Licensed to Crawfish Aquatics      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/10/2013 09:56 PM
           Southern Master SCY Championships - 3/1/2013 to 3/3/2013            
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaMoyne, Leigh K          19 Southern Masters-24    28.50      28.81    9  
  1 Watts, Bridget L          22 Southern Masters-24    40.00      31.22    9  
  2 Sabatier, Claire          22 Southern Masters-24       NT    1:04.05    7  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 French, Allyson E         20 Tiger Aquatics-24      58.30      59.28    9  
                  28.18       59.28 (31.10)                                        
  2 Watts, Bridget L          22 Southern Masters-24  1:20.00    1:13.36    7  
                  34.06     1:13.36 (39.30)                                        
  3 Sabatier, Claire          22 Southern Masters-24       NT    2:26.44    6  
                1:00.38   2:26.44 (1:26.06)                                        
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaMoyne, Leigh K          19 Southern Masters-24  2:18.00    2:19.06    9  
                  32.46     1:08.14 (35.68)     1:44.35 (36.21)     2:19.06 (34.71)
 
Women 18-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Bridget L          22 Southern Masters-24 28:00.00   25:24.00    9  
                  37.10     1:19.45 (42.35)     2:02.89 (43.44)     2:47.75 (44.86)
        3:33.49 (45.74)     4:19.30 (45.81)     5:05.64 (46.34)     5:51.73 (46.09)
        6:39.06 (47.33)     7:26.41 (47.35)     8:12.50 (46.09)     8:59.68 (47.18)
        9:46.36 (46.68)    10:33.49 (47.13)    11:19.93 (46.44)    12:07.54 (47.61)
       12:54.41 (46.87)    13:39.53 (45.12)    14:25.45 (45.92)    15:12.43 (46.98)
       15:59.70 (47.27)    16:46.34 (46.64)    17:33.78 (47.44)    18:21.67 (47.89)
       19:07.73 (46.06)    19:54.78 (47.05)    20:41.13 (46.35)    21:29.26 (48.13)
       22:17.62 (48.36)    23:07.29 (49.67)    23:54.15 (46.86)    24:40.22 (46.07)
       25:24.00 (43.78)
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 French, Allyson E         20 Tiger Aquatics-24      32.46      31.75    9  
  2 Watts, Bridget L          22 Southern Masters-24    40.00      36.11    7  
  3 Sabatier, Claire          22 Southern Masters-24       NT    1:19.79    6  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Bridget L          22 Southern Masters-24  1:15.00    1:16.90    9  
                  37.45     1:16.90 (39.45)                                        
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Bridget L          22 Southern Masters-24  2:00.00    1:23.83    9  
                  36.78     1:23.83 (47.05)                                        
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennison, Sarah C         29 Southern Masters-24    27.00      27.44    9  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennison, Sarah C         29 Southern Masters-24  1:02.00      59.67    9  
                  28.87       59.67 (30.80)                                        
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennison, Sarah C         29 Southern Masters-24  2:10.00    2:14.53    9  
                  30.04     1:03.34 (33.30)     1:38.51 (35.17)     2:14.53 (36.02)
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennison, Sarah C         29 Southern Masters-24    30.00      29.60    9  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennison, Sarah C         29 Southern Masters-24  1:05.00    1:06.17    9  
                  30.52     1:06.17 (35.65)                                        
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennison, Sarah C         29 Southern Masters-24  1:08.00    1:09.85    9  
                  32.74     1:09.85 (37.11)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gary, Alison G            34 Southern Masters-24    29.00      30.62    9  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gary, Alison G            34 Southern Masters-24  2:15.00    2:32.90    9  
                  33.87     1:13.22 (39.35)     1:53.43 (40.21)     2:32.90 (39.47)
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca L           32 Southern Masters-24  6:26.82    6:16.09    9  
                  33.37     1:09.69 (36.32)     1:46.90 (37.21)     2:24.80 (37.90)
        3:02.88 (38.08)     3:41.69 (38.81)     4:20.70 (39.01)     4:59.29 (38.59)
        5:38.53 (39.24)     6:16.09 (37.56)                                        
  2 Gary, Alison G            34 Southern Masters-24  6:15.00    6:43.66    7  
                  34.09     1:12.48 (38.39)     1:53.17 (40.69)     2:34.71 (41.54)
        3:16.49 (41.78)     3:58.07 (41.58)     4:40.52 (42.45)     5:22.26 (41.74)
        6:03.23 (40.97)     6:43.66 (40.43)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca L           32 Southern Masters-24    34.29      34.30    9  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca L           32 Southern Masters-24  1:12.15    1:12.96    9  
                  35.05     1:12.96 (37.91)                                        
 
Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca L           32 Southern Masters-24  2:36.49    2:35.30    9  
                  36.30     1:15.39 (39.09)     1:56.20 (40.81)     2:35.30 (39.10)
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca L           32 Southern Masters-24    31.50      32.83    9  
 
Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca L           32 Southern Masters-24  2:43.90    2:42.21    9  
                  33.93     1:15.11 (41.18)     1:59.28 (44.17)     2:42.21 (42.93)
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca L           32 Southern Masters-24  1:20.00    1:14.85    9  
                  33.63     1:14.85 (41.22)                                        
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca L           32 Southern Masters-24  2:38.30    2:39.96    9  
                  33.20     1:12.85 (39.65)     2:01.78 (48.93)     2:39.96 (38.18)
 
