Licensed to CFCC Marlins           HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 5/28/2014 08:10 AM
                    Marlin Masters LC May Meet - 5/18/2014                     
                                    Results                                    
 
Girls 25-29 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Donya           29 UC14                   32.60      32.52  
 
Girls 25-29 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Donya           29 UC14                 1:12.00    1:12.91  
 
Girls 25-29 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Donya           29 UC14                 5:25.00    5:36.78  
    1:17.06 1:25.60 1:27.34 1:26.78                                
 
Girls 25-29 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Donya           29 UC14                   48.75      48.50  
 
Girls 25-29 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Donya           29 UC14                   34.00      37.61  
 
Girls 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emery, Anna               31 NTC                    35.00      35.55  
  2 Hamilton, Angela          30 HOTM                 1:00.00      38.67  
 
Girls 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Allison            30 PCST                 1:13.03    1:14.22  
 
Girls 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Allison            30 PCST                 2:41.99    2:40.52  
    1:17.04 1:23.48                                                
  2 Hamilton, Angela          30 HOTM                 3:00.00    3:09.92  
    1:28.62 1:41.30                                                
 
Girls 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Allison            30 PCST                 5:42.97    5:41.69  
    1:19.81 1:27.68 1:28.34 1:25.86                                
  2 Hamilton, Angela          30 HOTM                 6:10.00    6:46.41  
    1:34.32 1:43.72 1:46.02 1:42.35                                
 
Girls 30-34 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Allison            30 PCST                   50.00      39.63  
 
Girls 30-34 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Allison            30 PCST                 1:29.00    1:30.10  
 
Girls 30-34 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emery, Anna               31 NTC                    45.00      44.81  
  2 Hamilton, Angela          30 HOTM                 1:10.00      52.44  
 
Girls 30-34 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emery, Anna               31 NTC                  1:50.00    1:38.41  
  2 Hamilton, Angela          30 HOTM                 2:30.00    1:55.61  
 
Girls 30-34 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emery, Anna               31 NTC                  4:00.00    3:32.34  
    1:40.91 1:51.43                                                
 
Girls 30-34 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emery, Anna               31 NTC                  4:15.00    3:06.47  
    1:30.66 1:35.81                                                
 
Girls 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dreaver, Karen            35 CFM-FL                    NT      30.99  
 
Girls 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dreaver, Karen            35 CFM-FL                    NT    1:10.40  
 
Girls 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dreaver, Karen            35 CFM-FL                    NT    2:40.04  
    1:16.30 1:23.74                                                
 
Girls 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moenssens, Sandra         48 LIB                    33.52      33.94  
  2 Januszewski, Cindy        47 HOTM                   40.00      40.49  
  3 Bogue, Sherri             49 FMM                  1:03.16    1:06.91  
 
Girls 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moenssens, Sandra         48 LIB                  1:28.56    1:16.69  
  2 Bogue, Sherri             49 FMM                  2:20.25    2:22.36  
 
Girls 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogue, Sherri             49 FMM                  4:52.57    4:54.59  
    2:20.34 2:34.25                                                
 
Girls 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moenssens, Sandra         48 LIB                  6:13.80    6:03.66  
    1:22.77 1:33.20 1:35.66 1:32.03                                
  2 Januszewski, Cindy        47 HOTM                 6:49.82    6:44.82  
    1:35.07 1:43.94 1:45.22 1:40.59                                
  3 Bogue, Sherri             49 FMM                 10:23.95   10:37.67  
    2:27.83 2:41.99 2:44.17 2:43.68                                
 
Girls 45-49 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watkins, Sheryl           49 PCMS                   39.00      40.79  
 
Girls 45-49 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watkins, Sheryl           49 PCMS                 1:22.00    1:28.53  
 
Girls 45-49 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watkins, Sheryl           49 PCMS                 3:00.00    3:14.09  
    1:33.96 1:40.13                                                
 
Girls 45-49 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Januszewski, Cindy        47 HOTM                   46.00      50.92  
 
Girls 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Januszewski, Cindy        47 HOTM                 1:49.40    1:58.05  
 
Girls 45-49 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watkins, Sheryl           49 PCMS                   39.00      41.45  
  2 Bogue, Sherri             49 FMM                  1:20.71    1:24.68  
 
Girls 45-49 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Moenssens, Sandra         48 LIB                  1:32.40         NS  
 
Girls 45-49 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watkins, Sheryl           49 PCMS                 2:58.00    3:11.76  
    1:30.65 1:41.11                                                
  2 Moenssens, Sandra         48 LIB                  3:13.85    3:12.75  
    1:29.47 1:43.28                                                
  3 Januszewski, Cindy        47 HOTM                 3:27.97    3:46.51  
    1:49.64 1:56.87                                                
 
