Licensed to City of Deerfield Beach Aquatic Center - Site License
                                                      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0
         Plantation Piranhas LCM Masters Invite - 7/2/2011 to 7/3/2011         
                                    Results                                    
 
Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holman, Sara E            25 GSC-FL               1:07.00    1:08.54  
                  33.18     1:08.54 (35.36)                                        
  2 Holman, Mary E            25 GSC-FL               1:08.00    1:09.97  
                  33.63     1:09.97 (36.34)                                        
 
Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holman, Sara E            25 GSC-FL               2:22.00    2:26.22  
                  34.04     1:11.32 (37.28)     1:48.98 (37.66)     2:26.22 (37.24)
  2 Holman, Mary E            25 GSC-FL               2:22.00    2:27.01  
                  34.44     1:12.10 (37.66)     1:50.35 (38.25)     2:27.01 (36.66)
 
Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holman, Sara E            25 GSC-FL               4:55.00    4:57.70  
                  34.46     1:12.20 (37.74)                             2:28.61 ( )
                                3:44.06 ( )     4:21.35 (37.29)     4:57.70 (36.35)
  2 Holman, Mary E            25 GSC-FL               4:54.00    5:01.50  
                  34.28     1:12.46 (38.18)     1:50.97 (38.51)     2:29.14 (38.17)
        3:07.22 (38.08)     3:45.51 (38.29)     4:23.67 (38.16)     5:01.50 (37.83)
 
Women 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holman, Sara E            25 GSC-FL              10:10.00   10:08.42  
                1:12.57   2:29.14 (1:16.57)   3:45.80 (1:16.66)   5:02.94 (1:17.14)
      6:20.24 (1:17.30)   7:37.33 (1:17.09)   8:54.21 (1:16.88)  10:08.42 (1:14.21)
  2 Holman, Mary E            25 GSC-FL              10:10.00   10:09.72  
                1:12.96   2:30.35 (1:17.39)   3:47.59 (1:17.24)   5:04.75 (1:17.16)
      6:21.70 (1:16.95)   7:38.67 (1:16.97)   8:55.24 (1:16.57)  10:09.72 (1:14.48)
 
Women 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holman, Sara E            25 GSC-FL               2:53.00    2:55.31  
                                1:26.66 ( )   2:55.31 (1:28.65)                    
  2 Holman, Mary E            25 GSC-FL               3:05.00    3:14.01  
                  47.39     1:36.71 (49.32)     2:25.56 (48.85)     3:14.01 (48.45)
 
Women 25-29 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holman, Sara E            25 GSC-FL               6:00.00    6:00.38  
                                1:26.43 ( )                             2:56.86 ( )
                                4:46.48 ( )   6:00.38 (1:13.90)                    
  2 Holman, Mary E            25 GSC-FL               6:05.00    6:11.31  
                  41.54     1:28.91 (47.37)     2:20.97 (52.06)     3:11.67 (50.70)
        3:29.72 (18.05)                             5:23.94 ( )     6:11.31 (47.37)
 
Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           31 PLAN-FG                31.10      30.78  
 
Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           31 PLAN-FG              1:05.78    1:06.63  
                  32.09     1:06.63 (34.54)                                        
 
Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           31 PLAN-FG              2:20.85    2:22.60  
                  33.43     1:09.28 (35.85)     1:46.14 (36.86)     2:22.60 (36.46)
 
Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           31 PLAN-FG              4:58.92    4:56.11  
                  35.57     1:13.22 (37.65)     1:51.10 (37.88)     2:29.08 (37.98)
        3:06.26 (37.18)     3:43.62 (37.36)     4:20.11 (36.49)     4:56.11 (36.00)
 
Women 30-34 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           31 PLAN-FG             10:20.97   10:13.55  
                1:14.86   2:33.08 (1:18.22)   3:51.34 (1:18.26)   5:09.12 (1:17.78)
      6:26.85 (1:17.73)   7:44.05 (1:17.20)   9:00.30 (1:16.25)  10:13.55 (1:13.25)
 
Women 30-34 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Heidi R           31 PLAN-FG              3:30.00    3:06.32  
                  44.86     1:32.19 (47.33)     2:20.08 (47.89)     3:06.32 (46.24)
 
Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manna, Christine M        37 PLAN-FG                32.00      30.72  
 
Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      35 FLAQ-FG              2:25.00    2:40.55  
                  36.44     1:18.18 (41.74)     1:59.73 (41.55)     2:40.55 (40.82)
 
Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      35 FLAQ-FG              5:15.00    5:25.34  
                  35.73     1:15.56 (39.83)     1:56.90 (41.34)     2:38.56 (41.66)
        3:20.64 (42.08)     4:02.44 (41.80)     4:44.93 (42.49)     5:25.34 (40.41)
  2 Manna, Christine M        37 PLAN-FG              5:40.00    5:32.98  
                  38.08     1:18.93 (40.85)     2:00.83 (41.90)     2:43.41 (42.58)
        3:26.08 (42.67)     4:09.64 (43.56)     4:52.17 (42.53)     5:32.98 (40.81)
 
Women 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      35 FLAQ-FG             10:40.00   10:52.92  
                1:14.71   2:36.29 (1:21.58)   3:59.11 (1:22.82)   5:22.17 (1:23.06)
      6:45.33 (1:23.16)   8:08.90 (1:23.57)   9:32.29 (1:23.39)  10:52.92 (1:20.63)
 
Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novack, Meredith A        36 Unattached             37.90      40.29  
 
Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      35 FLAQ-FG              1:25.00    1:23.45  
                  40.05     1:23.45 (43.40)                                        
 
Women 35-39 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novack, Meredith A        36 Unattached           3:22.90    3:35.16  
                  50.05     1:46.26 (56.21)   3:35.16 (1:48.90)                    
 
Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manna, Christine M        37 PLAN-FG                35.50      34.32  
  2 Novack, Meredith A        36 Unattached             36.80      38.60  
 
Women 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novack, Meredith A        36 Unattached           1:24.90    1:26.54  
                  41.11     1:26.54 (45.43)                                        
 
Women 35-39 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novack, Meredith A        36 Unattached           2:59.90    3:10.30  
                                1:31.83 ( )   3:10.30 (1:38.47)                    
 
Women 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koppenwallner, Sonja      35 FLAQ-FG              2:50.00    2:57.30  
                  36.72     1:23.77 (47.05)     2:18.20 (54.43)     2:57.30 (39.10)
  2 Novack, Meredith A        36 Unattached           2:59.90    3:06.79  
                  38.40     1:29.22 (50.82)     2:24.84 (55.62)     3:06.79 (41.95)
 
Women 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novack, Meredith A        36 Unattached           6:24.90    6:29.99  
                  42.38     1:32.61 (50.23)     2:20.51 (47.90)     3:10.15 (49.64)
        4:05.75 (55.60)     5:02.41 (56.66)     5:45.26 (42.85)     6:29.99 (44.73)
 
Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            41 GOLD-FG                33.50      33.89  
  2 Beatty, Yukako            40 GOLD-FG                35.00      34.76  
  3 Squartino, Gloria A       42 GOLD-FG                36.08      36.32  
 
Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squartino, Gloria A       42 GOLD-FG              1:24.91    1:23.88  
                  40.36     1:23.88 (43.52)                                        
 
Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          40 FLAQ-FG              2:40.00    2:36.23  
                  35.99     1:15.28 (39.29)     1:55.80 (40.52)     2:36.23 (40.43)
 
Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          40 FLAQ-FG              5:20.00    5:25.43  
                  37.29     1:18.00 (40.71)     1:59.02 (41.02)     2:40.80 (41.78)
        3:22.42 (41.62)     4:04.33 (41.91)     4:45.73 (41.40)     5:25.43 (39.70)
  2 Stewart, Ann K            41 GOLD-FG              6:01.00    6:08.75  
                  38.70     1:22.09 (43.39)     2:07.41 (45.32)     2:55.35 (47.94)
        3:43.16 (47.81)     4:32.87 (49.71)     5:22.20 (49.33)     6:08.75 (46.55)
  3 Squartino, Gloria A       42 GOLD-FG              6:44.10    6:35.29  
                  43.86     1:32.95 (49.09)     2:23.37 (50.42)     3:13.62 (50.25)
        4:04.31 (50.69)     4:55.63 (51.32)     5:46.88 (51.25)     6:35.29 (48.41)
  4 Beatty, Yukako            40 GOLD-FG              6:43.00    6:37.86  
                  42.05     1:32.32 (50.27)     2:22.92 (50.60)     3:14.77 (51.85)
        4:06.60 (51.83)     4:59.09 (52.49)     5:50.16 (51.07)     6:37.86 (47.70)
 
Women 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            41 GOLD-FG                37.50      38.63  
  2 Legaspi, Kelly A          40 FLAQ-FG                37.50      39.62  
  3 Beatty, Yukako            40 GOLD-FG                41.00      43.27  
 
Women 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            41 GOLD-FG              1:22.50    1:23.96  
 