Women 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Rebecca L           32 Southern Masters-24  5:44.00    5:36.74    9  
                  35.81     1:17.66 (41.85)     1:59.05 (41.39)     2:39.92 (40.87)
        3:28.94 (49.02)     4:18.70 (49.76)     4:58.66 (39.96)     5:36.74 (38.08)
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Wilson, Ellen             36 Southpaw Masters-15    33.00      30.80    7  
  3 Martin, Ashley            35 Shockwave Master-24    30.00      32.24    6  
  4 Jetson, Stephanie         35 Shockwave Master-24    50.00      45.72    5  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Ashley            35 Shockwave Master-24  1:15.00    1:12.39    9  
                  33.90     1:12.39 (38.49)                                        
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Ashley            35 Shockwave Master-24  2:30.00    2:42.69    9  
                  36.03     1:16.57 (40.54)     1:59.58 (43.01)     2:42.69 (43.11)
  2 Jetson, Stephanie         35 Shockwave Master-24  4:00.00    3:57.60    7  
                  52.74     1:51.55 (58.81)   2:54.22 (1:02.67)   3:57.60 (1:03.38)
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ellen             36 Southpaw Masters-15  6:19.42    6:17.27    9  
                  33.48     1:09.14 (35.66)     1:46.27 (37.13)     2:24.01 (37.74)
        3:02.55 (38.54)     3:41.37 (38.82)     4:20.64 (39.27)     4:59.92 (39.28)
        5:38.92 (39.00)     6:17.27 (38.35)                                        
  2 Jetson, Stephanie         35 Shockwave Master-24 10:00.00   10:19.62    7  
                  58.73   1:59.62 (1:00.89)     2:59.48 (59.86)   3:59.75 (1:00.27)
      5:03.11 (1:03.36)   6:06.99 (1:03.88)   7:09.97 (1:02.98)   8:13.47 (1:03.50)
      9:17.27 (1:03.80)  10:19.62 (1:02.35)                                        
 
Women 35-39 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Ashley            35 Shockwave Master-24       NT   24:18.25    9  
                  36.51     1:16.38 (39.87)     1:59.37 (42.99)     2:43.22 (43.85)
        3:27.90 (44.68)     4:12.01 (44.11)     4:56.98 (44.97)     5:40.86 (43.88)
        6:24.89 (44.03)     7:09.40 (44.51)     7:53.71 (44.31)     8:38.76 (45.05)
        9:23.48 (44.72)    10:08.22 (44.74)    10:53.45 (45.23)    11:38.52 (45.07)
       12:22.95 (44.43)    13:07.99 (45.04)    13:53.03 (45.04)    14:38.16 (45.13)
       15:23.61 (45.45)    16:07.83 (44.22)    16:53.70 (45.87)    17:38.32 (44.62)
       18:23.66 (45.34)    19:09.25 (45.59)    19:54.62 (45.37)    20:39.49 (44.87)
       21:24.68 (45.19)    22:09.66 (44.98)    22:54.14 (44.48)    23:37.27 (43.13)
       24:18.25 (40.98)
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ellen             36 Southpaw Masters-15    35.11      34.96    9  
  2 Martin, Ashley            35 Shockwave Master-24    40.00      39.45    7  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Ashley            35 Shockwave Master-24  1:30.00    1:28.43    9  
                  42.57     1:28.43 (45.86)                                        
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Ashley            35 Shockwave Master-24  2:55.00    3:08.20    9  
                  43.43     1:31.43 (48.00)     2:21.12 (49.69)     3:08.20 (47.08)
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ellen             36 Southpaw Masters-15    48.86      41.38    9  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ellen             36 Southpaw Masters-15  1:38.15    1:32.26    9  
                  44.50     1:32.26 (47.76)                                        
 
Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ellen             36 Southpaw Masters-15  3:30.00    3:04.50    9  
                  43.17     1:29.82 (46.65)     2:16.89 (47.07)     3:04.50 (47.61)
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ellen             36 Southpaw Masters-15    39.36      37.10    9  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Ashley            35 Shockwave Master-24  1:25.00    1:24.86    9  
                  39.53     1:24.86 (45.33)                                        
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Ashley            35 Shockwave Master-24  3:00.00    3:02.66    9  
                  39.51     1:29.05 (49.54)     2:21.20 (52.15)     3:02.66 (41.46)
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24    29.00      27.32    9  
  2 McKnight, Laurie J        40 Southern Masters-24    37.77      37.48    7  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24  1:00.00    1:00.76    9  
                  28.75     1:00.76 (32.01)                                        
  2 McKnight, Laurie J        40 Southern Masters-24  1:25.54    1:26.81    7  
                  40.02     1:26.81 (46.79)                                        
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24  2:15.00    2:17.56    9  
                  30.81     1:05.07 (34.26)     1:41.40 (36.33)     2:17.56 (36.16)
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24  7:00.00    6:07.98    9  
                  31.79     1:07.77 (35.98)     1:44.55 (36.78)     2:21.86 (37.31)
        2:59.59 (37.73)     3:37.21 (37.62)     4:15.17 (37.96)     4:53.04 (37.87)
        5:31.08 (38.04)     6:07.98 (36.90)                                        
 
