Licensed to CFCC Marlins           HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/9/2013 01:18 PM
                        Masters Sept. Meet - 9/21/2013                         
                                    Results                                    
 
Girls 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, Jennifer          30 FACT                   29.90      26.06  
  2 Wheeler, Brooke           34 UNAT                   26.77      27.65  
 
Girls 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wheeler, Brooke           34 UNAT                 1:00.87    1:01.81  
 
Girls 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, Jennifer          30 FACT                   34.50      34.45  
 
Girls 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, Jennifer          30 FACT                   36.90      37.40  
  2 Wheeler, Brooke           34 UNAT                   37.90      38.06  
 
Girls 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, Jennifer          30 FACT                 1:22.00    1:20.68  
 
Girls 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritter, Jennifer          30 FACT                   32.30      31.31  
 
Girls 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wheeler, Brooke           34 UNAT                 1:30.00    1:16.12  
 
Girls 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Kara              43 GSC                    30.00      27.84  
 
Girls 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Kara              43 GSC                  1:00.00      59.49  
 
Girls 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Kara              43 GSC                  2:20.00    2:13.00  
 
Girls 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Kara              43 GSC                  6:15.00    6:16.23  
 
Girls 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               55 FMM                  4:42.13    4:43.54  
 
Girls 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               55 FMM                 12:48.50   12:31.31  
 
Girls 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Amy            58 SRQM                 1:02.00      59.26  
 
Girls 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               55 FMM                  2:26.50    2:27.51  
 
Girls 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Amy            58 SRQM                 2:00.00    1:53.97  
  2 Moucha, Sue               55 FMM                  2:45.00    2:45.06  
 
Girls 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Amy            58 SRQM                 2:12.00    1:59.22  
  2 Moucha, Sue               55 FMM                  2:28.15    2:29.72  
 
Girls 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               69 FACT                   38.00      38.68  
 
Girls 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               69 FACT                10:58.00    9:50.22  
 
Girls 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               69 FACT                   53.00      54.89  
 
Girls 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               69 FACT                 1:02.00    1:03.87  
 
Girls 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suttie, Rae               69 FACT                   54.00      56.18  
 
Girls 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         72 FACT                   49.00      51.22  
 
Girls 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         72 FACT                 1:01.00    1:08.06  
 
Girls 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         72 FACT                   56.00      58.93  
 
Girls 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                 2:30.00    2:32.60  
 
Girls 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Joyce         72 FACT                   57.00      58.05  
  2 Weston, Frances           73 MARY                   57.00    1:02.81  
 
Girls 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                 2:10.00    2:30.24  
 
Girls 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                 5:30.00    6:01.29  
 
Girls 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                 2:30.00    2:09.72  
  2 Hutchinson, Joyce         72 FACT                 2:01.00    2:09.77  
 
Girls 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                 5:00.00    5:02.14  
 
Girls 85-89 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              88 FACT                 1:21.46    1:23.53  
 
Girls 85-89 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              88 FACT                 3:04.66    3:15.11  
 
Girls 85-89 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Ellen              88 FACT                 6:34.28    6:48.78  
 
Boys 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Gabriel            22 HLJ                    25.02      24.45  
 
Boys 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Gabriel            22 HLJ                    56.02      53.77  
 
Boys 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Gabriel            22 HLJ                  1:16.90    1:12.34  
 
Boys 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Gabriel            22 HLJ                    28.60      27.25  
 
Boys 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Gabriel            22 HLJ                  1:07.08    1:05.00  
 
Boys 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver, Issac             34 FACT                   23.70      24.54  
 
Boys 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver, Issac             34 FACT                   29.19      29.83  
 
Boys 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver, Issac             34 FACT                 1:03.88    1:06.57  
 
Boys 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Scott              49 DMSC                   26.20      26.62  
 
Boys 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Scott              49 DMSC                   56.00      58.39  
 
Boys 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Scott              49 DMSC                 1:16.00    1:09.20  
 
Boys 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darken, Kevin             53 UNAT                   57.00      43.19  
 
Boys 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darken, Kevin             53 UNAT                 1:52.60    1:34.78  
 
Boys 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pontes, Jose Renato       56 BLU                    30.00      28.56  
  2 Ingram, Keith             59 GSC                    31.00      28.82  
  3 Bodiford, Jack            55 TMM                    35.00      31.40  
 
Boys 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pontes, Jose Renato       56 BLU                  1:07.00    1:03.71  
  2 Ingram, Keith             59 GSC                  1:05.00    1:04.07  
 
Boys 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ingram, Keith             59 GSC                  2:25.00    2:21.15  
  2 Pontes, Jose Renato       56 BLU                  2:27.00    2:24.34  
 
Boys 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ingram, Keith             59 GSC                  6:30.00    6:23.50  
  2 Pontes, Jose Renato       56 BLU                  6:42.00    6:26.13  
 
Boys 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bodiford, Jack            55 TMM                    40.00      39.27  
 
Boys 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bodiford, Jack            55 TMM                    37.00      35.27  
 
Boys 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ingram, Keith             59 GSC                  1:20.00    1:16.58  
  2 Pontes, Jose Renato       56 BLU                  1:21.50    1:20.06  
  3 Bodiford, Jack            55 TMM                  1:40.00    1:24.26  
 
Boys 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Kevin          60 SYSM                   26.10      26.57  
 
Boys 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Kevin          60 SYSM                   58.40      59.99  
 
Boys 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sumner, Richard           69 FACT                   37.28      37.36  
 
Boys 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Dane             65 CFM                  1:08.00    1:06.53  
 
Boys 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sumner, Richard           69 FACT                   41.50      43.80  
 
Boys 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sumner, Richard           69 FACT                 1:34.50    1:39.69  
 
Boys 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sumner, Richard           69 FACT                 3:48.50    3:52.95  
 
Boys 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Dane             65 CFM                  1:18.00    1:17.12  
 
Boys 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Dane             65 CFM                  2:58.00    2:51.73  
 
Boys 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenk, Martin            71 FACT                      NT      32.81  
 
Boys 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenk, Martin            71 FACT                      NT    1:30.50  
 
Boys 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenk, Martin            71 FACT                      NT      36.08  
 
Boys 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schenk, Martin            71 FACT                      NT    1:28.09  
 
Boys 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendrickson, Steve        76 FACT                   39.50      40.51  
 
Boys 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendrickson, Steve        76 FACT                   44.84      45.95  
 
Boys 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendrickson, Steve        76 FACT                 1:47.54    1:46.62  
 
Boys 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hendrickson, Steve        76 FACT                 4:14.40         NS  
 
Boys 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jones, Burwell            80 SYSM                 7:30.00         NS  
 
Boys 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Burwell            80 SYSM                   40.00      37.65  
 
Boys 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Burwell            80 SYSM                 1:30.00    1:26.00  
 
Boys 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jones, Burwell            80 SYSM                 3:10.00         NS