste-50  1:20.00    1:14.25  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          47 Gold Coast Maste-50  1:12.00    1:13.66  
                  34.68     1:13.66 (38.98)                                        
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Andrea          47 Gold Coast Maste-50  2:40.00    2:41.76  
                  35.82     1:17.48 (41.66)     2:05.90 (48.42)     2:41.76 (35.86)
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            54 Gold Coast Maste-50    28.92      29.59  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            54 Gold Coast Maste-50  1:05.59    1:07.92  
                  33.35     1:07.92 (34.57)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 12 Seier, Lydia S            54 Gold Coast Maste-50  2:22.76    2:25.82  
                  33.60     1:10.65 (37.05)     1:48.96 (38.31)     2:25.82 (36.86)
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 25 Seier, Lydia S            54 Gold Coast Maste-50    38.70      40.78  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shirley, Des B            53 Gold Coast Maste-50  1:45.46    1:44.71  
                  47.24     1:44.71 (57.47)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            54 Gold Coast Maste-50    33.81      34.78  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            54 Gold Coast Maste-50  1:25.00    1:20.60  
                  38.08     1:20.60 (42.52)                                        
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            54 Gold Coast Maste-50  1:27.78    1:28.98  
                  39.01     1:28.98 (49.97)                                        
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           57 Gold Coast Maste-50    27.80      26.96  
  2 Protzman, Barbara         56 Gold Coast Maste-50    29.99      30.19  
  3 Hughes, Maureen C         57 Gold Coast Maste-50    30.00      30.29  
  4 Johnston, Bonnie R        59 Maryland Masters-9     31.00      32.25  
  5 Soucie, Helen C           55 Gold Coast Maste-50    36.72      37.30  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           58 Gold Coast Maste-50  1:05.34    1:04.71  
                  31.40     1:04.71 (33.31)                                        
  2 Soucie, Helen C           55 Gold Coast Maste-50  1:26.28    1:23.70  
                  38.45     1:23.70 (45.25)                                        
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 17 Protzman, Barbara         56 Gold Coast Maste-50  2:24.00    2:28.98  
                  33.38     1:11.07 (37.69)     1:50.02 (38.95)     2:28.98 (38.96)
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 23 Johnston, Bonnie R        59 Maryland Masters-9     39.50      39.42  
 28 Soucie, Helen C           55 Gold Coast Maste-50    47.58      46.95  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Hughes, Maureen C         57 Gold Coast Maste-50       NT    1:11.61  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnell, Peggy H        55 Gold Coast Maste-50    37.33      36.50  
  2 Ogier, Danielle           58 Gold Coast Maste-50    39.42      38.49  
  3 Soucie, Helen C           55 Gold Coast Maste-50    49.47      48.55  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soucie, Helen C           55 Gold Coast Maste-50  1:54.08    1:53.82  
                  51.53   1:53.82 (1:02.29)                                        
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           57 Gold Coast Maste-50    30.80      30.36  
  2 McDonnell, Peggy H        55 Gold Coast Maste-50    31.50      30.77  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Pat A           57 Gold Coast Maste-50  1:12.00    1:10.72  
                  31.67     1:10.72 (39.05)                                        
  2 Protzman, Barbara         56 Gold Coast Maste-50  1:16.00    1:19.81  
                  37.62     1:19.81 (42.19)                                        
  3 Soucie, Helen C           55 Gold Coast Maste-50  1:40.13    1:39.72  
                  47.38     1:39.72 (52.34)                                        
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gunter, Susan             67 Gold Coast Maste-50    58.00      57.09  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Kitty            68 Gold Coast Maste-50  2:00.00    1:59.01  
                  55.40   1:59.01 (1:03.61)                                        
  2 Gunter, Susan             67 Gold Coast Maste-50  4:00.00    2:16.13  
                1:05.26   2:16.13 (1:10.87)                                        
 
Women 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Kitty            68 Gold Coast Maste-50 25:00.00   22:49.35  
                  55.38   2:00.89 (1:05.51)   3:07.49 (1:06.60)   4:17.61 (1:10.12)
      5:26.23 (1:08.62)   6:34.95 (1:08.72)   7:43.90 (1:08.95)   8:53.61 (1:09.71)
     11:13.79 (2:20.18)  12:23.29 (1:09.50)  13:33.76 (1:10.47)  14:42.33 (1:08.57)
     15:53.85 (1:11.52)  17:03.15 (1:09.30)  18:11.04 (1:07.89)  19:20.58 (1:09.54)
     20:30.48 (1:09.90)  21:39.66 (1:09.18)  22:44.22 (1:04.56)     22:49.35 (5.13)
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 32 Gunter, Susan             67 Gold Coast Maste-50       NT    1:11.56  
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Kitty            68 Gold Coast Maste-50  2:15.00    2:03.73  
 
Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kessler, Kitty            68 Gold Coast Maste-50  4:30.00    4:29.96  
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gunter, Susan             67 Gold Coast Maste-50  1:04.00    1:11.04  
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gunter, Susan             67 Gold Coast Maste-50       NT    2:32.41  
                1:10.47   2:32.41 (1:21.94)                                        
 
Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladis, Helene O          81 Gold Coast Maste-50  1:01.00    1:07.06  
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 31 Gladis, Helene O          81 Gold Coast Maste-50  1:01.00    1:06.44  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan, Richard L         24 Fort Lauderdale-50     23.99      23.44  
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan, Richard L         24 Fort Lauderdale-50   2:00.00    1:51.12  
                  25.71       53.59 (27.88)     1:22.92 (29.33)     1:51.12 (28.20)
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Jordan, Richard L         24 Fort Lauderdale-50     28.00      28.56  
 
Men 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan, Richard L         24 Fort Lauderdale-50   2:25.00    2:29.23  
                  33.07     1:11.61 (38.54)     1:50.13 (38.52)     2:29.23 (39.10)
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docampo, Chris N          26 Gulliver Swim Cl-50    26.35      24.68  
  2 Vaucher, James            27 Gold Coast Maste-50    24.50      24.69  
  3 Krajewski, Tim L          29 Gold Coast Maste-50    30.00      31.54  
  4 Cavalcanto, Todd D        27 Gold Coast Maste-50    37.06      33.90  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James            27 Gold Coast Maste-50    54.50      53.12  
                  25.94       53.12 (27.18)                                        
  2 Docampo, Chris N          26 Gulliver Swim Cl-50    57.45      57.10  
                  26.84       57.10 (30.26)                                        
  3 Miyares, Andres H         27 Gold Coast Maste-50  1:11.10    1:14.59  
                  35.05     1:14.59 (39.54)                                        
  4 Cavalcanto, Todd D        27 Gold Coast Maste-50  1:26.23    1:20.60  
                  37.11     1:20.60 (43.49)                                        
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Wilson, Todd M            25 Plantation Swim-50   1:57.78    2:01.08  
                  28.02       57.98 (29.96)     1:29.37 (31.39)     2:01.08 (31.71)
  6 Suarez, Diego A           27 Gold Coast Maste-50  2:06.00    2:05.86  
                  28.60     1:00.35 (31.75)     1:33.23 (32.88)     2:05.86 (32.63)
 23 Krajewski, Tim L          29 Gold Coast Maste-50  2:40.00    2:44.13  
                  37.62     1:18.72 (41.10)     2:01.44 (42.72)     2:44.13 (42.69)
 25 Cavalcanto, Todd D        27 Gold Coast Maste-50  3:02.79    3:05.12  
                  40.58     1:27.41 (46.83)     2:17.43 (50.02)     3:05.12 (47.69)
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Suarez, Diego A           27 Gold Coast Maste-50  6:00.00    5:54.13  
                  29.72     1:03.30 (33.58)     1:37.88 (34.58)     2:13.98 (36.10)
        2:50.52 (36.54)     3:28.19 (37.67)     4:05.45 (37.26)     4:43.53 (38.08)
        5:20.82 (37.29)     5:54.13 (33.31)                                        
  9 Krajewski, Tim L          29 Gold Coast Maste-50  7:00.00    6:42.65  
                  35.44     1:14.57 (39.13)     1:54.87 (40.30)     2:35.94 (41.07)
        3:17.15 (41.21)     3:58.48 (41.33)     4:39.73 (41.25)     5:21.00 (41.27)
        6:02.65 (41.65)     6:42.65 (40.00)                                        
 16 Cavalcanto, Todd D        27 Gold Coast Maste-50  8:30.00    7:47.62  
                  38.10     1:19.06 (40.96)     2:05.87 (46.81)     2:53.34 (47.47)
        3:40.99 (47.65)     4:29.42 (48.43)     5:19.04 (49.62)     6:10.19 (51.15)
        7:00.84 (50.65)     7:47.62 (46.78)                                        
 