Women 40-44 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24 25:00.00   21:33.84    9  
                  33.71     1:10.42 (36.71)     1:48.40 (37.98)     2:26.58 (38.18)
        3:05.74 (39.16)     3:44.69 (38.95)     4:24.46 (39.77)     5:04.68 (40.22)
        5:44.46 (39.78)     6:24.17 (39.71)     7:04.00 (39.83)     7:43.65 (39.65)
        8:23.01 (39.36)     9:02.39 (39.38)     9:41.92 (39.53)    10:21.33 (39.41)
       11:01.41 (40.08)    11:41.36 (39.95)    12:21.00 (39.64)    13:01.03 (40.03)
       13:40.29 (39.26)    14:20.48 (40.19)    15:00.61 (40.13)    15:40.40 (39.79)
       16:20.58 (40.18)    17:00.65 (40.07)    17:40.21 (39.56)    18:19.70 (39.49)
       18:59.33 (39.63)    19:39.11 (39.78)    20:17.62 (38.51)    20:56.91 (39.29)
       21:33.84 (36.93)
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24    32.00      32.35    9  
  2 McKnight, Laurie J        40 Southern Masters-24    43.71      45.43    7  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24  1:15.00    1:10.80    9  
                  34.35     1:10.80 (36.45)                                        
  2 McKnight, Laurie J        40 Southern Masters-24  1:40.76    1:49.69    7  
                  55.38     1:49.69 (54.31)                                        
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24  2:30.00    2:38.96    9  
                  35.83     1:15.04 (39.21)     1:56.64 (41.60)     2:38.96 (42.32)
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24    35.00      37.44    9  
  2 McKnight, Laurie J        40 Southern Masters-24    55.54      55.03    7  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24  1:20.00    1:24.35    9  
                  39.71     1:24.35 (44.64)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKnight, Laurie J        40 Southern Masters-24    47.55      48.47    9  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgore-Greer, Reena D    43 Shockwave Master-24  1:15.00    1:11.67    9  
                  33.11     1:11.67 (38.56)                                        
  2 McKnight, Laurie J        40 Southern Masters-24  1:37.91    1:42.20    7  
                  48.90     1:42.20 (53.30)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Pami J            45 Shockwave Master-24    34.00      34.10    9  
  2 Caron, Kimberly R         46 Shockwave Master-24    45.00      40.74    7  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Pami J            45 Shockwave Master-24  1:30.00    1:16.19    9  
                1:16.41         1:16.19 ( )                                        
  2 Caron, Kimberly R         46 Shockwave Master-24  2:00.00    1:32.04    7  
                  44.67     1:32.04 (47.37)                                        
  3 Willson, Bridgette        45 Unattached                NT    1:44.42    6  
                  47.45     1:44.42 (56.97)                                        
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Pami J            45 Shockwave Master-24  3:00.00    2:54.44    9  
                  37.23     1:20.85 (43.62)     2:07.94 (47.09)     2:54.44 (46.50)
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Pami J            45 Shockwave Master-24  8:00.00    7:36.24    9  
                  37.88     1:20.53 (42.65)     2:06.72 (46.19)     2:54.51 (47.79)
        3:42.15 (47.64)     4:29.20 (47.05)     5:16.64 (47.44)     6:03.21 (46.57)
        6:49.74 (46.53)     7:36.24 (46.50)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Kimberly R         46 Shockwave Master-24  1:00.00      51.38    9  
  2 Willson, Bridgette        45 Unattached                NT      55.23    7  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caron, Kimberly R         46 Shockwave Master-24  1:40.00    1:56.53    9  
                  53.38   1:56.53 (1:03.15)                                        
  2 Willson, Bridgette        45 Unattached                NT    2:03.33    7  
                  58.98   2:03.33 (1:04.35)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Pami J            45 Shockwave Master-24    45.00      43.07    9  
  2 Willson, Bridgette        45 Unattached                NT      58.07    7  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Pami J            45 Shockwave Master-24  1:40.00    1:36.65    9  
                  46.09     1:36.65 (50.56)                                        
  2 Willson, Bridgette        45 Unattached                NT    2:05.78    7  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Taylor, Pami J            45 Shockwave Master-24  1:40.00         DQ  
                  42.15          DQ (46.35)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24    35.00      30.66    9  
  2 Walton, Ann               53 Southern Masters-24    48.75      48.99    7  
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachney, Fay V            51 Southern Masters-24  2:20.92    2:21.55    9  
                  32.68     1:08.50 (35.82)     1:45.20 (36.70)     2:21.55 (36.35)
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachney, Fay V            51 Southern Masters-24  6:07.85    6:09.54    9  
                  33.72     1:10.37 (36.65)     1:47.16 (36.79)     2:24.52 (37.36)
        3:02.09 (37.57)     3:39.55 (37.46)     4:16.99 (37.44)     4:54.67 (37.68)
        5:32.49 (37.82)     6:09.54 (37.05)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24    41.00      39.09    9  
  2 Walton, Ann               53 Southern Masters-24  1:01.00    1:00.38    7  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24  1:45.00    1:27.96    9  
                  43.33     1:27.96 (44.63)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24  3:25.00    3:13.08    9  
                  45.48     1:34.55 (49.07)     2:24.17 (49.62)     3:13.08 (48.91)
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24    45.00      43.81    9  
  2 Walton, Ann               53 Southern Masters-24  1:12.00    1:03.28    7  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24  1:59.00    1:30.71    9  
                  43.47     1:30.71 (47.24)                                        
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24  3:50.00    3:13.20    9  
                  46.18     1:34.41 (48.23)     2:24.03 (49.62)     3:13.20 (49.17)
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24    39.00      37.12    9  
  2 Walton, Ann               53 Southern Masters-24  1:12.00    1:09.47    7  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24  1:30.00    1:22.51    9  
                  39.03     1:22.51 (43.48)                                        
  2 Walton, Ann               53 Southern Masters-24  2:40.00    2:06.67    7  
                1:03.42   2:06.67 (1:03.25)                                        
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachney, Fay V            51 Southern Masters-24  2:45.07    2:45.51    9  
                  35.86     1:18.86 (43.00)     2:08.78 (49.92)     2:45.51 (36.73)
  2 Perret, Michele R         52 Southern Masters-24  3:05.00    2:57.40    7  
                  38.71     1:26.48 (47.77)     2:17.35 (50.87)     2:57.40 (40.05)
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabatier, Diane R         57 Southern Masters-24    37.71      37.08    9  
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabatier, Diane R         57 Southern Masters-24  2:54.43    2:53.52    9  
                  42.53     1:26.67 (44.14)     2:10.44 (43.77)     2:53.52 (43.08)
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabatier, Diane R         57 Southern Masters-24       NT    7:35.40    9  
                  43.79     1:30.26 (46.47)     2:17.34 (47.08)     3:03.99 (46.65)
        3:50.93 (46.94)     4:37.53 (46.60)     5:23.62 (46.09)     6:08.90 (45.28)
        6:53.71 (44.81)     7:35.40 (41.69)                                        
 
