Licensed to CFCC Marlins           HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 5/31/2012 11:15 AM
                         Masters May Meet - 5/20/2012                          
                                    Results                                    
 
Girls 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holman, Sara              26 GSC                  1:07.00    1:09.34   20  
  2 Holman, Mary              26 GSC                  1:07.00    1:09.60   17  
 
Girls 25-29 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holman, Sara              26 GSC                  2:22.00    2:25.38   20  
  2 Holman, Mary              26 GSC                  2:22.00    2:26.03   17  
 
Girls 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holman, Sara              26 GSC                  4:54.00    4:59.60   20  
  2 Holman, Mary              26 GSC                  4:53.00    5:02.99   17  
 
Girls 25-29 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holman, Sara              26 GSC                  2:55.00    2:52.15   20  
  2 Holman, Mary              26 GSC                  3:05.00    3:02.94   17  
 
Girls 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haecker, Irina            33 GSC                    30.00      29.75   20  
  2 Thompson, Christina       33 LVM                    30.82      30.45   17  
 
Girls 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haecker, Irina            33 GSC                  1:08.00    1:07.46   20  
 
Girls 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Christina       33 LVM                  2:50.00    3:08.73   20  
 
Girls 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ghilik-Micu, Laura        44 TMM                    35.00      37.58   20  
 
Girls 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ghilik-Micu, Laura        44 TMM                  1:21.00    1:22.03   20  
 
Girls 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ghilik-Micu, Laura        44 TMM                  1:30.00    1:31.51   20  
 
Girls 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ghilik-Micu, Laura        44 TMM                  2:50.00    2:59.17   20  
 
Girls 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blatz, Shanna             49 Unattached             41.00      38.21   20  
 
Girls 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Januszewski, Cindy        45 HOTM                 3:09.00    3:14.08   20  
 
Girls 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Januszewski, Cindy        45 HOTM                 6:26.00    6:49.82   20  
 
Girls 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Januszewski, Cindy        45 HOTM                 2:00.00    1:45.33   20  
 
Girls 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blatz, Shanna             49 Unattached             49.00      48.11   20  
 
Girls 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blatz, Shanna             49 Unattached           1:42.00    1:47.89   20  
  2 Januszewski, Cindy        45 HOTM                 1:49.00    1:54.71   17  
 
Girls 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blatz, Shanna             49 Unattached             48.00      52.96   20  
 
Girls 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blatz, Shanna             49 Unattached           3:38.00    3:45.04   20  
 
Girls 45-49 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Januszewski, Cindy        45 HOTM                 7:18.00         DQ  
 
Girls 50-54 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               54 FMM                 11:13.99   10:29.74   20  
 
Girls 50-54 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               54 FMM                  2:51.90    2:42.66   20  
 
Girls 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               54 FMM                  1:22.39    1:24.95   20  
 
Girls 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               54 FMM                  2:57.58    3:04.07   20  
 
Girls 50-54 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               54 FMM                  5:39.64    5:50.26   20  
 
Girls 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Sarah          58 FACT                      NT      44.85   20  
 
Girls 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Sarah          58 FACT                      NT    1:40.45   20  
 
Girls 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Sarah          58 FACT                      NT      52.01   20  
 
Girls 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler-Sturman, Lin       63 FACT                      NT      51.06   20  
 
Girls 60-64 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butler-Sturman, Lin       63 FACT                      NT      57.73   20  
  2 Roth Cohen, Karin         64 BLU                  1:07.00    1:13.26   17  
 
Girls 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth Cohen, Karin         64 BLU                  2:37.00    2:45.44   20  
 
Girls 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth Cohen, Karin         64 BLU                  1:02.00    1:09.19   20  
 
Girls 60-64 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth Cohen, Karin         64 BLU                  5:23.00    5:22.89   20  
 
Girls 60-64 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Roth Cohen, Karin         64 BLU                 10:13.00         DQ  
 
Girls 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               68 FACT                   42.23      44.02   20  
 
Girls 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               68 FACT                 8:22.65    9:03.70   20  
 
Girls 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               68 FACT                 1:05.23    1:00.53   20  
 
Girls 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               68 FACT                   57.48    1:02.12   20  
 
Girls 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               68 FACT                 2:15.48    2:33.30   20  
 
Girls 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klisch, Karen             71 FACT                   46.17      46.34   20  
  2 Hutchinson, Joyce         71 FACT                   56.47      55.28   17  
 
Girls 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klisch, Karen             71 FACT                 1:42.00    1:43.86   20  
 
Girls 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klisch, Karen             71 FACT                 3:42.00    3:45.67   20  
 
Girls 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klisch, Karen             71 FACT                 7:50.00    7:55.30   20  
  2 Hutchinson, Joyce         71 FACT                 8:57.88    9:12.08   17  
 
Girls 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         71 FACT                 1:06.06    1:11.63   20  
 
Girls 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         71 FACT                 1:03.25    1:05.32   20  
 
Girls 70-74 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         71 FACT                 5:04.05    5:17.40   20  
 
Girls 85-89 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              87 FACT                 1:29.63    1:36.26   20  
 
Girls 85-89 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              87 FACT                 3:15.60    3:51.79   20  
 
Girls 85-89 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              87 FACT                 1:39.04    1:43.77   20  
 