Men 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krajewski, Tim L          29 Gold Coast Maste-50 15:00.00   14:13.61  
                  38.33     1:20.30 (41.97)   4:12.03 (2:51.73)   5:38.64 (1:26.61)
        6:21.63 (42.99)   8:32.37 (2:10.74)     9:15.95 (43.58)     9:58.90 (42.95)
     12:08.67 (2:09.77)    12:51.20 (42.53)    13:33.46 (42.26)    14:13.61 (40.15)
  2 Miyares, Andres H         27 Gold Coast Maste-50 14:10.00   14:26.18  
                  36.97     1:18.49 (41.52)     2:00.84 (42.35)     2:44.07 (43.23)
        3:27.43 (43.36)     4:10.94 (43.51)     4:54.80 (43.86)     5:38.23 (43.43)
        6:22.25 (44.02)     7:05.90 (43.65)     7:49.38 (43.48)     8:32.71 (43.33)
        9:16.79 (44.08)    10:01.11 (44.32)    10:45.57 (44.46)    11:30.57 (45.00)
       12:15.75 (45.18)    13:00.44 (44.69)    13:43.87 (43.43)    14:26.18 (42.31)
 
Men 25-29 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 Plantation Swim-50  19:59.99   19:24.62  
                  30.76     1:05.20 (34.44)     1:39.01 (33.81)     2:13.22 (34.21)
        2:47.65 (34.43)     3:22.40 (34.75)     3:57.52 (35.12)     4:32.46 (34.94)
        5:07.48 (35.02)     5:42.64 (35.16)     6:17.96 (35.32)     6:53.04 (35.08)
        7:28.73 (35.69)     8:04.33 (35.60)     8:40.25 (35.92)     9:15.98 (35.73)
        9:52.12 (36.14)    10:28.50 (36.38)    11:04.47 (35.97)    11:40.39 (35.92)
       12:16.20 (35.81)    12:52.26 (36.06)    13:28.04 (35.78)    14:03.66 (35.62)
       14:39.35 (35.69)    15:15.39 (36.04)    15:51.49 (36.10)    16:27.47 (35.98)
       17:03.19 (35.72)    17:39.19 (36.00)    18:15.13 (35.94)    18:50.48 (35.35)
       19:24.62 (34.14)
  2 Krajewski, Tim L          29 Gold Coast Maste-50 30:00.00   23:56.78  
                  55.98     1:37.09 (41.11)     2:19.79 (42.70)     3:01.93 (42.14)
        3:44.76 (42.83)     4:27.66 (42.90)     5:10.82 (43.16)     5:53.84 (43.02)
        6:36.46 (42.62)     7:19.75 (43.29)     8:03.37 (43.62)     8:46.43 (43.06)
        9:29.85 (43.42)    10:13.13 (43.28)    10:57.45 (44.32)    11:41.53 (44.08)
       12:25.41 (43.88)    13:08.92 (43.51)    13:52.68 (43.76)    14:36.59 (43.91)
       15:19.72 (43.13)    16:03.98 (44.26)    16:46.80 (42.82)    17:29.77 (42.97)
       18:14.14 (44.37)    18:58.04 (43.90)    19:41.49 (43.45)    20:25.12 (43.63)
       21:08.30 (43.18)    21:51.52 (43.22)    22:35.00 (43.48)    23:17.77 (42.77)
       23:56.78 (39.01)
  3 Cavalcanto, Todd D        27 Gold Coast Maste-50 28:00.00   27:56.34  
                  56.91   2:30.04 (1:33.13)     3:19.78 (49.74)     4:09.26 (49.48)
        5:00.31 (51.05)     5:48.42 (48.11)     6:39.92 (51.50)     7:30.94 (51.02)
        8:23.69 (52.75)     9:13.19 (49.50)    10:02.64 (49.45)    10:54.40 (51.76)
       11:45.40 (51.00)    12:36.51 (51.11)    13:27.19 (50.68)    14:17.43 (50.24)
       15:09.26 (51.83)    16:00.46 (51.20)    16:51.57 (51.11)    17:42.61 (51.04)
       18:35.19 (52.58)    19:25.51 (50.32)    20:18.48 (52.97)    21:08.01 (49.53)
       22:00.70 (52.69)    22:53.37 (52.67)    23:44.89 (51.52)    24:36.81 (51.92)
       25:28.05 (51.24)    26:19.98 (51.93)    27:09.99 (50.01)    27:56.34 (46.35)
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Vaucher, James            27 Gold Coast Maste-50    30.00      29.35  
  5 Docampo, Chris N          26 Gulliver Swim Cl-50    28.88      30.03  
 12 Suarez, Diego A           27 Gold Coast Maste-50    35.00      32.86  
 14 Gac, Jarrod               28 Gold Coast Maste-50    35.00      33.82  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docampo, Chris N          26 Gulliver Swim Cl-50  1:07.03    1:04.15  
                  30.30     1:04.15 (33.85)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 Plantation Swim-50     30.00      31.25  
  2 Vaucher, James            27 Gold Coast Maste-50    34.00      33.11  
  3 Krajewski, Tim L          29 Gold Coast Maste-50    40.00      39.03  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krajewski, Tim L          29 Gold Coast Maste-50  1:26.00    1:23.37  
                  40.00     1:23.37 (43.37)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 Plantation Swim-50     25.32      25.89  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            25 Plantation Swim-50     57.71      58.00  
                  27.84       58.00 (30.16)                                        
  2 Gac, Jarrod               28 Gold Coast Maste-50  1:03.00    1:05.81  
                  31.53     1:05.81 (34.28)                                        
 
Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miyares, Andres H         27 Gold Coast Maste-50  2:50.11    2:52.49  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James            27 Gold Coast Maste-50  1:06.00    1:02.93  
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suarez, Diego A           27 Gold Coast Maste-50  2:30.00    2:30.13  
                  31.51     1:10.35 (38.84)     1:56.52 (46.17)     2:30.13 (33.61)
  2 Gac, Jarrod               28 Gold Coast Maste-50  2:30.00    2:31.65  
                  31.61     1:11.87 (40.26)     1:55.29 (43.42)     2:31.65 (36.36)
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             22.15      22.00  
  2 Dobroski, Scott C         31 Gold Coast Maste-50    25.50      24.58  
  3 Canaiy, Louis W           33 Gold Coast Maste-50    24.52      25.25  
  4 Dehnert, Stephen E        33 Gold Coast Maste-50    26.00      25.61  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         31 Gold Coast Maste-50    56.50      55.13  
                  26.15       55.13 (28.98)                                        
  2 Dehnert, Stephen E        33 Gold Coast Maste-50  1:00.00    1:00.03  
                  28.34     1:00.03 (31.69)                                        
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Canaiy, Louis W           33 Gold Coast Maste-50  1:48.00    1:58.94  
                  27.33       56.80 (29.47)     1:27.61 (30.81)     1:58.94 (31.33)
  5 Dobroski, Scott C         31 Gold Coast Maste-50  2:08.50    2:03.69  
                  28.98     1:00.67 (31.69)     1:32.01 (31.34)     2:03.69 (31.68)
 
Men 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabala, Michael C         30 Unattached                NT   11:10.90  
                  30.19     1:03.07 (32.88)     1:35.83 (32.76)     2:09.11 (33.28)
        2:42.62 (33.51)     3:16.32 (33.70)     3:50.08 (33.76)     4:24.22 (34.14)
        4:58.14 (33.92)     5:32.74 (34.60)     6:06.33 (33.59)     6:40.22 (33.89)
        7:14.50 (34.28)     7:48.54 (34.04)     8:22.65 (34.11)     8:56.71 (34.06)
        9:31.17 (34.46)    10:05.19 (34.02)    10:39.07 (33.88)    11:10.90 (31.83)
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  4 Dobroski, Scott C         31 Gold Coast Maste-50    32.00      29.59  
 17 Dehnert, Stephen E        33 Gold Coast Maste-50    38.00      35.06  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dobroski, Scott C         31 Gold Coast Maste-50  1:08.00    1:07.93  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             27.42      27.82  
  2 Dehnert, Stephen E        33 Gold Coast Maste-50    35.00      33.53  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached           1:02.98    1:02.43  
                  28.36     1:02.43 (34.07)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drusc, Ivan               33 Unattached             24.23      23.92  
  2 Dehnert, Stephen E        33 Gold Coast Maste-50    34.00      31.02  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canaiy, Louis W           33 Gold Coast Maste-50  1:01.77    1:03.41  
                  29.70     1:03.41 (33.71)                                        
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canaiy, Louis W           33 Gold Coast Maste-50  2:09.00    2:18.68  
                  29.47     1:05.93 (36.46)     1:47.96 (42.03)     2:18.68 (30.72)
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munguia, Elias S          39 Unattached             25.00      25.78  
  2 Bullard, Justin M         35 Gold Coast Maste-50    30.00      27.96  
  3 Stanley, Chris            38 Gold Coast Maste-50    30.00      29.84  
  4 Tsang, Don                35 Gold Coast Maste-50    35.00      30.74  
  5 Scharff, Lee              36 Gold Coast Maste-50    33.10      37.75  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           39 Plantation Swim-50     53.00      51.62  
                  25.69       51.62 (25.93)                                        
  2 Rodriguez, Ramses         38 Sarasota YMCA Sh-14    51.50      52.39  
                  25.82       52.39 (26.57)                                        
  3 Salzhauer, Michael A      38 Unattached             57.00      54.52  
                  26.10       54.52 (28.42)                                        
  4 Bullard, Justin M         35 Gold Coast Maste-50  1:00.00    1:00.48  
                  29.19     1:00.48 (31.29)                                        
  5 Tsang, Don                35 Gold Coast Maste-50  1:20.00    1:07.20  
                  31.66     1:07.20 (35.54)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Ochoa, Carlos I           39 Plantation Swim-50   1:55.55    1:54.36  
                  27.39       56.71 (29.32)     1:25.94 (29.23)     1:54.36 (28.42)
 24 Boiser, Zeus Keanu M      38 Gold Coast Maste-50  2:40.46    2:44.56  
                  39.39     1:21.83 (42.44)     2:02.99 (41.16)     2:44.56 (41.57)
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 11 Stanley, Chris            38 Gold Coast Maste-50  7:30.00    7:00.04  
                  38.16     1:18.91 (40.75)     2:00.58 (41.67)     2:42.05 (41.47)
        3:23.72 (41.67)     4:05.46 (41.74)     4:48.44 (42.98)     5:31.58 (43.14)
        6:16.45 (44.87)     7:00.04 (43.59)                                        
 
Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Ramses         38 Sarasota YMCA Sh-14 10:40.00   10:53.22  
                  29.43     1:01.67 (32.24)     1:34.55 (32.88)     2:07.35 (32.80)
        2:39.92 (32.57)     3:12.77 (32.85)     3:45.77 (33.00)     4:18.73 (32.96)
        4:52.00 (33.27)     5:25.40 (33.40)     5:58.90 (33.50)     6:32.33 (33.43)
        7:05.79 (33.46)     7:39.07 (33.28)     8:12.04 (32.97)     8:44.98 (32.94)
        9:17.98 (33.00)     9:50.79 (32.81)    10:22.87 (32.08)    10:53.22 (30.35)
 
Men 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez, Ramses         38 Sarasota YMCA Sh-14 17:55.00   18:14.88  
                  29.74     1:02.37 (32.63)     1:35.44 (33.07)     2:09.01 (33.57)
        2:42.73 (33.72)     3:16.38 (33.65)     3:49.84 (33.46)     4:23.50 (33.66)
        4:56.88 (33.38)     5:30.51 (33.63)     6:04.24 (33.73)     6:38.30 (34.06)
        7:12.00 (33.70)     7:45.87 (33.87)     8:19.36 (33.49)     8:52.77 (33.41)
        9:26.23 (33.46)     9:59.72 (33.49)    10:32.82 (33.10)    11:06.17 (33.35)
       11:39.48 (33.31)    12:12.76 (33.28)    12:46.25 (33.49)    13:19.78 (33.53)
       13:52.93 (33.15)    14:26.29 (33.36)    14:59.73 (33.44)    15:32.57 (32.84)
       16:05.67 (33.10)    16:38.87 (33.20)    17:12.02 (33.15)    17:44.47 (32.45)
       18:14.88 (30.41)
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munguia, Elias S          39 Unattached             29.00      28.48  
 15 Bullard, Justin M         35 Gold Coast Maste-50    38.00      34.22  
 29 Scharff, Lee              36 Gold Coast Maste-50    49.35      47.02  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munguia, Elias S          39 Unattached           1:01.00    1:00.60  
                  29.68     1:00.60 (30.92)                                        
  2 Ochoa, Carlos I           39 Plantation Swim-50   1:04.55    1:00.86  
                  30.42     1:00.86 (30.44)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munguia, Elias S          39 Unattached           2:15.00    2:13.34  
                  30.99     1:05.07 (34.08)     1:39.48 (34.41)     2:13.34 (33.86)
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullard, Justin M         35 Gold Coast Maste-50    38.00      36.36  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullard, Justin M         35 Gold Coast Maste-50  1:20.00    1:19.09  
                  37.42     1:19.09 (41.67)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharff, Lee              36 Gold Coast Maste-50    45.33      41.25  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           39 Plantation Swim-50     58.50      57.84  
                  27.68       57.84 (30.16)                                        
  2 Scharff, Lee              36 Gold Coast Maste-50  2:00.00    1:46.12  
                  45.56   1:46.12 (1:00.56)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boiser, Zeus Keanu M      38 Gold Coast Maste-50  3:22.96    3:33.13  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullard, Justin M         35 Gold Coast Maste-50  1:30.00    1:12.44  
                  34.32     1:12.44 (38.12)                                        
  2 Boiser, Zeus Keanu M      38 Gold Coast Maste-50  1:30.00    1:25.97  
                  42.45     1:25.97 (43.52)                                        
  3 Scharff, Lee              36 Gold Coast Maste-50  1:32.17    1:32.14  
                  40.84     1:32.14 (51.30)                                        
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boiser, Zeus Keanu M      38 Gold Coast Maste-50  3:31.43    3:06.30  
                  43.78     1:35.94 (52.16)     2:23.39 (47.45)     3:06.30 (42.91)
 
Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Boiser, Zeus Keanu M      38 Gold Coast Maste-50  6:55.43    6:47.32  
                  44.88     1:35.82 (50.94)     2:30.81 (54.99)     3:26.26 (55.45)
        4:19.92 (53.66)     5:13.60 (53.68)     6:01.98 (48.38)     6:47.32 (45.34)
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arthur, Kirk              43 Gold Coast Maste-50    26.61      27.07  
  2 Arends, Freddy            43 Gold Coast Maste-50    25.40      27.16  
  3 Kowalak, Mark S           43 Gold Coast Maste-50    32.00      28.29  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Search, Eric D            44 Gold Coast Maste-50  2:12.00    2:13.23  
                  30.74     1:05.06 (34.32)     1:39.58 (34.52)     2:13.23 (33.65)
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 LeClair, David W          43 Gold Coast Maste-50  5:25.00    5:38.69  
                  31.05     1:04.63 (33.58)     1:38.70 (34.07)     2:13.22 (34.52)
        2:47.29 (34.07)     3:21.34 (34.05)     3:55.57 (34.23)     4:29.56 (33.99)
        5:03.96 (34.40)     5:38.69 (34.73)                                        
  7 Arthur, Kirk              43 Gold Coast Maste-50  8:00.00    6:38.86  
                  35.53     1:13.53 (38.00)     1:53.68 (40.15)     2:34.22 (40.54)
        3:16.09 (41.87)     3:58.87 (42.78)     4:41.21 (42.34)     5:24.98 (43.77)
        6:04.58 (39.60)     6:38.86 (34.28)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Kowalak, Mark S           43 Gold Coast Maste-50    37.00      33.19  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Search, Eric D            44 Gold Coast Maste-50  1:20.00    1:10.49  
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 Gold Coast Maste-50  2:30.00    2:25.71  
                  34.50     1:11.17 (36.67)     1:49.05 (37.88)     2:25.71 (36.66)
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arends, Freddy            43 Gold Coast Maste-50    30.86      30.12  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arthur, Kirk              43 Gold Coast Maste-50  1:11.89    1:20.62  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Search, Eric D            44 Gold Coast Maste-50  1:12.00    1:06.92  
                  31.35     1:06.92 (35.57)                                        
  2 LeClair, David W          43 Gold Coast Maste-50  1:03.00    1:43.49  
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LeClair, David W          43 Gold Coast Maste-50  2:20.00    2:18.45  
                  30.06     1:06.75 (36.69)     1:47.28 (40.53)     2:18.45 (31.17)
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beggs, Mark L             46 Gold Coast Maste-50    25.21      26.15  
  2 Digilio, Christopher R    47 Gold Coast Maste-50    27.00      26.65  
  3 Fetter, James             49 Gold Coast Maste-50    32.00      27.24  
  4 Cowley, Gordon S          45 Gold Coast Maste-50    35.00      27.73  
  5 Jacobson, Steven M        48 Gold Coast Maste-50    27.43      29.18  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            47 Plantation Swim-50   1:01.82    1:03.38  
                  30.87     1:03.38 (32.51)                                        
  2 Jacobson, Steven M        48 Gold Coast Maste-50  1:01.63    1:07.15  
                  31.83     1:07.15 (35.32)                                        
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Abad, Fernando            47 Plantation Swim-50   2:29.91    2:26.19  
                  33.31     1:08.65 (35.34)     1:45.95 (37.30)     2:26.19 (40.24)
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  8 Ridout, James W           48 Gold Coast Maste-50  6:30.00    6:40.16  
                  35.43     1:15.44 (40.01)     1:56.88 (41.44)     2:38.33 (41.45)
        3:18.48 (40.15)     3:59.70 (41.22)     4:40.94 (41.24)     5:21.77 (40.83)
        6:01.58 (39.81)     6:40.16 (38.58)                                        
 
Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridout, James W           48 Gold Coast Maste-50 14:00.00   13:38.25  
                  37.47     1:19.07 (41.60)     1:58.89 (39.82)     2:37.18 (38.29)
        3:16.22 (39.04)     3:55.85 (39.63)     4:34.50 (38.65)     5:15.16 (40.66)
        5:55.99 (40.83)     6:38.10 (42.11)     7:20.86 (42.76)     8:03.44 (42.58)
        8:46.14 (42.70)     9:28.17 (42.03)    10:10.71 (42.54)    10:52.81 (42.10)
       11:34.61 (41.80)    12:16.80 (42.19)    12:57.77 (40.97)    13:38.25 (40.48)
 
Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridout, James W           48 Gold Coast Maste-50 22:00.00   23:08.30  
                  37.95     1:19.30 (41.35)     2:01.59 (42.29)     2:44.02 (42.43)
        3:25.04 (41.02)     4:06.85 (41.81)     4:48.08 (41.23)     5:30.12 (42.04)
        6:12.47 (42.35)     6:55.12 (42.65)     7:37.05 (41.93)     8:19.10 (42.05)
        9:02.14 (43.04)     9:45.03 (42.89)    10:27.50 (42.47)    11:09.68 (42.18)
       11:51.93 (42.25)    12:34.84 (42.91)    13:16.49 (41.65)    13:58.02 (41.53)
       14:40.78 (42.76)    15:22.03 (41.25)    16:04.46 (42.43)    16:46.50 (42.04)
       17:28.82 (42.32)    18:11.13 (42.31)    18:53.25 (42.12)    19:35.44 (42.19)
       20:17.84 (42.40)    21:00.44 (42.60)    21:43.73 (43.29)    22:26.38 (42.65)
       23:08.30 (41.92)
  2 Montes, Ismael L          48 Gold Coast Maste-50 32:00.00   30:48.19  
                1:07.35     2:03.09 (55.74)     2:59.78 (56.69)     3:56.73 (56.95)
        4:53.42 (56.69)     5:52.92 (59.50)     6:51.84 (58.92)     7:47.85 (56.01)
        8:46.14 (58.29)     9:42.49 (56.35)    10:39.13 (56.64)    11:35.13 (56.00)
       12:30.52 (55.39)    13:25.81 (55.29)    14:21.14 (55.33)    15:16.53 (55.39)
       16:11.98 (55.45)    17:07.99 (56.01)    18:02.95 (54.96)    18:56.83 (53.88)
       19:53.04 (56.21)    20:48.82 (55.78)    21:44.24 (55.42)    22:39.98 (55.74)
       23:34.02 (54.04)    24:29.65 (55.63)    25:24.62 (54.97)    26:20.54 (55.92)
       27:13.55 (53.01)    28:09.85 (56.30)    29:03.65 (53.80)    29:56.95 (53.30)
       30:48.19 (51.24)
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Cowley, Gordon S          45 Gold Coast Maste-50    40.00      32.48  
 11 Beggs, Mark L             46 Gold Coast Maste-50    32.26      32.83  
 22 Ridout, James W           48 Gold Coast Maste-50    35.00      39.06  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Steven M        48 Gold Coast Maste-50    37.97      37.64  
  2 Abad, Fernando            47 Plantation Swim-50     39.77      39.21  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Steven M        48 Gold Coast Maste-50  1:23.09    1:24.01  
                  39.17     1:24.01 (44.84)                                        
  2 Abad, Fernando            47 Plantation Swim-50   1:26.00    1:25.00  
                  40.58     1:25.00 (44.42)                                        
 
Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            47 Plantation Swim-50   3:05.00    3:06.63  
                  42.36     1:29.30 (46.94)     2:17.41 (48.11)     3:06.63 (49.22)
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, James             49 Gold Coast Maste-50    32.00      30.38  
  2 Jacobson, Steven M        48 Gold Coast Maste-50    33.90      36.56  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cowley, Gordon S          45 Gold Coast Maste-50  1:25.00    1:09.70  
                  32.36     1:09.70 (37.34)                                        
  2 Beggs, Mark L             46 Gold Coast Maste-50  1:05.00    1:10.62  
                  32.25     1:10.62 (38.37)                                        
  3 Digilio, Christopher R    47 Gold Coast Maste-50  1:09.99    1:11.15  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetter, James             49 Gold Coast Maste-50  1:15.00    1:11.81  
                  32.32     1:11.81 (39.49)                                        
 
Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  3 Digilio, Christopher R    47 Gold Coast Maste-50  6:00.00    5:37.62  
                  35.41     1:14.83 (39.42)     2:03.10 (48.27)     2:49.48 (46.38)
        3:36.04 (46.56)     4:21.33 (45.29)     5:00.78 (39.45)     5:37.62 (36.84)
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flautt, Jim               52 Gold Coast Maste-50    26.30      26.79  
  2 Montgomery, Dwight        50 Gold Coast Maste-50    31.10      32.88  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steblein, Edward J        52 Gold Coast Maste-50  1:03.00    1:02.76  
                  30.29     1:02.76 (32.47)                                        
  2 White, Jesse              51 Gold Coast Maste-50  1:10.45    1:04.63  
                  31.95     1:04.63 (32.68)                                        
  3 Montgomery, Dwight        50 Gold Coast Maste-50  1:07.95    1:10.98  
                  33.84     1:10.98 (37.14)                                        
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Flautt, Jim               52 Gold Coast Maste-50  2:22.00    2:21.67  
                  32.84     1:08.10 (35.26)     1:45.13 (37.03)     2:21.67 (36.54)
 16 White, Jesse              51 Gold Coast Maste-50  2:30.50    2:28.76  
                  35.59     1:13.25 (37.66)     1:52.72 (39.47)     2:28.76 (36.04)
 21 O'Neill, Blaise M         53 Gold Coast Maste-50  2:30.00    2:40.61  
                  36.71     1:18.02 (41.31)     2:00.84 (42.82)     2:40.61 (39.77)
 22 Montgomery, Dwight        50 Gold Coast Maste-50  2:35.97    2:40.64  
                  36.73     1:18.68 (41.95)     2:00.64 (41.96)     2:40.64 (40.00)
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 Fort Lauderdale-50   5:40.00    5:30.33  
                  29.84     1:03.02 (33.18)     1:37.25 (34.23)     2:11.40 (34.15)
        2:44.87 (33.47)     3:17.94 (33.07)     3:50.97 (33.03)     4:23.95 (32.98)
        4:57.09 (33.14)     5:30.33 (33.24)                                        
 12 O'Neill, Blaise M         53 Gold Coast Maste-50  6:37.00    7:03.95  
                  37.45     1:18.68 (41.23)     2:01.77 (43.09)     2:44.28 (42.51)
        3:27.63 (43.35)     4:10.78 (43.15)     4:54.11 (43.33)     5:38.42 (44.31)
        6:22.07 (43.65)     7:03.95 (41.88)                                        
 
Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 Fort Lauderdale-50  11:20.00   11:59.78  
                  31.37     1:05.42 (34.05)     1:40.65 (35.23)     2:16.42 (35.77)
        2:51.90 (35.48)     3:27.07 (35.17)     4:01.97 (34.90)     4:36.53 (34.56)
        5:11.29 (34.76)     5:46.17 (34.88)     6:20.49 (34.32)     6:55.81 (35.32)
        7:30.34 (34.53)     8:05.07 (34.73)     8:39.83 (34.76)     9:13.89 (34.06)
        9:48.01 (34.12)    10:21.62 (33.61)    10:58.99 (37.37)  11:59.78 (1:00.79)
  2 O'Neill, Blaise M         53 Gold Coast Maste-50 15:00.00   14:24.24  
                  39.85     1:20.67 (40.82)     2:03.02 (42.35)     2:45.92 (42.90)
        3:29.12 (43.20)     4:11.81 (42.69)     4:54.89 (43.08)     5:38.88 (43.99)
        6:23.33 (44.45)     7:07.54 (44.21)     7:50.05 (42.51)     8:33.45 (43.40)
        9:16.82 (43.37)    10:01.16 (44.34)    10:45.10 (43.94)    11:29.89 (44.79)
       12:12.41 (42.52)    12:57.41 (45.00)    13:41.56 (44.15)    14:24.24 (42.68)
 
Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Tim             54 Fort Lauderdale-50  20:30.99   19:25.32  
                  31.49     1:06.99 (35.50)     1:43.48 (36.49)     2:19.36 (35.88)
        2:55.98 (36.62)     3:32.13 (36.15)     4:07.67 (35.54)     4:43.37 (35.70)
        5:18.50 (35.13)     5:53.83 (35.33)     6:29.10 (35.27)     7:04.32 (35.22)
        7:39.23 (34.91)     8:14.27 (35.04)     8:49.58 (35.31)     9:25.63 (36.05)
       10:01.62 (35.99)    10:37.65 (36.03)    11:13.61 (35.96)    11:48.53 (34.92)
       12:24.21 (35.68)    12:59.52 (35.31)    13:35.00 (35.48)    14:10.53 (35.53)
       14:45.42 (34.89)    15:20.35 (34.93)    15:55.54 (35.19)    16:30.94 (35.40)
       17:05.80 (34.86)    17:40.53 (34.73)    18:15.39 (34.86)    18:50.77 (35.38)
       19:25.32 (34.55)
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Al                50 Gold Coast Maste-50    31.00      31.77  
  2 White, Jesse              51 Gold Coast Maste-50    38.04      37.41  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Jesse              51 Gold Coast Maste-50  1:31.23    1:24.28  
                  41.06     1:24.28 (43.22)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Al                50 Gold Coast Maste-50    28.00      28.30  
  2 Steblein, Edward J        52 Gold Coast Maste-50    33.00      31.44  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steblein, Edward J        52 Gold Coast Maste-50  1:20.00    1:15.45  
                  36.09     1:15.45 (39.36)                                        
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munro, Jim J              56 Unattached             26.00      26.13  
  2 Ferron, Lars              55 Gold Coast Maste-50    29.00      28.02  
  3 Masarik, John             57 Gold Coast Maste-50    30.00      28.68  
  4 Gill, Matthew P           55 Gold Coast Maste-50    29.30      30.41  
  5 Dzamba, Robert            57 Gold Coast Maste-50    41.00      37.46  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris               55 Gold Coast Maste-50    59.50    1:02.92  
                  29.87     1:02.92 (33.05)                                        
  2 Masarik, John             57 Gold Coast Maste-50  1:10.00    1:03.92  
                  30.83     1:03.92 (33.09)                                        
  3 Gill, Matthew P           55 Gold Coast Maste-50  1:10.00    1:08.97  
                  32.96     1:08.97 (36.01)                                        
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  9 Burt, Chris               55 Gold Coast Maste-50  2:18.00    2:18.74  
                  32.40     1:06.85 (34.45)     1:42.77 (35.92)     2:18.74 (35.97)
 14 Gill, Matthew P           55 Gold Coast Maste-50  2:22.00    2:26.57  
                  33.35     1:10.43 (37.08)     1:49.07 (38.64)     2:26.57 (37.50)
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  5 Burt, Chris               55 Gold Coast Maste-50  6:20.00    6:34.69  
                  33.27     1:09.05 (35.78)     1:46.77 (37.72)     2:26.13 (39.36)
        3:06.14 (40.01)     3:48.10 (41.96)     4:30.75 (42.65)     5:12.17 (41.42)
        5:54.24 (42.07)     6:34.69 (40.45)                                        
  6 Gill, Matthew P           55 Gold Coast Maste-50  6:30.00    6:38.62  
                  34.46     1:12.38 (37.92)     1:53.21 (40.83)     2:33.36 (40.15)
        3:14.05 (40.69)     3:55.16 (41.11)     4:36.73 (41.57)     5:17.57 (40.84)
        5:58.80 (41.23)     6:38.62 (39.82)                                        
 10 Masarik, John             57 Gold Coast Maste-50  7:01.56    6:47.17  
                  34.73     1:13.51 (38.78)     1:54.89 (41.38)     2:36.78 (41.89)
        3:17.65 (40.87)     3:59.30 (41.65)     4:41.86 (42.56)     5:25.01 (43.15)
        6:07.61 (42.60)     6:47.17 (39.56)                                        
 
Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris               55 Gold Coast Maste-50 12:50.00   13:57.60  
                  35.33     1:12.85 (37.52)     1:51.63 (38.78)     2:32.12 (40.49)
        3:14.02 (41.90)     3:55.98 (41.96)     4:38.32 (42.34)     5:20.68 (42.36)
        6:03.59 (42.91)     6:47.36 (43.77)     7:30.74 (43.38)     8:14.22 (43.48)
        8:58.11 (43.89)     9:40.59 (42.48)    10:23.96 (43.37)    11:07.57 (43.61)
       11:52.02 (44.45)    12:35.00 (42.98)    13:17.60 (42.60)    13:57.60 (40.00)
 
Men 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gill, Matthew P           55 Gold Coast Maste-50 22:30.00   22:49.62  
                  35.46     1:15.12 (39.66)     1:56.10 (40.98)     2:37.42 (41.32)
        3:19.10 (41.68)     4:01.21 (42.11)     4:43.07 (41.86)     5:25.14 (42.07)
        6:06.91 (41.77)     6:49.94 (43.03)     7:32.77 (42.83)     8:14.99 (42.22)
        8:57.09 (42.10)     9:39.85 (42.76)    10:21.79 (41.94)    11:04.67 (42.88)
       11:46.70 (42.03)    12:28.64 (41.94)    13:10.70 (42.06)    13:51.93 (41.23)
       14:33.76 (41.83)    15:15.49 (41.73)    15:57.86 (42.37)    16:39.22 (41.36)
       17:20.46 (41.24)    18:02.62 (42.16)    18:44.43 (41.81)    19:26.29 (41.86)
       20:06.96 (40.67)    20:47.99 (41.03)    21:29.35 (41.36)    22:10.55 (41.20)
       22:49.62 (39.07)
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  6 Shead, Timothy M          58 Gold Coast Maste-50    31.00      30.46  
  8 Munro, Jim J              56 Unattached             32.00      31.36  
 16 Masarik, John             57 Gold Coast Maste-50    36.16      34.60  
 19 Burt, Chris               55 Gold Coast Maste-50    32.10      35.90  
 30 Dzamba, Robert            57 Gold Coast Maste-50    51.00      49.70  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burt, Chris               55 Gold Coast Maste-50  1:12.00    1:18.45  
 
Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shead, Timothy M          58 Gold Coast Maste-50  2:24.37    2:27.00  
                  35.52     1:12.60 (37.08)     1:49.97 (37.37)     2:27.00 (37.03)
  2 Burt, Chris               55 Gold Coast Maste-50  2:30.00    2:47.63  
                  38.63     1:21.53 (42.90)     2:04.64 (43.11)     2:47.63 (42.99)
  3 Masarik, John             57 Gold Coast Maste-50  2:51.76    2:49.80  
                  39.86     1:22.32 (42.46)     2:07.22 (44.90)     2:49.80 (42.58)
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shead, Timothy M          58 Gold Coast Maste-50    30.79      30.11  
  2 Munro, Jim J              56 Unattached             36.85      36.83  
  3 Dzamba, Robert            57 Gold Coast Maste-50    41.00      40.29  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dzamba, Robert            57 Gold Coast Maste-50  1:39.00    1:35.95  
                  46.25     1:35.95 (49.70)                                        
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shead, Timothy M          58 Gold Coast Maste-50  2:31.95    2:34.79  
                  34.60     1:14.09 (39.49)     1:54.72 (40.63)     2:34.79 (40.07)
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shead, Timothy M          58 Gold Coast Maste-50    28.00      27.60  
  2 Munro, Jim J              56 Unattached             27.75      27.61  
  3 Ferron, Lars              55 Gold Coast Maste-50       NT      30.28  
  4 Masarik, John             57 Gold Coast Maste-50    35.00      31.88  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferron, Lars              55 Gold Coast Maste-50       NT    1:08.00  
 
Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferron, Lars              55 Gold Coast Maste-50  2:47.48    2:48.58  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shead, Timothy M          58 Gold Coast Maste-50  1:03.00    1:00.56  
  2 Burt, Chris               55 Gold Coast Maste-50  1:11.00    1:13.02  
  3 Masarik, John             57 Gold Coast Maste-50  1:21.00    1:17.11  
                  35.72     1:17.11 (41.39)                                        
  4 Dzamba, Robert            57 Gold Coast Maste-50  1:41.00    1:39.87  
                  52.12     1:39.87 (47.75)                                        
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shead, Timothy M          58 Gold Coast Maste-50  2:21.11    2:18.91  
                  29.84     1:09.08 (39.24)     1:47.22 (38.14)     2:18.91 (31.69)
  2 Burt, Chris               55 Gold Coast Maste-50  2:30.00    3:00.69  
                  37.86     1:26.87 (49.01)     2:18.94 (52.07)     3:00.69 (41.75)
 
Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shead, Timothy M          58 Gold Coast Maste-50  5:15.00    5:04.11  
                  31.49     1:07.98 (36.49)     1:48.57 (40.59)     2:29.77 (41.20)
        3:11.35 (41.58)     3:53.05 (41.70)     4:28.74 (35.69)     5:04.11 (35.37)
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 Gold Coast Maste-50    30.22      30.24  
  2 De Weese, Allen J         63 Unattached             32.00      31.43  
  3 LaBrie, James             60 Gold Coast Maste-50    36.00      35.02  
  4 Cullen, Philip M          63 Gold Coast Maste-50    35.00      39.69  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 Gold Coast Maste-50  1:06.67    1:08.54  
                  33.02     1:08.54 (35.52)                                        
  2 De Weese, Allen J         63 Unattached           1:08.54    1:09.34  
                  33.19     1:09.34 (36.15)                                        
  3 Cullen, Philip M          63 Gold Coast Maste-50  1:25.00    1:26.09  
                  42.08     1:26.09 (44.01)                                        
  4 Venture, Ray L            62 Gold Coast Maste-50  1:32.54    1:36.36  
                  42.33     1:36.36 (54.03)                                        
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 20 Mogal, James R            64 Gold Coast Maste-50  2:48.00    2:35.36  
                  34.75     1:14.25 (39.50)     1:55.36 (41.11)     2:35.36 (40.00)
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 14 De Weese, Allen J         63 Unattached           7:13.46    7:12.96  
                  36.94     1:16.73 (39.79)     1:59.50 (42.77)     2:43.40 (43.90)
        3:28.36 (44.96)     4:13.76 (45.40)     4:58.60 (44.84)     5:43.73 (45.13)
        6:28.86 (45.13)     7:12.96 (44.10)                                        
 15 Mogal, James R            64 Gold Coast Maste-50  8:05.48    7:24.54  
                  37.25     1:19.28 (42.03)     2:03.08 (43.80)     2:48.80 (45.72)
        3:34.99 (46.19)     4:21.61 (46.62)     5:08.74 (47.13)     5:55.20 (46.46)
        6:41.18 (45.98)     7:24.54 (43.36)                                        
 
Men 60-64 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 Gold Coast Maste-50 15:13.24   16:34.13  
                  38.52     1:22.69 (44.17)     2:09.44 (46.75)     2:58.02 (48.58)
        3:46.95 (48.93)     4:35.66 (48.71)     5:26.13 (50.47)     6:16.81 (50.68)
        7:07.16 (50.35)     7:58.79 (51.63)     8:51.81 (53.02)     9:44.57 (52.76)
       10:36.79 (52.22)    11:30.17 (53.38)    12:22.57 (52.40)    13:12.28 (49.71)
       14:03.61 (51.33)    14:54.77 (51.16)    15:45.65 (50.88)    16:34.13 (48.48)
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 21 De Weese, Allen J         63 Unattached             40.00      38.55  
 26 Mogal, James R            64 Gold Coast Maste-50    39.37      40.80  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 Unattached           1:30.00    1:25.48  
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 Unattached           3:06.16    3:12.87  
                  42.37     1:30.55 (48.18)     2:21.82 (51.27)     3:12.87 (51.05)
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaBrie, James             60 Gold Coast Maste-50    45.00      42.12  
  2 De Weese, Allen J         63 Unattached             45.00      43.60  
  3 Cullen, Philip M          63 Gold Coast Maste-50    46.00      46.22  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 Unattached           1:40.00    1:33.63  
                  43.94     1:33.63 (49.69)                                        
  2 Cullen, Philip M          63 Gold Coast Maste-50  1:42.00    1:45.31  
                  49.81     1:45.31 (55.50)                                        
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mogal, James R            64 Gold Coast Maste-50  1:34.66    1:29.86  
                  41.57     1:29.86 (48.29)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, Dave             66 Gold Coast Maste-50    25.46      25.37  
  2 Woodburn, Scott           67 Gold Coast Maste-50    29.00      29.47  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           67 Gold Coast Maste-50  1:05.00    1:07.03  
                  32.48     1:07.03 (34.55)                                        
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 15 Woodburn, Scott           67 Gold Coast Maste-50  2:30.00    2:28.75  
                  34.03     1:11.51 (37.48)     1:50.27 (38.76)     2:28.75 (38.48)
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 13 Woodburn, Scott           67 Gold Coast Maste-50  7:00.00    7:10.00  
                  35.87     1:15.31 (39.44)     1:57.09 (41.78)     2:39.95 (42.86)
        3:26.09 (46.14)     4:11.79 (45.70)     4:57.05 (45.26)     5:42.13 (45.08)
        6:26.61 (44.48)     7:10.00 (43.39)                                        
 
Men 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woodburn, Scott           67 Gold Coast Maste-50 15:00.00   14:39.22  
                  36.87     1:17.82 (40.95)     2:00.29 (42.47)     2:43.61 (43.32)
        3:27.33 (43.72)     4:11.03 (43.70)     4:54.69 (43.66)     5:37.89 (43.20)
        6:21.46 (43.57)     7:04.62 (43.16)     7:50.44 (45.82)     8:36.02 (45.58)
        9:22.95 (46.93)    10:08.35 (45.40)    10:55.44 (47.09)    11:41.44 (46.00)
       12:27.74 (46.30)    13:12.67 (44.93)    13:57.59 (44.92)    14:39.22 (41.63)
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 10 Quiggin, Dave             66 Gold Coast Maste-50    33.00      32.70  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, Dave             66 Gold Coast Maste-50    31.00      28.75  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dykstra, Bill             74 Gold Coast Maste-50    34.80      32.50  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dykstra, Bill             74 Gold Coast Maste-50  1:24.00    1:13.19  
                  35.80     1:13.19 (37.39)                                        
 
Men 70-74 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               71 Gold Coast Maste-50 21:20.83   21:47.55  
                  49.88   1:52.74 (1:02.86)   2:58.86 (1:06.12)   4:04.01 (1:05.15)
      5:07.39 (1:03.38)   6:10.40 (1:03.01)   7:16.06 (1:05.66)   8:21.53 (1:05.47)
      9:29.98 (1:08.45)  10:35.73 (1:05.75)  11:41.70 (1:05.97)  12:52.71 (1:11.01)
     13:59.21 (1:06.50)  15:07.69 (1:08.48)  16:14.89 (1:07.20)  17:21.27 (1:06.38)
     18:30.12 (1:08.85)  19:41.00 (1:10.88)  20:46.31 (1:05.31)  21:47.55 (1:01.24)
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 24 Dykstra, Bill             74 Gold Coast Maste-50    43.60      40.45  
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dykstra, Bill             74 Gold Coast Maste-50  1:40.10    1:31.23  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 Gold Coast Maste-50    29.00      29.73  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 Gold Coast Maste-50  1:08.00    1:08.71  
                  33.67     1:08.71 (35.04)                                        
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 19 Cavanaugh, Cav            75 Gold Coast Maste-50  2:40.00    2:35.10  
                  36.56     1:16.43 (39.87)     1:56.74 (40.31)     2:35.10 (38.36)
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 27 Cavanaugh, Cav            75 Gold Coast Maste-50    45.00      42.60  
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 Fort Lauderdale-50     47.38      47.87  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 Fort Lauderdale-50   1:51.91    1:59.79  
                  54.36   1:59.79 (1:05.43)                                        
 
Men 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 Fort Lauderdale-50   4:09.76    4:16.89  
                  52.56   2:00.12 (1:07.56)   3:07.57 (1:07.45)   4:16.89 (1:09.32)
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 Gold Coast Maste-50    40.00      38.03  
  2 Pesetsky, Walter          76 Fort Lauderdale-50     45.20      43.70  
 
Men 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesetsky, Walter          76 Fort Lauderdale-50   1:57.31    1:52.41  
                  49.52   1:52.41 (1:02.89)                                        
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 Gold Coast Maste-50  1:22.00    1:26.36  
                  39.46     1:26.36 (46.90)                                        
 
Men 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            75 Gold Coast Maste-50  3:20.00    3:18.86  
                  44.66     1:35.32 (50.66)   2:37.40 (1:02.08)     3:18.86 (41.46)
 
Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    1:52.53  
     1) Broussard, Katie J W36          2) Woodburn, Andrea W47           
     3) Beatty, Yukako W40              4) LeClair, Dale A W41            
 
Women 35+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    4:54.08  
     1) Stewart, Ann K W40              2) Seier, Lydia S W54             
     3) Woodburn, Andrea W47            4) LeClair, Dale A W41            
                  29.35   1:04.16 (1:04.16)     1:36.18 (32.02)   2:10.75 (1:06.59)
        2:42.75 (32.00)   3:47.02 (1:36.27)     4:16.90 (29.88)   4:54.08 (1:07.06)
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:05.91  
     1) Beatty, Yukako W40              2) Broussard, Katie J W36         
     3) LeClair, Dale A W41             4) Stewart, Ann K W40             
                  34.10     1:09.59 (35.49)     1:38.68 (29.09)     2:05.91 (27.23)
 
Women 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'B'                             NT    1:53.58  
     1) McDonnell, Peggy H W55          2) Protzman, Barbara W56          
     3) Ogier, Danielle W58             4) Sargeant, Pat A W57            
                  24.57       50.17 (25.60)     1:15.27 (25.10)     1:53.58 (38.31)
 
Women 55+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    4:15.58  
     1) Sargeant, Pat A W57             2) Protzman, Barbara W56          
     3) Ogier, Danielle W58             4) McDonnell, Peggy H W55         
                  28.47   1:01.30 (1:01.30)     1:32.73 (31.43)   2:08.54 (1:07.24)
        2:39.28 (30.74)   3:12.87 (1:04.33)     3:42.24 (29.37)   4:15.58 (1:02.71)
 
Women 55+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    4:43.19  
     1) Hughes, Maureen C W57           2) McDonnell, Peggy H W55         
     3) Sargeant, Pat A W57             4) Ogier, Danielle W58            
                  34.86   1:11.61 (1:11.61)     1:48.66 (37.05)   2:31.71 (1:20.10)
        3:02.63 (30.92)   3:38.60 (1:06.89)     4:08.92 (30.32)   4:43.19 (1:04.59)
 
Men 18+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    4:23.53  
     1) Boiser, Zeus Keanu M M38        2) Fetter, James M49              
     3) Bullard, Justin M M35           4) Krajewski, Tim L M29           
                  33.95   1:11.31 (1:11.31)     1:39.93 (28.62)   2:13.13 (1:01.82)
        2:42.08 (28.95)   3:13.79 (1:00.66)     3:46.04 (32.25)   4:23.53 (1:09.74)
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'B'                             NT    2:23.57  
     1) Beggs, Mark L M46               2) Tsang, Don M35                 
     3) Flautt, Jim M52                 4) Bullard, Justin M M35          
                  43.10     1:23.92 (40.82)     1:56.19 (32.27)     2:23.57 (27.38)
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    1:39.38  
     1) Dobroski, Scott C M31           2) Dehnert, Stephen E M33         
     3) Suarez, Diego A M27             4) Vaucher, James M27             
 
Men 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    3:55.02  
     1) Dobroski, Scott C M31           2) Dehnert, Stephen E M33         
     3) Vaucher, James M27              4) Suarez, Diego A M27            
                  26.59       57.15 (57.15)     1:25.64 (28.49)     1:56.94 (59.79)
        2:25.44 (28.50)   2:57.44 (1:00.50)     3:24.95 (27.51)     3:55.02 (57.58)
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:00.06  
     1) Vaucher, James M27              2) Dehnert, Stephen E M33         
     3) Dobroski, Scott C M31           4) Suarez, Diego A M27            
                  30.90     1:05.70 (34.80)     1:33.51 (27.81)     2:00.06 (26.55)
 
Men 25+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    4:48.10  
     1) Kowalak, Mark S M43             2) Boiser, Zeus Keanu M M38       
     3) Canaiy, Louis W M33             4) Krajewski, Tim L M29           
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    1:57.52  
     1) Gill, Matthew P M55             2) Cowley, Gordon S M45           
     3) White, Jesse M51                4) Bullard, Justin M M35          
 
Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:02.07  
     1) LeClair, David W M43            2) White, Jesse M51               
     3) Fetter, James M49               4) Arends, Freddy M43             
                  32.32     1:08.74 (36.42)     1:38.04 (29.30)     2:02.07 (24.03)
 
Men 45+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'B'                             NT    4:15.84  
     1) Flautt, Jim M52                 2) Jacobson, Steven M M48         
     3) Steblein, Edward J M52          4) Montgomery, Dwight M50         
                  32.88   1:08.51 (1:08.51)     1:40.35 (31.84)   2:15.60 (1:07.09)
        2:46.66 (31.06)   3:21.53 (1:05.93)     3:47.19 (25.66)     4:15.84 (54.31)
 
Men 45+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Gold Coast Masters-50  'B'                             NT    5:23.22  
     1) O'Neill, Blaise M M53           2) White, Jesse M51               
     3) Ridout, James W M48             4) Montgomery, Dwight M50         
 
Men 55+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    4:54.09  
     1) Mogal, James R M64              2) Burt, Chris M55                
     3) Gill, Matthew P M55             4) Masarik, John M57              
                  31.93   1:06.86 (1:06.86)     1:36.06 (29.20)   2:07.95 (1:01.09)
        2:40.05 (32.10)   3:16.21 (1:08.26)     4:00.96 (44.75)   4:54.09 (1:37.88)
 
Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:05.91  
     1) Burt, Chris M55                 2) Shead, Timothy M M58           
     3) Ferron, Lars M55                4) Gill, Matthew P M55            
                  34.00     1:05.25 (31.25)     1:35.08 (29.83)     2:05.91 (30.83)
 
Men 65+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    4:27.43  
     1) Cavanaugh, Cav M75              2) Dykstra, Bill M74              
     3) Quiggin, Dave M66               4) Woodburn, Scott M67            
                  32.87   1:08.12 (1:08.12)     1:41.76 (33.64)   2:20.06 (1:11.94)
        2:50.21 (30.15)   3:22.57 (1:02.51)     3:53.54 (30.97)   4:27.43 (1:04.86)
 
Men 65+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:25.27  
     1) Woodburn, Scott M67             2) Dykstra, Bill M74              
     3) Quiggin, Dave M66               4) Cavanaugh, Cav M75             
                  38.38     1:26.41 (48.03)     1:55.50 (29.09)     2:25.27 (29.77)
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:06.11  
     1) Vaucher, James M27              2) Luzano, Elaine W34             
     3) Dobroski, Scott C M31           4) Beatty, Yukako W40             
                  29.80     1:08.30 (38.50)     1:35.80 (27.50)     2:06.11 (30.31)
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:41.22  
     1) LeClair, Dale A W41             2) LeClair, David W M43           
     3) Arthur, Kirk M43                4) Beatty, Yukako W40             
                1:18.49     1:43.92 (25.43)     2:10.93 (27.01)     2:41.22 (30.29)
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'A'                             NT    2:05.44  
     1) Stewart, Ann K W40              2) LeClair, Dale A W41            
     3) Fetter, James M49               4) LeClair, David W M43           
                  34.19     1:10.32 (36.13)     1:39.89 (29.57)     2:05.44 (25.55)
 
Mixed 35+ 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters-50  'B'                             NT    4:51.10  
     1) Beatty, Yukako W40              2) LeClair, David W M43           
     3) Digilio, Christopher R M47      4) LeClair, Dale A W41