Women 55-59 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabatier, Diane R         57 Southern Masters-24 27:00.00   25:48.43    9  
                2:49.24                                                            
            4:40.33 ( )     5:28.26 (47.93)     6:15.80 (47.54)                    
            7:03.30 ( )     7:50.27 (46.97)     8:36.49 (46.22)     9:22.90 (46.41)
       10:10.07 (47.17)    10:56.44 (46.37)    11:43.43 (46.99)  13:16.22 (1:32.79)
           16:23.06 ( )    17:09.85 (46.79)    17:55.57 (45.72)    18:41.64 (46.07)
       19:28.45 (46.81)    20:15.39 (46.94)    21:02.81 (47.42)    21:50.84 (48.03)
       22:38.85 (48.01)    23:26.70 (47.85)    24:14.77 (48.07)    25:02.67 (47.90)
       25:48.43 (45.76)
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabatier, Diane R         57 Southern Masters-24  1:46.50    1:42.22    9  
                  50.16     1:42.22 (52.06)                                        
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Ellen H             61 Southern Masters-24  4:20.00      43.32    9  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Ellen H             61 Southern Masters-24  1:55.00    1:32.65    9  
                  45.34     1:32.65 (47.31)                                        
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Ellen H             61 Southern Masters-24       NT    3:26.81    9  
                  47.13     1:40.26 (53.13)     2:33.33 (53.07)     3:26.81 (53.48)
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Ellen H             61 Southern Masters-24 10:00.00    9:05.93    9  
                  50.50     1:44.72 (54.22)     2:39.90 (55.18)     3:36.75 (56.85)
        4:32.89 (56.14)     5:29.11 (56.22)     6:24.39 (55.28)     7:19.78 (55.39)
        8:14.04 (54.26)     9:05.93 (51.89)                                        
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Ellen H             61 Southern Masters-24  1:07.00      59.29    9  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Ellen H             61 Southern Masters-24  1:10.00      58.43    9  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            66 Southern Masters-24    38.47      41.81    9  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            66 Southern Masters-24  1:25.97    1:30.68    9  
                  42.34     1:30.68 (48.34)                                        
 
Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            66 Southern Masters-24  3:03.65    3:14.98    9  
                  46.07     1:36.29 (50.22)     2:26.50 (50.21)     3:14.98 (48.48)
 
Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            66 Southern Masters-24  8:14.51    8:28.78    9  
                  45.49     1:36.74 (51.25)     2:27.87 (51.13)     3:19.34 (51.47)
        4:11.12 (51.78)     5:02.84 (51.72)     5:54.58 (51.74)     6:46.90 (52.32)
        7:39.09 (52.19)     8:28.78 (49.69)                                        
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            66 Southern Masters-24    48.35      51.35    9  
 
Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            66 Southern Masters-24  3:38.48    3:55.05    9  
                  56.51     1:55.79 (59.28)   2:57.02 (1:01.23)     3:55.05 (58.03)
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            66 Southern Masters-24    50.29      53.12    9  
 
Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buccino, Vicki            66 Southern Masters-24  4:04.88    4:13.80    9  
                  58.12   2:03.29 (1:05.17)   3:09.31 (1:06.02)   4:13.80 (1:04.49)
 
Women 70-74 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        73 Southern Masters-24 32:00.00   31:50.15    9  
                  49.55     1:45.89 (56.34)   2:46.16 (1:00.27)     3:46.15 (59.99)
      4:46.44 (1:00.29)   5:46.52 (1:00.08)     6:46.01 (59.49)     7:43.82 (57.81)
        8:42.76 (58.94)     9:41.13 (58.37)    10:38.84 (57.71)    11:36.93 (58.09)
       12:35.00 (58.07)    13:33.54 (58.54)    14:31.91 (58.37)    15:30.93 (59.02)
       16:28.98 (58.05)    17:27.20 (58.22)    18:25.71 (58.51)    19:22.83 (57.12)
       20:21.99 (59.16)    21:19.71 (57.72)    22:18.02 (58.31)    23:15.90 (57.88)
       24:13.58 (57.68)    25:11.28 (57.70)    26:08.78 (57.50)    27:06.70 (57.92)
       28:03.79 (57.09)    29:01.20 (57.41)    29:58.33 (57.13)    30:55.16 (56.83)
       31:50.15 (54.99)
 
Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        73 Southern Masters-24  2:01.81    2:02.99    9  
                1:02.74   2:02.99 (1:00.25)                                        
 
Women 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        73 Southern Masters-24  4:24.65    4:16.88    9  
                1:03.95   2:10.13 (1:06.18)   3:15.63 (1:05.50)   4:16.88 (1:01.25)
 
Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        73 Southern Masters-24    57.24      58.06    9  
 
Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        73 Southern Masters-24  2:05.13    2:04.76    9  
                1:01.20   2:04.76 (1:03.56)                                        
 
Women 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        73 Southern Masters-24  4:27.05    4:23.60    9  
                1:01.48   2:09.49 (1:08.01)   3:19.58 (1:10.09)   4:23.60 (1:04.02)
 
Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        73 Southern Masters-24  1:55.46    1:57.68    9  
                  56.25   1:57.68 (1:01.43)                                        
 