Women 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          40 FLAQ-FG                36.00      36.44  
  2 Squartino, Gloria A       42 GOLD-FG                51.76      50.41  
 
Women 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Kelly A          40 FLAQ-FG              1:19.50    1:20.17  
 
Women 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            41 GOLD-FG                37.50      40.25  
  2 Squartino, Gloria A       42 GOLD-FG                50.40      47.19  
 
Women 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ann K            41 GOLD-FG              3:07.50    3:13.47  
                  39.07     1:26.89 (47.82)   2:26.91 (1:00.02)     3:13.47 (46.56)
  2 Beatty, Yukako            40 GOLD-FG              3:33.00    3:26.09  
                  40.93     1:34.10 (53.17)   2:35.35 (1:01.25)     3:26.09 (50.74)
 
Women 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            45 FLAQ-FG                50.00      48.12  
 
Women 45-49 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            45 FLAQ-FG              3:45.00    3:39.13  
                  50.61     1:46.49 (55.88)     2:44.14 (57.65)     3:39.13 (54.99)
 
Women 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiva, Maria T            45 FLAQ-FG              3:30.00    3:21.72  
                  44.24     1:37.78 (53.54)     2:35.74 (57.96)     3:21.72 (45.98)
 
Women 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann B             51 FLAQ-FG                35.00      35.15  
 
Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann B             51 FLAQ-FG                   NT    1:21.29  
                  37.84     1:21.29 (43.45)                                        
 
Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin-Ogilvie, Adrienne    51 FLAQ-FG             15:19.10   15:42.24  
                1:49.36   3:46.28 (1:56.92)   5:47.33 (2:01.05)   7:48.03 (2:00.70)
      9:49.97 (2:01.94)  15:42.24 (5:52.27)                                        
 
Women 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG                40.00      38.46  
  2 Thomas, Ann B             51 FLAQ-FG                45.00      42.36  
 
Women 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG              1:28.00    1:22.66  
                  40.37     1:22.66 (42.29)                                        
 
Women 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG              3:10.00    3:02.65  
                  43.26     1:30.53 (47.27)     2:17.27 (46.74)     3:02.65 (45.38)
 
Women 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Debbie D       53 GOLD-FG                41.00      42.33  
  2 Chin-Ogilvie, Adrienne    51 FLAQ-FG                47.31      49.69  
 
Women 50-54 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Ann B             51 FLAQ-FG              7:59.00    7:31.70  
                  46.07     1:44.83 (58.76)     2:43.10 (58.27)                    
            4:47.35 ( )   5:53.79 (1:06.44)     6:44.17 (50.38)     7:31.70 (47.53)
 
Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            55 GOLD-FG                33.81      33.67  
 
Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            55 GOLD-FG              1:15.51    1:15.88  
                  36.59     1:15.88 (39.29)                                        
  2 Protzman, Barbara         57 GOLD-FG              1:16.00    1:20.44  
                  37.90     1:20.44 (42.54)                                        
 
Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            55 GOLD-FG              2:48.42    2:47.91  
                                1:20.92 ( )   2:47.91 (1:26.99)                    
 
Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            55 GOLD-FG              5:59.62    5:53.65  
                                1:21.82 ( )                             2:51.81 ( )
                                4:24.99 ( )   5:53.65 (1:28.66)                    
  2 Protzman, Barbara         57 GOLD-FG              5:58.00    6:09.54  
                  40.84     1:28.38 (47.54)     2:15.35 (46.97)     3:03.16 (47.81)
        3:50.95 (47.79)     4:38.35 (47.40)     5:25.30 (46.95)     6:09.54 (44.24)
 
Women 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rust, Catherine M         58 LYTA-FG             12:20.00   12:18.67  
                1:26.77   2:59.90 (1:33.13)   4:33.09 (1:33.19)   6:06.30 (1:33.21)
      7:39.63 (1:33.33)   9:12.55 (1:32.92)  12:18.67 (3:06.12)                    
 
Women 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia S            55 GOLD-FG                38.72      38.28  
  2 Protzman, Barbara         57 GOLD-FG                38.00      40.04  
 
Women 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         57 GOLD-FG              1:35.00    1:37.77  
                  43.26     1:37.77 (54.51)                                        
 
Women 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         57 GOLD-FG              7:05.00    7:12.27  
                  44.83     1:39.77 (54.94)     2:38.31 (58.54)     3:37.93 (59.62)
        4:37.20 (59.27)                             6:24.70 ( )     7:12.27 (47.57)
 
Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       65 GOLD-FG                39.47      40.37  
 
Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       65 GOLD-FG              7:00.65    7:04.95  
                  46.29     1:39.20 (52.91)     2:32.13 (52.93)     3:27.13 (55.00)
        4:21.98 (54.85)     5:17.61 (55.63)     6:12.40 (54.79)     7:04.95 (52.55)
 
Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       65 GOLD-FG              1:38.60    1:41.24  
 
Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Jeannie R       65 GOLD-FG              3:38.89    3:38.39  
                  50.42     1:46.29 (55.87)     2:43.31 (57.02)     3:38.39 (55.08)
 
Women 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Margie          71 FMM-FL               1:03.89    1:04.59  
 
Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Margie          71 FMM-FL               2:32.62    2:32.77  
                1:11.23   2:32.77 (1:21.54)                                        
 
Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Margie          71 FMM-FL               5:45.09    5:45.03  
                                2:50.27 ( )   4:19.76 (1:29.49)   5:45.03 (1:25.27)
 
Women 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutinger, Margie          71 FMM-FL              12:00.17   12:23.46  
                1:20.01   2:54.26 (1:34.25)   4:25.22 (1:30.96)   5:59.78 (1:34.56)
      7:36.37 (1:36.59)   9:15.29 (1:38.92)  10:51.54 (1:36.25)  12:23.46 (1:31.92)
 
Women 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jebe, Margit H            73 T2NM-FL              1:52.80    1:51.85  
                  54.79     1:51.85 (57.06)                                        
 
Women 70-74 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jebe, Margit H            73 T2NM-FL              3:55.10    3:52.03  
                  55.76     1:54.61 (58.85)   3:52.03 (1:57.42)                    
 
Women 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jebe, Margit H            73 T2NM-FL              1:54.00    1:55.50  
                  55.19   1:55.50 (1:00.31)                                        
 
Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavalcanto, Todd D        28 GOLD-FG                33.00      37.48  
 
Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavalcanto, Todd D        28 GOLD-FG              1:20.00    1:34.90  
                  42.18     1:34.90 (52.72)                                        
 
Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            26 PLAN-FG              2:22.00    2:25.43  
                  34.45     1:11.91 (37.46)     1:49.95 (38.04)     2:25.43 (35.48)
  2 Cavalcanto, Todd D        28 GOLD-FG              2:45.00    3:33.14  
                  45.19     1:40.22 (55.03)     2:38.85 (58.63)     3:33.14 (54.29)
 
Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            26 PLAN-FG              5:20.00    5:01.22  
                  34.89     1:11.82 (36.93)     1:48.92 (37.10)     2:27.01 (38.09)
        3:05.11 (38.10)     3:43.73 (38.62)     4:22.61 (38.88)     5:01.22 (38.61)
  2 Cavalcanto, Todd D        28 GOLD-FG              6:10.00    7:10.19  
                  47.72     1:41.23 (53.51)     2:34.65 (53.42)     3:30.86 (56.21)
        4:22.86 (52.00)     5:19.84 (56.98)     6:14.98 (55.14)     7:10.19 (55.21)
 
Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavalcanto, Todd D        28 GOLD-FG             14:00.00   14:56.40  
                1:34.73   3:23.44 (1:48.71)   5:15.53 (1:52.09)   7:08.89 (1:53.36)
      9:05.80 (1:56.91)  11:03.89 (1:58.09)  13:05.34 (2:01.45)  14:56.40 (1:51.06)
 
Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James R          28 GOLD-FG              1:15.66    1:20.07  
                  38.74     1:20.07 (41.33)                                        
 
Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            26 PLAN-FG                36.00      38.13  
  2 Cavalcanto, Todd D        28 GOLD-FG                   NT    1:02.24  
 
Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavalcanto, Todd D        28 GOLD-FG                   NT    2:04.91  
                  58.39   2:04.91 (1:06.52)                                        
 
Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Todd M            26 PLAN-FG                29.92      29.28  
  2 Vaucher, James R          28 GOLD-FG                29.85      30.16  
  3 Cavalcanto, Todd D        28 GOLD-FG                   NT    1:01.19  
 
Men 25-29 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavalcanto, Todd D        28 GOLD-FG                   NT    4:26.97  
                  59.21   2:12.22 (1:13.01)   3:32.53 (1:20.31)     4:26.97 (54.44)
 
Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gwilliam, Burt B          33 PLAN-FG                33.00      31.61  
 
Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee M             33 GOLD-FG              1:48.16    2:00.83  
                  56.20   2:00.83 (1:04.63)                                        
 
Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee M             33 GOLD-FG              1:57.02    2:08.55  
 