Girls 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunio, Paula              52 FACT                   35.32      35.62  
 
Girls 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunio, Paula              52 FACT                 1:22.71    1:21.97  
 
Girls 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunio, Paula              52 FACT                   47.43      44.75  
 
Girls 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunio, Paula              52 FACT                 1:42.42    1:35.93  
 
Girls 50-54 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunio, Paula              52 FACT                 3:26.11    3:27.52  
    1:39.78 1:47.74                                                
 
Girls 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lasher, Cynthia           56 FACT                   34.02      34.58  
  2 Walker, Brenda            58 FACT                   36.13      36.87  
  3 Veloso, Lolita            56 SDSM                   37.05      37.97  
 
Girls 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lasher, Cynthia           56 FACT                 1:19.13    1:16.74  
  2 Veloso, Lolita            56 SDSM                 1:22.75    1:25.54  
 
Girls 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sussman, Kate             56 PCMS                 2:59.38    3:21.05  
    1:35.01 1:46.04                                                
 
Girls 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sussman, Kate             56 PCMS                 6:46.00    6:48.49  
    1:37.40 1:46.23 1:43.98 1:40.88                                
  2 Moucha, Sue               55 FMM                 12:15.88   12:00.45  
    2:55.05 3:03.44 3:02.89 2:59.07                                
 
Girls 55-59 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Brenda            58 FACT                   46.64      48.03  
  2 Sussman, Kate             56 PCMS                   50.00      55.09  
 
Girls 55-59 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               55 FMM                  2:48.89    2:50.32  
 
Girls 55-59 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veloso, Lolita            56 SDSM                 3:48.00    3:38.70  
    1:47.39 1:51.31                                                
  2 Moucha, Sue               55 FMM                  5:53.80    5:52.56  
    2:49.39 3:03.17                                                
 
Girls 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lasher, Cynthia           56 FACT                   47.58      48.68  
 
Girls 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moucha, Sue               55 FMM                  3:17.24    3:23.41  
 
Girls 55-59 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Brenda            58 FACT                   41.68      42.47  
  2 Elmore, Susan             59 GKMS                   54.61      57.85  
 
Girls 55-59 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elmore, Susan             59 GKMS                 1:59.00    2:23.31  
 
Girls 55-59 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Brenda            58 FACT                 3:57.90    4:05.80  
    1:59.28 2:06.52                                                
 -- Elmore, Susan             59 GKMS                 4:20.00         NS  
 
Girls 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veloso, Lolita            56 SDSM                 3:36.50    3:40.37  
    1:41.03 1:59.34                                                
  2 Elmore, Susan             59 GKMS                 4:07.00    4:36.12  
    2:16.20 2:19.92                                                
  3 Moucha, Sue               55 FMM                  5:52.73    6:18.38  
    3:04.32 3:14.06                                                
 
Girls 55-59 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Brenda            58 FACT                 7:48.16    7:45.11  
    1:54.02 2:01.05 2:08.71 1:41.33                                
  2 Elmore, Susan             59 GKMS                 8:37.00   10:31.64  
    2:26.83 2:51.73 3:00.59 2:12.49                                
 
Girls 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tittle, Kathleen          62 FACT                 1:50.00    1:53.56  
 -- Butler-Sturman, Lin       64 FACT                 1:50.72         NS  
 
Girls 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tittle, Kathleen          62 FACT                 3:40.00    4:03.24  
    1:57.27 2:05.97                                                
 
Girls 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butler-Sturman, Lin       64 FACT                 1:56.42    1:56.22  
 
Girls 60-64 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butler-Sturman, Lin       64 FACT                 4:18.53    4:10.98  
    2:03.18 2:07.80                                                
 
Girls 60-64 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tittle, Kathleen          62 FACT                   55.00    1:07.51  
 
Girls 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Susie              67 PSAM                   32.75      35.41  
  2 Holbrook, Julianna        66 TBAM                   38.00      38.15  
  3 Zelonis, Carolyn          69 FACT                 1:20.00    1:17.65  
 
Girls 65-69 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Susie              67 PSAM                 1:19.00    1:17.46  
 
Girls 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Susie              67 PSAM                 2:46.00    2:54.20  
    1:23.42 1:30.78                                                
  2 Zelonis, Carolyn          69 FACT                 6:00.00    5:44.16  
    2:51.44 2:52.72                                                
 
Girls 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Susie              67 PSAM                 6:10.00    6:12.08  
    1:28.36 1:35.25 1:34.70 1:33.77                                
 
Girls 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Alice              65 FACT                   53.08      54.50  
  2 Zelonis, Carolyn          69 FACT                 1:24.46    1:22.12  
 