Women 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Patricia F        73 Southern Masters-24  4:19.11    4:22.38    9  
                1:00.15   2:09.39 (1:09.24)   3:23.18 (1:13.79)     4:22.38 (59.20)
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olesen, Eric              24 Southern Masters-24    50.00      49.05    9  
                  23.72       49.05 (25.33)                                        
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olesen, Eric              24 Southern Masters-24    24.00      24.04    9  
  2 Muller, Andrew N          23 Southern Masters-24    27.00      26.00    7  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boutwell, Luke L          24 Southern Masters-24       NT      26.96    9  
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olesen, Eric              24 Southern Masters-24    52.00      52.99    9  
                  24.95       52.99 (28.04)                                        
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muller, Andrew N          23 Southern Masters-24    55.00      55.91    9  
                  25.04       55.91 (30.87)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehmann, Karl M           27 Southern Masters-24    24.15      23.69    9  
  2 Bordelon, Mark            27 Unattached             27.00      26.57    7  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciliske, Chuck W          25 Southern Masters-24    54.59      51.02    9  
                  24.62       51.02 (26.40)                                        
  2 Lehmann, Karl M           27 Southern Masters-24    52.00      51.36    7  
                  24.85       51.36 (26.51)                                        
  3 Bordelon, Mark            27 Unattached           1:00.00      58.83    6  
                  28.23       58.83 (30.60)                                        
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehmann, Karl M           27 Southern Masters-24  1:56.20    1:54.78    9  
                  26.19       55.11 (28.92)     1:24.97 (29.86)     1:54.78 (29.81)
  2 Bordelon, Mark            27 Unattached           2:40.00    2:21.54    7  
                  31.38     1:07.49 (36.11)     1:45.08 (37.59)     2:21.54 (36.46)
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehmann, Karl M           27 Southern Masters-24  5:20.00    5:14.92    9  
                  28.13       58.63 (30.50)     1:30.03 (31.40)     2:01.56 (31.53)
        2:33.72 (32.16)     3:06.10 (32.38)     3:38.75 (32.65)     4:11.27 (32.52)
        4:43.77 (32.50)     5:14.92 (31.15)                                        
  2 Bordelon, Mark            27 Unattached           7:00.00    6:49.12    7  
                  34.67     1:15.33 (40.66)     1:56.68 (41.35)     2:38.72 (42.04)
        3:20.99 (42.27)     4:03.55 (42.56)     4:45.96 (42.41)     5:28.30 (42.34)
        6:09.67 (41.37)     6:49.12 (39.45)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciliske, Chuck W          25 Southern Masters-24    29.11      30.11    9  
  2 Bordelon, Mark            27 Unattached             35.00      33.28    7  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bordelon, Mark            27 Unattached             40.00      38.35    9  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ciliske, Chuck W          25 Southern Masters-24    58.12      57.57    9  
                  27.26       57.57 (30.31)                                        
  2 Lehmann, Karl M           27 Southern Masters-24    59.99      59.91    7  
                  27.51       59.91 (32.40)                                        
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehmann, Karl M           27 Southern Masters-24  1:01.00    1:00.09    9  
                  28.14     1:00.09 (31.95)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Justin P          30 Shockwave Master-24    26.00      27.24    9  
  2 Randall, Keith            30 Southern Masters-24    50.40      47.00    7  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Justin P          30 Shockwave Master-24    58.00    1:01.51    9  
                  28.80     1:01.51 (32.71)                                        
  2 Randall, Keith            30 Southern Masters-24  1:57.39    1:46.29    7  
                  48.12     1:46.29 (58.17)                                        
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Justin P          30 Shockwave Master-24  2:10.00    2:27.48    9  
                  29.75     1:05.68 (35.93)     1:46.09 (40.41)     2:27.48 (41.39)
  2 Randall, Keith            30 Southern Masters-24  4:43.00    3:42.81    7  
                  43.26     1:40.65 (57.39)   3:42.81 (2:02.16)                    
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Justin P          30 Shockwave Master-24  5:40.00    6:57.85    9  
                  32.41     1:09.19 (36.78)     1:48.76 (39.57)     2:30.84 (42.08)
        3:14.29 (43.45)     3:58.12 (43.83)     4:43.23 (45.11)     5:28.83 (45.60)
        6:14.51 (45.68)     6:57.85 (43.34)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Keith            30 Southern Masters-24  1:25.71    1:18.63    9  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lang, Eric J              32 Red River Master-24    28.90      31.16    9  
  2 Tucker, Justin P          30 Shockwave Master-24    38.00      38.50    7  
  3 Randall, Keith            30 Southern Masters-24  1:01.24    1:06.69    6  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Justin P          30 Shockwave Master-24  1:25.00    1:26.68    9  
                  39.90     1:26.68 (46.78)                                        
  2 Randall, Keith            30 Southern Masters-24  2:16.80    2:09.90    7  
                1:01.93   2:09.90 (1:07.97)                                        
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lang, Eric J              32 Red River Master-24  2:37.50    2:31.55    9  
                  33.32     1:12.00 (38.68)     1:51.83 (39.83)     2:31.55 (39.72)
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Keith            30 Southern Masters-24  1:16.49    1:13.11    9  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lang, Eric J              32 Red River Master-24  1:03.64    1:02.65    9  
                  29.36     1:02.65 (33.29)                                        
  2 Tucker, Justin P          30 Shockwave Master-24  1:10.00    1:13.51    7  
                  33.34     1:13.51 (40.17)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ring, Edmund M            36 Southern Masters-24    23.48      23.14    9  
  2 Bordelon, Jason D         38 Southern Masters-24    55.00      36.53    7  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ring, Edmund M            36 Southern Masters-24  2:05.13    2:03.37    9  
                  28.81     1:00.63 (31.82)     1:32.55 (31.92)     2:03.37 (30.82)
  2 Bergeron, John            35 Southern Masters-24       NT    2:07.91    7  
                  28.28     1:00.25 (31.97)     1:34.27 (34.02)     2:07.91 (33.64)
  3 Bordelon, Jason D         38 Southern Masters-24  4:30.00    3:25.44    6  
                  42.80     1:36.62 (53.82)     2:28.37 (51.75)     3:25.44 (57.07)
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergeron, John            35 Southern Masters-24       NT    5:48.74    9  
                  30.69     1:04.58 (33.89)     1:38.91 (34.33)     2:13.71 (34.80)
        2:49.03 (35.32)     3:24.95 (35.92)     4:01.28 (36.33)     4:37.38 (36.10)
        5:13.46 (36.08)     5:48.74 (35.28)                                        
  2 Bordelon, Jason D         38 Southern Masters-24 12:00.00    9:20.75    7  
                  42.96     1:33.45 (50.49)     2:30.65 (57.20)     3:30.25 (59.60)
      4:30.42 (1:00.17)   6:30.91 (2:00.49)                             7:29.84 ( )
        8:26.85 (57.01)     9:20.75 (53.90)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ring, Edmund M            36 Southern Masters-24    26.30      26.01    9  
  2 Bergeron, John            35 Southern Masters-24       NT      26.36    7  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerra, Gregory           43 Nu Wave Swim Clu-24    54.93      55.31    9  
                  27.06       55.31 (28.25)                                        
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guerra, Gregory           43 Nu Wave Swim Clu-24  1:03.81    1:03.88    9  
                  28.80     1:03.88 (35.08)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Robert S          45 Unattached                NT      28.01    9  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Towle, James              46 Eastern Shore Ma-15  1:01.10    1:01.81    9  
                  29.07     1:01.81 (32.74)                                        
  2 Poche, Mahlon P           48 Southern Masters-24  1:05.00    1:04.60    7  
                  31.34     1:04.60 (33.26)                                        
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Robert S          45 Unattached                NT    6:55.11    9  
                  30.17     1:05.03 (34.86)     1:42.54 (37.51)     2:23.47 (40.93)
        3:06.97 (43.50)     3:50.64 (43.67)     4:36.63 (45.99)     5:23.93 (47.30)
        6:10.24 (46.31)     6:55.11 (44.87)                                        
 