Girls 85-89 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              87 FACT                 3:43.81    4:01.06   20  
 
Girls 85-89 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              87 FACT                 7:35.79    8:13.54   20  
 
Boys 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dionisi, Nicolas          29 BLU                    53.46      59.41   20  
 
Boys 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dionisi, Nicolas          29 BLU                  2:04.00    2:09.12   20  
 
Boys 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dionisi, Nicolas          29 BLU                  1:05.00    1:09.20   20  
 
Boys 25-29 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dionisi, Nicolas          29 BLU                  2:25.00    2:36.04   20  
 
Boys 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deutch, Steven            39 BLU                    51.12      52.09   20  
 
Boys 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deutch, Steven            39 BLU                  2:08.45    2:05.46   20  
 
Boys 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deutch, Steven            39 BLU                  4:44.37    4:32.80   20  
 
Boys 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deutch, Steven            39 BLU                 10:17.14   10:26.05   20  
 
Boys 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cardozo, James            42 HLJ                    35.00      31.53   20  
 
Boys 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cardozo, James            42 HLJ                  1:05.00    1:13.46   20  
 
Boys 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Joel             42 WH2O                 5:05.00    5:10.00   20  
 
Boys 40-44 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortimer, Steve           41 SYSM                   30.00      32.39   20  
  2 McKenna, Joel             42 WH2O                   35.45      35.40   17  
 
Boys 40-44 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortimer, Steve           41 SYSM                 1:06.32    1:12.32   20  
  2 Cardozo, James            42 HLJ                  1:30.00    1:32.36   17  
 
Boys 40-44 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cardozo, James            42 HLJ                    55.00      44.22   20  
 
Boys 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortimer, Steve           41 SYSM                   28.52      30.79   20  
 
Boys 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortimer, Steve           41 SYSM                 1:01.00    1:05.79   20  
 
Boys 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortimer, Steve           41 SYSM                 2:18.99    2:29.94   20  
  2 McKenna, Joel             42 WH2O                 2:50.00    2:46.18   17  
  3 Cardozo, James            42 HLJ                  3:05.00    3:12.12   16  
 
Boys 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beattie, John             51 BLU                    27.20      26.80   20  
  2 Beattie, Jeff             50 BLU                    28.00      27.71   17  
 
Boys 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beattie, John             51 BLU                  1:02.50    1:02.48   20  
  2 Beattie, Jeff             50 BLU                  1:02.00    1:06.97   17  
 
Boys 50-54 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beattie, Jeff             50 BLU                    34.00      34.24   20  
 
Boys 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beattie, Jeff             50 BLU                    38.00      38.78   20  
 
Boys 50-54 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beattie, John             51 BLU                    28.50      28.41   20  
  2 Beattie, Jeff             50 BLU                    31.00      30.50   17  
 
Boys 50-54 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beattie, John             51 BLU                  1:07.50    1:20.03   20  
 
Boys 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Craig              60 GOLD                   27.70      28.78   20  
  2 Childs, Lee               63 PLAN                   32.50      29.39   17  
 
Boys 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Craig              60 GOLD                 1:04.00    1:07.03   20  
  2 Childs, Lee               63 PLAN                 1:15.00    1:08.33   17  
 
Boys 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Childs, Lee               63 PLAN                 6:40.00    5:59.61   20  
 
Boys 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burns, Craig              60 GOLD                   29.50      30.49   20  
 
Boys 60-64 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Childs, Lee               63 PLAN                 3:40.00    3:03.44   20  
 
Boys 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               67 SDSM                   44.50      46.59   20  
 
Boys 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               67 SDSM                 1:42.00    1:44.47   20  
 
Boys 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Hickey, Ken               67 SDSM                 3:48.00         DQ  
 
Boys 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               67 SDSM                 1:04.00      59.55   20  
 
Boys 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schenk, Martin            70 FACT                   35.87      35.55   20  
  2 Clegg, Jim                71 FACT                   46.58      55.43   17  
 
Boys 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clegg, Jim                71 FACT                 1:06.26    1:11.37   20  
 
Boys 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schenk, Martin            70 FACT                   45.95      43.78   20  
  2 Kilbourne, Charles        73 FACT                   47.10      48.09   17  
  3 Clegg, Jim                71 FACT                 1:02.99    1:06.84   16  
 
Boys 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schenk, Martin            70 FACT                 1:42.69    1:43.16   20  
  2 Kilbourne, Charles        73 FACT                 1:55.40    1:57.72   17  
  3 Clegg, Jim                71 FACT                 2:11.46    2:28.58   16  
 
Boys 70-74 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clegg, Jim                71 FACT                 4:53.37    5:02.07   20  
 
Boys 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schenk, Martin            70 FACT                   42.98      42.44   20  
 
Boys 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilbourne, Charles        73 FACT                 4:11.10    2:08.31   20  
 
Boys 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kutanovski, Milan         83 FACT                   50.14      51.00   20  
 
Boys 80-84 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kutanovski, Milan         83 FACT                 1:58.26    2:05.84   20  
 
Boys 80-84 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kutanovski, Milan         83 FACT                 4:23.81    4:34.97   20  
 
Boys 80-84 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kutanovski, Milan         83 FACT                 1:12.06    1:15.18   20  
 
Boys 80-84 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kutanovski, Milan         83 FACT                 2:31.84    2:56.26   20