Men 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee M             33 GOLD-FG              4:40.27    4:39.39  
                  57.74   2:10.15 (1:12.41)   4:39.39 (2:29.24)                    
 
Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gwilliam, Burt B          33 PLAN-FG                35.00      37.21  
  2 Scharf, Lee M             33 GOLD-FG                46.00      45.85  
 
Men 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee M             33 GOLD-FG              4:15.26    4:18.56  
                  52.08   2:01.45 (1:09.37)   3:20.16 (1:18.71)     4:18.56 (58.40)
 
Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreades, Stephen A      39 FLAQ-FG                27.36      28.19  
  2 Hooper, Matt              38 Unattached             27.75      28.55  
 
Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              38 Unattached           1:01.36    1:02.44  
  2 Andreades, Stephen A      39 FLAQ-FG              1:04.36    1:08.46  
                  33.28     1:08.46 (35.18)                                        
 
Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreades, Stephen A      39 FLAQ-FG              2:20.36    2:24.94  
                  35.00     1:13.44 (38.44)   2:24.94 (1:11.50)                    
 
Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              38 Unattached           4:42.72    4:41.42  
                                1:08.88 ( )                             2:21.06 ( )
                                3:32.62 ( )   4:41.42 (1:08.80)                    
 
Men 35-39 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              38 Unattached           9:22.90    9:41.25  
                1:09.32   2:23.38 (1:14.06)   3:38.00 (1:14.62)   4:51.69 (1:13.69)
      6:04.37 (1:12.68)   7:17.61 (1:13.24)   8:30.80 (1:13.19)   9:41.25 (1:10.45)
  2 Rodriquez, Ramses         39 SYSM-FL                   NT    9:47.42  
                1:10.67   2:25.73 (1:15.06)   3:40.84 (1:15.11)   4:55.34 (1:14.50)
      6:09.15 (1:13.81)   7:23.62 (1:14.47)   8:37.54 (1:13.92)   9:47.42 (1:09.88)
 
Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              38 Unattached             31.24      32.95  
 
Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              38 Unattached           1:08.07    1:12.03  
  2 Andreades, Stephen A      39 FLAQ-FG              1:16.36    1:23.20  
                  41.16     1:23.20 (42.04)                                        
 
Men 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreades, Stephen A      39 FLAQ-FG                35.36      39.64  
 
Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              38 Unattached           1:23.91    1:23.11  
                  40.05     1:23.11 (43.06)                                        
  2 Andreades, Stephen A      39 FLAQ-FG              1:22.36    1:29.59  
                  42.93     1:29.59 (46.66)                                        
  3 Boiser, Zeus Keanu M      39 GOLD-FG                   NT    1:42.10  
 
Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreades, Stephen A      39 FLAQ-FG                31.36      31.47  
 
Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hooper, Matt              38 Unattached           1:03.03    1:05.62  
                  30.95     1:05.62 (34.67)                                        
 
Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andreades, Stephen A      39 FLAQ-FG              2:45.36    2:48.67  
                  34.36     1:19.96 (45.60)     2:10.96 (51.00)     2:48.67 (37.71)
 
Men 35-39 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriquez, Ramses         39 SYSM-FL                   NT    5:30.37  
                  32.78     1:09.76 (36.98)     1:54.89 (45.13)     2:37.82 (42.93)
        3:29.74 (51.92)     4:21.21 (51.47)     4:57.43 (36.22)     5:30.37 (32.94)
 
Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           40 PLAN-FG                27.50      27.59  
  2 Hernandez, William        42 Unattached             27.15      27.88  
  3 Glatzer, Phillip F        43 Unattached             35.10      36.21  
 
Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glatzer, Phillip F        43 Unattached           1:35.20    1:24.41  
                  41.03     1:24.41 (43.38)                                        
 
Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           40 PLAN-FG              4:45.00    4:52.56  
                  33.61     1:10.20 (36.59)     1:47.62 (37.42)     2:25.12 (37.50)
        3:02.66 (37.54)     3:39.45 (36.79)   4:52.56 (1:13.11)                    
 
Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glatzer, Phillip F        43 Unattached             40.60      46.25  
 
Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glatzer, Phillip F        43 Unattached           1:33.77    1:47.20  
 
Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Carlos I           40 PLAN-FG                30.20      30.63  
  2 Hernandez, William        42 Unattached             26.44      30.73  
 
Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            47 PLAN-FG                31.29      32.41  
  2 Montes, Ismael L          49 GOLD-FG                37.05      39.82  
 
Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            47 PLAN-FG              1:11.87    1:17.85  
                  36.75     1:17.85 (41.10)                                        
  2 Montes, Ismael L          49 GOLD-FG                   NT    1:36.43  
 
Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            47 PLAN-FG              2:50.00    3:00.72  
                  39.99     1:24.95 (44.96)     2:11.92 (46.97)     3:00.72 (48.80)
  2 Montes, Ismael L          49 GOLD-FG                   NT    3:34.26  
                  50.52     1:48.21 (57.69)     2:43.71 (55.50)     3:34.26 (50.55)
 
Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montes, Ismael L          49 GOLD-FG              8:32.00    7:34.85  
                  54.38     1:53.50 (59.12)   2:53.63 (1:00.13)     3:52.29 (58.66)
        4:49.59 (57.30)     5:47.32 (57.73)     6:42.77 (55.45)     7:34.85 (52.08)
 
Men 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montes, Ismael L          49 GOLD-FG                   NT   16:20.51  
                2:02.84   4:09.70 (2:06.86)   6:16.06 (2:06.36)   8:20.31 (2:04.25)
     10:22.82 (2:02.51)  12:24.43 (2:01.61)  14:26.02 (2:01.59)  16:20.51 (1:54.49)
 
Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            47 PLAN-FG              1:27.46    1:33.05  
 
Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            47 PLAN-FG                38.57      39.02  
 
Men 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abad, Fernando            47 PLAN-FG              3:14.00    3:22.26  
                  40.39     1:32.39 (52.00)   2:32.74 (1:00.35)     3:22.26 (49.52)
 
Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beattie, John R           50 YCFM-FL                27.52      27.04  
 
Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beattie, John R           50 YCFM-FL              1:07.00    1:05.60  
                  29.21     1:05.60 (36.39)                                        
  2 Green, Chip               51 LYTA-FG                   NT    1:10.42  
                  34.15     1:10.42 (36.27)                                        
 
Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Chip               51 LYTA-FG              5:35.00    5:35.66  
                                1:22.52 ( )                             2:50.49 ( )
                                4:14.68 ( )   5:35.66 (1:20.98)                    
 
Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Chip               51 LYTA-FG             11:30.00   11:21.38  
                1:23.70   2:50.20 (1:26.50)   4:17.07 (1:26.87)   5:43.85 (1:26.78)
      7:09.96 (1:26.11)   8:36.10 (1:26.14)  10:00.59 (1:24.49)  11:21.38 (1:20.79)
 
Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beattie, John R           50 YCFM-FL                34.65      35.28  
 
Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Chip               51 LYTA-FG              3:10.00    3:07.23  
                                1:32.66 ( )   3:07.23 (1:34.57)                    
 
Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beattie, John R           50 YCFM-FL                29.25      29.27  
 
Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beattie, John R           50 YCFM-FL              1:14.00    1:09.64  
                  31.01     1:09.64 (38.63)                                        
 
Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curson, Gary L            55 Unattached             25.30      29.37  
  2 Masarik, John             58 GOLD-FG                33.35      31.50  
  3 Wagner, Corky             59 GOLD-FG                31.00      32.02  
  4 Ferron, Lars              56 GOLD-FG                30.00      33.05  
  5 LaBrosse, Martin P        57 Unattached             34.00      34.58  
  6 Legaspi, Adrian           59 FLAQ-FG                37.00      37.08  
 
Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaBrosse, Martin P        57 Unattached           1:18.00    1:18.65  
                  37.63     1:18.65 (41.02)                                        
  2 Legaspi, Adrian           59 FLAQ-FG              1:25.00    1:24.34  
 
Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           59 FLAQ-FG              3:05.00    3:12.85  
                  48.27   3:12.85 (2:24.58)                                        
 
Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           59 FLAQ-FG              7:00.00    6:57.95  
                  43.91     1:33.72 (49.81)     2:27.09 (53.37)     3:21.77 (54.68)
        4:16.57 (54.80)     5:11.71 (55.14)     6:05.99 (54.28)     6:57.95 (51.96)
  2 Rotole, Gregory S         57 FMM-FL               7:55.00    7:54.16  
                  52.56   1:54.95 (1:02.39)   2:55.71 (1:00.76)   3:56.32 (1:00.61)
      4:56.63 (1:00.31)   5:58.76 (1:02.13)     6:57.85 (59.09)     7:54.16 (56.31)
 
Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legaspi, Adrian           59 FLAQ-FG             15:00.00   14:16.86  
                1:36.82   3:23.57 (1:46.75)   5:14.54 (1:50.97)   7:04.36 (1:49.82)
      8:55.23 (1:50.87)  10:44.00 (1:48.77)  12:32.67 (1:48.67)  14:16.86 (1:44.19)
 
Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rotole, Gregory S         57 FMM-FL               4:50.00    4:43.69  
                1:07.38   2:20.76 (1:13.38)   3:33.30 (1:12.54)   4:43.69 (1:10.39)
 
Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rotole, Gregory S         57 FMM-FL               2:21.00    2:22.13  
 
Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munro, William J          57 GOLD-FG                30.84      31.39  
  2 Ferron, Lars              56 GOLD-FG                31.08      33.36  
 
Men 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaBrosse, Martin P        57 Unattached           1:32.00    1:43.24  
                  48.96     1:43.24 (54.28)                                        
 
Men 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferron, Lars              56 GOLD-FG              3:03.76    3:26.03  
                                1:42.59 ( )   3:26.03 (1:43.44)                    
  2 LaBrosse, Martin P        57 Unattached           3:45.00    4:15.91  
                  52.65   1:53.98 (1:01.33)   2:58.59 (1:04.61)   4:15.91 (1:17.32)
  3 Rotole, Gregory S         57 FMM-FL               4:40.00    4:32.06  
                1:01.90   2:14.55 (1:12.65)   3:25.16 (1:10.61)   4:32.06 (1:06.90)
 
Men 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rotole, Gregory S         57 FMM-FL               9:40.00    9:18.80  
                1:02.29   2:14.66 (1:12.37)   3:29.19 (1:14.53)   4:45.84 (1:16.65)
      6:00.88 (1:15.04)   7:18.02 (1:17.14)   8:19.32 (1:01.30)     9:18.80 (59.48)
 
Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammerstrom, John G       63 GOLD-FG                36.00      34.20  
  2 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG                36.60      35.03  
  3 Sweigart, Kenneth D       60 Unattached             39.50      41.15  
  4 Venture, Ray L            63 GOLD-FG                43.89      45.58  
 
Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG              1:19.42    1:20.62  
                  37.60     1:20.62 (43.02)                                        
  2 Beier, Ken R              62 GOLD-FG              1:28.00    1:30.75  
                  41.94     1:30.75 (48.81)                                        
  3 Venture, Ray L            63 GOLD-FG              1:49.57    2:04.43  
                  57.38   2:04.43 (1:07.05)                                        
 
Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG              2:53.85    3:04.26  
                  39.02     1:25.40 (46.38)     2:14.86 (49.46)     3:04.26 (49.40)
  2 Beier, Ken R              62 GOLD-FG              3:04.00    3:12.65  
                  44.06     1:35.63 (51.57)     2:25.65 (50.02)     3:12.65 (47.00)
 
Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG              6:22.22    6:30.16  
                  41.32     1:29.20 (47.88)     2:19.66 (50.46)     3:11.30 (51.64)
        4:01.31 (50.01)     4:52.26 (50.95)     5:42.08 (49.82)     6:30.16 (48.08)
  2 Beier, Ken R              62 GOLD-FG              6:25.00    6:45.92  
                                1:36.08 ( )                             3:20.76 ( )
                                5:04.47 ( )   6:45.92 (1:41.45)                    
  3 Venture, Ray L            63 GOLD-FG              9:12.50    9:52.64  
                                2:22.87 ( )                             4:58.16 ( )
                                7:35.17 ( )   9:52.64 (2:17.47)                    
 
Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              62 GOLD-FG             13:20.00   13:39.71  
                1:38.40   3:23.31 (1:44.91)   5:07.87 (1:44.56)   6:51.88 (1:44.01)
      8:35.52 (1:43.64)  10:18.81 (1:43.29)  12:01.34 (1:42.53)  13:39.71 (1:38.37)
 
Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG                44.00      44.68  
  2 Sweigart, Kenneth D       60 Unattached             47.00      57.35  
  3 Venture, Ray L            63 GOLD-FG                57.36    1:01.72  
 
Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG              1:42.37    1:42.44  
                  48.88     1:42.44 (53.56)                                        
  2 Beier, Ken R              62 GOLD-FG              1:45.00    1:50.82  
 
Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG              3:35.21    3:44.15  
                  49.58   3:44.15 (2:54.57)                                        
 
Men 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG                49.00      50.87  
  2 Sweigart, Kenneth D       60 Unattached             52.00      54.02  
 
Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              62 GOLD-FG              1:50.00    1:54.18  
                  56.64     1:54.18 (57.54)                                        
  2 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG              1:49.42    1:54.19  
                  51.14   1:54.19 (1:03.05)                                        
  3 Sweigart, Kenneth D       60 Unattached           1:50.00    1:58.87  
                  56.06   1:58.87 (1:02.81)                                        
 
Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen J         63 GOLD-FG              4:06.74    4:19.53  
                  58.53   2:05.53 (1:07.00)   3:08.90 (1:03.37)   4:19.53 (1:10.63)
  2 Sweigart, Kenneth D       60 Unattached           4:10.00    4:21.68  
                  58.49   2:06.84 (1:08.35)   4:21.68 (2:14.84)                    
 
Men 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              62 GOLD-FG                50.00      45.19  
 
Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            63 GOLD-FG              3:21.20    2:55.29  
                1:15.24   2:55.29 (1:40.05)                                        
 
Men 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray L            63 GOLD-FG              8:10.07    7:12.53  
                                3:01.57 ( )   7:12.53 (4:10.96)                    
 
Men 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beier, Ken R              62 GOLD-FG              3:30.00    3:42.66  
                  49.20   1:50.96 (1:01.76)   2:54.20 (1:03.24)     3:42.66 (48.46)
 
Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, David R         74 GOLD-FG                32.52      33.06  
  2 House, Carl               72 GOLD-FG                43.37      44.22  
 
Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               72 GOLD-FG              1:41.26    2:03.66  
                  55.60   2:03.66 (1:08.06)                                        
 
Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               72 GOLD-FG              4:09.09    4:48.52  
                  59.74   2:16.01 (1:16.27)   3:35.88 (1:19.87)   4:48.52 (1:12.64)
 
Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               72 GOLD-FG              9:58.05   10:09.06  
                1:02.84   2:21.81 (1:18.97)   3:38.75 (1:16.94)   4:58.50 (1:19.75)
      6:18.82 (1:20.32)   7:34.97 (1:16.15)   8:52.69 (1:17.72)  10:09.06 (1:16.37)
 
Men 70-74 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               72 GOLD-FG             22:46.14   22:01.13  
                2:21.54   5:07.62 (2:46.08)   7:57.60 (2:49.98)  10:46.09 (2:48.49)
     13:40.92 (2:54.83)  16:33.37 (2:52.45)  19:28.45 (2:55.08)  22:01.13 (2:32.68)
 
Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               72 GOLD-FG              1:04.71    1:14.76  
 
Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, David R         74 GOLD-FG              1:34.92    1:38.52  
                  48.74     1:38.52 (49.78)                                        
  2 House, Carl               72 GOLD-FG              2:30.00    2:39.47  
                1:19.61   2:39.47 (1:19.86)                                        
 
Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               72 GOLD-FG              1:04.74      57.67  
 
Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               72 GOLD-FG              2:23.72    2:20.41  
 
Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               72 GOLD-FG              1:01.08    1:04.15  
 
Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Cavanaugh, Cav            76 GOLD-FG                   NT      33.05  
 
Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cavanaugh, Cav            76 GOLD-FG                   NT    1:17.32  
                  37.23     1:17.32 (40.09)                                        
 
Women 160-199 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    5:49.55  
     1) Volz, Kristin R W38             2) Koppenwallner, Sonja W35       
     3) Chin-Ogilvie, Adrienne W51      4) Thomas, Ann B W51              
                  45.79   1:35.46 (1:35.46)     2:10.54 (35.08)   2:49.79 (1:14.33)
      5:49.55 (2:59.76)                                                            
 
Women 160-199 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:53.84  
     1) Koppenwallner, Sonja W35        2) Chin-Ogilvie, Adrienne W51     
     3) Paiva, Maria T W45              4) Volz, Kristin R W38            
                  41.34   2:53.84 (2:12.50)                                        
 
Men 120-159 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plantation Swim Team Masters-FG  'A'                   NT    2:01.17  
     1) Gwilliam, Burt B M33            2) Ochoa, Carlos I M40            
     3) Abad, Fernando M47              4) Wilson, Todd M M26             
                                1:01.14 ( )   2:01.17 (1:00.03)                    
 
Mixed 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    2:15.25  
     1) Thomas, Ann B W51               2) Andreades, Stephen A M39       
     3) Koppenwallner, Sonja W35        4) Legaspi, Adrian M59            
                1:02.86   2:15.25 (1:12.39)                                        
 
Mixed 160-199 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fort Lauderdale Aquatics-FG  'A'                       NT    6:52.59  
     1) Legaspi, Adrian M59             2) Volz, Kristin R W38            
     3) McAuliffe, Brent T M30          4) Thomas, Ann B W51              
                                5:27.90 ( )   6:52.59 (1:24.69)