Men 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Robert S          45 Unattached          24:12.00   23:52.13    9  
                  33.71     1:10.04 (36.33)     1:48.44 (38.40)     2:27.62 (39.18)
        3:08.12 (40.50)     3:50.19 (42.07)     4:32.85 (42.66)     5:17.35 (44.50)
        6:01.52 (44.17)     6:45.30 (43.78)     7:29.52 (44.22)     8:13.64 (44.12)
        8:57.63 (43.99)     9:42.34 (44.71)    10:26.85 (44.51)    11:11.20 (44.35)
       11:57.09 (45.89)    12:41.87 (44.78)    13:26.72 (44.85)    14:12.06 (45.34)
       14:56.54 (44.48)    15:41.55 (45.01)    16:26.65 (45.10)    17:10.59 (43.94)
       17:55.29 (44.70)    18:40.07 (44.78)    19:26.68 (46.61)    20:11.56 (44.88)
       20:55.90 (44.34)    21:39.98 (44.08)    22:24.67 (44.69)    23:09.99 (45.32)
       23:52.13 (42.14)
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poche, Mahlon P           48 Southern Masters-24    38.00      37.72    9  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Towle, James              46 Eastern Shore Ma-15    36.85      37.37    9  
  2 Poche, Mahlon P           48 Southern Masters-24    39.36      39.78    7  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Towle, James              46 Eastern Shore Ma-15  1:13.66    1:14.17    7  
                  34.04     1:14.17 (40.13)                                        
  3 Poche, Mahlon P           48 Southern Masters-24  1:18.00    1:17.93    6  
                  35.66     1:17.93 (42.27)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harkins, Steve            52 Tiger Aquatics-24         NT      27.24    9  
  2 Gaubert, Grady            53 Southern Masters-24    27.50      27.60    7  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaubert, Grady            53 Southern Masters-24  1:00.90    1:01.71    9  
                  29.30     1:01.71 (32.41)                                        
  2 Wilson, Mark W            52 Southern Masters-24  1:45.00    1:19.66    7  
                  37.69     1:19.66 (41.97)                                        
 
Men 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Mark W            52 Southern Masters-24 32:00.00   29:10.72    9  
                  50.66   2:48.91 (1:58.25)     3:46.81 (57.90)     4:43.85 (57.04)
                                5:39.96 ( )     6:34.94 (54.98)     7:30.52 (55.58)
        8:25.25 (54.73)     9:20.30 (55.05)    10:12.74 (52.44)    11:08.15 (55.41)
       12:01.79 (53.64)    12:54.84 (53.05)    13:48.18 (53.34)    14:41.47 (53.29)
       15:35.37 (53.90)    16:30.24 (54.87)    17:23.13 (52.89)    18:15.46 (52.33)
       19:09.43 (53.97)    20:00.59 (51.16)    20:51.28 (50.69)    21:42.73 (51.45)
       22:33.72 (50.99)    23:24.45 (50.73)    24:15.33 (50.88)    25:04.25 (48.92)
       25:54.62 (50.37)    26:45.34 (50.72)    27:34.88 (49.54)    28:24.46 (49.58)
       29:10.72 (46.26)
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Mark W            52 Southern Masters-24    50.00      46.43    9  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harkins, Steve            52 Tiger Aquatics-24         NT    1:12.87    9  
                  35.18     1:12.87 (37.69)                                        
  2 Gaubert, Grady            53 Southern Masters-24       NT    1:21.22    7  
                  40.12     1:21.22 (41.10)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harkins, Steve            52 Tiger Aquatics-24         NT      33.69    9  
  2 Wilson, Mark W            52 Southern Masters-24    35.00      54.34    7  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harkins, Steve            52 Tiger Aquatics-24         NT    1:09.96    9  
                  32.48     1:09.96 (37.48)                                        
  1 Gaubert, Grady            53 Southern Masters-24       NT    1:16.28    9  
                  36.63     1:16.28 (39.65)                                        
  2 Wilson, Mark W            52 Southern Masters-24  2:15.00    1:33.53    7  
                  43.69     1:33.53 (49.84)                                        
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaubert, Grady            53 Southern Masters-24       NT    2:50.84    9  
                  36.88     1:19.43 (42.55)     2:13.57 (54.14)     2:50.84 (37.27)
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Roger             59 Unattached           1:00.00    1:00.73    9  
                  29.18     1:00.73 (31.55)                                        
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Roger             59 Unattached                NT      41.80    9  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Roger             59 Unattached                NT    1:17.79    9  
                  39.37     1:17.79 (38.42)                                        
 
Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroum, Don              61 Southern Masters-24 31:00.00   28:20.69    9  
                  40.83     1:28.01 (47.18)                             4:02.61 ( )
        4:54.60 (51.99)     5:46.45 (51.85)     6:39.64 (53.19)   8:23.79 (1:44.15)
        9:16.62 (52.83)    10:09.17 (52.55)                            11:01.20 ( )
                               11:54.15 ( )  13:38.95 (1:44.80)                    
           14:32.00 ( )    15:25.59 (53.59)    16:18.63 (53.04)  18:58.39 (2:39.76)
       19:51.02 (52.63)                                                20:43.76 ( )
       21:35.95 (52.19)    22:28.54 (52.59)                            24:12.25 ( )
       25:03.14 (50.89)    25:54.75 (51.61)    26:46.29 (51.54)    27:37.52 (51.23)
       28:20.69 (43.17)
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benoit, Thomas P          69 Southern Masters-24       NT      35.78    9  
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benoit, Thomas P          69 Southern Masters-24       NT    3:12.47    9  
                  40.25     1:29.11 (48.86)     2:21.27 (52.16)     3:12.47 (51.20)
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benoit, Thomas P          69 Southern Masters-24       NT    8:28.23    9  
                  39.58     1:27.42 (47.84)     2:19.24 (51.82)     3:12.74 (53.50)
        4:06.87 (54.13)     5:00.76 (53.89)     5:53.23 (52.47)     6:45.76 (52.53)
        7:38.27 (52.51)     8:28.23 (49.96)                                        
 
