Licensed to Gold Coast Masters Swimming Team
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 5/6/2013 10:57 PM
                 Coral Springs SCY Last Chance 2013 - 5/4/2013                 
                                    Results                                    
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherlock, Amanda          37 Unattached             30.00      27.66  
  2 Arnold, Helen             39 Unattached             32.50      31.08  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherlock, Amanda          37 Unattached           1:08.00    1:04.16  
       30.84  1:04.16                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Helen             39 Unattached             39.56      37.95  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherlock, Amanda          37 Unattached             31.00      30.30  
  2 Arnold, Helen             39 Unattached             36.13      34.15  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherlock, Amanda          37 Unattached           1:20.00    1:14.88  
       34.32  1:14.88                                                      
  2 Arnold, Helen             39 Unattached           1:25.38    1:22.84  
       36.32  1:22.84                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffett, Erica            43 Unattached             34.00      30.96  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffett, Erica            43 Unattached           1:15.00    1:14.17  
       35.22  1:14.17                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffett, Erica            43 Unattached           2:31.00    2:33.38  
       31.37  1:07.83  1:48.72  2:33.38                                    
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffett, Erica            43 Unattached             36.00      34.12  
  2 Beatty, Yukako            42 GOLD                   35.83      35.43  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffett, Erica            43 Unattached           1:18.00    1:18.09  
       37.02  1:18.09                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Yukako            42 GOLD                   39.75      40.48  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Yukako            42 GOLD                 1:17.60    1:17.14  
       34.55  1:17.14                                                      
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beatty, Yukako            42 GOLD                 2:55.14    2:57.35  
       36.10  1:18.98  2:10.49  2:57.35                                    
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Defriest, Mel             46 GOLD                      NT      32.74  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lohberg, Birgit           47 GOLD                   58.50      56.78  
       27.53    56.78                                                      
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Defriest, Mel             46 GOLD                      NT         DQ  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Defriest, Mel             46 GOLD                      NT      44.69  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lohberg, Birgit           47 GOLD                 1:00.00    1:00.25  
       28.07  1:00.25                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Marci              54 SFTL                   48.83      49.08  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Marci              54 SFTL                 1:39.01    1:40.56  
       44.92  1:40.56                                                      
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Marci              54 SFTL                 1:40.48    1:36.27  
       45.11  1:36.27                                                      
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennet, Lisa              56 GOLD                   28.09      27.91  
  2 Seier, Lydia              56 GOLD                   29.20      29.27  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seier, Lydia              56 GOLD                 1:05.59    1:05.72  
       30.91  1:05.72                                                      
  2 Protzman, Barbara         58 GOLD                 1:08.50    1:10.22  
       32.63  1:10.22                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           55 GOLD                 2:25.00    2:21.73  
       32.59  1:07.47  1:45.09  2:21.73                                    
  2 Protzman, Barbara         58 GOLD                 2:29.00    2:33.37  
       34.30  1:13.40  1:53.35  2:33.37                                    
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devanney, Celia           55 GOLD                 6:30.00    6:42.18  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnel, Peggy           57 GOLD                   36.50      35.99  
  2 Fazzano, Catalina         59 GOLD                   53.98      51.85  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fazzano, Catalina         59 GOLD                 1:59.61    1:59.73  
       55.41  1:59.73                                                      
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonnel, Peggy           57 GOLD                   31.60      31.39  
  2 Seier, Lydia              56 GOLD                   33.00      32.39  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennet, Lisa              56 GOLD                 1:12.50    1:34.72  
       33.45  1:34.72                                                      
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Barbara         58 GOLD                 1:19.00    1:21.90  
       37.40  1:21.90                                                      
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennet, Lisa              56 GOLD                 2:45.50    2:35.98  
       32.96  1:13.98  1:58.77  2:35.98                                    
  2 Fazzano, Catalina         59 GOLD                 4:40.73    4:31.41  
     1:18.75  2:32.80  3:39.50  4:31.41                                    
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatic, Deborah            64 GOLD                   36.29      36.31  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           60 GOLD                 1:03.29    1:02.93  
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatic, Deborah            64 GOLD                      NT      45.80  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatic, Deborah            64 GOLD                      NT    1:41.00  
       48.95  1:41.00                                                      
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           60 GOLD                   36.98      37.40  
 
Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogier, Danielle           60 GOLD                   33.93      33.11  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edelmaier, Brigitte       66 GOLD                   35.00      36.55  
 
Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edelmaier, Brigitte       66 GOLD                 1:16.00    1:17.25  
       36.54  1:17.25                                                      
 
Women 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edelmaier, Brigitte       66 GOLD                   37.00      38.39  
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        82 GOLD                   57.15    1:00.10  
 