Girls 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zelonis, Carolyn          69 FACT                 2:45.00    2:58.45  
 -- Kelly, Alice              65 FACT                      NT         NS  
 
Girls 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zelonis, Carolyn          69 FACT                 6:00.00    6:21.64  
    3:10.90 3:10.74                                                
 
Girls 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holbrook, Julianna        66 TBAM                   46.00      48.66  
 
Girls 65-69 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holbrook, Julianna        66 TBAM                 1:45.00    1:49.78  
 
Girls 65-69 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Alice              65 FACT                 4:28.50    4:34.88  
    2:13.15 2:21.73                                                
 
Girls 65-69 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Alice              65 FACT                      NT    9:47.60  
    2:40.79 2:18.65 2:36.39 2:11.77                                
 
Girls 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hackett, Jehnne           70 FACT                   52.03      46.60  
 
Girls 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hackett, Jehnne           70 FACT                 1:42.27    1:50.42  
 
Girls 70-74 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                 1:30.00    1:19.58  
 
Girls 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hackett, Jehnne           70 FACT                   52.35      54.36  
 
Girls 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hackett, Jehnne           70 FACT                 2:00.43    2:02.51  
 
Girls 70-74 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                 1:05.00    1:12.28  
 
Girls 70-74 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                 2:20.00    2:47.77  
 
Girls 70-74 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                 6:10.00    6:42.44  
    3:01.98 3:40.46                                                
 
Girls 70-74 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weston, Frances           73 MARY                11:30.00   12:14.03  
    2:50.35 3:25.78 3:24.58 2:33.32                                
 
Girls 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Betty Lou         76 GOLD                   53.93    1:02.19  
 
Girls 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Betty Lou         76 GOLD                 2:30.62    2:20.95  
 
Boys 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glocker, Wes              35 PSAM                   30.00      30.04  
 
Boys 35-39 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glocker, Wes              35 PSAM                 2:30.00    2:34.68  
    1:13.06 1:21.62                                                
 
Boys 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glocker, Wes              35 PSAM                 5:12.22    5:32.84  
    1:17.49 1:23.67 1:26.17 1:25.51                                
 
Boys 35-39 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glocker, Wes              35 PSAM                   41.00      40.87  
 
Boys 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glocker, Wes              35 PSAM                 1:24.00    1:33.58  
 
Boys 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Luther             40 BLU                    30.00      27.96  
 
Boys 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Luther             40 BLU                  1:02.00    1:03.10  
 
Boys 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Luther             40 BLU                  2:30.00    2:27.47  
    1:08.14 1:19.33                                                
  2 McKenna, Joel             43 WH2O                 2:45.00    2:29.52  
    1:12.20 1:17.32                                                
 
Boys 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Luther             40 BLU                  5:08.00    5:22.11  
    1:10.85 1:24.54 1:24.87 1:21.85                                
 
Boys 40-44 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Joel             43 WH2O                 3:00.00    2:48.13  
    1:23.93 1:24.20                                                
 
Boys 40-44 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Luther             40 BLU                    34.00      30.08  
  2 McKenna, Joel             43 WH2O                   40.00      32.28  
 
Boys 40-44 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Joel             43 WH2O                 2:00.00    1:11.40  
 
Boys 40-44 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Joel             43 WH2O                 3:00.00    2:50.18  
    1:14.87 1:35.31                                                
 
Boys 50-54 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cropper, Andre            52 ADC                       NT      30.51  
  2 Mcdonald, Matt            52 BLU                    31.00      30.69  
 
Boys 50-54 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cropper, Andre            52 ADC                       NT    1:08.22  
 
Boys 50-54 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mcdonald, Matt            52 BLU                    36.00      37.39  
 
Boys 50-54 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mcdonald, Matt            52 BLU                  1:21.00    1:27.77  
 
Boys 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Dave              59 FACT                   35.00      35.13  
 
Boys 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Dave              59 FACT                 1:17.00    1:17.72  
 
Boys 55-59 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Dave              59 FACT                   47.00      48.75  
 
Boys 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wery, Richard             61 SMS                    29.18      30.54  
 
Boys 60-64 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wery, Richard             61 SMS                  5:41.51    5:52.17  
    1:27.79 1:32.99 1:30.13 1:21.26                                
 
Boys 60-64 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wery, Richard             61 SMS                    37.97      39.18  
 
Boys 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wery, Richard             61 SMS                  1:23.26    1:26.64  
 
Boys 60-64 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wery, Richard             61 SMS                  3:15.29    3:14.43  
 
Boys 65-69 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, John               68 PSAM                   34.00      33.48  
  2 Hickey, Ken               68 BLU                    41.34      47.82  
 