Men 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benoit, Thomas P          69 Southern Masters-24       NT   28:21.73    9  
                  42.49     1:30.44 (47.95)     2:22.12 (51.68)     3:16.28 (54.16)
        4:10.62 (54.34)     5:04.78 (54.16)     5:57.57 (52.79)     6:51.55 (53.98)
        7:45.40 (53.85)     8:38.65 (53.25)     9:31.55 (52.90)    10:23.41 (51.86)
       11:16.77 (53.36)    12:09.28 (52.51)    13:02.88 (53.60)    13:55.98 (53.10)
       14:49.57 (53.59)    15:41.28 (51.71)    16:32.94 (51.66)    17:25.70 (52.76)
       18:17.03 (51.33)    19:08.14 (51.11)    19:59.56 (51.42)    20:50.38 (50.82)
       21:42.06 (51.68)    22:32.98 (50.92)    23:23.56 (50.58)    24:14.56 (51.00)
       25:05.57 (51.01)    25:56.65 (51.08)    26:47.59 (50.94)    27:38.04 (50.45)
       28:21.73 (43.69)
  2 Carroum, Ronnie           69 Unattached                NT   38:15.34    7  
                1:01.22   2:06.54 (1:05.32)   3:16.73 (1:10.19)   4:27.96 (1:11.23)
      5:38.19 (1:10.23)   6:46.95 (1:08.76)   7:56.24 (1:09.29)   9:06.33 (1:10.09)
     10:16.62 (1:10.29)  11:25.77 (1:09.15)  12:35.83 (1:10.06)  13:46.57 (1:10.74)
     14:54.52 (1:07.95)  16:02.90 (1:08.38)  17:11.61 (1:08.71)  18:21.66 (1:10.05)
     19:29.65 (1:07.99)  20:38.77 (1:09.12)  21:48.62 (1:09.85)  22:58.92 (1:10.30)
     24:10.54 (1:11.62)  25:20.74 (1:10.20)  26:31.98 (1:11.24)  27:42.18 (1:10.20)
     28:52.98 (1:10.80)  30:03.00 (1:10.02)  31:13.36 (1:10.36)  32:24.68 (1:11.32)
     33:34.55 (1:09.87)  34:44.73 (1:10.18)  35:55.39 (1:10.66)  37:05.98 (1:10.59)
     38:15.34 (1:09.36)
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24  4:15.00    4:02.67    9  
                  55.37   1:56.42 (1:01.05)   3:00.82 (1:04.40)   4:02.67 (1:01.85)
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glanz, Hershel P          74 Woodlands Master-25    41.68      42.84    9  
 
Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24  1:51.23    1:54.19    9  
                  56.38     1:54.19 (57.81)                                        
 
Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glanz, Hershel P          74 Woodlands Master-25  3:35.50    3:35.71    9  
                  47.86     1:39.29 (51.43)     2:29.98 (50.69)   3:35.71 (1:05.73)
  2 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24  3:45.00    3:53.28    7  
                  56.17     1:54.90 (58.73)     2:54.28 (59.38)     3:53.28 (59.00)
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glanz, Hershel P          74 Woodlands Master-25    56.50      49.46    9  
  2 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24    52.63      51.31    7  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24  1:52.81    1:53.26    9  
                  54.09     1:53.26 (59.17)                                        
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24  4:00.00    4:01.30    9  
                  55.59   1:56.52 (1:00.93)   2:59.61 (1:03.09)   4:01.30 (1:01.69)
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24    56.52      55.66    9  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glanz, Hershel P          74 Woodlands Master-25  1:31.50    1:34.99    9  
                  42.87     1:34.99 (52.12)                                        
  2 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24  2:02.40    1:55.46    7  
                  57.95     1:55.46 (57.51)                                        
 
Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24  3:59.00    4:05.37    9  
                  58.15   2:03.15 (1:05.00)   3:05.42 (1:02.27)     4:05.37 (59.95)
 
Men 70-74 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Bill A          74 Southern Masters-24 10:00.00    8:45.77    9  
                1:05.52   2:14.73 (1:09.21)   3:27.11 (1:12.38)   4:28.67 (1:01.56)
      5:34.53 (1:05.86)   6:38.69 (1:04.16)   7:44.79 (1:06.10)   8:45.77 (1:00.98)
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24       NT    3:43.77    9  
                  48.08     1:46.38 (58.30)   2:47.19 (1:00.81)     3:43.77 (56.58)
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24    38.93      46.73    9  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24  1:58.00    1:51.08    9  
                  53.45     1:51.08 (57.63)                                        
 
Men 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24  3:18.50    3:47.35    9  
                  52.12     1:50.14 (58.02)     2:49.96 (59.82)     3:47.35 (57.39)
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24  2:02.00    1:57.47    9  
                  54.04   1:57.47 (1:03.43)                                        
 
Men 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24  3:44.00    4:16.63    9  
                  52.99   2:01.13 (1:08.14)   3:10.58 (1:09.45)   4:16.63 (1:06.05)
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24    38.50      48.27    9  
 
Men 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24       NT         DQ  
                  52.57        DQ (1:01.30)                                        
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24  1:39.00    1:48.05    9  
                  47.68   1:48.05 (1:00.37)                                        
 
Men 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Doug A            76 Southern Masters-24  4:10.00    3:57.68    9  
                  47.99   1:49.51 (1:01.52)   3:03.63 (1:14.12)     3:57.68 (54.05)
 
Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT    2:02.41   18  
     1) Tennison, Sarah C W29           2) Perret, Michele R W52          
     3) King, Rebecca L W32             4) Watts, Bridget L W22           
                  28.03       59.48 (31.45)     1:29.40 (29.92)     2:02.41 (33.01)
  2 Southern Masters Swimmers-24  'B'                      NT    3:15.70   14  
     1) Sabatier, Claire W22            2) Walton, Ann W53                
     3) Hall, Ellen H W61               4) McKnight, Laurie J W40         
                                1:44.22 ( )     2:27.31 (43.09)     3:15.70 (48.39)
 
Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT    2:14.38   18  
     1) Watts, Bridget L W22            2) Tennison, Sarah C W29          
     3) King, Rebecca L W32             4) LaMoyne, Leigh K W19           
                  36.31     1:12.02 (35.71)     1:45.45 (33.43)     2:14.38 (28.93)
 
Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'B'                      NT    2:38.53   18  
     1) McKnight, Laurie J W40          2) Sabatier, Diane R W57          
     3) Perret, Michele R W52           4) Gary, Alison G W34             
                  44.96     1:30.23 (45.27)     2:07.29 (37.06)     2:38.53 (31.24)
 
Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shockwave Masters-24  'A'                              NT    2:25.97   18  
     1) Kilgore-Greer, Reena D W43      2) Martin, Ashley W35             
     3) Taylor, Pami J W45              4) Caron, Kimberly R W46          
                  28.03     1:07.40 (39.37)     1:42.61 (35.21)     2:25.97 (43.36)
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shockwave Masters-24  'A'                              NT    2:36.52   18  
     1) Kilgore-Greer, Reena D W43      2) Taylor, Pami J W45             
     3) Martin, Ashley W35              4) Caron, Kimberly R W46          
                  33.21     1:16.90 (43.69)     1:55.20 (38.30)     2:36.52 (41.32)
 
Men 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT    1:29.57   18  
                  22.09       44.66 (22.57)     1:07.57 (22.91)     1:29.57 (22.00)
 -- Southern Masters Swimmers-24  'B'                      NT   X1:57.52  
                  27.49     1:01.67 (34.18)     1:30.00 (28.33)     1:57.52 (27.52)
 
Men 18+ 200 Yard Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT    1:37.11  
     1) Olesen, Eric M24                2) Boutwell, Luke L M24           
     3) Muller, Andrew N M23            4) Ciliske, Chuck W M25           
                  24.27       51.12 (26.85)     1:14.69 (23.57)     1:37.11 (22.42)
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT    1:57.20   18  
     1) Gaubert, Grady M53              2) Lehmann, Karl M M27            
     3) Ring, Edmund M M36              4) Bergeron, John M35             
                  34.43     1:05.06 (30.63)     1:31.76 (26.70)     1:57.20 (25.44)
 
Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT    1:55.02   18  
     1) Watts, Bridget L W22            2) Gary, Alison G W34             
     3) Gaubert, Grady M53              4) Lehmann, Karl M M27            
  2 Southern Masters Swimmers-24  'B'                      NT    3:18.89   14  
     1) Sabatier, Claire W22            2) Bordelon, Jason D M38          
     3) Randall, Keith M30              4) Walton, Ann W53                
                  35.82   2:28.39 (1:52.57)     3:18.89 (50.50)                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'B'                      NT    2:26.54   18  
     1) Watts, Bridget L W22            2) Gaubert, Grady M53             
     3) Wilson, Mark W M52              4) Perret, Michele R W52          
                  36.81     1:20.76 (43.95)     1:53.82 (33.06)     2:26.54 (32.72)
  2 Southern Masters Swimmers-24  'C'                      NT    3:31.56   14  
     1) McKnight, Laurie J W40          2) Randall, Keith M30             
     3) Poche, Mahlon P M48             4) Sabatier, Claire W22           
                  49.59     1:48.50 (58.91)     2:21.32 (32.82)   3:31.56 (1:10.24)
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT    1:47.32   18  
     1) King, Rebecca L W32             2) Tennison, Sarah C W29          
     3) Ring, Edmund M M36              4) Bergeron, John M35             
                  31.49     1:22.05 (50.56)     1:47.32 (25.27)                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT   X2:03.90  
     1) King, Rebecca L W32             2) Lehmann, Karl M M27            
     3) Tennison, Sarah C W29           4)                                
                  34.73     1:06.35 (31.62)     1:35.90 (29.55)     2:03.90 (28.00)
 
Mixed 65+ 400 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT    6:46.47  
     1) Arnold, Patricia F W73          2) Jennings, Bill A M74           
     3) Holmes, Doug A M76              4) Buccino, Vicki W66             
                  52.68   1:49.89 (1:49.89)     2:40.32 (50.43)   3:38.66 (1:48.77)
        4:23.46 (44.80)   5:13.05 (1:34.39)     5:57.92 (44.87)   6:46.47 (1:33.42)
 
Mixed 65+ 800 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT   14:44.29  
     1) Arnold, Patricia F W73          2) Jennings, Bill A M74           
     3) Holmes, Doug A M76              4) Buccino, Vicki W66             
                  53.15   1:52.35 (1:52.35)   2:51.49 (2:51.49)   3:48.76 (3:48.76)
        4:41.46 (52.70)   5:40.64 (1:51.88)   6:41.65 (2:52.89)   7:41.99 (3:53.23)
        8:29.96 (47.97)   9:30.80 (1:48.81)  10:32.47 (2:50.48)  11:29.66 (3:47.67)
       12:14.86 (45.20)  13:04.31 (1:34.65)  13:54.91 (2:25.25)  14:44.29 (3:14.63)
 
Mixed 65+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT    3:16.52   18  
     1) Arnold, Patricia F W73          2) Jennings, Bill A M74           
     3) Holmes, Doug A M76              4) Buccino, Vicki W66             
                  56.52     1:49.18 (52.66)     2:35.57 (46.39)     3:16.52 (40.95)
 
Mixed 65+ 400 Yard Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
 -- Southern Masters Swimmers-24  'A'                      NT         DQ  
     1) Arnold, Patricia F W73          2) Jennings, Bill A M74           
     3) Holmes, Doug A M76              4) Buccino, Vicki W66             
                1:02.09   2:03.68 (2:03.68)     3:00.02 (56.34)   4:00.57 (1:56.89)
        4:49.96 (49.39)   5:51.34 (1:50.77)     6:35.44 (44.10)        DQ (1:31.72)