Women 80-84 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        82 GOLD                 1:59.07    1:07.58  
 
Women 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mullins, Mary Jane        82 GOLD                 2:16.60    2:16.22  
     1:06.06  2:16.22                                                      
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanguinetti, Diego        22 GOLD                 1:37.02    1:43.21  
       46.33  1:43.21                                                      
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanguinetti, Diego        22 GOLD                 3:29.29    3:48.31  
       52.50  1:48.84  2:51.13  3:48.31                                    
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanguinetti, Diego        22 GOLD                 2:02.67    2:10.36  
     2:10.47  2:10.36                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James            29 GOLD                   24.50      23.98  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James            29 GOLD                   53.00      52.16  
       25.52    52.16                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaucher, James            29 GOLD                 2:01.50    1:57.62  
       26.84    56.28  1:26.74  1:57.62                                    
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marchi, Sergio            30 GOLD                   40.00      32.94  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marchi, Sergio            30 GOLD                 1:35.00    1:38.59  
       44.49  1:38.59                                                      
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marchi, Sergio            30 GOLD                 1:45.00    1:38.51  
       45.10  1:38.51                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dehnert, Stephen          35 GOLD                   25.92      25.38  
  2 Tsang, Don                37 GOLD                   28.04      28.92  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dehnert, Stephen          35 GOLD                 1:00.00    1:00.49  
       28.77  1:00.49                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsang, Don                37 GOLD                 2:34.00    2:31.37  
       33.54  1:09.58  1:49.05  2:31.37                                    
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee               35 GOLD                   45.00      52.95  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dehnert, Stephen          35 GOLD                   35.00      36.57  
  2 Scharf, Lee               35 GOLD                   44.22      52.49  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee               35 GOLD                   41.13      40.76  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scharf, Lee               35 GOLD                 1:32.14    1:43.55  
       45.42  1:43.55                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Glen               42 GOLD                   28.00      27.18  
  2 Ames, Eddie               43 GOLD                   30.00      27.62  
  3 St. John, Richard         43 GOLD                      NT      27.87  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ames, Eddie               43 GOLD                 1:05.00    1:01.49  
       28.72  1:01.49                                                      
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ames, Eddie               43 GOLD                 6:15.00    7:19.79  
  2 St. John, Richard         43 GOLD                      NT    7:36.53  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Glen               42 GOLD                   38.00      35.77  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Glen               42 GOLD                 1:25.00    1:21.92  
       38.54  1:21.92                                                      
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanks, Glen               42 GOLD                 2:45.00    2:45.91  
       34.35  1:19.56  2:08.91  2:45.91                                    
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Jose               45 GOLD                   32.00      33.53  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, Sean            46 GOLD                   28.78      28.39  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, Sean            46 GOLD                 1:03.67    1:03.60  
       29.98  1:03.60                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frampton, Sean            46 GOLD                   25.99      25.81  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan           50 GOLD                   25.90      25.83  
  2 Flautt, Jim               54 GOLD                   27.00      26.53  
  3 Nunnally, Robert          51 GOLD                   35.00      30.37  
  4 Ponce, Jose               52 PLAN                   31.69      31.60  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan           50 GOLD                   57.10      56.62  
       27.69    56.62                                                      
  2 Flautt, Jim               54 GOLD                 1:01.00    1:02.72  
       30.63  1:02.72                                                      
  3 Nunnally, Robert          51 GOLD                 1:12.00    1:08.10  
       32.22  1:08.10                                                      
  4 Ponce, Jose               52 PLAN                 1:16.42    1:18.17  
       35.49  1:18.17                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Jonathan           50 GOLD                 2:01.24    2:01.87  
       28.24    58.78  1:30.16  2:01.87                                    
  2 Shires, Karl              52 GOLD                 2:20.00    2:29.84  
       33.44  1:10.01  1:49.40  2:29.84                                    
  3 Nunnally, Robert          51 GOLD                 2:30.00    2:30.94  
       33.47  1:11.27  1:51.58  2:30.94                                    
  4 Ponce, Jose               52 PLAN                 2:52.22    2:59.79  
       36.41  1:22.54  2:14.09  2:59.79                                    
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webster, Randall          51 FACT                   32.33      31.80  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webster, Randall          51 FACT                 1:08.35    1:12.87  
       35.99  1:12.87                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Al                52 GOLD                   31.00      30.32  
  2 Shires, Karl              52 GOLD                   34.95      35.62  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Al                52 GOLD                 1:09.00    1:09.61  
       32.73  1:09.61                                                      
  2 Shires, Karl              52 GOLD                 1:17.19    1:18.90  