Boys 65-69 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Partelow, Glenn           66 PCMS                 2:37.00    2:43.75  
    1:18.17 1:25.58                                                
 
Boys 65-69 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Partelow, Glenn           66 PCMS                 5:47.00    5:53.25  
    1:27.55 1:30.71 1:31.19 1:23.80                                
 -- Ebel, Mark                65 PCST                 6:17.13         NS  
 
Boys 65-69 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, John               68 PSAM                   41.00      40.57  
  2 Yaste, George             65 Unattached             45.00      51.68  
  3 Hickey, Ken               68 BLU                    46.50      52.62  
 
Boys 65-69 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               68 BLU                  1:47.34    2:02.73  
 
Boys 65-69 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               68 BLU                  4:11.00    4:17.90  
    2:00.74 2:17.16                                                
  2 Yaste, George             65 Unattached           4:15.00    4:30.33  
    2:05.91 2:24.42                                                
 
Boys 65-69 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hickey, Ken               68 BLU                  1:00.80    1:06.18  
 
Boys 65-69 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, John               68 PSAM                   38.00      35.50  
  2 Partelow, Glenn           66 PCMS                   38.00      35.95  
  3 Yaste, George             65 Unattached             44.00      46.97  
 
Boys 65-69 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Partelow, Glenn           66 PCMS                 1:22.00    1:27.79  
 -- Yaste, George             65 Unattached           2:05.00         NS  
 
Boys 65-69 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Partelow, Glenn           66 PCMS                 3:05.00    3:27.75  
    1:38.70 1:49.05                                                
  2 Yaste, George             65 Unattached           4:30.00    4:35.77  
    2:10.16 2:25.61                                                
 
Boys 70-74 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Messineo, Doug            73 BDM-FL                 45.00      51.17  
 
Boys 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Messineo, Doug            73 BDM-FL               1:45.00    1:54.55  
 
Boys 70-74 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Messineo, Doug            73 BDM-FL               1:48.48         NS  
 
Boys 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Messineo, Doug            73 BDM-FL               3:50.00    4:06.05  
    2:06.08 1:59.97                                                
 
Boys 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiedamann, Karl           75 GOLD                   41.24      39.25  
 
Boys 75-79 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiedamann, Karl           75 GOLD                   44.65      46.83  
 
Boys 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wiedamann, Karl           75 GOLD                 1:38.17    1:46.85  
 
Boys 80-84 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Weatherbee, Charles       81 FMM                    42.00         NS  
 
Boys 80-84 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Weatherbee, Charles       81 FMM                  8:00.00         NS  
 
Boys 80-84 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Weatherbee, Charles       81 FMM                    54.00         NS  
 
Boys 80-84 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Weatherbee, Charles       81 FMM                  4:25.00         NS  
 
Boys 80-84 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Weatherbee, Charles       81 FMM                  9:20.50         NS  
 
Boys 85-89 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cornell, John             86 FACT                   45.00      49.58  
  2 Hiers, James              89 FMM                  1:10.00      57.03  
 
Boys 85-89 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hiers, James              89 FMM                  2:25.00    2:14.45  
 
Boys 85-89 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cornell, John             86 FACT                 4:00.00    4:20.32  
    2:00.60 2:19.72                                                
 
Boys 85-89 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cornell, John             86 FACT                   59.00    1:00.07  
  2 Hiers, James              89 FMM                  1:10.00    1:01.57  
 
Boys 85-89 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hiers, James              89 FMM                  2:20.00    2:21.51  
 
Boys 85-89 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hiers, James              89 FMM                       NT    5:42.96  
    2:53.43 2:49.53                                                
 
Boys 85-89 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cornell, John             86 FACT                 1:04.00    1:08.05  
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 30                    
 
  1. Florida Combined Aq Team            587   2. Florida Mavericks Masters           176
  3. HillToppers Masters                 175   4. Palm Coast Masters Swimming         157
  5. Ntc Masters                         100   5. Panama City Swim Team               100
  5. Unatt                               100   5. Maryland Masters                    100
  9. Planet Swim Aq Masters               80  10. Libertyville Masters                 77
 11. San Diego Swim Masters               73  12. Greater Knoxville Masters            71
 13. Central Florida Marlins              60  14. Tampa Bay Aquatics Masters           57
 15. Gold Coast Masters                   40                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 30                     
 
  1. Blu Frog Team                       250   2. Planet Swim Aq Masters              160
  3. Florida Combined Aq Team            140   4. S                                   100
  5. Palm Coast Masters Swimming          97   6. Florida Mavericks Masters            94
  6. West Hollywood Aquatics              94   8. Unattached                           67
  9. Gold Coast Masters                   60   9. Blue Dolphins Masters                60
 11. Adc Dolphins Niag                    40