       37.32  1:18.90                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreno, Al                52 GOLD                   30.00      28.66  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webster, Randall          51 FACT                 1:06.36    1:06.95  
       32.00  1:06.95                                                      
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webster, Randall          51 FACT                 2:28.72    2:27.76  
       31.42  1:09.58  1:53.55  2:27.76                                    
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bird, Thomas              55 WMAC                   24.80      24.83  
  2 Service, Jeff             56 GOLD                   25.80      25.64  
  3 Sonenshein, Roy           55 GOLD                   33.62      34.26  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Service, Jeff             56 GOLD                   57.50      58.76  
  2 Toney, David              55 SFTL                 1:02.21    1:02.28  
       29.79  1:02.28                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toney, David              55 SFTL                 2:17.00    2:16.42  
       30.03  1:04.41  1:39.99  2:16.42                                    
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toney, David              55 SFTL                 5:58.27    6:08.12  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy           55 GOLD                 1:32.97    1:40.83  
       50.75  1:40.83                                                      
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy           55 GOLD                 1:35.65    1:40.79  
       48.50  1:40.79                                                      
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Service, Jeff             56 GOLD                   28.74      28.80  
  2 Ferron, Lars              57 GOLD                   29.29      29.22  
  3 Sonenshein, Roy           55 GOLD                   41.94      43.57  
 -- Bird, Thomas              55 WMAC                   28.60         DQ  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferron, Lars              57 GOLD                 1:09.00    1:09.13  
       31.94  1:09.13                                                      
  2 Toney, David              55 SFTL                 1:15.41    1:16.72  
       32.35  1:16.72                                                      
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sonenshein, Roy           55 GOLD                 3:18.23    3:22.79  
       47.94  1:44.30  2:40.75  3:22.79                                    
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray              64 GOLD                 1:35.54    1:36.85  
       46.74  1:36.85                                                      
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Venture, Ray              64 GOLD                 2:11.95    2:10.88  
       32.35  2:10.88                                                      
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            68 GOLD                   25.37      25.73  
  2 Sieh, Gregory             66 IAMA                   29.50      30.57  
  3 De Weese, Allen           65 GOLD                   33.48      32.17  
  4 Cullen, Philip            65 GOLD                   39.71      39.22  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            68 GOLD                   56.33      56.02  
       27.65    56.02                                                      
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            68 GOLD                 2:07.08    2:05.94  
       29.40  1:01.73  1:33.92  2:05.94                                    
  2 De Weese, Allen           65 GOLD                 2:30.38    2:44.45  
       36.38  1:17.57  2:00.80  2:44.45                                    
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen           65 GOLD                 7:44.10    7:51.62  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Weese, Allen           65 GOLD                   38.55      39.08  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Philip            65 GOLD                   49.11      47.63  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Philip            65 GOLD                 1:53.00    1:47.97  
       50.52  1:47.97                                                      
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, David            68 GOLD                   28.56      29.72  
  2 Sieh, Gregory             66 IAMA                   33.70      35.65  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sieh, Gregory             66 IAMA                      NT    1:34.92  
     1:34.92  1:34.92                                                      
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               73 GOLD                   45.00      38.62  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               73 GOLD                 1:40.00    1:45.23  
       45.46  1:45.23                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               73 GOLD                 4:00.00    3:58.96  
       43.42  1:45.87  2:54.61  3:58.96                                    
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               73 GOLD                11:00.00   11:54.61  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 House, Carl               73 GOLD                 2:00.00    2:06.25  
     1:02.43  2:06.25                                                      
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, David           75 GOLD                   29.15      29.13  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, David           75 GOLD                   36.40      35.83  
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, David           75 GOLD                   40.40      42.67  
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- McIntyre, David           75 GOLD                   34.43         DQ  
 
Women 55+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT    4:10.92  
     1) Ogier, Danielle W60             2) Devanney, Celia W55            
     3) McDonnel, Peggy W57             4) Bennet, Lisa W56               
       29.93  1:02.93  1:33.28  2:06.51  2:36.02  3:08.90  3:37.62  4:10.92
 
Men 25+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT    5:07.33  
     1) Marchi, Sergio M30              2) Nunez, Jose M45                
     3) Tsang, Don M37                  4) Shires, Karl M52               
       46.50  1:37.96  2:14.21  2:54.24  3:24.50  3:59.16  4:14.42  5:07.33
 
Men 55+ 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold Coast Masters  'A'                                NT    4:12.23  
     1) Service, Jeff M56               2) Quiggin, David M68             
     3) Ferron, Lars M57                4) De Weese, Allen M65            
       28.28    58.76  1:27.88  1:58.69  2:29.85  3:02.61  3:34.85  4:12.23